PDA

View Full Version : Либия



Greennight
02-23-2011, 10:18
Не мислите ли,че ситуацията в Либия вече е прекалено сложна,за да успее Либия сама да се справи с нея ? Част от войските застават зад Кадафи,а друга част зад протестиращите...Според вас нуждае ли се Либия от чуждестранна намеса ?Според мен лично да,защото иначе тази война може да продължи дълго и да вземе хиляди животи...

GregoryHouse
02-23-2011, 15:07
Това си е вътрешен конфликт. Нека си го разрешат те. От какъв зор да пращаме разни сини и розови каски. Или може би американците да минат да пуснат някоя друга бомба по сватбите? Или пък да изпратим окупационен контингент?

Ако ескалира до положение в което засяга останалите страни пряко - да. Иначе стойте си мирно.

Greennight
02-23-2011, 15:15
Еми според мен е тъпо,толкова човешки животи да се крепят на ината на 1...Като не го харесва народа нека напусне,а щом не иска да му пратят някакви специални части и да го накарат да "напусне"

GregoryHouse
02-23-2011, 17:27
Има много които го подкрепят ивъпреки, че е голямо психо има доста добри политически идеи. Не е виновен само той, че хората се трепят. Спрете да прехвърляте винаги вината само върху 1 човек или една организация. Щом са решили да правят бунтове и революции, нека си платят цената за това. Защо други да я плащат? Всяко нещо си има цена.

Защо трябва да изпратим войници и други държави да дават стотици жертви?

Както казах, ако кризата засегне пряко други държави - намеса е позволима.

Kopakabana
02-24-2011, 11:34
Да се оправят сами бе, как не ги беше срам да заразят децата умишлено и да натопят нашите мед сестри, а след време да си признаят... и тия хорица години наред зад решетките, тия либийци са пълни изверги пълни ...

ZipFail
02-24-2011, 12:44
Точно средностатистическия либиец в виновен за това, страшна логика ;)

Greennight
02-24-2011, 12:56
http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/932024145-Libiya_sama_e_zarazila_poveche_ot_400_detsa_sas_SP IN.html Шибани изроди!И после що всеки бил расист малко или много...Еми расист ще съм като са такива боклуци...Тъпото е,че малките,невинни дечица някой ден ще станат същите изроди :(

ZipFail
02-24-2011, 13:16
Кадафи е изрод и убиец=> Всеки либиец е изрод и убиец

Завиждам ти за мозъчния капацитет, имаш супер правилен мисловен процес :-)

Greennight
02-24-2011, 13:38
^Не съм казал такова нещо.Въпроса е,че Кадафи не действа сам и определено не е заразил "саморъчно" 400 деца => един не малък процент от либийците са изроди и убийци...И не обощавай мисловия ми капацитет,много моля :)

GregoryHouse
02-24-2011, 17:22
^Не съм казал такова нещо.Въпроса е,че Кадафи не действа сам и определено не е заразил "саморъчно" 400 деца => един не малък процент от либийците са изроди и убийци...И не обощавай мисловия ми капацитет,много моля :)

И колко е този "не малък процент"? 20-30% ?? Това е като да кажеш. Хитлер е трепал евреи, значи всички гермнци са масови убийци...или както се изрази "немалък процент." Не съди цяла нация по действията на шепа хора.

И започни да разграничаваш политическите събития от емаптията си към дечицата... едното и другото нямат нищо общо. Мислиш ли, че на някой политик ще му хрумне налучдничавата идея да праща нинджи щот Кадафи си е заразил децата със спин?

amk933
02-24-2011, 18:04
:lol: :lol:

Въпросът ме разби.
Разсъжденията за "гадните" либийци също.

Всъщност хич не е смешно, но така е, когато 8 клас коментира политика...

Първо, момко, хал хабер си нямаш от мултилатерална дипломация. В Съвета за Сигурност на ООН има 5 ветоимащи държави - САЩ, Русия, Китай, Франция и ОК. Шансът всичките да се съгласят и изобщо да инициират военна мисия е 0. Второ, събирането на войници и пращането им на място ще отнеме пъти повече време от колкото самите размирици, които до 2-3 седмици ще са в миналото.

