PDA

View Full Version : Няколко въпроса свързани с телефони



Dimityr
02-21-2011, 21:59
Първо да кажа ,че искам да си взема телефон и ако може някой да ми разесни някои работи, да ми даде идеи и да ми отговори на някои въпроси /тей като си бях харесал едно телефонче но се отказах от него и сега нямам идея какво да си взема../. Доста може би е нахално от моя страна,но няма към кого просто да се обърна

1.Каква е разликата между симбиан и андроид и толкова ли е лошо ако избера тел с андроид?

2.Кой добър смарт телефон бихте препоръчали /давам максмимум 500лв - не от некои от операторите ,а от някои сайт...

3.след като си избера дайте добър сайт за продажба на НоВи телефони -някои сигурен сайт които и вие сте ползвали...

4.Мисля че така ще ви улесня-когато гледам един телефон първо поглеждам камерата му,паметта и възможностите му /тези нови смартфони и не знам си още какви не са ми много ясни-още една причина да се обърна към вас/

Ако се сетя нещо друго ще пиша отново :)

Благодаря ви предварително!!!
[/i]

Nam3less3
02-21-2011, 22:13
1.Правилният въпрос е толкова ли е лошо ако избера телефон със симбиан? Андроид има по-хубав интерфейс, има бъдеще, има много повече приложения за него и функционалност, симбиан вече ще спира да се развива защото нокиа сключиха сделка с майкрософт и т.н. не ми се обяснява. Погледни че цял свят прави телефони с андроид, това в момента е водещата операционна система.

2.Ами определено някой с андроид - не знам откъде и как ще си купуваш телефон, дай ми списък с цените им и ще ти кажа най-добрият за около 500 лева.

3.за get.bg съм чувал добри отзиви

4.За 500 лева не може да си вземеш някакъв с адски добра камера, най-вероятно някоя с 5мп и стандартно качество, но ако ще гледаш само камерата то по-добре си купи цифров фотоапарат не смартфон. Паметта вградената може и да не е много, ползват се сд карти с памет. За възможности и голям брой качествени приложения и игри - телефон с андроид.

Dimityr
02-22-2011, 00:08
честно казано съм голям фен на сони ериксон .последния ми тел е К800 и новите смартфони айфони хич не са ми ясни! :D напълно достатъчна ми е камера с 5мп . в този сайт http://www.mobilebulgaria.com/ виждам че хората продават нови телефони на много ниски цени -някои са ползвани други не има някои дори с гаранция..друг е въпроса колко сигурен е този сайт..
->загледах се по моделе експириа х10 и х10и /не виждам разлика между двата/ - ако избера този телефон то трябва определено да се доверя на горепосочения сайт тъй като ми е най-изгодно
->харесват ми и моделите х10 мини про - не мога да преценя само колко мини е той и дали ще ми е удобен-нямам големи пръсти но все пак
->същото се отнася и за х10 мини ,който също ми допадна
->Sony Ericsson Aino и сатио - тези ми харесаха заради камерата

като цяло първия и мини про-то най-ми допадат :)

нямам наблюдения върху други марки телефони..някакви предложения ?
трябва ми по-добра камера от моя К800 ,интернет,глобални мрежи,гпс,добър и силен звук,лесен за разучаване телефон

и моля ви ако някой има някакво мнение за този сайт http://www.mobilebulgaria.com/ нека да го сподели,защото ми изглеждат много добре цените - твърде добре бих казал, а не искам да бъда изигран !

Nam3less3
02-22-2011, 00:39
Ами вземи тогава XPERIA X10, Satio е със симбиан, а Aino даже не е смартфон.

Dimityr
02-22-2011, 00:49
а от другите марки нещо с вече написаните изисквания ?

