PDA

View Full Version : Липом



dream1707
02-21-2011, 16:56
Излязло ми е малко топче на врата. До колкото четох се нарича липом, но моето е съвсем, въвсем малко... не като тези които виждам на картинките в гугъл.
Попринцип от малка имах още едно такова мъничко и на главата, съвсем незабележимо е, само на допир се осеща. Но това което сега ми е излязло ме боли малко.
Та исках да питам, дали има някакъв начин за премахването им, който не включва операция... защото навсякъде в интернет пишеше само, че се махат с операция. Не смятам, че е опасно, но все пак малко ме боли..
Ако някои има подобни може да даде някоя мнение... или ако знае как могат да се махат по неоперационен път.

ImmortalSportFreak
02-21-2011, 17:41
Трябва да те прегледат,за да се разбере,дали е точно това което ти описваш,че си видяла в гугъл.Тр да разбереш дали ще се махне само или не.. Няма друг начин освен хирургическа намеса,но отиди на доктор да разберат точно какво е и дали ще се махне скоро.Айде успех и не се напрягай толкова,не е страшно това. 8)

beliefinviolence
02-27-2011, 10:58
Може и да е подут лимфен възел в резултат на настинка,спад в имунната система,боледуване,лечение и т.н.
Щом е малко и болезнено, шансът да е нещо фатално е минимален,спокойно. :)
Наблюдавай се,ако до 1-2 седмици не намалее или си увеличи по-добре наистина се консултирай с лекар.