PDA

View Full Version : Бойци ми трябват



firstdiesel
02-24-2011, 09:51
Споделете тренировката си ...
искам да уголемя арсенала си от упражнения :)

Няма значение дали тренирате с тежести, или не ...

От седмица тренирам "комбинирано", почвам с тежки упражнения (например мъртва тяга, гребане с щанга, клякане, бенч преси) с много кила (100+), след като свърша със силовата почвам да помпя с циклични упражнения (демек 7-8 упражнения на един път и след това 60-90сек почивка) с леки кила (30-40КГ)
Примерно вчера праих:
Мъртва тяга 3-6 повторения 4 серии; Гребане с щанга 6-10 повторения 4 серии; Набирания (3 упр.) 8-15 повторения 4 серии ... с почивка 2+ минути
Гребане с щанга 8бр, Придърпване на щанга пред гърди 8бр, Тласкане на щанга над глава 8бр, Клякане със събрани крака 8бр, Български клек(клякане с един крак) 8бр и с двата крака, Клякане-до долу и в горно положение бутам щангата с ръцете 8 бр, Мъртва тяга 8 бр. ... 60-90сек почивка и пак на ново

Целта на занятието да заякна и в същото време да не стана дърво, защото в момента и 1км не мога да избягам, а миналото лято тичах по над 5 км пресечен терен.

Аре машини, чакам ....

Myrth
02-24-2011, 11:03
Заякването може да значи много неща, но аз ще ти дам няколко примера за неща, които правя и мисля, че са страшно ефективни.

Набиране с тежест, с раменен подвхват. Правя серия до отказ с 20 кг, веднага след нея с 10 кг и накрая с лично тегло. Един такъв рунд е брутален. Няколко такива рунда и мусклната треска на другия ден стига и до корема.

Sissy squat - абсолютно взривява бедрената мускулатура.

Експлозивна римска тяга - дава много функционална сила, мисля че точно това, което търсиш.

Упражнения от рода на front lever, back lever, planche и опростените им версии - идеална стабилност в торса и като цяло.

Кофи с тежест - за мен най-добрия масс билдър на бутащите мускули.
Френско от лег, експлозивно - любимото ми за трицепс, за малкото време, в което съм целял изобщо някаква маса, това беше упражнението, което ми даде най-много на трицепса. И тъй като пак започнах да градя размери, това упражнение пак ще ми е в програмата.

Дано съм ти дал някакви идеи.

fatrat
02-24-2011, 11:12
Примерно така протича една моя тренировка по кик-бокс!
10 мин загряваш стави, мускули, истории ....
10-15 мин скачане на въже !
После имаш изхвърляне на щанга, мъртва тяга, кофички , лицева упора и скок на кутия, хоризонтални набирания, скок в/у кутия и набирания, упражнения с медицинска топка, напади, снач-ове,тръстери,комбиниран преден/заден клек.Тва в промеждутъка 25-30-35 мин. После имаш техника 10-15 мин. После спаринг 10-15 мин и малко скачане на въже накрая за разпускане, душ и кой от където е!

HHristov
02-24-2011, 14:50
Схемата за сила е много кила, до отказ, без почивка :) Кръгове, едт, дроп серии, комбинирани едт дроп серии.
За въздух е един мноого дълъг и тежък кръг който не знам мога ли да издам.
Тренирам така вече почти 6 месеца без няколко дена и не съм се вдървил, а функционалността ми се е вдигнала в пъти повече от преди.

NqmamName
02-24-2011, 23:11
Не ти трябват бойци,а хора които ходят на фитнес.
Видях на fatrat тренировката,сега ще споделя как протича моята.

Загряване : Бягане 10-20 минути. Загряване на рамената,кръста,врата,коле ата (всичко което може да се разтегне или сецне). Разтягане на краката.

Тренировка : после минаваме по същество.
3 рунда бой сянка по 2 минути.
3 рунда въже по 3 минути.
6 рунда на чувал по 2 минути.
И после започваме с макевари и лапи.(На по-напредналите треньора ни прави спаринг тренировка.) После които имат желание правят спаринги.
После правим фитнес,лостове или който каквото предцени и за финал скачане на въже:
3 рунда по 2 минути.