Nam3less3
02-22-2011, 00:55
а от другите марки нещо с вече написаните изисквания ?Ами всички са лесни за разучаване и подобни, всичките имат гпс и а-гпс и може да им се сложат мн добри офлайн навигации, под глобални мрежи нз какво имаш предвид ако са социални, то си има достатъчна интеграция с фейсбук и приложения за фб, туитър и т.н..., всичките имат мобилен нет(2г,3г) и wi-fi и може да им сложиш различни браузъри, камерите почват от 3мп нагоре и обикновено са със светкавица, звука си зависи от слушалките по принцип. Това поне които са със андроид, ако искаш отвори gsmarena.com дай на advanced search и си търси по точни критерии щото смартфони с андроид много. Ако не те бърка операционната система, интерфейса и програмите/игрите за теглене виж ако щеш и други операционни системи.
Взимай XPERIA X10, от най-добрите е за цената си и от средния клас телефони и има доста хубава камера.

Dimityr
02-22-2011, 01:06
да ама брат тряа рискувам от тоя сайт и нз :D пак ще повторя: ако някой е чувал за него или си е зимал нещо от него да пиши .. да не са притеснява !
ще поизчакам и други да пишат за други марки добри и не много скъпи смартфони че и аз искам малко разнообразие ;) все ериксони ли :D
мерси много :-o

dimitar_ak
02-22-2011, 09:12
а от другите марки нещо с вече написаните изисквания ?

http://www.palm.com/us/products/phones/pre2/index.html

Аз търся варианти да го поръчам от щатите, че 450 долара не са 400 евро колкото струва в Европа.

NAPAST94
02-22-2011, 10:07
Аз само не мога да разбера, някой като пита за смартфон досега никъде не му е препоръчван айфон :D
Толкова ли не ги бива. Баща ми има iPhone 2, без почти никакви приложения и пак е супер доволен.
Аз си мисля, че един iPhone 3gs, заедно с jailbreak-ването ще се вмести в бюджета ти.

И пак да питам, кажете какво не им харесвате на въйфоните, че никъде не ги препоръчвате, някой като пита за смартфон :)

Nam3less3
02-22-2011, 10:39
Темата е твърде сложна. Най-добрите операционни системи в момента са 2 - iOS от затворените и Android при отворените.

А не разбирам как може да дадеш 400 евро за палм, за същата цена може да си вземеш топ смартфон с андроид или iphone 3gs/4 за които да речем има 100 пъти повече приложения и са по-богати откъм функционалност.

dimitar_ak
02-22-2011, 11:43
Palm е директен конкурент на iPhone, а за мен е дори по-добър. Palm просто нямаха финансовата сила за да ударят пазара на iPhone, но с HP зад гърба си вече ще стане. Вече има конкурент и на iPad. WebOS от програмистка гледна точка е по-приятна от Android.

Dimityr
02-22-2011, 15:35
Други предложения за други марки ? :-o

Dimityr
02-22-2011, 16:39
намерих една оферта на която цената и допълненията които получавам много ми допадат какво мислите ? http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/0/734799/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC--sony-ericsson-xperia-x10

OstraPisalka
02-22-2011, 20:11
Като цяло симбиан е ОС, която ще е в застой, поради сключената сделка между Нокиа и Майкрософт, следствие на която новите смартфони на финландците ще са с уиндоус мобайл 7. Факта, че си фен на Сони Ериксон ме кара да те насоча към телефона, който и аз ползвам от 6 дни - Xperia X10i. Преди него минах през К750, К800, Ц905 ... смарта е андроид и има 1 гхц процесор, бърз е и не зацепва, пълно функционален е, поради все по-развиващите се програми за Андроид 2.1 Ekler и новата 2.2 Froyo, която скоро няма да бъде налична за серията Xperia. Та моят съвет е - ако искаш бърз и функционален модел с 8 Гб карта и добра производителност + 4 инча капацитивен екран, видео в HD резолюция и безброй приложения от Андроид маркет - X10i :)

skuck
02-22-2011, 20:36
Аз само не мога да разбера, някой като пита за смартфон досега никъде не му е препоръчван айфон :D
Толкова ли не ги бива. Баща ми има iPhone 2, без почти никакви приложения и пак е супер доволен.
Аз си мисля, че един iPhone 3gs, заедно с jailbreak-ването ще се вмести в бюджета ти.

