PDA

View Full Version : РС мускул?



dimitardimitar
02-23-2011, 08:43
Това, за което ще пиша не е проблем, а въпрос. По темата - четох за РС мускула доста неща, но такаи не разбрах къде всъщност се намира той. Толкова се рових, а нищо не намерих в тази връзка. Все ки пише, че РС мускула е много важен, бля бля, сякаш аз трябва да знам къде се намира тоя мускул. Предположенията ми са или във основата на пениса(от вътрешната страна(съответно при третирането му се образува движение на пениса), или на няколко сантиметра от ануса, по посока тестисите(което движение пък може да се обърка със стягането на мускулите на ануса). Ако се окаже, че не е нито едно от двете, направо ще ме хвърлите в тъча :)
С нетърпение очаквам адекватен отговор :)
Поздрави,
Димитър

Red_Hair
02-23-2011, 15:26
грешиш с предположенията си но си познал за мястото,та това за което питаш е musculus pubococcygeus който е част от група от 3 мускула musculus iliococcygeus,musculus pubococcygeus и musculus puborectalis.това са група мускули които се намират в двете страни на ануса и формират т.нар. musculus levator ani наистина има важна роля но ако искаш да разбереш повече си купи анатомия и виж :)