PDA

View Full Version : Какво мислите за конкурсите във ФБ и фейсбук интеграцията



Nam3less3
02-23-2011, 00:55
Ето на каква статия попаднах рофл (http://mamita-bg.com/2010/12/15/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA-%E2%80%9E%D0%BC%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%B0%D1%80/)

Вече конкурси за какво ли не няма с много участници(добър начин да се посмееш), какво мислите за тях, за начина на гласуване, защо са толкова масови или просто "българска работа"(макар че такива сигурно има за всяка държава) или начин за вдигане на самочувствието? Не знам, моя профил далеч не е публичен и никога не публикувам нищо(даже постоянно трябва да давам log out щото вече на всяка 2ра страница в нета съм логнат във фб заради facebook connect).
Та това е и другия въпрос, не се ли прекалява с фейсбук интеграцията навсякъде, даже телефони със специален фейсбук бутон пуснаха, а онзи ден тегля един браузър за телефона ми и гледам бутон like навсякъде за да мога бързо да харесам всяка страница в която влизам...
Има нещо нередно и смущаващо в цялата тази работа.
Но едно е сигурно - фейсбук е добър начин да научиш много за хората само като им гледаш профила, снимките, коментарите и публикациите по стената. Направо сайт с досиетата на милиони души, ако преди 90та имаше такова нещо би било рай за ДС :D

rosencetooo
02-23-2011, 05:34
Тъпи ми се виждат тези конкурси като цяло.. Не гласувам за тях .. , но когато попадна на някой конкурс.. и се развеселявам с него .. :) И не мисля , че това е повод да си вдигат някой самочувствието..
Доста досадно стана всичко това свързано с facebook .. И да вече, определено , когато искаш да научиш нещо за някой , е нужно да влезеш само в facebook :-D

CanisDirus
02-23-2011, 05:39
фейсбук интеграцията > евроинтеграцията!

Tajnomomiche
02-23-2011, 06:33
глупави са, но ако някой познат прати линк гласувам и толкова :)

TheNewReligion
02-23-2011, 09:35
Колективно избиване на комплекси. "Най мразим селски пръчки и леопардови щампи" обаче рулира. Сами си качват снимки и отдолу "aide psuwaite me nali sym s leoparduwu klin4e". 8-)

Tajnomomiche
02-23-2011, 12:59
Колективно избиване на комплекси. "Най мразим селски пръчки и леопардови щампи" обаче рулира. Сами си качват снимки и отдолу "aide psuwaite me nali sym s leoparduwu klin4e". 8-)

групата преди много радваше, но сега се напълни баш със селски пръчки и честно казано вече ме дразни

semantics
02-23-2011, 13:14
Кой ще ми обясни като на прост, какво, мамка му, е feisbuk интеграцията?

CanisDirus
02-23-2011, 13:21
Това е когато в много различни страници можеш да се логнеш с ейсбук регистрацията ти.
Както примерно в ютуб можеш да се логнеш с гмейл акаунта ти.

SmilezZz
02-23-2011, 14:41
Тъпи ми се струват,особено тази "Най-мразим селски пръчки и леопардови щампи" - не е създадена с цел забавление,а с цел за избиване на комплексите зад гърба на някого,което ми е тъпо..

Jeuelle
02-23-2011, 22:46
Тъпи ми се струват,особено тази "Най-мразим селски пръчки и леопардови щампи" - не е създадена с цел забавление,а с цел за избиване на комплексите зад гърба на някого,което ми е тъпо..

Не се избиват комплекси :)))
Снимките там са покъртителни и си заслужават вниманието ;)!

TheNewReligion
02-23-2011, 23:15
Колективно избиване на комплекси. "Най мразим селски пръчки и леопардови щампи" обаче рулира. Сами си качват снимки и отдолу "aide psuwaite me nali sym s leoparduwu klin4e". 8-)

групата преди много радваше, но сега се напълни баш със селски пръчки и честно казано вече ме дразни
Радвала те е...мен винаги ме е отвращавала. Или снимката ще е толкова фрапантна и съответно ще си заслужава коментарите, или ще е обикновена снимка, а обидите ще са преекспонирани.

WinterIsComing
02-23-2011, 23:26
В така наречените "щампи" има адски ценен мат'рял, така че има смисъл от тази група. Има и преекспониране, както казаха преди мен - естествено, но като цяло не е безпочвено съществуването й. :-D

NomNomNom
02-24-2011, 11:11
Неймлес, сам знаеш какво правя с инфото :D
Досадно е , защото като си сложиш толкова много инфо могат много лесно да ти затрият и поща, и фб профил , и скайп прфил, и разни други профили, а за един елитен фейсбук потребител това ше недопустимо , трагедия, енд ъф дъ уърълд .

А хората не знаят как да си пазят данните, слагат си таен въпрос на абв-то - Кой е любимият ми цвят, или - 7777777 , на което отговор е 7777777, или ?????? на което беше ...... , или блабла на което е блаблабла . Слагат си реална дата в абв, мизерен въпрос и накрая гърмят и от фейса, и от всякъде .

Исках да кажа, че фейсбук се използва предимно от хора, както казаха горе - без никакви комуникативни и социални умения, хора , които са с изцяло промити мозъци от чалгата и американската чалга .
А инак може и много полезни неща да се вършат с този продукт , ама са повече простотиите.
Примерно , майка ми се намери със съучениците си от езиковата и ще си правят купон .
С моите съученици имаме някакви общи снимки и във фейсбук всички имаме достъп до тях .
Имаме и затворена група, жалко, че още не сме я използвали, но можем да си качим програмата, разни записки и т.н.

sh3_1s_7h3_0n3
02-26-2011, 08:41
Хората стават "жертви" на маркетинговите инструменти на фирмите. ;)
С тия конкурси се цели - увеличаване броя потребители в страниците... за да могат да си рекламират продуктите.
Неслучайно и масово се продават фейсбук страници с фенове, което според мен е пълен дебилизъм, но както и да е. ;)
За всяко нещо си има причина. За конкурсите, за интегрирания фейсбук вход в страниците и т.н.