PDA

View Full Version : Езици ^^



inloveinsomeone
02-23-2011, 18:48
Хрумна ми идеята да си направим нещо като мнение за чуждите езици, та дори и за нашия си собствен български в няколко категории:
1.Най-красив език?
2.Най-лесен език?
3.Най-труден език (въобще)?
4.Най-звучен език?
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? :) И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. :)

HypnosisTM
02-23-2011, 19:16
1.Най-красив език - Български :smt007
2.Най-лесен език - Български :smt007
3.Най-труден език (въобще) - Немски :-o ](*,)
4.Най-звучен език - Китайски и Японски :D:D
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Не знам може би Българския .. е поне за мен :)

LaChupacabra
02-23-2011, 19:20
1.Най-красив език? няма красив и грозен език...
2.Най-лесен език? за мен си българския..логично защо иначе от другите..english =Д
3.Най-труден език (въобще)? източните езици...
4.Най-звучен език? no idea
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. английски

8-)

Colouring
02-23-2011, 19:45
1.Най-красив език? и аз съм на мнение,че няма красив и грозен език.. но да кажем-български!Все пак е ни е майчин.Другия,който ще добавя,е френски-никога не съм го учила,но ми звучи убийствено як! 8-)
2.Най-лесен език? Ще кажа английски,защото го уча и не мисля,че е толквоа сложен..
3.Най-труден език (въобще)? За мен-НЕМСКИИ!
4.Най-звучен език? Ъм.. не знам.
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Не бих могла да знам,но от тези,с който съм запозната-английски.

Българският език е много труден!На нас ни се струва супер лесен,ноо. всъщност за чужденците е ужасно сложен.

Loreena1McKennitt
02-23-2011, 20:40
1.Най-красив език? Френски, Японски
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език (въобще)? Старогръцки :Д Българският е изключително труден език, но си ни е роден и някакси не забелязваме. Това не значи, че сме грамотни :Д
4.Най-звучен език? -
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Английски? Не знам.

Френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо?
Смятам, че френският е по-труден. Кой ми допада? Оф,не знам.

RaisedOnRock
02-23-2011, 20:47
Мое мнение:
1.Най-красив-немски.
2.Най-лесен-испански или английски.
3.Най-труден-немски,китайски или японски.
4.Най-звучен-немски пак.
5.Най-лесна граматика-испански или английски.
Немският ми допада повече и е по-труден.Френски май не бих се наела да уча,звучи ми толкова ужасно,лигаво...Грр!
Немският ми е фаворит.

blackrose
02-24-2011, 11:37
1.Най-красив език? Френски
2.Най-лесен език? Френски
3.Най-труден език (въобще)? Японски
4.Най-звучен език? Японски,Английски,Немски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Английски
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви Немския е по труден а иначе френския по ми харесва

Extremescream
02-24-2011, 11:53
1.Най-красив език? Всеки език има своята красота
2.Най-лесен език? Английски, испански
3.Най-труден език (въобще)? Скандинавските езици
4.Най-звучен език? Китайски, японски, френски, английски, руск (абе всички си ги харесвам как звучат :D )
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Китайски

modjodjodjo
02-24-2011, 12:38
Едно време бях гледал по новините, че са направили класация за най-благозвучните езици по света, а българският беше на челните места. Доколкото си спомням френският беше спечелил.
Няколко чужденеца са ми казвали, че нашия език е доста труден за научаване, а за най-лесен смятам, че е английският тъй като е и най-разпространен.
Руският, мисля че има гадна граматика, едни падежи, едно чудо, въпреки че доста думи са сходни с нашите.
Но от всички езици турският ми е най-неприятен. Имам доста приятели и колеги, полу-турци, полу-българи, които са ми много добри приятели и се разбирам с тях блестящо, но самият език ми е малко груб. Като видя някоя супер готина мадама да говори на турски почвам да се изприщвам

wasser
02-24-2011, 12:44
1.Най-красив език? немски <3
2.Най-лесен език? испански, английски
3.Най-труден език (въобще)? старогръцки
4.Най-звучен език?испански
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. испански
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви Френски не съм учила, но за немския мога да кажа. Той не е лесен, но не е и много труден език.

