PDA

View Full Version : Униформите в училище - за или против ?



npace
02-22-2011, 11:09
Не видях такава тема тук, реших да пусна.
Какво е вашето мнение за униформите в училища - има ли такива във вашето, няма ли, носите ли ги, гордеете ли се с тях?

elenka3
02-22-2011, 11:14
против

npace
02-22-2011, 11:15
Ако може като изказвате мнение да се обосновете, може и да стане интересен дебат.

sunnyreni
02-22-2011, 11:23
Против, защото така всички сме еднакви, и всеки губи своя стил и личност.

Greennight
02-22-2011, 11:29
Против.

Има такава тема.Даже повече от една.

SmilezZz
02-22-2011, 11:33
"ЗА" с две ръце съм..
За какъв стил говорим,като повечето нямат такъв.. Придържат се към облеклото на певиците от поп-фолка - е,ако това е ИНДИВИДУАЛЕН стил.. Както и да е..
Имаме униформи.. Хубави са си - харесват ми.. Нося ги и се гордея с тях..

sunnyreni
02-22-2011, 11:37
И ние имаме, но са някакви супер грозни. И между другото аз си имам собствен стил, ни подражавам на никой, повечето сигурно не ми харесват някои от дрехите, но на мен ме ми пука, за мен са си супер :D :D

DieselBlood
02-22-2011, 11:51
Ех,търсачката е хубаво нещо.
Иначе по темата-против.Това е глупост,измислена от някой,който си клати краката и си взема парички.

Vikito0o
02-22-2011, 12:45
ПРОТИВ!!!Ние имаме от 2-3 седмици...
Ужасно е с тия бели ризи,постоянно се цапат и са като е студено момичетата с поли!!!Който е измислил униформата да се гръмне!!! :lol:

borko763
02-22-2011, 14:55
Ами аз съм ЗА! Защото би трябвало да има ред в училищата ,а не децата да смекато някъкви дрипки :d Но в моето училище има униформи ,ама 50 % от учениците не ги носят ! ;хх за жалост

DesireToFire
02-22-2011, 15:12
Против. Това, че иаме някаква си риза не ни прави нито еднакви, нито по-прилично облечени. Всяки може да си идва с пола/панталон/дънки по желание. Дрехи се носят и под и върху униформата. Зимата се вижда само по една яка под блузата/суитчераа/якето а лятото всички ходят разкопчани и прочие. Няма никакъв смисъл. Само дето губя по 3 минути сутрин да я гладя тази риза.

againstyou
02-22-2011, 15:27
"ЗА" с две ръце съм..
За какъв стил говорим,като повечето нямат такъв.. Придържат се към облеклото на певиците от поп-фолка - е,ако това е ИНДИВИДУАЛЕН стил.. Както и да е..
Имаме униформи.. Хубави са си - харесват ми.. Нося ги и се гордея с тях..
+1

pr0fess1onal
02-22-2011, 15:51
То собствен стил, всички си мислят че имат, но не е така :D В нашето уч. ни дадоха да разгледаме униформи и бяха доста свестни и удобни. Няма лошо с да униформи се ходи :)

UniCoWN
02-22-2011, 20:51
Против. Това, че иаме някаква си риза не ни прави нито еднакви, нито по-прилично облечени. Всяки може да си идва с пола/панталон/дънки по желание. Дрехи се носят и под и върху униформата. Зимата се вижда само по една яка под блузата/суитчераа/якето а лятото всички ходят разкопчани и прочие. Няма никакъв смисъл. Само дето губя по 3 минути сутрин да я гладя тази риза.

Съгласна съм. :)
+ факта, че половината все са нередовни
+ това, че (специално за моето даскало) ризите са ужасни - модел, материя
+ имаме вратовръзки :-x
Просто не ми харесва идеята всички да са еднакви. Като в някакъв манастир :lol:
Някои подкрепят униформите с цел да има ''равноправие''. Повечето пъти обаче такова не може да бъде въведено успешно. :booooomb:

SmilezZz
02-23-2011, 14:19
^ Това,че при вас е така.. Т.е. повечето от учениците не носят униформите - не означава,че навсякъде е така..В моето училище се проверя редовно за униформи,а учителите гонят от часовете..
Има и такива,което не носят.. Но не са чак толкова много..

anonymous708973
02-23-2011, 16:58
Днес гледах два каталога на една фирма. Определено ми харесаха нещата - голямо разнообразие има и униформите са различни за всеки клас. Така де, не може 5 и 12 да носят едно и също.

