PDA

View Full Version : Издирване на сладкарница (:



Loreena1McKennitt
02-21-2011, 18:26
Добър вечер! (: Извинявам се, ако темата не е за този раздел. Наистина не знам къде да я пусна, но понеже е свързана с рожден ден на моя приятелка реших да я пусна тук.

Това, което ми е любопитно е : Някой от вас знае ли някоя "профешънъл" (пхаха) сладкарница, от която мога да купя някакви adorable cupcakes ? Понеже не искам обикновен мъфин :Д Знам, че темата е тъпа, но наистина, aко някой знае някоя хубава сладкарница, която прави невероятни къпкейкове и мъфини да каже.

http://prikachi.com/images/144/3012144m.jpg

Не са ли невероятни?! Не търся чак такива,естествено.
А да и да кажа от кой град съм,де :Д От София (:

Гледах каталози на Неделя,ала-бала. Но те не правят такива неща, а все някъде трябва да има.
Просто искам да й го поднеса в училище заедно с подаръка (:
Благодаря ви предварително (:

sunnyreni
02-21-2011, 19:53
Aййй, изглеждатт супер, за жалост съм от Бургас и не мога да помогна :)

Loreena1McKennitt
02-21-2011, 19:58
Рових 2 часа в гугъл нищо. Набелязах няколко сладкарници и утре ще обикалям.
Иначе намерих страхотния кулинарен блог

http://sunshine.collapse.bg/%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%E2%98%BC-cupcakes-bouquet/ толкова талантлива жена не съм виждала. :Д За жалост,на дали ще постигна такъв резултат,ако се пробвам сама.

arizona
02-22-2011, 16:06
няма нищо лошо да пробваш да направиш сама от 50 все 1 ще ти стане,а пък останалото остава за тебе 8-)
P.S.правила съм такива и са изключително лесни за приготвяне ;-) само ще ти трябва специална тава с дупки...много оригинален подарък браво \:D/

anonymous708973
02-22-2011, 16:14
Ти търсиш ефектни, а не вкусни.
Точно ей тия цветни щуротии отгоре са направени или от целувки, или от фондан. И в двата случая е отвратително.

Имам супер готина домашна рецепта за мъфини с боровинки, но явно е за обикновени мъфини, при които идеята е вкусът, а не помпозното.
Тоя блог (http://hihonas.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%9B%D0%90%D0%94%D0%9A%D0%98%20%D0%9C%D0%A A%D0%A4%D0%98%D0%9D%D0%98) е уникален.

Линкът, който давам, е изцяло за мъфини. Разгледай, има една статия, озаглавена само като "мъфини" - кремът отгоре е направен от маскарпоне, масло и сладкарска боя, което е в пъти по-добре от начина, по който ще ти го направят в сладкарница.

Не бързай да казваш как не можеш ти да ги направиш, понеже не те бива в кухнята. Супер-мега-ултралесни сладкишчета са. Всичко, което ти трябва, за формички и мерак. Първото можеш да откриеш в Пикадили, Карфур и Метро. :)

Loreena1McKennitt
02-22-2011, 19:58
Ти търсиш ефектни, а не вкусни.
Точно ей тия цветни щуротии отгоре са направени или от целувки, или от фондан. И в двата случая е отвратително.

Имам супер готина домашна рецепта за мъфини с боровинки, но явно е за обикновени мъфини, при които идеята е вкусът, а не помпозното.
Тоя блог (http://hihonas.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%9B%D0%90%D0%94%D0%9A%D0%98%20%D0%9C%D0%A A%D0%A4%D0%98%D0%9D%D0%98) е уникален.

Линкът, който давам, е изцяло за мъфини. Разгледай, има една статия, озаглавена само като "мъфини" - кремът отгоре е направен от маскарпоне, масло и сладкарска боя, което е в пъти по-добре от начина, по който ще ти го направят в сладкарница.

Не бързай да казваш как не можеш ти да ги направиш, понеже не те бива в кухнята. Супер-мега-ултралесни сладкишчета са. Всичко, което ти трябва, за формички и мерак. Първото можеш да откриеш в Пикадили, Карфур и Метро. :)


Благодаря много за отговора. Смятам да се пробвам сама. Отново,благодаря. (:

peace13
02-23-2011, 16:25
Има една страхотна сладкарница-100 Грама Сладки. В нея можеш да намериш мъфини, кексчета, бисквитки, курабийки..всичко! :grin: Не само, че сладките им изглиждат страхотно, но и са наистина вкусни!
Магазини:
-ул. "Марагидик" 34
-Мол Сердика, бул. Ситняково
-ул. "Ангел Кънчев" 18А
-Младост 4, бл. 459
/Бизнес парк София с/у вх.1/
-бул: "Васил Левски" 30
-бул. "Христо Смирненски" 48
/площад Журналист/
-"Цар Иван Асен ІІ" 15
За съжаление не мога да ти дам линк, но ако напишеш името на сладкарницата в Гугъл ще го намериш. Имай в предвид, че много малко от сладките им са качени в сайта. Най-добре отиди на място, гарантирам ти, няма да си тръгнаш с празни ръце! 8-)
Надявам се да съм помогнала :)