Трето, като си "расист" (доста модерна терминология сред 15 годишните без да и се придава особен смисъл) какво си се загрижил толкова "алтруистично" за либийците. Нещо не ми се връзва идеята на темата с тоя пост. :?

Четвърто, нападението на държава било по каквато и да е причина, още повече без причина, представлява грубо нарушение на соверенитета и цялостта и, което пък е в разрез с един куп клаузи от хартата на ООН. Абсурдно е изобщо да се говори за това. Или да вземем да пратим войници във всяка протестираща държава в Близкия Изток може би ей така за спорта?

Пето, не всеки човек е "малко или много" расист. Аз НЕ съм изобщо, защото ценностната ми система се различава от тази на един комплексиран и тесногръд човечец, който не знае защо точно мрази някой, но го мрази, защото му е лепнат етнически етикет.

Т'ва е. Пълни глупости в тая тема. Тоя раздел съвсем умря откакто изчезнаха няколко потребителя, с които можеше да се води нормална дискусия/ пълзотворен спор. :?

GregoryHouse
02-24-2011, 20:57
Амк93 ,ООН не е всемогъща. Спомни си случая с Ирак. Франция не се съгласи. Американеца го боли патката. Случая с Южна Осетия, Русия я боли патката за останалите в ООН.

Расизма в тая тема не го разбрах...ама карай.

mecho8888
02-24-2011, 21:10
Кадафи е американско кученце. Ако падне няма да им оставят петрола ще видите. :?

GregoryHouse
02-24-2011, 21:12
Абе с тая идея за Обединени Африкански Щати хич не ми изглежда американско кученце...Америка няма полза Африка да е обединена. Имат далавера да са на малки слаби държавички които лесно да експолоатират...

mecho8888
02-24-2011, 21:13
Абе с тая идея за Обединени Африкански Щати хич не ми изглежда американско кученце...Америка няма полза Африка да е обединена. Имат далавера да са на малки слаби държавички които лесно да експолоатират...


:? Дезинформация му се казва. Не е американско куче, но търгува петрола само за долари :? Защо не скочат богатите арабски страни? Защото са кучета. Там са големи интереси и така са ги оплели, че не могат да мърдат. Ирак реши да продава петрол за валута различна от долар и затова го нападнаха.

Кадафи идиота затова използва сила - за да даде повод на американците. Защото вижда, че пада. Кадафи може даже и да не е либиец.


Сега обаче Русия, Китай и Япония започват търговия петрол за собствени валути. Там Сащ няма да смее и гък да каже, защото тези 3 държави ще я издерат за 2 седмици.

mecho8888
02-24-2011, 21:19
Така ги слагат кучетата - от друга народност. На мен Първанов, Костов, Сергей, Овчаров, Петков и доста други въобще не ми изглеждат българи. :?

GregoryHouse
02-24-2011, 22:18
Абе с тая идея за Обединени Африкански Щати хич не ми изглежда американско кученце...Америка няма полза Африка да е обединена. Имат далавера да са на малки слаби държавички които лесно да експолоатират...


:? Дезинформация му се казва. Не е американско куче, но търгува петрола само за долари :? Защо не скочат богатите арабски страни? Защото са кучета. Там са големи интереси и така са ги оплели, че не могат да мърдат. Ирак реши да продава петрол за валута различна от долар и затова го нападнаха.

Кадафи идиота затова използва сила - за да даде повод на американците. Защото вижда, че пада. Кадафи може даже и да не е либиец.


Сега обаче Русия, Китай и Япония започват търговия петрол за собствени валути. Там Сащ няма да смее и гък да каже, защото тези 3 държави ще я издерат за 2 седмици.

Много си осведомен бре Мечо. Да не би MI6 да работят за теб. Стига сте съпоставяли великите сили една срещу друга. Студената война отмина. Русия Китай и Япония имат толкова разногласия в близкото минало, че истина не е. Китайците мразят Японците. Китайците и руснаците са имали военни сблъсъци дори наскоро. Всяка една от трите ще гледа своя интерес. Нито ще се обединяват нито нищо. Остави ги тях. Темата е друга. Знам, че имаш навика да изместваш центъра на дискусията.

