PDA

View Full Version : Журналистика в чужбина ??



ParadOx
02-23-2011, 13:20
Решила съм да следвам журналистика и се колебая дали да е в БГ или в чужбина за това ако може да ми препоръчате добър университет в чужбина и някакво мнение ако може

пп: 11 клас съм
:)

n3zabrawiimaa
02-23-2011, 13:29
За чужбина не знам, но знам, че в България, единствено в София има такъв университет, и нямам мнение за него.. И аз искам да следвам журналистика и се бях поразровила и видях само, че трябва да искараш на устен 6, а на писмен 5.50.. само това знам.
А за журналистика в чужбина нищо не мога да кажа, но според мен това е по-добрият вариант, но ти трябва перфектен чужд език.

ParadOx
02-23-2011, 14:59
За чужбина не знам, но знам, че в България, единствено в София има такъв университет, и нямам мнение за него.. И аз искам да следвам журналистика и се бях поразровила и видях само, че трябва да искараш на устен 6, а на писмен 5.50.. само това знам.
А за журналистика в чужбина нищо не мога да кажа, но според мен това е по-добрият вариант, но ти трябва перфектен чужд език.

Има журналистически факултети също и в СУ И УНСС, но се интересувах за чужбина :wink:

А това с оценките е много относително ..
То всяка година е различно, а и се смятат и оценки от дипломата

anonymous708973
02-23-2011, 17:02
В Хамбург има специален университет за журналистика и комуникации.
линк (http://www.wiso.uni-hamburg.de/institute/ijk)

Определено ме блазни като вариант, обаче ме притеснява, че главната програма е едва от семестъра 2006/2007.

ParadOx
02-23-2011, 17:12
^ Точно към Германия исках да се насоча :P

Този университет в Хамбург изглежда доста добре ще се разровя из нета да видя още инфо за него :)