VaMpiRKaTaaa
02-24-2011, 13:51
1.Най-красив език?
2.Най-лесен език?
3.Най-труден език (въобще)?
4.Най-звучен език?
1.Италиянски от изброените.
2.Испански.
3.Немски.
4.Италиянски/испански.

WishICouldForgetYou
02-24-2011, 13:52
1.Най-красив език? - Испански
2.Най-лесен език? - Английски
3.Най-труден език (въобще)? - Китайски/Японски/Български
4.Най-звучен език? - Японски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Английски
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? :) И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. :)

1. Нито Френски, нито Немски ми допадат, но бих избрала Немски, защото е по-близко до Английския.
2. Обичам Испански :smt007

Greennight
02-24-2011, 14:24
1.Най-красив език?Руски,Английски и Български са най-красиви според мен
2.Най-лесен език?Английски и Руски
3.Най-труден език (въобще)?Унгарски,Латвийски (Латвийския има 17 падежа,Унгарския не е много назад.Българския също не отстъпва като се замисля чужденеците се виждат в чудо)
4.Най-звучен език?Японски,Китайски
8-)

WishICouldForgetYou
02-24-2011, 15:25
2.Най-лесен език?Английски и Руски
Тук жестоко се бъркаш за руския.

Greennight
02-24-2011, 15:34
2.Най-лесен език?Английски и Руски
Тук жестоко се бъркаш за руския.Не е така...Изучавам руски от септември месец.Мога да твърдя,че даже ми е по-лесен от английския.Верно е,че падежите са напаст,но то не е нужно да ги зубриш наизуст,а просто да можеш да си отговаряш на различните въпроси и да знаеш на какви падежи принадлежат....Най-малкото на английския съм се зорил 2 месеца сигурно само докато науча азбуката и най-основните неща.Тука азбуката ти е почти същата,а 9/10 от думите дори да не са като българските се подразбират какво значат.Много ми харесва езика и не смятам,че е труден :)

WishICouldForgetYou
02-24-2011, 15:45
Еми аз уча Руски от 5 клас и смея да твърдя, че е труден.. макар че преди ми беше по-лесен.. Лошото е, че всичко занемарих за 1 година, понеже влязох в езикова гимназия с Английски и Руски и в 8 клас грам не съм пипвала Руски. Но пък започвам да си припомням някои неща и така.. все пак никога не съм имала по-малко от 6 по Руски за срока.. но все пак езика е труден. И също така е доста подвеждащ език.. Всеки си мисли, че като е близък до Българския, двата езика са почти 1 към 1, но не е така. :) Както и да е... nevermind.

Greennight
02-24-2011, 15:53
Верно е,че си мислят много хора,че едва ли не е като македонския,толкова близък :lol: Иначе като се замисля колко е труден Българския с тия времена...И с тия родове,лица и числа.Помислете само с тия ът и а и ят просто сигурно им се разказва играта на чужденците... 8-) В руския едни падежи са ти целия зор...

qsiii
02-24-2011, 18:08
1.Най-красив език? - Немски Испански
2.Най-лесен език?- емии Български
3.Най-труден език (въобще)? Китайски, Японски, Френски
4.Най-звучен език? Немски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Английски

iiordanova
02-25-2011, 12:21
1 - италиански
2 - руски
3 - китайски
4 - италиански , испански
5 - английски

brutaLxxbunny
02-25-2011, 12:31
1.Най-красив език? Испанският,Българският :-)
2.Най-лесен език? Английският.
3.Най-труден език (въобще)? Немски,китайски,японски .. макар,че за чужденците руският и българският са възможно най-трудните :D
4.Най-звучен език? Испански
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Английският..по-лесно накъде?

Иначе по-лесен е френският.Поне за мен.

Daisy11
02-25-2011, 15:08
1. Нзн какво може да му е красиво на един език освен звученето....
2. Английски
3. Най - трудните езици на света са СТАРОБЪЛГАРСКИ, старогръцки,български и латински
4. Най - звучен е португалският :smt007
5. Английски и немски

zlatit0o
02-25-2011, 15:51
1.Най-красив език? - Български
2.Най-лесен език? - Български ест :д
3.Най-труден език (въобще)? - Китайски, Японски с йероглифи дето е :D
4.Най-звучен език? - Френски, Испански
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Английски.