Кадафи има доста привърженици. Но дали ще остане на власт зависи повече от политиката на други страни. Ако стане твърде неудобен, няма да се поколебаят да го махнат. Ако никой не се намесва размириците ще утихнат скоро. Има повече от достатъчно привърженици сред армията Кадафи. Зор ще го бутнат сами либийците.

djipsito
02-25-2011, 03:09
Аз мисля, че ако почнат да се намесват и други страни, може да се стигне и до 3та световна... тези мюсулмани квото се развихриха... Първо Египет, сега Либия. Айде Египет поне постигнаха своето и го направиха като хората, ама тия либийци...
Представете си да нанесат щети в/у някой самолет/кораб от друга страна (примерно) и се разбунтуват още повече... не ми се мисли..
А стигне ли се до 3та световна, според мен ЕС ще падне...

Не съм от най-суеверните, ама бях чела едни предсказания на Ванга за трета световна разпалена от мюсулманите (ако не се лъжа), дали не се случва.. ?

GregoryHouse
02-25-2011, 03:31
И кфо ще стане? Размирици в Изреал има от сума време. Даже турски кораб плениха - хуманитарен. В международни води! Никой - нищо. То и за Корея, че ще хвърлят атомни бомби и почва 3та световна се говореше ама - нъцки.

За да настане война между 2 страни ще отнеме доста повече от гътане на някое корабче или самолетче. Пък и Великите сили биха си позволили война само, ако е въпроса те или ние. Разберете го. Няма да се бият, щото единия изял боба на другия с вилица. Война няма да има, стига Кадафи да не изиграе курвачка на някоя друга страна. А историята помни няколко случая в които го е правил. Принципно европейците като цяло не го обичат. Така, че на тяхната подкрепа не може да разчита. С изтока разбирателство особено - нет. Тоест остават му само американците. Според вас дали би рискувал и те да са срещу него?

А относно 3та световна - след нея няма да е останало много. При положение, че нациите с конвенционални оръжия има да се трепят в една дъъълга и изтощителна война...и всички имат оръжия за масово поразяване...мислите ли, че никой идиот няма да ги използва? Ще се изколят като животни. ЕС не е военна организация. Няма обща военна политика, така че няма как да падне. Той е една икономическа и донякъде политическа организация. Това е ЕС. НИщо повече. Няма военен пакт, че ако Либия атакува България - Фанция задължително ще ни подкрепи. Виж, ако говорим за НАТО, това е друго нещо. Но договри са били нарушавани не веднъж по време на войни.

Но война няма да има - споко :)

Greennight
02-25-2011, 09:02
Не,арабите от Африка и Близкия изток с тяхната техника,дори не могат в най-добрите си сънища да си помислят за нападение на Европа.Според мен Америка никога няма да ги защити,защото винаги е разчитала на Европа и не би ги предала заради една мизерна страничка с петрол(освен това,при такива еневтуални действия Русия ще набере огромна мощ)

П.П мисля,че предсказанията на Ванга са за дръпнати и по-точно за китайците.Виж,там вече има по-голяма възможност,особено като знам колко са много и с какви темпове напредват в технологиите...

mecho8888
02-25-2011, 12:52
Аз мисля, че ако почнат да се намесват и други страни, може да се стигне и до 3та световна... тези мюсулмани квото се развихриха... Първо Египет, сега Либия. Айде Египет поне постигнаха своето и го направиха като хората, ама тия либийци...
Представете си да нанесат щети в/у някой самолет/кораб от друга страна (примерно) и се разбунтуват още повече... не ми се мисли..
А стигне ли се до 3та световна, според мен ЕС ще падне...

Не съм от най-суеверните, ама бях чела едни предсказания на Ванга за трета световна разпалена от мюсулманите (ако не се лъжа), дали не се случва.. ?

