PDA

View Full Version : Сърбеж в интимната област ..



girl4eety
02-20-2011, 13:08
Моля ви за помощ, ходих на 6 различни гинеколози за този сърбеж и всички ми казват няма ти нищо, изпишат ми уж някакъв крем за сърбеж и пак не ми помага, продължава да си ме сърби, а те да ми казват че нищо ми няма. А мен наистина ме подлудява това нещо моля ви за помощ, ако някой е имал този проблем и се е справил да ми каже как, че не се издържа вече. Благодаря ви много.

П.П. Момиче съм на 17 години,спала съм само с 1 момче и с презерватив /ако това има значение/
Имам си добра лична хигиена
Моля ви наистина, който може нека ми помогне ..

TheBeliever
02-20-2011, 13:19
Дай малко информация - в кой участък точно е сърбежа? Какви хигиенни продукти използваш? Бельо? Явно има нещо, което да го предизвиква този сърбеж.

ThisIsMe
02-20-2011, 13:51
Ето някои неща,които трябва да спазваш:
1)Задължително измиване на половите органи 2 пъти на ден с топла вода и специален интимен сапун.Не трябва да ползваш всякакви сапуни,непредназначени за интимните части.
2)Избягвай да носиш прашки,понеже чрез тях по-лесно се разпространяват бактерии от ануса към влагалището.
3) Носи удобно бельо и избягвай такова,което дразни кожата ти!
4) Когато си в цикъл сменяй по-често превръзките!Най-малко през 3 часа в зависимост от количеството на кръвотечението!
5)Избягвай и ароматизираните превръзки!Може да ухаят добре,но те дразнят кожата и е възможно от тях да получиш зачервяване,сърбеж или бяло течение!
6) Подменяй често принадлежностите си за епилация,за да предодвратиш кожни възпаления или пъпчици!
7)Използвай винаги чиста хавлия за подсушаване,която трябва да се използва единствено от теб,така както и бикчето ако го ползваш.

8)Воденето на полов живот -винаги с презерватив

Предполагам този сърбеж се дължи на гъбички.Чувала съм,че против гъбички ефикасно действа подмиването на половите органи със сода бикарбонат ,разтворена в топла вода.
Няма да ти навреди ,ако опиташ този метод ,но не само еднократно,а да речем всеки ден в рамките на седмица,две.
Дори содата се препоръчва ,като заместител на сапуна.

TheBeliever
02-20-2011, 16:53
Все някой от 6-те гинеколози щеше да ги забележи тези гъбички. Според мен е някакъв външен дразнител.

ImmortalSportFreak
02-20-2011, 17:37
Смени сапуна.Мий се с интимен.Може да имаш някаква алергия,я от материята на бельото,я от сапуна... Не е гъбички,щом 6 различни АГ не са забелязали.. :-o

От колко време е този сърбеж?

girl4eety
02-20-2011, 21:54
Сърбежа е вече близо от 1 месец
прашки не нося по принцип, нося си боксерки, мия се с интимен на Лактацуд винаги съм си го ползвала него
иначе ще го пробвам това с содата
а сърбежа е точно на срамните устни и входа на влагалището

TheBeliever
02-21-2011, 09:30
Опитай да смениш интимния гел. Може да си развила алергия.

А сърбежът постоянен ли е или се появява по определено време и в конкретни случаи?

Serendipitys
02-21-2011, 12:29
Микробиологично изследване направила ли си? Предполагам, че все някой от шестимата трябва да се е сетил, но все пак да попитам.

girl4eety
02-22-2011, 13:19
Микробиологично изследване направила ли си? Предполагам, че все някой от шестимата трябва да се е сетил, но все пак да попитам.
да правиха ми, но нищо

Lorein
02-22-2011, 18:18
Наистина ако бяха гъбички, може все някой от 6те гинеколога би ги забелязал, но все пак ми прилича на такова. Аз също преди имах такъв проблем, отидох на гинеколог, тя ми каза, че е "нещо като гъбички, ама не точно"... И ми изписа някакви работи, от които само ми дразнеше повече и се влоши. Затова майка ми ми предложи всеки ден, даже по няколко пъти на ден да се подмивам със смрадлика. Направих го и всичко си мина. Наскоро пак имах подобен проблем, даже не съм ходила на гинеколог, пак се мих със смрадликата и пак всичко си мина. Пробвай. Билка е, така че няма как да ти навреди. Прочети на кутията, то си пише как трябва да се ползва. И след като се измиеш там с нея, недей изплаква с вода, за да има ефект. Успех! :)

WaterLilly
02-22-2011, 18:33
Да не е от праха за пране?

bloodyF
02-22-2011, 18:59
Да не е от праха за пране?