Не знам нито френски, нито немски. Така че нищо не мога да кажа.

SK0RP10N
02-25-2011, 16:59
1.Най-красив език? - Родният (в моя случай - Български)
2.Най-лесен език? - Родният, но що се отнася до чужди езици - за мен това е испанският или немският - усвоих ги безпроблемно
3.Най-труден език (въобще)? - иврит - справям се горе-долу и с него, но има някои скапани правила при четенето, а и не само, които могат да те объркат доста
4.Най-звучен език? - испански
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - испански

Mirage3
02-25-2011, 17:58
1.Най-красив език?
Финландски, сръбски, руски
2.Най-лесен език?
Английския. Аз почти го научих без граматиката...
3.Най-труден език (въобще)?
Предполагам немския.
4.Най-звучен език?
Френски...
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.
Не съм изучила всички езици, за да кажа ;)

Честно казано аз уча френски и го харесвам, като език. Бих искала да уча и немски, интересен ми изглежда, но и доста труден...

krasiveli
02-25-2011, 18:17
1.Най-красив език?
Френски.
2.Най-лесен език?
Английски.
3.Най-труден език (въобще)?
Немски, френски, японски, латински.
4.Най-звучен език?
Руски.
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.
Английски.

И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? :)
В момента уча френски, но казват че немският не бил хич лесен.

И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. :)
Английски.


:)

SmilezZz
02-25-2011, 20:44
1.Най-красив език?
Тъпо е да определяме езиците като красиви и грозни .. Иначе както е и при хората - всеки език си има някакъв недостатък и предимство..
2.Най-лесен език? Не знам.. Може би българския..
3.Най-труден език (въобще) Източните езици като цяло...
4.Най-звучен език? Китайскиии...
5.Език с най-лесната граматика Не знам.. Нямам си и на идея..

Иначе уча китайски език и си ми е добре засега.. Не се оплаквам.. Иначе относно въпроса на предишния потребител - определено немския език е по-труден от френския.. Моето мнение си е такова..

mrtn
02-26-2011, 08:58
1. Не знам какво да отговоря тука.. 8-)
2. Българския, тъй като ми роден и английскияя също е лесен, освен тея залози много ги мразя. :lol:
3. Унгарския е трудничък, но много му се кефя. 8-)
4. Унгарски, Френски, Руски.
5. Не знам, няма лесна граматикаа, всеки език си има нещо специфично и всеки с трудноста си.

ramirezz
02-26-2011, 10:21
1.Най-красив език? Испански
2.Най-лесен език? Английския за мене,Българския изобщо не е лесен ..
3.Най-труден език (въобще)? Финландски простоо ;x Немски и Български
4.Най-звучен език? Китайски
5.Език с най-лесната граматика и куп др? Английски

sasec
02-26-2011, 10:39
1. Най-красив език - българския, японски
2. Най-лесен език - английски
3. Най-труден език (въобще) - японски, китайски
4. Най-звучен език - японски
5. Език с най-лесната граматика - може би английският

perla333
02-26-2011, 13:40
1.Най-красив език?
- За мен са испанския и българския.
2.Най-лесен език?
- Български (много по-лесен ми е от чуждите езици)
3.Най-труден език (въобще)?
- Мъртвите езици. Мисля че са най-трудни, точно защото вече не се говорят и ще е много трудно да ги научиш.
4.Най-звучен език?
- Испански
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.
- Еми за мен испанската граматика и българската са най-лесни
6.Френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо?
- Не съм учила френски, но съм чувала че граматиката му е доста трудна. Колкото до немския...за мен той е като английския (само че предпочитам английският)

yeeee
02-26-2011, 13:46
1.Най-красив език? -Френски
2.Най-лесен език? -Руски
3.Най-труден език (въобще)? -Немски
4.Най-звучен език? -Японски,Китайски
5. Език с най-лесната граматика - английският??

