PDA

View Full Version : вълшебната думичка



eqinox
02-21-2011, 10:34
искам да ви попитам на всичките ли ви гаджета сте казвали "обичам те". или пък с това започва всичко.. в смисъл казваш й че я обичаш и от там нататъка продължавате като двойка.иии ако сте почнали да й го казвате по-късно, колко по-късно е било това :)

VaMpiRKaTaaa
02-21-2011, 10:40
Казвам го,ако го чувствам.
А аз,не бих могла да бъда с човек,който необичам.
И още нещо,любовта не се казва,a се показва.

TheBeliever
02-21-2011, 10:55
Казвала съм го само на сегашния си приятел. Предишните ги харесвах, привличаха ме, разбирахме се, но не ги обичах.

Няма правило за това кога да се казват тези думи.
Ако го чувстваш и изпитваш нужда да го кажеш - казваш го.
Ако си мислиш, че си длъжен да го кажеш (както явно е в твоя случай) - казваш го.
Ако ти изглежда "готино" да го повтаряш без да влагаш истински смисъл - казваш го.
Никой не може да ти забрани. Друг е въпроса дали наистина изразяваш чувствата си чрез тези думи или го казваш просто така.

againstyou
02-21-2011, 13:53
Тъпо е,когато няма чувство.Казвала съм и го съжалявам.И сега си взех поука,не го казвам вече без да го чувствам.На всичките ми не сам го казвала,но на повечето.

Bukmop
02-21-2011, 14:24
искам да ви попитам на всичките ли ви гаджета сте казвали "обичам те". или пък с това започва всичко.. в смисъл казваш й че я обичаш и от там нататъка продължавате като двойка.иии ако сте почнали да й го казвате по-късно, колко по-късно е било това :)

ако го кажеш на половинката си още в началото според мен има хора които ще те сметнат за несериозен ;) казвал съм го само на едно момиче (което найстина обичах) и това стана след около 3-4 месеца най-малко от връзка 1г

katericArofl
02-21-2011, 14:57
За хората, които за 9854984 ще кажат че любовта не се казва, а се показва, доказва и прочие.. спокойно, не ставайте банални 8-) ..

Аз насериозно не съм го казвала. Само на едно момче ми е идвало отвътре да кажа „ вълшебната думичка „ , но така и не го направих и в момента не съжалявам. :-D

AuburnKills
02-21-2011, 16:12
Ние започнахме да си казваме ''Обичам Те'' след 2-3 седмици от началото на връзката ни..Просто и двамата бяхме малко срамежливи :oops:

babity
02-21-2011, 16:18
На всичките ми предишни гаджета и тогавашни потенциални съм го казвала. След един определен човек спрях да го казвам. И то не 'щото на него съм го казала, пък след него няма да обичам. Аз и на него не го казах. На този етап бих го казала, ако ще извлека дивиденти от цялата работа или ако просто не искам приятелят ми да ме остави, защото няма да му отвърна като ми го каже, но това май пак е вид дивидент... Абее... напоследък просто няма човек, който да заслужава да му го кажа.

SuNsEt
02-21-2011, 16:20
Хм...имаше 2 момчета,на които не съм казвала.С първия тръгнах просто ей така заради външния му вид.Знаех,че не го бива в мисленето,нито в действията,но пък беше сладък,а и имахме някои общи интереси.Той се влюби в мен...но не се стигна до "Обичам те".Единственото,което беше по-искрено "Трябва да ти призная,че се влюбвам".
Пък другия...бях с него,за да забравя човека,когото обичах повече от себе си,но не се получи.

Бях си казвала "Никога не признавай първа на момче,че го обичаш" ,но със сегашния ми приятел се случи точно това.Аз първа му казах и не,защото не знаех,че и той ме обича,просто не можех да си премълчавам,а и той като видя,че искам да му го кажа и ми е трудно дори ми помогна. 8-)

nepowtorima
02-21-2011, 16:42
Не съм го казвала на никой до сега.
Освен на сегашното момче, което обичам. :smt007
И той ми отвърна ,но не знам дали от негова страна беше шега, но от моя със сигурност беше наистина искрено.

Иначе обичам те е много силна дума и трябва да се казва в определени количества- не като "Здравей, Здрасти" ..

MaLkaTa_LaDy
02-21-2011, 16:50
На онзи, на когото най-много исках да го кажа и беше най-искрено, му казах "Не те обичам"...

Fiction7577
02-21-2011, 17:30
Не. Не съм го казвала на никого.

Смених няколко приятеля и точто този, в когото се влюбих, беше възможно най-погрешния избор.

В смисъл, че беше невъзможно да се получи между нас - наистина нямах шанс, а не да го казвам просто защото ме е домързяло да си "играя" играта.

Той се държеше странно, ту-добре, ту-зле, накрая пътищата ни се разделиха (което беше ясно, че ще се случи...).

През това време - докато бях около него, просто си го гледах с неговата любима и така ...

qna0115
02-21-2011, 19:25
Няма значение колко пъти ще кажете тази дума "вълшебна дума" , защото ще ви дам един пример, който съвсем скоро стана,,-преди 2 дни...Значи приятелят ми ми казваше обичам те нон стоп,в началото наистина беше така...и всеки път когато аз му кажех обичам те,той ми отвръщаше с "аз повече"...и какво стана заряза ме той безпричинно,дори не ми остави шанса да го питам как така ме обичаше повече и от мен като ме заряза...но...кво да ви кажа,са тел-а му е непрекъснато изключен,няма как да се свържа с него...