И пак да питам, кажете какво не им харесвате на въйфоните, че никъде не ги препоръчвате, някой като пита за смартфон :)

Хахаха, защото не може да праща/получава файлове чрез блуутут на други марки телефони, защото не може да се включи без сим карта, защото ако си вързан към някоя Wi-fi мрежа и се изместиш извън обсега веднага почва да точи от GPRS-a-БЕЗ ДА ПИТА ИЛИ ПРЕДУПРЕДИ ... и МНОГО ДРУГИ!

Тва айфона е голям боклук... Красив е .... само това му е + -а.

Към автора - Гледай да си вземеш нещо със Андроид.

Dimityr
02-22-2011, 23:55
намерих една оферта на която цената и допълненията които получавам много ми допадат какво мислите ? http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/0/734799/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC--sony-ericsson-xperia-x10

тааа да се доверя ли ?

Nam3less3
02-23-2011, 00:13
намерих една оферта на която цената и допълненията които получавам много ми допадат какво мислите ? http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/0/734799/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC--sony-ericsson-xperia-x10

тааа да се доверя ли ?Доста добра оферта изглежда, ако и ти си от София поискай да се видиш на живо с продавача.

Dimityr
02-23-2011, 00:38
проблема е че не съм и много му се чудя дали няма да е някой "менток" :D

dubi95
02-23-2011, 08:28
sony ericsson vivaz с хд видео и симбиан ос И 8 МП КАМЕРА С АВТОФОКУС И СВЕТКАВИЦА. 400 Кинта http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=45034

Nam3less3
02-23-2011, 08:33
sony ericsson vivaz с хд видео и симбиан ос И 8 МП КАМЕРА С АВТОФОКУС И СВЕТКАВИЦА. 400 Кинта http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=45034Човека освен камерата гледа и другите възможности на телефона. С тоя стар симбиан няма много такива.

Dimityr
02-24-2011, 23:42
кво можете да ми кажете за операционните с-ми БАДА и Windows Mobile ? гледам тука едни свестни самсунг и ХТЦ .. :) тва второто като марка пък нищо не ми говореше докато не почнах да си търся телефонче ама ми са струват доста хубави с изключение на цените :x :x

може ли да погледнете тези телефони и да кажете какво мислите за тях ? Samsung S8500 Wave и HTC Wildfire :) Мерси предварително

Dimityr
02-25-2011, 01:43
така в един сайт намерих нещо което доста ме одръпна от тая така желана xperia x10 :
Минуси
* Забавяне по време на работа
* Android 1.6
* Много слаба светкавица (безмислена)
* Интеграцията на социални услуги не е достатъчно добра
* Недоизпипани детайли в интерфейса
* Не пуска DivX и Xvid

това означава ли че няма да има обновяване на ос?А тази камера толкова ли е слаба че все едно я няма?И последния минус - Какво ?? Нима на този огромен екран не могат да се качват и гледат филми? ако всичко това е вярно сони доста са се изложили и тая експирия е боклук които не ми трябва :? а толкова ми хареса тоя модел пфф :x

Nam3less3
02-25-2011, 05:45
Bada е по-слаба версия на андроид с доста по-малко приложения тъй че няма реален смисъл да си купуваш телефон с нея, единственото е че телефоните с нея имат по-добър хардуер от другите на същата цена за сметка на по-слабата операционна система.
С Windows Mobile вече не се правят смартфони с него нито приложения, абе изобщо видиш ли Windows Mobile стой далеч от телефона(с изключение на HTC HD2 на който може да му сложиш Андроид макар че идва с WinMobile).
S8500 Wave е с много по-добър хардуер и дисплей от Wildfire, но не е с Андроид, тука избора е сложен.
А за минусите на X10:
-андроида може да се ъпдейтне
-светкавицата не е прекалено слаба
-за интеграцията няма да коментирам..
-интерфейса се ъпдейтва
-divx/xvid може да се оправи