Обикновенно една тренировка продължава по 2-3 часа. Дано съм ти бил полезен със нещо :)

xinfamous
02-25-2011, 01:38
Не ти трябват бойци,а хора които ходят на фитнес.
Видях на fatrat тренировката,сега ще споделя как протича моята.

Загряване : Бягане 10-20 минути. Загряване на рамената,кръста,врата,коле ата (всичко което може да се разтегне или сецне). Разтягане на краката.

Тренировка : после минаваме по същество.
3 рунда бой сянка по 2 минути.
3 рунда въже по 3 минути.
6 рунда на чувал по 2 минути.
И после започваме с макевари и лапи.(На по-напредналите треньора ни прави спаринг тренировка.) После които имат желание правят спаринги.
После правим фитнес,лостове или който каквото предцени и за финал скачане на въже:
3 рунда по 2 минути.

Обикновенно една тренировка продължава по 2-3 часа. Дано съм ти бил полезен със нещо :)

много добре!!!! моята е почти същата! (п.с. какво тренираш? )

към firstdiesel,може да не мога да вдигам по 100 кг брат,обаче всеки ден бягам 7км,всеки си преценя сам от какво се нуждае повече,било то сила или издържливост.

NqmamName
02-25-2011, 08:14
~3 години тренирах бокс,но от около година почнах и с крака да играя.. :)

TheManTheLegend
02-25-2011, 08:43
Виж в залата дали имате "Bulgarian bag" и потърси упражнения в ютуб с нея.
http://www.youtube.com/watch?v=ggmpisjjtTU

Chacho
02-25-2011, 11:26
Виж в залата дали имате "Bulgarian bag" и потърси упражнения в ютуб с нея.
http://www.youtube.com/watch?v=ggmpisjjtTU

Това е много ефикасно и доста изморително. В фитнеса, в който ходех, имаше една такава торба, после изчезна и борците я смениха на повечето упражнения с дискове (тежести).

Да публикувам и мойте тренировки:

10-на минути бягане и разгряване на ставите.
5-10 минути въже.
30 минути разтягане.
10 минути изпълняване на основни техники.
20-на минути на макевари и 10-на минути спаринг
10-на минути силова.
20-на минути всеки каквото си прецени.

Ако скоро предстои състезание, разгряваме и директно почваме спаринг. Ако пък предстои изпит, махаме макеварите и спаринга и имаме само техника.

NqmamName
02-25-2011, 15:52
30 минути разтягане? Какво тренираш,да не тренираш спортни танци.. :)

Chacho
02-25-2011, 16:09
Хахахаа и да ти кажа, пак ще си мислиш така. Таекуондо тренирам.

firstdiesel
02-26-2011, 09:54
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви

fatrat
02-26-2011, 09:56
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви
всичко зависи от методиките на треньора. Когато ходех на карате съм имал по-здрава преса от всички футболисти,което доста ми помага в кикбокса, въпреки че тренера не отделя някакво специално внимание там!

firstdiesel
02-26-2011, 10:04
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви
всичко зависи от методиките на треньора. Когато ходех на карате съм имал по-здрава преса от всички футболисти,което доста ми помага в кикбокса, въпреки че тренера не отделя някакво специално внимание там!

корема е голям плюс в бокса, муай тай и други бойни изкуства с извиване на торса при удар (в каратето не е така и съответно ударите им с ръце са им слаби)
Само информативно да те питам в каратето тренирате ли граплинг(борба с ключове и душене) ?

fatrat
02-26-2011, 10:09
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви
всичко зависи от методиките на треньора. Когато ходех на карате съм имал по-здрава преса от всички футболисти,което доста ми помага в кикбокса, въпреки че тренера не отделя някакво специално внимание там!

корема е голям плюс в бокса, муай тай и други бойни изкуства с извиване на торса при удар (в каратето не е така и съответно ударите им с ръце са им слаби)
Само информативно да те питам в каратето тренирате ли граплинг(борба с ключове и душене) ?
охо карате не тренирам близо 5 години вече и малко повече. Иначе там граплинг не правихме.Само спаринг и то често пъти събличахме горнището на кимоното и К1 :D

firstdiesel
02-26-2011, 10:12
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви
всичко зависи от методиките на треньора. Когато ходех на карате съм имал по-здрава преса от всички футболисти,което доста ми помага в кикбокса, въпреки че тренера не отделя някакво специално внимание там!

