PDA

View Full Version : Как се продупчват уши?



vertesperance
02-22-2011, 15:28
Съжелявам,че създадох нова тема специално за този въпрос. 100% има къде другаде да го задам,но реших,че това е простичкият начин да получа по-бърз отговор от колкото да пиша в някоя тема от 2006 година.
Таа това ми е въпроса ;д Как се продупчват уши .. не мисля да ходя по салони болница и тем подобни неща.. искам да знам чисто и простичко как да си продупча ушите сама в къщи :) Предварително благодаря :)

П.П. Коментари от сорта на "малоумна си ходи да те дупчат" и всякви еий такива .. не,благодаря ;д търся помощ а не някой,който да ми казва колко съм тъпа и дрън дрън :)

skatew
02-22-2011, 15:58
Защо ти е сама да си ги дупчиш ? Аз си ги продупчих в На Тъмно с пистолетче е и за 2те уши беше 10 кинта + медицинските обици.. Не виждам смисъла в това сам да си дупчиш ушите.. иначе незнам как точно става смисъл уши принципно се дупчат с пистолетче а ако си сама трябва с игла..

daru6a1
02-22-2011, 16:04
С нагрята игла .. Едно време така са правили .. майка ми и тя така си ги е пробила .. Ако искаш подробности питай :)

vertesperance
02-22-2011, 16:07
Ами да ти кажа сега в На Тъмно само медицинските ти излизат 10лв.. както и да е някаква друга ми е идеята .. все пак благодаря :)

vertesperance
02-22-2011, 16:12
ами всъщност искам .. но едвали с нагрятата игла директно в ухото .. смисъл не го вярвам ;д;д не искам и да го вярвам .. ще дупча с абокат .. бях чувала за лед,който се слага на ухото за да замръзне и за да не се усеща болка и някакъв плод,който се слага за ухото и пробождаш и всичко е ток и жица .. просто искам някой,който разбира от тези неща да потвърди,че наистина така се прави и,че няма да згафа нещо :)

Eliii
02-22-2011, 16:24
ами всъщност искам .. но едвали с нагрятата игла директно в ухото .. смисъл не го вярвам ;д;д не искам и да го вярвам ..

Правилно - недей, защото е тъпо. С нагрята игла се е пробивала баба ми, защото по онова време не е имало друга възможност.
Не казвам, че съм експерт в пробиването на уши, но ето какво мога да ти кажа:
Взимаш от аптеката зеления абокат (мисля, че е най-големия) - той е подходящ за пробиване на уши. Преди да се пробиеш добре почистваш мястото със спирт, пробиваш дупката, слагаш медицинската обица (или друга, но добре дезинфектирана) и си ток и жица. След това един месец се мажеш с Гентамицин и от време на време въртиш обицата.
А метода с плода и леда съм го виждала само в "Капан за родители". ;)

MissNothing
02-22-2011, 16:26
И аз щях да казвам този метод от Капан за родители там точно така правила-загрята игла, плод и лед.. ама лично аз не бих го пробвала. 8-)

mynichka
02-22-2011, 16:36
С нагрята и добре почистена преди това игла.

daru6a1
02-22-2011, 16:40
Няма да "згафиш" , не бой се

vertesperance
02-22-2011, 17:00
Ее мерси много хора :) Супер.. има 2 зелени абоката и 2 розови дано свършат работа :) Помогнахте ми много.. ако всичко мине нормално ще ви кача снимки и ако сте някои Софианци мога даже и да ви черпя ;д :)

FuckingFreak
02-22-2011, 17:46
ами всъщност искам .. но едвали с нагрятата игла директно в ухото .. смисъл не го вярвам ;д;д не искам и да го вярвам ..