OstraPisalka
02-25-2011, 06:25
Телефона идва с Андроид 1.6, но е наличен ъпдейт до 2.1 Еклер, с който се добавя снимане на видео в HD формат, добавена програма за правене на уолпейпъри чрез рисуване по екрана, по-бърз браузер и не на последно място началните екрани при 1.6 са 3, докато при 2.1 вече са 5! 8)

Nam3less3
02-25-2011, 07:04
http://www.androidbg.com/forum/topic7670-vsichko-za-freex10-beta-4-froyo-221.html Ето има и неофициален ъпдейт до 2.2.

Kurdokolenko
02-25-2011, 08:50
Снимането в HD е пълна трагедия. Самите снимки, също нищо не струват, язък че се води 8мп телефон.
-Малко рам
-Гаден дисплей(без какъвто и да е контраст)
-Много малко вградена памет
-Остарял процесор

Изобщо, изборът е или Samsung Galaxy S или HTC Desire HD...а аз, бих взел дори S8500 Wave, който не отстъпва на гореизброените по хардуер.

Nam3less3
02-25-2011, 08:55
S8500 Wave, който не отстъпва на гореизброените по хардуер.Ами за кво ти е хардуер като няма с какво да го ползваш?

Kurdokolenko
02-25-2011, 09:44
S8500 Wave, който не отстъпва на гореизброените по хардуер.Ами за кво ти е хардуер като няма с какво да го ползваш?

Нищо се не знае, я си представи, че Бада успее да пробие по някакъв начин?

bebzgirl
02-25-2011, 16:43
Снимането в HD е пълна трагедия. Самите снимки, също нищо не струват, язък че се води 8мп телефон.
-Малко рам
-Гаден дисплей(без какъвто и да е контраст)
-Много малко вградена памет
-Остарял процесор

Изобщо, изборът е или Samsung Galaxy S или HTC Desire HD...а аз, бих взел дори S8500 Wave, който не отстъпва на гореизброените по хардуер.

Tи нещо ебаваш ли ме :shock:

-Малко рам - предостатъчна ;)
-Гаден дисплей(без какъвто и да е контраст) - има уникален контраст ... просто някой не си е намерил настройките ;)
-Много малко вградена памет - То за кво са картите памет ?? Пък и с ъпгрейда на андроид 2.2 фройо се добавя опцията за записване на приложенията на картата памет ;) на мене ги говори тея ...
-Остарял процесор - Оо да ... има разлика между 1гхз процесор на десайър и на сони :razz: ... (дори и да има е нищожна ;дд )

Хипер безмислените недостатъци искара ... + това мойтто х10 мини про дето е 5 мегапиксела прай уникалните снимки пък кво остава за 8мп на сони х10i ....

Nam3less3
02-25-2011, 16:47
S8500 Wave, който не отстъпва на гореизброените по хардуер.Ами за кво ти е хардуер като няма с какво да го ползваш?

Нищо се не знае, я си представи, че Бада успее да пробие по някакъв начин?Бада няма да пробие и това го знае всяко хлапе...

Dimityr
02-25-2011, 18:27
а за тези какво ще кажете Nokia C7,Nokia C6-01,Nokia N97,Sony Ericsson A8i??
имат ли автофокус,с този симбиан ще има ли ъптеитване,как са снимките и защо не мога да намеря цената на сонито ?

bebzgirl
02-25-2011, 18:43
а за тези какво ще кажете Nokia C7,Nokia C6-01,Nokia N97,Sony Ericsson A8i??
имат ли автофокус,с този симбиан ще има ли ъптеитване,как са снимките и защо не мога да намеря цената на сонито ?

C7 - няма автофокус = пълна боза ...
ц6 - 01 - може би прилично качество но е с симбиан и резистивен екран ...
Н97 - същото като горния
- а8и - то това e индийския модел на х10 мисля :Д ...