и аз това се сетих
пери си бельото (което трябва да е памучно) на ръка с топла вода и антибактериален бебешки сапун..
пробвай да смениш интимния гел
да не е от бръснене или нещо подобно?
ако се бръснеш си смени самобръсначката на първо място..

girl4eety
02-22-2011, 19:30
Наистина ако бяха гъбички, може все някой от 6те гинеколога би ги забелязал, но все пак ми прилича на такова. Аз също преди имах такъв проблем, отидох на гинеколог, тя ми каза, че е "нещо като гъбички, ама не точно"... И ми изписа някакви работи, от които само ми дразнеше повече и се влоши. Затова майка ми ми предложи всеки ден, даже по няколко пъти на ден да се подмивам със смрадлика. Направих го и всичко си мина. Наскоро пак имах подобен проблем, даже не съм ходила на гинеколог, пак се мих със смрадликата и пак всичко си мина. Пробвай. Билка е, така че няма как да ти навреди. Прочети на кутията, то си пише как трябва да се ползва. И след като се измиеш там с нея, недей изплаква с вода, за да има ефект. Успех! :)
Да благодаря ти много, мисля още утре да го пробвам това дано и на мен да ми помогне
а иначе за самобръсначките не може да е от тях сменявам си ги редовно, за сега ще пробвам това с лайката дано да има ефект
ще пиша след това да кажа а някой друг ако може да помага ще му бъда благодарна :-)

Red_Hair
02-24-2011, 15:34
и кво помисли си че ние тук сме по-умни от 6 гинеколози :?

MiMcHeToOo
02-26-2011, 08:30
Пери си бельото сама, не го пускай в пералнята. Най-добре с бебешки сапун. Сърбежа ти най-вероятно идва от перилните препарати.

SwEeTMuFFiN
02-26-2011, 20:12
тва лято и аз бях така. сега едната ми срамна устна е 2 пъти по-голяма. може да имаш гъбички (на мен тва ми казаха). сега го нямам ама щех да пробвам с чай от дъбови кори. дано ти помогне :)

Agllka
02-27-2011, 08:19
Може и да няма връзка, но аз да пробвам

сигурна ли си, че сърбежа е на влагалището? на мен ми се е случвало да имам сърбеж, и в първия момент си мислех, че е от там, но после се оказа от пикочния канал - цистит.... иначе щом изследването е чисто, значи фактора е външен - както другите момичета казаха материята на белъото, праха, умекотител ако ползваш и сапуна/интимния гел.

girl4eety
02-28-2011, 14:55
Имам чувството, че откакто започнах да се промивам със смрадлика, вечче не ме сърби толкова много.

GiovanaBentivoglio
07-21-2011, 07:39
Здравейте, включвам се в темата, за да получа съвет, не искам да се правите на лекари, поне да кажете дали ви се е случвало подобно нещо... от близо 1 година имам сърбеж по външните срамни устни, обаче, той се появява само в определени ситуации, когато съм страшно изнервена или има някакъв дразнител на нервната ми система, най-често , да не кажа винаги, се е появявал само вечер, когато има хора от семейството в нас. Не забелязвам да имам промяна в големината на срамните устни, ако бяха гъбички до сега да е станало страшно....
Случвало се е да се чешам до сутринта, друг път не се е появявал сърбеж със седмици, с месеци...
Възможно ли е, както си мисля да е на нервна почва, дори когато изглеждам привидно спокойна..
Някой знае ли как да спра този сърбеж.... допълвам, че хигиената ми е много добра, не използвам разни интиимни сапуни.. мои приятелки са си патили сериозно... да правя ли това с разтворената содата във вода... или пък да си купувам специални гелове...
Точно когато решавам, че ще посетя гинеколог, точно тогава спира да се появяват симптоми на сърбеж за месец - 2 - 3... след това пак се почва.... изчетох какво ли не, всякаква литература, която не описва моя проблем.... навсякъде пишат за вагинални сърбежи, пишат за гъбични инфекции, зачервявания, обриви, папиломи... вътрешни инфекции, навсякъде се говори за непрестанен сърбеж, моят обаче не е такъв, и се появява само в определено време от денонощието, а и както вече споделих, до сега да е станало страшно ако беше гъбична инфекция... :smt026 :smt064 :smt120 [/b]

sladkish_14
07-21-2011, 08:18
girl4eety и според мене са гъбички.. Не знам.. Аз имах и ходих на кожен лекар за този проблем, не на гинеколог.
Иди и ти на кожен щом гинеколозите не могат да ти помогнат, явно не е проблема за тях, а колкото до това със смрадликата и другите работи - нали се сещаш, че не може цял живот постоянно да ги правиш тези промивки. Намери лечение при други специалисти, в други области.



П.С - Личната ти лекарка е малоумна.

lili12
07-21-2011, 16:29
И аз имах същия проблем но на никакъв гинеколог не ходих!Само се консултирах с него и ми изписа един крем (не помня името точно) както и специално за подмиване.След 2 дена ми мина напълно!Защо не попиташ в аптеката за нещо подобно?

tedka_98
08-30-2012, 20:12
На мен вчера ми свърши цикълът и днес ми се появи един сърбеж. Не е непоносим, но не знам какво да правя. На 13 съм и няма гинеколог в нашия град. Може ли да ми кажете дали може да е нещо сериозно?

Amore-Mio*
08-30-2012, 20:35
Смени интимните продукти, които използваш.

Пери си бельото на ръка.

Щом шестте лекари не са открили нищо, то тогава явно не е гъбички.