Примерно... много ми хареса комбинацията от бяла риза (не е затворена до горе като монашеска роба :Д), бледолилав/червен/гъмносин пуловер с В-образно деколте (с къс или дълъг ръкав) и сив/черен панталон. :)

FATALITY
02-23-2011, 17:52
Против!! Всеки има право да се придържа към собствения си стил. :) Както казаха преди мен, е ужасно с тези бели ризи и поли. Знам го, защото във старото ми училище имахме униформи, които бяха ужасни и неудобни на това отгоре. Всички бяхме еднакви. :x

musiic
02-23-2011, 18:13
Ние имаме униформи, които са задължителни само за официални празници и случаи.
Ето такива са ни:
http://maksoft.net/img_preview.php?image_file=web/images/upload/9110.jpg&img_width=397
http://maksoft.net/img_preview.php?image_file=web/images/upload/9152.jpg&img_width=397 имаме и сако

Colouring
02-23-2011, 19:49
Хм..
мислила съм доста по този въпрос и все още съм някаъде посредата.
От една страна е хубаво да имаме униформи,но от друга-всеки трябва сам да избира какво да носи.
В нашето училище УЖ има уноформи,миналата година се изръсихме да ги купим и сега какво?Тази година(от 15ти септември) не са слизали от закачалката НИТО ВЕДНЪЖ!

RaisedOnRock
02-23-2011, 20:40
Против съм.
Имаме,нося ги рядко,само когато го изискват.

Loreena1McKennitt
02-23-2011, 20:49
Аз съм за. Ако са хубави защо пък не? Първо някой беше писал, че така се губи стилът. Даже с униформа ти можеш да се открояваш, ако наистина притежаваш стил. С някои малки детайли.
Една от главните причини за която аз лично съм да е следната:
Така няма да има бедни и богати. Защото лично аз нямам проблем с това,винаги съм имала хубави дрехи,но имам приятели,които не могат да си позволят някои неща и това ги кара да се чувстват по-зле. Сега защо от малки да ни набиват в главите разликата богати/бедни. А и не сме в даскало, че да си показваме 5 см-вите поли и грамадните деколтета. Има си други места за тези неща.
Другото,което е..все пак представяш училището си по този начин (:

lixofana
02-24-2011, 06:37
В нашето по едно време бяха решили да слагат униформи, но предвед бурните негативни реакции на учениците бързо се отказаха.

Biiiitch
02-24-2011, 06:51
ЗА, ЗА, ЗА и ЗА !!! Винаги е имало толкова проблеми в училищата, за тва кой как се облича, коя приятелка какво има/няма ... Такава е глупост тва.. Ако в нашето училище имаше униформи щях да съм много доволна.

alex4o
02-24-2011, 09:41
Аз съм за. Ако са хубави защо пък не? Първо някой беше писал, че така се губи стилът. Даже с униформа ти можеш да се открояваш, ако наистина притежаваш стил. С някои малки детайли.
Една от главните причини за която аз лично съм да е следната:
Така няма да има бедни и богати. Защото лично аз нямам проблем с това,винаги съм имала хубави дрехи,но имам приятели,които не могат да си позволят някои неща и това ги кара да се чувстват по-зле. Сега защо от малки да ни набиват в главите разликата богати/бедни. А и не сме в даскало, че да си показваме 5 см-вите поли и грамадните деколтета. Има си други места за тези неща.
Другото,което е..все пак представяш училището си по този начин (:


Много добре казано! Абсолютно съм съгласна и просто нямам какво да добавя :)

DesireToFire
02-24-2011, 11:27
Аз съм за. Ако са хубави защо пък не? Първо някой беше писал, че така се губи стилът. Даже с униформа ти можеш да се открояваш, ако наистина притежаваш стил. С някои малки детайли.
Една от главните причини за която аз лично съм да е следната:
Така няма да има бедни и богати. Защото лично аз нямам проблем с това,винаги съм имала хубави дрехи,но имам приятели,които не могат да си позволят някои неща и това ги кара да се чувстват по-зле. Сега защо от малки да ни набиват в главите разликата богати/бедни. А и не сме в даскало, че да си показваме 5 см-вите поли и грамадните деколтета. Има си други места за тези неща.
Другото,което е..все пак представяш училището си по този начин (:

Вярваш ли че няма да има. Че те да не са само дрехите. Дай всички да сме с еднакви телефони, чорапи, обукви, панталони(където не са), други устройства, прически, чанти и прочие и тогава вече може и да няма разделение. Не че преди униформите в моето училище е имало такова. Нямаше и 5-см поли или пък големи деколтета. И как се представям училището, след като почти всеки си съблича униформата на минутата, когато излезе.

RaisedOnRock
02-24-2011, 18:06
Аз съм за. Ако са хубави защо пък не? Първо някой беше писал, че така се губи стилът. Даже с униформа ти можеш да се открояваш, ако наистина притежаваш стил. С някои малки детайли.
Една от главните причини за която аз лично съм да е следната:
Така няма да има бедни и богати. Защото лично аз нямам проблем с това,винаги съм имала хубави дрехи,но имам приятели,които не могат да си позволят някои неща и това ги кара да се чувстват по-зле. Сега защо от малки да ни набиват в главите разликата богати/бедни. А и не сме в даскало, че да си показваме 5 см-вите поли и грамадните деколтета. Има си други места за тези неща.
Другото,което е..все пак представяш училището си по този начин (:

Вярваш ли че няма да има. Че те да не са само дрехите. Дай всички да сме с еднакви телефони, чорапи, обукви, панталони(където не са), други устройства, прически, чанти и прочие и тогава вече може и да няма разделение. Не че преди униформите в моето училище е имало такова. Нямаше и 5-см поли или пък големи деколтета. И как се представям училището, след като почти всеки си съблича униформата на минутата, когато излезе.
Съгласна.

Loreena1McKennitt
02-24-2011, 18:55
Аз съм за. Ако са хубави защо пък не? Първо някой беше писал, че така се губи стилът. Даже с униформа ти можеш да се открояваш, ако наистина притежаваш стил. С някои малки детайли.
Една от главните причини за която аз лично съм да е следната:
Така няма да има бедни и богати. Защото лично аз нямам проблем с това,винаги съм имала хубави дрехи,но имам приятели,които не могат да си позволят някои неща и това ги кара да се чувстват по-зле. Сега защо от малки да ни набиват в главите разликата богати/бедни. А и не сме в даскало, че да си показваме 5 см-вите поли и грамадните деколтета. Има си други места за тези неща.
Другото,което е..все пак представяш училището си по този начин (:

Вярваш ли че няма да има. Че те да не са само дрехите. Дай всички да сме с еднакви телефони, чорапи, обукви, панталони(където не са), други устройства, прически, чанти и прочие и тогава вече може и да няма разделение. Не че преди униформите в моето училище е имало такова. Нямаше и 5-см поли или пък големи деколтета. И как се представям училището, след като почти всеки си съблича униформата на минутата, когато излезе.
Съгласна.

E,разбира се ,че ще има..но ще се усеща по-малко. Просто имам приятелки за които ми става гадно понякога, защото това наистина им влияе. Това, че тяхното е от еди-къде-си ,а на онзи е на еди-коя-си марка и даже етика с цената, ако може да не махаме. Айде,моля ти се. Нагледала съм се достатъчно на нагли малки лайна,които не знаят стойността на абсолютно нищо и пускат хапливи коментари. Но това е моето виждане, защото това се случва с мой познати.. (:

ysmivka
02-24-2011, 19:40
Аз съм ЗА.
В моето училище има униформи. Вярно не са от най-хубавите, но пък и не мога да кажа, че са лоши. В днешно време униформите не са като тези които са били преди години. Понасят се. И не пречат на стила ми, защото само в училище съм с нея какво пък толкова?