Dimityr
02-25-2011, 18:52
а някоя добра нокия до 550лв - 600лв без тарифен план или от някои онлайн магазин

dubi95
02-25-2011, 20:17
а за тези какво ще кажете Nokia C7,Nokia C6-01,Nokia N97,Sony Ericsson A8i??
имат ли автофокус,с този симбиан ще има ли ъптеитване,как са снимките и защо не мога да намеря цената на сонито ?

C7 - няма автофокус = пълна боза ...
ц6 - 01 - може би прилично качество но е с симбиан и резистивен екран ...
Н97 - същото като горния
- а8и - то това e индийския модел на х10 мисля :Д ...

да взимай нокиа ц6-01 с капацитивен екран е 8 мп автофокус и има видео ускорител на симбиана заразлика от телефоните с андройд

Dimityr
02-25-2011, 21:01
ще ми гръмне глааавата от толкова телефони :D има толкова хубави и все нищо не мога да избера :-o

bebzgirl
02-25-2011, 21:33
Еми кажи ни какво искаш и до колко пари за да ти дадем предложения ...
Ту искаш хубав смартфон, ту камерафон то и ние вече не знаем =)

NAPAST94
02-25-2011, 21:37
Проблема и при мен е, че тъкмо харесам нещо и му намеря кусур, намирам друг телефон където го няма тоя проблем, там пък друго не ми харесва. А телефоните, в които не намирам недостатъци са ми извън бюджета 8-)

bebzgirl
02-25-2011, 22:00
Еми то винаги е така ;) ...
В момента цените на телефоните са адски скочили ...
та кажи какво искаш за да ти кажем =))

Kurdokolenko
02-25-2011, 22:19
256мб рам е страшно малко, каквото щеш ми говори. Аз с 512 едвам се оправям.

Дисплея ти е ПЪЛНА БОЗА. Сравни го със Супер Амолед-а на Галакси S.

Вградената памет е смешно-малко за флагмански телефон. За пример - на моето Галакси е 8гб

И да, процесора ти е остарял, какво като е 1гхз. Важно е какъв 3д ускорител има.

Dimityr
02-25-2011, 23:08
ИСКАМ смартфоне :D с по добра камера от моя СЕ К800 -трябва ми що годе добра светкавица, задължително автофокус/налага ми се доста често да го ползвам/ и зуумване на снимки,искам нещо издържливо - не обичам да сменям телефони,памета не ме интересува щом може да се слага карта памет,искам добра резолюция,големината на екрана не ме вълнува,батерията трябва да издържа поне ден,дебелината на устройството не трябва да е прекалена,доста често ще бъде ползван за некви игри и темподобни.За друго не се сещам.Много ми допада тая прословута моя експириа х10 ама цената й без програма е убиец :x , спрял съм се и на мини про то но си нямам и идея дали всичко ще му се отваря заради малкия дисплей,а дали с тези си размери ще ми е удобен-нямам никаква идея.Харесал съм още и HTC Wildfire-но с тази марка се запознах едва преди 2 седмици и нз нищо за нея...Nokia C7,Nokia C6-01 и Nokia N97 но пък нямат автофокус :? но ако правят четливи снимки /от снимките да може да се чете/ не им и трябва .. тва са изискванията + цена до 550-580максимум

ЕДИТ:забравих да е с андроид или симбиан^3 но само ако е нокиа.. 8-)

bebzgirl
02-25-2011, 23:10
Дисплея ти е ПЪЛНА БОЗА. Сравни го със Супер Амолед-а на Галакси S.

Мислех че го сравняваш с обикновен дисплей ...

Kurdokolenko
02-25-2011, 23:14
Димитър, с по-добра камера от К800...това не е много просто като задача.