TVDQueen
02-26-2011, 20:06
1.Най-красив език? За мен това лично е френски.Уча го от пети клас и много ми харесва.
2.Най-лесен език? Определено английски.Там просто е толкова лесно без спрежения и глагола си остава в същия вид във всички родове.
3.Най-труден език (въобще)? Руски!Направо ме измъчи този език..Може да е близко до родния ни език, но..
4.Най-звучен език? Френски и японски.
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. английски
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас...
Френският е по-труден, но го предпочитам пред немския.Не знам по ме влезе трудното явно 8-)

dunce
02-27-2011, 08:04
1.Най-красив език? Български
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език (въобще)? Японски
4.Най-звучен език? Английски
5.Език с най-лесната граматика? Ми предполагам испански, поне казват, че бил лесен за научаване.

Kobayashi
03-04-2011, 08:31
1.Най-красив език?
-Японският за мене е най-красивият език,говорен бавно или бързо,пак звучи страхотно.Едно сладко,нежно,невинно.Обожа ам го! Също така френският звучи красиво,но си нямам хал хабер от него.

2.Най-лесен език?
-Най-лесният език е английският.Аз дори не го уча и пак ми е лесно,но много го обичам този език.Страхотен е.Добра съм,говорила съм си с англичанин,французи,японци на английски и са ми казвали,че е добър,но знам че трябва да го доусъвършенствам и ще го направя.

3.Най-труден език (въобще)?
-Японският е труден,също.Това,че един йероглиф си има две четения, и че зависи от това дали е сам или в комбинация как се чете,ме убива...но се изисква памет,а моята не е особено силна....И българският ми е много труден.

4.Най-звучен език?
-Може би шведски.Хванах се да го уча него преди две години самичка,но не се получи,защото и той е много труден.Винаги ще ми е мечта да го науча,само да имам свободно време и ще си намеря учител и ще почна уроци.

5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.
-Английският за мене е с най-лесна граматика,от езици,които съм започвала да уча.

И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо?
-ЪЪЪЪМ,не знам,не уча нито френски,нито немски,но според мене френският е по-добър избор.Че то това немския език ли е?
:? 8-)

bloodyF
03-05-2011, 08:28
1.Най-красив език?-италиански,френски
2.Най-лесен език?-за мен английски
3.Най-труден език (въобще)? -китайски, японски, корейски-не ги различавам, но всички са ми сложни
4.Най-звучен език?-испански,руски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.-ами мисля, че английски и руски, т.к. руския си прилича с българския, само падежите са гаднички. :д
английският съм пристрастна, защото го уча от 10тина години вече. хих :)

И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? -немският е по-труден според мен, но пък има повече общо с английския...френския повече ми допада.


:) И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. -английски език <3

minionka
03-05-2011, 09:44
1.Най-красив език? - няма грозен език, изключвам турски...не ми харесва
2.Най-лесен език? - английски
3.Най-труден език (въобще)? - немски, японски и комп.
4.Най-звучен език? - японски, руски, френски, български, италиански, испански
5.Език с най-лесната граматика: английски

Фаворит - Български и английски

webmast3rche
03-05-2011, 10:17
1.Най-красив език - Български :smt007
2.Най-лесен език - Български :smt007
3.Най-труден език (въобще) - Немски :-o ](*,)
4.Най-звучен език - Китайски и Японски :D:D
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Не знам може би Българския .. е поне за мен :)

crystalicks
03-05-2011, 13:18
1.Най-красив език? - Испански и Италиански
2.Най-лесен език? - Английски
3.Най-труден език (въобще)? - Латински и Старогръцки
4.Най-звучен език? - Китайски
5.Език с най-лесната граматика? - Английски
Учила съм Английски, Испански, Френски и Латински... определено Испанския ми допада най-много. :grin: Латинския ми беше страшно труден.

joanittka
03-06-2011, 18:00
според мен най- трудният език е китайският . Той има над 5000 йероглифа , а за останалото да не говорим .. но българският не остава по назад .. за чужденците е много трудно да се справят.. в граматиката на българския език има много правила .. английският е най-лесен .. аз уча немски .. труден е, но е забавен .. френският ми харесва много как звучи и сигурно и него ще започна да уча .. всички мои приятели са луднали по испански !