Правилно - недей, защото е тъпо. С нагрята игла се е пробивала баба ми, защото по онова време не е имало друга възможност.
Не казвам, че съм експерт в пробиването на уши, но ето какво мога да ти кажа:
Взимаш от аптеката зеления абокат (мисля, че е най-големия) - той е подходящ за пробиване на уши. Преди да се пробиеш добре почистваш мястото със спирт, пробиваш дупката, слагаш медицинската обица (или друга, но добре дезинфектирана) и си ток и жица. След това един месец се мажеш с Гентамицин и от време на време въртиш обицата.
А метода с плода и леда съм го виждала само в "Капан за родители". ;)

ееее един точен, който не критикува, във всичките теми от които съм писала ..
А аз обърнах малко водка на екс и със ледче малко преди пробиването, и болката не се усеща.. А това с нагрятата игла е пълна глупост, вече сте в 21 век

LipSy
02-22-2011, 18:34
Вземи си игла и я нагрей, апък преди това си дезинфекцирай мястото.

Biskfitka
02-22-2011, 18:42
И майка ми си е слагала лед преди да ги пробие :)

marin4itu
02-23-2011, 10:12
Недей с игла, защото тя е по-тънка от обицата и после обицата не може да влезе. От опит ти го казвам. Давай с абокат, не помня вече кой беше, питай в аптеката, аз така правя, щото много ги забравям :D Дезинфекцираш със спирт, кислородна вода, или ракия. или водка, каквото ти се намира :D и пробиваш. Аз лично съм си дупчила много дупки направо с обица, но не ти препоръчвам :D Недей слага златни обици, защото се окисляват от кръвта. Ако имаш още въпроси питай. Успех! :)

skatew
02-23-2011, 11:15
Недей с игла, защото тя е по-тънка от обицата и после обицата не може да влезе. От опит ти го казвам. това че дупката е по малка не пречи ;д смисъл аз като си пробих едното ухо след 1 ден сложих направо обеца за език която е двойно по голяма от медицинската.. просто буташ там въртиш и с малко болки влиза ;д дупката бързо се разширява

DarkKisss
02-23-2011, 11:33
Аз лично имам 11 дупки по ушите и нямам никакви проблеми, от които 5 съм си правила сама по меката част.
Аз се дупча така:
Слагам две ледчета на мястото на ухото (меката част), където ще се пробивам от едната и другата страна, и държа около 1мин. докато спра да усещам, взимам игла, която предварително съм дезинфекцирала с етилов спирт и пробивам, след което вадя иглата и си слагам обецата. Готово 8-)

dreamer98
02-23-2011, 11:33
Най- добре въпреки, че не ти препоръчвам да си ги дупчиш сама е с нагорещена игла.
Но преди това от предната страна трябва да охладиш с лед много добре, а отзад да сложиш портокал или ябълка. И след като продупчиш с кислородна вода да почистиш мястот, за да не се инфектира.
Относно метода, за който казваш, по- сигурно от това е да си ги пробиеш с игла, защото е доказан метод. Но все пак ти предлагам да извикаш да има някой приятел покрай теб, защото от мигновенната болка може да припаднеш или да ти стане нещо...

FuckingFreak
02-23-2011, 12:01
^ Моят първи опит беше с ябълка и все още си пазя снимка на прясно пробитото ухо отзад с нея 8-) Иначе най-добре с абокат, и като продупчиш махаш пластмаската или там каквото е отгоре (може да я махнеш и преди продупчването) слагаш на края му самата обица, която ще си я сложиш и приплъзваш докато обицата не влезе ..

geri9519
03-01-2011, 17:59
абокат ;)

silviau66
03-02-2011, 14:25
Пфф .. майка ми са и пробивали ушите с игла, като преди тва са и натривали ушите с коприва .. ;хх ;д
Щом искаш в домашни условия.. абокат.. почистваш и обеците и ухото със спирт 2 ледчета - от вътрешната и от външната страна на ухото.. дупчиш а от зад ябълка най - добре.. слагаш обицата и си готова..
.. но най - добре викни някой приятел/ка, който/която вече го е правил/а.