П.П казвала съм го на няколко момчета,но само при него сега разбирам.,че е било искренно,а той... ;хх

monttitty
02-21-2011, 20:00
Никога до сега не съм го казвала...пък не мога да си представя да си го кажем преди да сме тръгнали, това просто е абсурдно според мен...и сега със сегашния ми приятел след 2 месеца не смятам, че го обичам, въпреки да съм ужасно влюбена..... има голяма разлика :)

BlueFace
02-21-2011, 22:56
Всъщност като се замисля съм го казвал само веднъж. Не мисля, че "обичам те" са думи, които трябва да използваш просто ей така, но очевидно много хора ги казват без наистина да чувстват това, което би трябвало да стои зад тях.Както например много момчета ги иползват само за да вкарат някое момиче в леглото (тъжното е,че не е малко броя на тези, които им се вързват)

xinfamous
02-21-2011, 23:29
казвал съм го на една..и след това сякаш се чувствам като опарен като я чуя тая дума

eqinox
02-24-2011, 16:50
хах всички около мен си ги казват тея думи като здрасти/чао. Изведнъж влизам в форума и кво да видя... всички казват точно обратното на това което казах преди малко.. е какво правим.. значи излиза че всички казват на гаджетата си че ги обичат, а всъщност в форумите пишат че това е много специално нещо и не го казват туко така. Значи всички лъжат в реалния живот, а в форума си казват истината хахаха, ама това е всъщност е до ~18 годишна възраст де, нататъка като помъдрееш седят доста по-различно нещата.
то и аз съм лъжец де, ама за такова нещо някакси немога да излъжа
а иначе имам си приятелка от няколко месеца и мисля че я обичам само че
немога да и го кажа (поне не първи) защото мисля че ще стане така както човека над мен е написал. Аааа и защото мисля че тя не ме обича така както аз нея.. искам да е очевидно че тя ме обича повече и чак тогава..
ще си кажете за какво ти е да й казваш че толкова я обичаш след като е очевидно и тя го вижда.. амиии не, не е очевидно, в смисъл аз си я обичам само че някакси ме е срам да й го покажа, показвам й де, ама не на макс ;д пак поради това че тя не ме обича така ии всичко което написах... ;д

fenkaaa
02-25-2011, 01:42
Казвала съм го на едно момче,с което си имахме нещо,но не ходехме.. 3 години ми беше в главата.. след него имаше много други,но на нито един не съм го казвала.. и ето сега го казвам всеки ден,само на един човек,сегашният ми приятел и знам че наистина го чувствам.. толкова бързо да ме накара да забравя човек,който обичах цели 3 години,след който тичах като кученце.. а сега и искрица чувства да нямам към него.. за мен това е върховно и се радвам че го има !!! :) :-)

alex4o
02-25-2011, 10:18
Колко е жалко,че вълшебната думичка "обичам те" днес се използва като "здравей"...

По темата: Момчето,с което съм сега, е единственият,на когото съм казвала "обичам те"

jghgh
02-25-2011, 10:31
Не знам, ама ако някой ми го каже твърде рано, ще го помисля за неориентиран и ненаясно още с емоциите си. И е много вероятно да съм права.
Друга опция е да иска нещо от мен. Пак ще бъда права ... всъщност вече ми се е случвало.


Аз съм се обяснявала в любов, но сега си давам сметка, че моето не е било обич. Просто аз си мисля, че обичта е нещо прекалено необятно, а като сравнявам с миналото... ми то моето е било харесване, привличане и всичко друго, но не и любов.

Надявам се някога да го почувствам и да го кажа.

ForzaFelipe
02-25-2011, 12:22
Казвал съм го на 2 момичета,на бившата ми и на момичето което харесвам/х

FATALITY
02-25-2011, 18:52
Казвам го,ако го чувствам.
А аз,не бих могла да бъда с човек,който необичам.
И още нещо,любовта не се казва,a се показва.


Напълно вярно.

soul1199
02-25-2011, 21:11
казвала съм го само на 1 човек и наистина го мислех,но пътищата ни се разделиха

Progressive
02-26-2011, 06:08
не съм го казвал на никоя до сега ;)

ShtrudeL
02-26-2011, 09:09
Мога да го кажа на всеки, дори на тези, които не обичам.

sladur4etyYy
02-26-2011, 11:23
в грешка си. вълшебната думичка е ''моля'', а не ''обичам''.

kristito3
02-26-2011, 12:16
Според мен е малко глупаво да кажеш на някого, че го обичаш преди да го познаваш и след като го кажеш, вече да тръгнеш с този човек, защото си му го казал. Глупаво и смешно, ама при мен при първото ми гадже се получи нещо такова. Бях недорасла и наивна... Както и да е. За думите трябва да си не на 100%, 200% убеден, че ги чувстваш, за да ги кажеш. Това не е просто да кажеш: "Здрасти!" или "Аз те харесвам" (макар че и тук трябва да има чувства, но не са толкова сериозни, както в другите 2 думички). Това е, което аз мога да кажа.

apple17
02-26-2011, 22:55
няма смисъл да казваш на някого,че го обичаш ако не е така :) Аз лично не обичам като тръгна с някого на 2-3 ден да има "обичам те,не мога да живея без теб" и подобни,защото за 2 дни до обич не се стига :) Казваш го когато наистина го почувстваш,при това не през 5 минути,по-важното е да го докажеш :)

GrippingBosh
02-27-2011, 08:35
Кхъм...имала съм само 1 връзка досега ,въпреки че съм на 16.С момчето ходихме почти 3 месеца ,казвал ми е че ме обича много пъти аз винаги го гушвах или му запушвах устата с целувка,така и не му го казах ,не исках да го лъжа , харесвах го да ,но чак обич...никога не мога да го изрека на някого ,нещо ми засяда в гърлото много е странно

BaffaLsc
02-27-2011, 09:33
Зависи, естествено, че не го казвам на всички, само на тези, към които наистина го чувствам..