PDA

View Full Version : Силна болка в главата след физ.натоварване!?



ImmortalSportFreak
02-20-2011, 17:21
Здравейте!
2-3 пъти ми се е случвало нещо странно и се чудя,дали може да е проблем..
Първият път беше лятото някъде(2010) като бях на лека атлетика.Тичахме спринтове,отсечки и като свършиха бройките,които трябваше да направя се уморих и ме заболя главата много(все едно ще се пръсне).В началото болката беше в задната част на главата,а след това на цялата глава,питах треньора какво може да е,той каза че сигурно защото съм яла малко или не съм свикнала с многото тичане. А аз не бях пропуснала закуската..
Вторият път беше по-наскоро(преди около седмица).Бях болна тогава,грипът ме беше хванал,но едва ли има нещо общо.. Гонех рейса 8-) и като се качих пак ме заболя доста главата + остра болка и в гърдите,ама това беше за няколко мин.,после ми мина.
Първият път като се случи това беше по-гадно,защото главата ме боля 20-ина минути(тогава само главата ме боля),а после още половин час някъде ми беше малко зле. Друг път не ме е боляло толкова мн глава.

Случвало ли ви се е нещо подобно и от какво може да е? Дали е от внезапно натоварване? Нормално ли е според вас? Момиче,на почти 17,не водя заседнал начин на живот,нямам наднормено тегло(ако има значение).

Извинявам се,че е толкова дълго,но не успях да го опиша по-сбито.[/color] 8-)

Благодаря предварително на отговорилите! :grin:

StolenBliss
02-21-2011, 16:02
Може наистина да е от пренатоварването. Примерно да вдигаш кръвно и от тва да почва да те боли главата, но иначе не знам какво друго може да е. Ако се случва още, те съветвам да идеш на доктор, тамън няма само да се чудиш, а ще имаш и отговор. :)

ImmortalSportFreak
02-21-2011, 17:25
Мерси за отговора. :grin:

Няма да откажа и на още мнения по въпроса. 8)

Greennight
02-21-2011, 20:26
Според мен е от внезапно натоварване.Ако примерно кръвното ти е паднало и изведнъж удариш без загрявка 50 метра спринт е нормално...Ако болката е тупкаща и ти опъва врата е възможно и да е мигрена...

FuckedUp
02-21-2011, 20:37
Тумор в главата :D

ImmortalSportFreak
02-21-2011, 20:40
Черен хумур нещо.. :lol: Мерси за отг.,продължавайте смело с мненията. ;)

Red_Hair
02-22-2011, 15:23
обяснявам просто сама каза че си имала натоварване,спринтово бягане-натоварват се мускулите и някой нишки се разкъсват,отделят се цитокини и калий,при повишаване на калия се повишава пулсът и води до вазоконстрикция + това от шокът върху организма започва отделяне на повече адреналин за да може да се изхрани тялото с енергия,което също води до вазоконстрикия и повишено налягане,идеална среда за МИГРЕНА от което страдаш,а и също за видът на болката която имаш при мигрена винаги болката започва с пулсации в окципиталния лоб които след около 10-на минути прогресират и стигат до париеталният ;)

VANBASTEN
02-22-2011, 16:13
виж и аз спортувам активно и понякога ако не си загряла достатъчно и изведнаж почнеш тренировката се получава така ... спокоино не се притесняваи но и няма да е зле да се посаветваш с лекар

ImmortalSportFreak
02-22-2011, 19:57
Благодаря много! ;)


вазоконстрикия
..а какво значи това? :)