PDA

View Full Version : Понякога ме вбесява



milka
02-23-2011, 18:17
Най-добрата ми приятелка.Познаваме се от 3 години и се оказа,че имаме мн общи неща ...направо сме като сестри,но понякога,когато на нея и е кофти и се сърди от най-малкото.Ако се скара с някое момиче от класа и аз се намеся после ми се сърди и на мен.Не осъзнава кога е груба понякога,но аз не и го натяквам,защото нали ми е най-добра приятелка...преглъщам го в името на приятелството ни.Не мога да и кажа "До тук съм с теб" защото тя наистина много ми е помагала в живота.
Но когато е в кофти настроение и ако и кажа нещо,което да го разбере на криво ми прави тоталния игнор.Аз знам,че не го осъзнава,обаче вече не издържам! И на двете ни е зле,когато се скараме и ни е неудобно една от друга,а и аз не мога да и се сърдя дълго,за разлика от нея...
Какво да правя ?Омръзна ми така от най-малкото нещо да прави от мухата слон...А не мога да и го кажа направо щото ше стане по-зле.

Имам и друг проблем:Ние сме 5 приятелки в класа и като най-добрата ми приятелка се скара с В.(друга моя близка приятелка от петте) после аз съм по средата.Когато се карат без да искам винаги взимам страна и става по-зле,а те двете много се мразят,но са в една компания.Какво да правя с тях?Не искам накрая и двете да ми обърнат гръб,когато искам да им разреша спора...

SuNsEt
02-23-2011, 18:52
Ами...може би трябва да го даваш по-спокойно.Когато се ядоса внимавай какво й говориш,а когато ти се сърди на теб просто знай,че всяко чудо за 3 дни(ще й мине).Ясно,тя много ти е помагала и тн,но и ти си човек,не можеш да се разкъсваш между себе си и нея и останалите ти приятелки.Това са спорове за нищо ,както се казва.

Yancheto
02-23-2011, 19:46
При мен е абсолютно същото... Бих се зарадвала, ако разбера какво точно трябва да се прави в такива моменти, но освен да чакам да й мине май няма друго.Явно си има хора с такъв характер... Понякога се чувствам жалка за това, че не й искам обяснение за гадното поведение спрямо мен, но наистина не мога да се сърдя. Та, единственото решение според мен е да се запасим с търпение и да пренебрегваме тези моменти заради хубавите такива. :)

lixofana
02-24-2011, 06:43
Хвани приятелката ти когато е в добро настроение и поговори с нея съвсем спокойно. Кажи й това, което те притеснява. Ако наистина сте толкова добри приятелки, тя ща та разбере и ще се изясните.
А относно спора между двете ти приятелки, кажи и на двете, че не искаш да се караш с никоя от тях, защото и двете са ти приятелки. Това, че те са се скарали, не означава, че трябва да заемаш нечия страна. Точно обратното е - не трябва да го правиш, и те трябва да разберат, че е така.

VaMpiRKaTaaa
02-24-2011, 07:10
Поговори с нея.
Вариянт 2 ,просто не я закачай като не в добро настроение.

milka
02-25-2011, 17:09
Вчера в даскало не и говорих цял ден.Просто нямах желание да говоря с нея заради случката в скайп.Много ме беше ядосала и настроението ми цял ден беше кофти.Тя нито ме попита какво ми има,нито нищо.Казала на Р.(едно от момичетата в групата),че съм и била сърдита ама не знаела за какво.Р. ме попита,но аз се направих,че няма такова нещо.Вечерта не бях в скайп и не сме си писали,а днес пак не и говорих.Тя ест дори не ме поздрави или не ми каза 'чао' ,но няма значение.На 3 пъти се опитах да я заговоря,но тя ме гледаше супер студено.После се държа отвратително,защото изкара 6 по история и ми се фукаше като говореше с Р. "О имам 6 имам 6". Дори по едно време Р. я заряза,а аз се върнах да и кажа да дойде с мен-погледна ме студено и ме игнорира.
Не знам дали постъпих правилно тези 2 дни като не и говорих,но просто ...как да ви обясня,когато човек няма желание за разговори или за работа просто няма как...С нейното държание онзи ден беше капакът и не издържах нищо,че не и казах какво мисля.
Целта ми е да разбере,че е сгрешила,а не всеки път като и е тъпо да си го изкарва на мен или само да внимавам какво говоря все едно,че е някоя всемогъща...Чувствам се нищожна така.Мисля си,че ако беше приятелка на място,щеше да дойде при мен и да ме попита "Какъв е проблемът?" ,а не да си мълчи и да се държи така." Помагала ми е ужасно ужасно много и то за сериозни проблеми,но ...мислите ли,че този път постъпих правилно?И дали това,че толкова много ми е помагала все пак не я оправдава ?

ysmivka
02-25-2011, 18:51
Ами според мене това, че ти е помагала по никакъв начин не я оправдава. Хубаво е че ти е помагала, и че изпитваш благодарност за това, обаче пък не е хубаво да прави каквото си иска и да се държи както си иска с тебе само заради минали случки. Колкото и да ти е помагала това не е извинение....

Или поговори с нея за всичко и се изяснете... ако наистина ти е била много добра приятелка няма да става по-лошо положението, а ще се разберете, ако бях на твое място аз сигурно щях да говоря с нея. Но ти си решаваш. :)