PDA

View Full Version : Настройвам ли го против тях?



SuNsEt
02-22-2011, 18:15
С приятелят ми сме заедно от 4 месеца и много се обичаме ест.Проблемът е неговите родители.В моето семейство майка ми и баща ми са разведени и живея с мама и приятеля й.Понякога у нас е лудница,майка ми често говори глупости и се държи незаслужено гадно с мен,заяждаме се,караме се ...с нейния приятел също двамата постоянно се карат и си мислех,че моето семейство е бая зле докато не разбрах какво е неговото.

Не знам точно как да започна...възмутена съм тотално!Има по-голяма сестра(на 21),която живее все още със семейството,а той е на 18.Чувала съм ги по телефона как си говорят.Тя му крещи "Боклук,нещастник,наркоман" и кво ли не още, той също я храни здраво.Отначало си мислех "ок,брат и сестра са..да кажем,че е нормално" въпреки до сега не съм била свидетел на нещо такова.Те се мразят буквално,не си говорят...нямат никакво отношение един към друг.С майка му също не са в добри отношения.Мислех си отначало,че е като мойта майка,с нея се караме,но когато сгреши се извинява и е по-толерантна(е до колкото може де).Неговата,обаче ...кара му се без причина,обвинява го за неща,които не е направил и като разбере,че не е била права дори не си признава,че е сгрешила.Баща му пък почти винаги си мълчи и се прави,че не вижда нищо.Дават му по 2лв на ден,а той си е мъж...как ше се наяде например с 2лв ??Не казвам,че трябва да му дават по 20лв на ден,но...Постоянно му правят проблеми за най-малкото,докато сестра му сякаш е мила и кротичка.Голяма лисица е и винаги получава това,което иска.Даже съм си мислела,брей да не е осиновен та така се държат с негоМного ми е мъчно и виждам,че връзките родител-дете и брат-сестра са доста далечни.
Вчера си говорихме по телефона за това.Аз не съм ги виждала,не сме се запознавали,но от това,което той ми казва ми става много тъжно.Той не заслужава такова отношение!Не е някакъв безотговорник,учи и има добри оценки,дори в училище директорката го познава и казва за него,че е доволна.Сега е 12 клас...търси си работа,за да има повече пари от някъде,защото неговите не му дават.Същевременно трябва и да учи.Семейството му не е бедно,средно статистическо семейство си е,нито той иска да излиза по купони и да харчи милиони,нито е глезен и само се оплаква.Просто не е нормално да се държат така с него.Него много го боли от това,но каза,че вече се е отказал да се опитва да промени нещата,защото те просто са си такива.
Когато си говорех с него бях доста отрицателно настроена и по време на разговора те го прекъснаха и чух как той им се развика много злобно.После му стана още по-гадно.Сетих се,че най-вероятно без да искам съм го настроила онази вечер против тях,а не искам да е така.Не знам какво да му кажа...защото знам какво е положението и аз честно казано хич не ги харесвам нито родителите му,нито сестра му.

Как да му помогна ?

Fiction7577
02-22-2011, 18:22
Виждам, че си загрижена за приятеля си, което е много хубаво.

В случая обаче ти няма как да решиш неговите проблеми в семейството, най-много и теб да те намесят, и да те "хранят" така както него.

На твое място не бих се бъркала във взаимоотношенията им, защото най-много да стане още по-зле отколкото е!

Ако питаш мен, от теб не се иска нищо, просто да бъдеш до него.

Обичайте се, подкрепяй го, показвай му че има някой до себе си на когото може да разчита, да каже всичко, да общува без да бъде обиден и т.н.

Това би било достатъчно за приятелят ти. Нека се почувства обичан! :)

TheBeliever
02-22-2011, 18:22
Бъди до него, оказвай му нужната подкрепа, но в никакъв случай не се бъркай в семейните му проблеми. Нямаш право. Не си им в къщата, за да знаеш как стоят нещата.

w0sh
02-22-2011, 18:32
Прост въпрос.

Той не може ли да е боклукът, за който родителите му го мислят?
Или си прекалено залухана, за да се замислиш сама?

SuNsEt
02-22-2011, 18:39
Ами опитвам се да го разсейвам от тези проблеми,но не винаги се получава и когато стане по-зле той се сдухва.Някак си...не ми е достатъчно да му кажа "Обичам те и ще бъда с теб каквото и да стане" -не,че не е така,но аз на негово място тези думи не биха ми повлияли кой знае как.Да,когато се прибера и пак има скандали ще се сетя,че той е с мен и ще имам нужда от него,но предпочитам действия.Прави сте,че не мога да се намеся,но по какъв начин да му повлияя,за да стане той от стомана срещу тези проблеми едва ли не?Ако започна да му правя повече подаръци,на него ще му стане тъпо,че няма да има достатъчно пари и той да ми направи на мен не,че аз искам да ми купува някви неща...Казвате "Просто го обичай и бъди до него" -това го правя и ще продължавам да го правя,но искам да му помогна да се измъкне от тази ситуация.
Говорехме си за това,че си търси работа...Опитах се да му намеря,но не се получава,защото той трябва да ходи и на училище и не е хубаво да отсъства.Все пак трябва да искара матура и да кандидатства за университет...
Какво да му казвам в такива ситуации освен логичното,че съм с него и тн?Понякога се опитвам да оправдая гадните действия на родителите и сестра му ако може да ...смекча малко лошото усещане и да вземе да си помисли,че не е разбрал правилно или не е така както изглежда,но той твърдо си повтаря "Абе тя сестра ми си е такава долна подмазвачка остави я" или "Майка ми и баща ми са си такива от едно време...нищо не ми говори,не ги защитавай" .

SuNsEt
02-22-2011, 18:42
Прост въпрос.

Той не може ли да е боклукът, за който родителите му го мислят?
Или си прекалено залухана, за да се замислиш сама?

А ти не си ли много прост,за да говориш за някой,който не познаваш?
Ебахти и мисленето.Прост въпрос вика...Айде довиждане.

TheBeliever
02-22-2011, 18:50
В такива ситуации обикновено думите са без значение. Като се сдуха просто го гушни. Важното е да усети топлината и загрижеността ти.

Относно това "да стане като стомана" - ти не можеш да градиш характера му вместо него. Нормално е проблемите му да го афектират в едно или друго отношение. Ти не можеш да промениш това.

Окуражавай го, вярвай в него, но го остави да се справи сам.

Fiction7577
02-22-2011, 19:36
За студент работата много зависи от това къде ще учи.

Разбира се, голям град - големи възможности.

Винаги може да стане барман или нещо такова, но щом се иска качествена работа, първо да си завърши училище както подобава, после мангизите сами ще дойдат с работата.

Иначе няма какво да направиш.

Просто го разсейвай и така нататък.

От стомана не може да стане, защото раните от семейството болят най-много.

Старай се ти да не го нараняваш.