Гледай сега да те светна:

Турция се смята на военно най-силната мюсюлманска страна. От друга страна Сащ е доста по-силен от Русия, а ЕС във военно отношение е достализко до САЩ. Ето какви са съотношенията на силите между Русия и Турция и си прави сметката какъв е шанса на мюсюлманите при война
. Направо ще ти кажа - никакъв:


Rusiq
ARMY
Total Land-Based Weapons: 79,985
Tanks: 22,800 [2005]
Armored Personnel Carriers: 9,900 [2005]
Towed Artillery: 13,585 [2005]
Self-Propelled Guns: 6,010 [2005]
Multiple Rocket Launch Systems: 4,350 [2005]
Mortars: 6,100 [2005]
http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=Russia

turciq
ARMY
Total Land-Based Weapons: 6,672
Tanks: 4,205 [2007]
Armored Personnel Carriers: 830 [2007]
Towed Artillery: 685 [2007]
Self-Propelled Guns: 868 [2007]
Multiple Rocket Launch Systems: 84 [2007]
Mortars: 5,813 [2007]
Anti-Tank Guided Weapons: 1,283 [2007]
Anti-Aircraft Weapons: 1,664 [2007]

http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=Turkey

Сам виждаш, че сравнението е смешно. Допълнително също така турция се смята за една от най-мощните ислямски икономики. А икономиката на съединените щати е към 20 пъти по-мощна. На ЕС също. Просто тук говорим за муха срещу слон.


GregoryHouse напротив ЕС е военен пакт и даже се обмисля обща и единна армия в близко бъдеще. Бъркаш доста тук. И централно правителство скоро ще има.

Linns
02-25-2011, 14:28
Трябва, разбира се. Не знам какво чакат. Толкова хора умират, а те само отразяват какво се случва.
За тези, които мислят, че не трябва. Едва ли щяхте да мислите същото ако се отнасяше за вашата държава и вие самите треперехте за семейството и близките си.. Вероятно не осъзнавате каква точно е ситуацията там..

GregoryHouse
02-25-2011, 14:43
GregoryHouse напротив ЕС е военен пакт и даже се обмисля обща и единна армия в близко бъдеще. Бъркаш доста тук. И централно правителство скоро ще има.

Ахахахахаха, не се излагай. СПециално се занимавам с ЕС и евроинтеграция. В ЕС НЯМА ОБЩА ВОЕННА ПОЛИТИКА! 2 пъти е внасяно подобно предложение и 2 пъти е било отхвърляно за период от 20тина години. Първият път е от де Гол още. Никакъв военен пакт не е. Не се изказвай неподготвен. Говориш пълни глупости. Проучвал съм и договорите и споразуменията и конвенциите. За да има обща армия, трябва да има първо обща политика, и правителство. Последния опит (и пореден) да се въведе конституция беше неуспешен. Що ли? Щото някои велики сили не са съгласни. Камо ли да има общо правителство. В ЕС всяка държава е суверенна и въпросите се решават с консенсус. В ЕС има САМО една институция. Всичко останало е органи. Разликата между орган и институция, е че институцията издава заповедите, т.е. има някаква власт, органа само изпълнява. Това е Европейската Комисия. Парламента е само един орган, без никаква реална власт, където просто се обсъждат предложения. Както и съвета на министрите.

Осведоми се повече.


А относно горния коментар, каквото си посял - това ще пожънеш. Либииците сами са си го решили. Не е нужно друг да им върши мръсната работа. Не може ей така да се месим, във вътрешните работи на всяка държава.

Greennight
02-25-2011, 16:36
GregoryHouse,ти ме вкара в тъча отсякъде...Шенген не е ли нещо от сорта на споразумение за общо опазване на границите ?

GregoryHouse
02-25-2011, 16:46
GregoryHouse,ти ме вкара в тъча отсякъде...Шенген не е ли нещо от сорта на споразумение за общо опазване на границите ?