______________________________________

lowe is in the air ...

dontcare
06-05-2011, 11:44
1.Най-красив език? френски (:
2.Най-лесен език? английски
3.Най-труден език (въобще)? старогръцки,немски,френски ..
4.Най-звучен език? италиански
5.Език с най-лесната граматика латински <3

Strength
06-05-2011, 12:16
1.Най-красив език? - Френски
2.Най-лесен език? - Английски
3.Най-труден език (въобще)? - Немски
4.Най-звучен език? - Чешки,Словашки,Словенски и етц.(някой ако е чувал чехи или словенци как говорят,знае защо)
5.Език с най-лесната граматика: Английски

Exothermic
06-05-2011, 18:30
1.Най-красив език? За мен всеки език има своята собствена красота.
2.Най-лесен език? Немски.
3.Най-труден език (въобще)? Българският (за чужденците), латинският и източните езици.
4.Най-звучен език? ...
5.Език с най-лесната граматика? Немски.


За мен немският е най-лесният език, така че от изброените два, френският определено е по-труден.
Българският език ми е любимият. =; Като цяло харесвам всички езици
и имам желанието да изуча всеки един от тях, всъщност това е и мечтата ми.

sladkish_14
06-05-2011, 18:37
Нямам толкова голяма езикова култура, за да отговоря на въпросите ти, не мисля, че и ти сам/а можеш да го направиш.
Не съм изучавала повече от 3 езика, за да мога да правя сравнения от най-висока степен :)
Но българският език за мене е всичко. И най-красив, и най-труден, и най-благозвучен, и най-мил :)

Zarity
06-05-2011, 22:18
1.Най-красив език? Италиански...
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език (въобще)? Ами всички стари езици,страрогръцки,иврит,а а бала.
4.Най-звучен език? Италиански
5.Език с най-лесната граматика? Английски
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? Френския е по-труден и ми е адски противен,демек харесвал повече немски.

sToyAncHo
06-06-2011, 14:31
Еми аз уча Руски от 5 клас и смея да твърдя, че е труден.. макар че преди ми беше по-лесен.. Лошото е, че всичко занемарих за 1 година, понеже влязох в езикова гимназия с Английски и Руски и в 8 клас грам не съм пипвала Руски. Но пък започвам да си припомням някои неща и така.. все пак никога не съм имала по-малко от 6 по Руски за срока.. но все пак езика е труден. И също така е доста подвеждащ език.. Всеки си мисли, че като е близък до Българския, двата езика са почти 1 към 1, но не е така. :) Както и да е... nevermind.

Преводите са подобни (с изкючения). Но граматиките нямат нищо общо :)

lemonademouth123
06-06-2011, 14:57
1.Най-красив език?И аз съм на мнението на LaChupacabra
2.Най-лесен език? Български
3.Най-труден език (въобще)?Немски
4.Най-звучен език?Японски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа?Английски


Иначе от немски и френски - и двата не ми допадат хич :? Но по-труден за мен е немския

Violenza
06-06-2011, 16:49
От тези, които съм учила:
1.Най-красив език? Италиански
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език (въобще)? Руски и български
4.Най-звучен език? Пак италиански.
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Не се ли припокрива с въпрос 2?

chemist9009
06-06-2011, 20:46
1.Най-красив език? Френски
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език ? Гръцки
4.Най-звучен език? Френски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Английски

gesh0603
06-06-2011, 23:48
1.Най-красив език? Френски
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език ? Арабски
4.Най-звучен език? Френски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Японски - сериозно, наистина има много проста граматика. Тва няма нищо общо с "азбуката" им.

ParadOx
06-07-2011, 13:36
[quote=inloveinsomeone]
1.Най-красив език? - Български, полски, чешки и т.н
2.Най-лесен език? - Немски, английски
3.Най-труден език (въобще)? - Японски, арабски
4.Най-звучен език? - Италиански
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Английски, Немски
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? :) И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. :) Немски ми допада много повече уча го от 5 години, френският ми е адски противен език

SunT
06-07-2011, 15:31
1.Най-красив език? Български
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език (въобще)? Японски, Китайски, Арабски, Гръцки и тн
4.Най-звучен език? Е, не знам..
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Английски
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? Не съм ги учила, но немският ми е адски противен.
И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. Английски.

