PDA

View Full Version : Овулация, цикъл ...



kremen4eto
02-23-2011, 18:20
Знам, че има някакви тестове за овулация. Какво по-точно представляват те и в аптеката тест за овулация ли да искам?

Овулацията съпътствана ли е с някакви болки, дискомфорт или изобщо някакво външно проявление?


Освен от болести, хапчета, смяна на времето, от какво друго може да се повлияе цикълът? Вярно ли е, че редовният секс регулира цикъла?


Когато поставих последния тампон преди няколко седмици и постоях известно време с него изпитвах лека болка. След махането му ме болеше още около десетина минути. Болката дали е била от неправилно поставяне?


Благодаря предварително.

mkio
02-23-2011, 18:53
С тестовете за овулация не съм запозната, но в нета излиза много информация, просто напиши в гугъл и ще откриеш това, което ти трябва. :)
При всяка жена овулацията настъпва по различно време, в зависимост от продължителността на цикъла-ако той е 28 дни тя настъпва по средата-на 14 ден-т.е 13 и 14 ден са най-фертилните дни и тогава има най-голяма вероятност да се забременее. Много малък процент от жените обаче усещат овулацията си-имат болки в корема или кръста, а е възможно и леко зацапване с кръв.
Цикълът се влияе от стрес, хапчета, рязка смяна на климата, антибиотици, проблеми със хормоните и много други. И аз съм чувала, че редовният секс регулира цикъла-не знам дали е така :-o
А за тампона-да, вероятно болката е от неправилно поставяне. Ако продължава-гинеколог :)