Виж K850, C902, Samsung S8000 Jet,Samsung Pixon 12(този е скъп), Samsung Innov8, LG Renoir, Motorola ZN5, Nokia 6700 Slide.

bebzgirl
02-25-2011, 23:22
ИСКАМ смартфоне :D с по добра камера от моя СЕ К800 -трябва ми що годе добра светкавица, задължително автофокус/налага ми се доста често да го ползвам/ и зуумване на снимки,искам нещо издържливо - не обичам да сменям телефони,памета не ме интересува щом може да се слага карта памет,искам добра резолюция,големината на екрана не ме вълнува,батерията трябва да издържа поне ден,дебелината на устройството не трябва да е прекалена,доста често ще бъде ползван за некви игри и темподобни.За друго не се сещам.Много ми допада тая прословута моя експириа х10 ама цената й без програма е убиец :x , спрял съм се и на мини про то но си нямам и идея дали всичко ще му се отваря заради малкия дисплей,а дали с тези си размери ще ми е удобен-нямам никаква идея.Харесал съм още и HTC Wildfire-но с тази марка се запознах едва преди 2 седмици и нз нищо за нея...Nokia C7,Nokia C6-01 и Nokia N97 но пък нямат автофокус :? но ако правят четливи снимки /от снимките да може да се чете/ не им и трябва .. тва са изискванията + цена до 550-580максимум

HTC- то е хубаво , но камерата и резолюцията са му слабите места ...
Сега някой ще ме оспори за камерата ...
Снимка с хтс Wildfire :
http://bit.ly/g0MFUS

Miни про - аз съм с него и ми е ужасно удобен <3 толкова се радвам че си го взех .. обаче определено не е за хора с дебели пръсти ;дд

Еми аз за други телефони не се сещам според изискванията ти ...
ето някой на които камерите им са мааалко под изискванията

sony ericsson x8
samsung galaxy spica
lg optimus one
....
Погледни ги ... всичките са андроидчета ;))

Dimityr
02-25-2011, 23:43
посочените смартфони нямат светкавица а в по-горното мнение почти няма смартфони :D
някой не знае ли от къде мога да си взема експириа х10 нова с гаранция и пълен комплект за цена до 580лв някой сайт или магазин във варна.. даже и да не е варна става и да пращат по куриер... :-o

Dimityr
02-26-2011, 16:47
някой ?? :)

bebzgirl
02-26-2011, 18:59
Еми тоо разликата за доставката няма да е много голяма ...
и ще прежалиш нещо ,но ще получиш друго ;)) твое решение =))

Dimityr
03-04-2011, 15:32
какво ще кажете за тези телефони Motorola BACKFLIP и Motorola Milestone XT720 в сравнение с sony ericson xperia x10 ?

Kurdokolenko
03-04-2011, 17:36
Която и пръчка да вземеш от изброените, все тая е. В този клас, телефоните са HTC Desire HD и Samsung Galaxy S.

Dimityr
03-04-2011, 20:36
Която и пръчка да вземеш от изброените, все тая е. В този клас, телефоните са HTC Desire HD и Samsung Galaxy S.

ми то хубаво ми ги показваш ама аз съм попитал за трите горепосочени телефони .. иначе казаните от теб са мечта но в началото на темата съм посочил че няма да дам луди пари за телефон ! :)

и сега пак на въпроса Motorola BACKFLIP, Motorola Milestone XT720 или sony ericson xperia x10 ?кои са плюсовете и минусите на тези телефони?кой бихте избрали?

032
03-05-2011, 15:13
моторола backflip е по добър.но лошото е че се отваря да се пише на клавиатурата и от там може да мина някав лентов кабел и по лесно може да се развали,но не телефона а връзката между горната част и клавиатурата

032
03-05-2011, 15:17
аз също искам да си взема някав телефон.и бих се спряла на нокия С7 или нокия С6-01.И това че Android има повече приложения отколкото Symbion както казват по горните мнения всеки ги използва постоянно и че им толкова нужни не е верно.

Nam3less3
03-05-2011, 15:28
аз също искам да си взема някав телефон.и бих се спряла на нокия С7 или нокия С6-01.И това че Android има повече приложения отколкото Symbion както казват по горните мнения всеки ги използва постоянно и че им толкова нужни не е верно.За мен е верно. Има приложения които ползвам но ги няма за симбиан и няма и да ги има а и на всичкото отгоре скоро за симбиан ще спрат да се правят приложения. Даже смятам да си взема айфон по-нататъка само заради това че за него пък има най-много приложения.