RaisedOnRock
02-25-2011, 15:15
E,разбира се ,че ще има..но ще се усеща по-малко. Просто имам приятелки за които ми става гадно понякога, защото това наистина им влияе. Това, че тяхното е от еди-къде-си ,а на онзи е на еди-коя-си марка и даже етика с цената, ако може да не махаме. Айде,моля ти се. Нагледала съм се достатъчно на нагли малки лайна,които не знаят стойността на абсолютно нищо и пускат хапливи коментари. Но това е моето виждане, защото това се случва с мой познати.. (:
Ако приятелките ти се влиаят от това...
Винаги в живота ще има лигави хора,които ще се фукат с дрехите си.Винаги ще има някой,който да пуска хапливи коментари за дрехите,прическите и т.н.
Униформите не спасяват от нищо.Дали училище,дали университет,винаги ще има такива хора,които ще търсят начини да се изфукат с нещо,за което дори не са се потрудили и ще се подиграват на другите.

TrickyAngel
02-25-2011, 15:34
Нас ни направиха. Дадохме 150лв и ни доставиха едни найлонови пуловери, суитшъри и поли... А платихме за риза с дълъг ръкав, риза с къс ръкав, сако и пола. Да, ама не. Носихме ги една година. Вече не.
Гласувах против. НО ако униформите са като хората не виждам защо не.

tman
02-25-2011, 15:40
E,разбира се ,че ще има..но ще се усеща по-малко. Просто имам приятелки за които ми става гадно понякога, защото това наистина им влияе. Това, че тяхното е от еди-къде-си ,а на онзи е на еди-коя-си марка и даже етика с цената, ако може да не махаме. Айде,моля ти се. Нагледала съм се достатъчно на нагли малки лайна,които не знаят стойността на абсолютно нищо и пускат хапливи коментари. Но това е моето виждане, защото това се случва с мой познати.. (:
Ако приятелките ти се влиаят от това...
Винаги в живота ще има лигави хора,които ще се фукат с дрехите си.Винаги ще има някой,който да пуска хапливи коментари за дрехите,прическите и т.н.
Униформите не спасяват от нищо.Дали училище,дали университет,винаги ще има такива хора,които ще търсят начини да се изфукат с нещо,за което дори не са се потрудили и ще се подиграват на другите.
Точно така. Хем не помагат, хем ни действат някак депресиращо. :D .

pitfall
02-25-2011, 16:39
ние имаме униформи, но са ужасни.. миналата година ни задължаваха да ги носим, сега вече не... по принцип съм "за", стига да са направени от плат 8-) и да могат да се носят :-o

sladkatafenka78
02-27-2011, 11:57
Определено съм ПРОТИВ!!Но за съжаление догодина в нашето училище вече ще трябва да носим униформи.Всеки си има стил и иска да се прояви чрез него.Не разбирам с какво биха могли да ви помогнат тези униформи?Добре.Носете си ги ,ако искате да се правите на монахини.Ако искате ме нападайте за това,което казах.НЕ МИ ПУКА!

iiordanova
02-27-2011, 13:03
В моето училище има униформи , но никой не ги носи.
Аз съм 50 на 50. По-скоро към против съм ..

sice
02-27-2011, 13:40
Против тъй като униформите няма да донесат очакваното равенство. поради ред причини.

flower757
03-03-2011, 11:16
В моето училище има униформи , но никой не ги носи.
Аз съм 50 на 50. По-скоро към против съм ..

И аз така . Обаче съм само 50 на 50 . Олее .. първите ни униформи бяха сякаш ще ходим да копаем лозетоо .. ужас-уж дънкови , а бяха някаква ужасна скъпа имитация .. сега за щастие сме само с желетка и блуза , каро може наша блуза и желетка или обратното.. :) Блазе ви , че не ги носите , на нас повечето ни се карат .. :(

Kobayashi
03-04-2011, 08:05
Мразя униформите на моето училище.Изобщо на всяко училище,всякаква вид униформа.Мразя да съм еднаква с някого друг,като някво стадо клонинги сме. :? А най-мразя,като кажат,че униформите били бедните да не се комплексирали от по-богатите. :-o
Хич,не ме и ебе,искам да си нося мойте си дрешки,а не може. :x

tatufenka
03-04-2011, 14:38
Не мога да преценя.. :? Има и хубава и лоша страна (лошата за мен е,че в някои училища униформите са ужасни :D )Но бих искала да си нося и моите дрехи.. :)