Шенген е свободна зона за държавите членки, и общо взето се премахват границите между тях. Като между Австрия и Германия. И идеята на шенген е да пази икономиката на ЕС. Тоест блъскай мито на всичко дето се внася и същевременно безмитни стоки м/у членките. Тоест да се стимулира вътрешния пазар на ЕС. Също така, се ограничава и прилива на хора към ЕС, но има държави със споразумения който се допускат свободно. Шенген НЯМА военен характер във никакъв аспект. Целта е чисто икономическа. Цялата цел на ЕС е икономическа (засега). Няма нищо общо с военните пактове, както се изказа един по-горе. Просто граничен контрол, и митнически контрол. Това е.

mecho8888
02-25-2011, 17:31
GregoryHouse

в грешка си, но не ми се занимава да ти доказвам

За пример ще ти дам, че ЕС отговаряше за командването на военните сили в Босна и Херцеговина. Това беше още 2005 година. Нататък си го разплети сам пъзела.

GregoryHouse
02-25-2011, 17:35
GregoryHouse

в грешка си, но не ми се занимава да ти доказвам

За пример ще ти дам, че ЕС отговаряше за командването на военните сили в Босна и Херцеговина. Това беше още 2005 година. Нататък си го разплети сам пъзела.

Босна и Херцеговина са под управлението на ЕС. Както и Косово е под управлението на ЕС.

Като си толкова ербап, хайде извади само 1 договор, споразумение, декларация или конвенция приета официално от ЕС, че има военен пакт между държавите членки. Ама нека позная, няма да ти се занимава...и следващото ти изречение ще е пак "в грешка си."

mecho8888
02-25-2011, 17:38
Парламента е само един орган, без никаква реална власт, където просто се обсъждат предложения.


==


Е тук вече ти избуче реотана жестоко в главата. Е що туй тогава? :


Европейският парламент прие стандартите за донорството и трансплантацията на органи

http://www.puls.bg/health/news/news_4356.html


Европейският парламент прие строгите правила за банковите бонуси

http://www.investor.bg/news/article/102306/334.html


Викаш само си говорели и обсъждали 8-)


Послепис: Да не ми се занимава да ти търся. Мога да се сетя поне 10 по-приятни неща, които мога да направя през това време.

GregoryHouse
02-25-2011, 17:43
АХаахаха, божеее...сам не знаеш и ти какви глупости говориш.
Би ли си направил труда да прочетеш системата на действие на ЕС. Стига си ми копирал 5сек търсения от интернет, който и ти не знаеш какво значат. По мненията ти до тук относно ЕС си информиран точно колкото баба ми. То да не се обсъжда само в парламента? Парламента да не взема решения еднолично без другите органи и институции? Ама ти другите не ги и знаеш кой са. Пък камо ли да знаеш това.

Пффт. Целия форум се напълнил с компетенти гугълвачи...

mecho8888
02-25-2011, 17:47
:smt064 :smt110 Не си прав не продължавай

GregoryHouse
02-25-2011, 17:53
Ооох, ще ви кача една презентацийка утре може би, че не ми се търси сега в къде съм я заврял. То вие текст няма да седнете да четете ами барем с картинки и по 2- големи надписа тях да ви помогнат да го разберете.

Това е единственото с което ще продължа.

Пък ти професоре, с теб просто е безсмислено да се спори. Може хал хабер да си нямаш, ама да спориш и ти, барабар Петко с мъжете...

Greennight
03-18-2011, 16:17
Лисицата Кадафи,опъна нервите на Запада и изчака до последно,а после обяви примирие :lol:

UNITED2
03-18-2011, 16:21
И са к'во ?
Изглежда ше има война а ? 8)

Greennight
03-18-2011, 16:27
Едва ли...нали Кадафи обявява примирие...

UNITED2
03-18-2011, 16:34
И аз мога да обявя примире ама да си нападна ! :(

Greennight
03-18-2011, 17:22
В крайна сметка,Англия и Франция официално заявиха,че ще пратят военновъздушни сили в близките няколко дни,а до месец-два режима на Кадафи ще е минало! :)

Greennight
03-19-2011, 16:49
Първият удар е нанесен!Оказах се прав,въпреки всички упреци,които получих по-рано в темата!

No5
03-19-2011, 20:11
Добре бе, как може да има толкова заблудени хора, че да подкрепят Саркози и безумното му решение...
То се вижда, че либииците най-малко искат чужди военни в страната си, които трепят собствената им воиска, нямам думи просто.