NAPAST94
03-05-2011, 19:11
Nam3less3, много са ти странни мненията според мене. В мойта тема тотално оплю и се заяде с почти всеки който каза добра дума за айфон и каза че новия симбиан не бил толкова зле и щяло да има ъпдейт ли кво, а тука говориш точно обратното




От известно време съм решил да си купувам нов телефон, и като се каже смартфон, за мене това е айфона.
Кви са тия глупости дето ги измисляте уе. Айфона(говоря за оригиналния, защото джейлбрейкнатия за мене не е айфон) е с ограничена платформа, не ме карай сега да ти търся списък с многото елементарни неща които не може да правиш(на някои не им пука и не са им нужни, но за повечето не е така). И наричаш това смартфон? Определено телефон без usb mass storage за мен не е умен а е болен.




Вземи си HTC ,двойно по-добри са от "ипфоне"

Кажи някой конкретен модел, че освен айфон(бегло), другите марки въобще не ги знам кой, какво, що.Какви марки, важна е операционната система. С iOS може да се сравняват засега Андроид и Symbian^3 но те са друг тип системи. Със симбиана виж Nokia N8 а с Андроид по принцип най-добрите бяха HTC Desire HD и Samsung Galaxy S, но вече излезе и двуядреният LG Optimus 2X. Като хардуер айфона отдавна е издишал, но софтуера му е оптимизиран само за него тъй че това не му е проблем(поне относно бързината).



Благодаря за предложенията, разгледах ги моделите и честно казано не ми харесаха особено. Нокията освен че не ми харесва самият им тъч скрийн (имам чувството че ползвам push screen, а не touch screen) е и със symbian, а навсякъде масово чета да не се взема вече такъв.
Е Nokia C7 е с добър капацитивен тъчскрийн със стъкло със защита и е amoled, а камерата прави много добри снимки и клипове. Симбиан3 вече става за ползване а и скоро ще получи голям ъпдейт с нов интерфейс.



Глупости май си нямаш и представа колко неща липсват в тоя телефон. За какво да давам луди пари за такъв телефон, като конкурентните модели предлагат по-функционален хардуер и софтуер? А ти друго освен symbian uiq и windows mobile сигурно не си виждал.

Извинявам се за многото цитати, ама в крайна сметка е странно това противоречие. Искаш да кажеш че в айфон 4 всичко това което каза в мойта тема е изчистено, и че в момента е най-добрия смартфон ли?

Nam3less3
03-05-2011, 20:57
Още не съм сигурен в чувствата си към Симбиан и iPhone, някой път се караме и разделяме, друг път се сдобрявам с тях. Някой ден може и да изневеря на Андроид с iPhone, но все още не знам какво искам :idea:

Dimityr
03-06-2011, 23:40
Която и пръчка да вземеш от изброените, все тая е. В този клас, телефоните са HTC Desire HD и Samsung Galaxy S.

ми то хубаво ми ги показваш ама аз съм попитал за трите горепосочени телефони .. иначе казаните от теб са мечта но в началото на темата съм посочил че няма да дам луди пари за телефон ! :)

и сега пак на въпроса Motorola BACKFLIP, Motorola Milestone XT720 или sony ericson xperia x10 ?кои са плюсовете и минусите на тези телефони?кой бихте избрали?

големи отклонения правите цитирам oтново пък аз :D :D :D

NAPAST94
03-07-2011, 12:55
Виж, аз в едно се убедих последните дни. Данни от интернета и съвети от непознати не помагат особено. От една седмица насам търся наляво на дясно телефони да тествам и да ти кажа някои които ги изкарват уж много добри, в реалността не струват. Ходи питай приятели, познати, иди в Ментела или Хенди да пробваш наистина телефона който ти харесва. Само така ще си избереш.