Bonbonchencetyy
06-08-2011, 10:35
1.Най-красив език?
2.Най-лесен език?
3.Най-труден език (въобще)?
4.Най-звучен език?
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа.

1.Испански или Италиански.
2.Испански или Български.
3.Немски.
4.Испански,Италиански,Англи йски,Немски.
5.Английски.

Grommash
06-08-2011, 15:38
1. Английски
2. Сръбски
3. Немски
4. Български
5. Турски

Fiction7577
06-08-2011, 17:00
1.Най-красив език? Пфф... Английски.
2.Най-лесен език? За мен си е български, ясно защо. Иначе.. испански.
3.Най-труден език (въобще)? - Ми..финландски, примерно. А от неутрална страна, руски и български.
4.Най-звучен език? - Хммм... не знам...
5.Език с най-лесната граматика - Английски.

И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? :)

Немският го предпочитам. Уча го от скоро, но ако се понапънеш, не е баш такъв невъзможен връх за изкачване. Френският ми е адски противен, звучи ужасно. Ако ще се хващаш да го учиш...хм.... доста трудности с произнасянето ще имаш.

Немският, каквото четеш това казваш. Като Българският.

Езикът ми фаворит е Анлийски, щото от чуждите, него най-много го разбирам.

didi222
07-01-2014, 06:24
1.Най-красив език? Моят майчин – Българският. :) <3
2.Най-лесен език? – Английският и испанският
3.Най-труден език (въобще)? – китайски, японския, корейски, санскритски, старобългарският.
4.Най-звучен език? – Френският и испанският :*
5.Език с най-лесната граматика – английският е доста лесен, единствено 16-то времена ме дразнят.
6. Немски или френски? – и двата езика ми допадат, но немският е много лаещ и конски, а френският е толкова романтичен. <3
:) :)

~The Smile~
07-04-2014, 08:30
1.Най-красив език? - Френски
2.Най-лесен език? - Български
3.Най-труден език (въобще)? - Немски
4.Най-звучен език? - Френски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. - Френски


Чувала съм, че граматиката на немския е много трудна от тази на френския.
Френският ми допада много повече, защото звучи красиво. :smt007
Френският ми е фаворит. :smt007

Ouroboros
07-04-2014, 14:21
1.Най-красив език? - Френски
2.Най-лесен език? - Английски
3.Най-труден език (въобще)? - Японски/Китайски
4.Най-звучен език? - Френски/Английски
5.Език с най-лесната граматика - Английски
френският или немският е по-труден език - Френския е по-труден за произношение, а Немския е труден в граматика.
и кой език повече Ви допада - Немски
и защо? - По-груб език и Не се напрягам когато произнасям нещо (с изключение на умлаутите)
И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. Английски

The-ugly-smile
07-05-2014, 12:17
1.Най-красив език? Френски
2.Най-лесен език?Английски,Руски
3.Най-труден език (въобще)? Немски
4.Най-звучен език? Френски,Английски
5.Език с най-лесната граматика?Английски

bloodsugarsexmagik
07-08-2014, 05:27
1.Най-красив език? Френски
2.Най-лесен език? Английски
3.Най-труден език (въобще)? от избраните,като че ли Немски
4.Най-звучен език? Френски
5.Език с най-лесната граматика и куп др такива въпроси, с които да си изградим поне малка представа. Английски,заради липсата на родове на съществителните, следователно и падежи, които намирам за най- трудни за научаване в един език.
И искам да Ви питам от чисто любопитство: френският или немският е по-труден език и кой език повече Ви допада и защо? И двата ги уча,да речем, че Немския е по- трудният, и именно затова ми харесва повече да го уча, самото предизвикателство.
И като за финал изберете езикът Ви фаворит според Вас. Френски

Lonsdale.
07-09-2014, 10:06
1.Най-красив език? Не знам, едва ли има такъв за мен.
2.Най-лесен език? Български на първо място. От чуждите сръбски и руски, защото са много близки до нашия, може би английския също.
3.Най-труден език (въобще)? Китайски, корейски, японски и в момента само тези се сещам.
4.Най-звучен език? Немски може би, не знам всъщност.
5.Език с най-лесната граматика Български, руски.