корема е голям плюс в бокса, муай тай и други бойни изкуства с извиване на торса при удар (в каратето не е така и съответно ударите им с ръце са им слаби)
Само информативно да те питам в каратето тренирате ли граплинг(борба с ключове и душене) ?
охо карате не тренирам близо 5 години вече и малко повече. Иначе там граплинг не правихме.Само спаринг и то често пъти събличахме горнището на кимоното и К1 :D
значи да не се хваля, че отказах сенсея на първата тренировка, първия спаринг (първо праихме само с ръце, после само с крака и накрая граплинг) xD

ZipFail
02-26-2011, 10:58
В каратето няма извиване на торса, aма друг път...

xinfamous
02-26-2011, 11:44
значи да не се хваля, че отказах сенсея на първата тренировка, първия спаринг (първо праихме само с ръце, после само с крака и накрая граплинг) xD

yesss..и тук се събудих.

redbul2
02-26-2011, 13:00
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви

Ти ли си на аватара?

firstdiesel
02-26-2011, 15:35
значи да не се хваля, че отказах сенсея на първата тренировка, първия спаринг (първо праихме само с ръце, после само с крака и накрая граплинг) xD

yesss..и тук се събудих.

че то е нещо нормално щом не тренират борба .... на земята си е доста различно

firstdiesel
02-26-2011, 15:36
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви

Ти ли си на аватара?
да

HHristov
02-27-2011, 15:33
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви

Тежки думи :)

navar
02-27-2011, 16:51
тежките думи...се доказват ;) няма лошо да тренираш по здраво от всички тук-ако има и резултати всичко е ок..
а това че си отказал сенсея си не знам как да го тълкувам,според мен звучи като той положи всички усилия да не ме нокаутира ,а аз го сборих..или просто...и аз не знам какво

fatrat
02-27-2011, 17:14
тежките думи...се доказват ;) няма лошо да тренираш по здраво от всички тук-ако има и резултати всичко е ок..
а това че си отказал сенсея си не знам как да го тълкувам,според мен звучи като той положи всички усилия да не ме нокаутира ,а аз го сборих..или просто...и аз не знам какво
може и да означава... той направи всичко възможно да не ме нокаутира първите 3 секунди :D

firstdiesel
02-27-2011, 17:24
не бе ... той каза само да се борим, опита се да заключи някво подобие на армбар, но се измъкнах и вкарах американа и той потупа

firstdiesel
02-27-2011, 17:29
а за транирането ... че може и да се пробваме, лошо няма ... вървим в няква зала, и товарим щангата, само да сме със сходни физики.

ZipFail
02-27-2011, 17:33
Това във всички случаи не е добре за теб и най-вероятно трябва да смениш залата...

firstdiesel
02-27-2011, 17:41
лошо, лошо ... кооолко да е лошо ?!
и що да сменям залата, ако са по здрави от мене и кво, да не е свършил света, тъкмо ша се нахъсам ;)

ZipFail
02-27-2011, 17:47
Или си прекалено талантлив и си станал по-добър от треньора си, или треньора ти е по-голям аматьор и от теб и няма на какво да те научи. И в двата случая няма как да се развиваш като нямаш предизвикателства и конкуренция ;)

firstdiesel
02-27-2011, 17:48
Или си прекалено талантлив и си станал по-добър от треньора си, или треньора ти е по-голям аматьор и от теб и няма на какво да те научи. И в двата случая няма как да се развиваш като нямаш предизвикателства и конкуренция ;)

не говоря за борба или бой,
а за вдигане на железа

а за каратето да допълня, че не го тренирам, просто бях ходил от любопитство 2-3 трен ... само правя упражнения от бокса и борбата за кардио

NqmamName
02-27-2011, 18:14
Това,че можеш да дигнеш 100 кила не значи,че тренираш по-здраво от нас. Явно имаш предвид,че тренираш с по-тежко. В една тренировка на човек който тренира бойно изкуство,не е важно да дига само железа ами и да тренира за издражливост. Разграничавай фитнес тренировки от спортни тренировки. :)

firstdiesel
02-27-2011, 18:22
Това,че можеш да дигнеш 100 кила не значи,че тренираш по-здраво от нас. Явно имаш предвид,че тренираш с по-тежко. В една тренировка на човек който тренира бойно изкуство,не е важно да дига само железа ами и да тренира за издражливост. Разграничавай фитнес тренировки от спортни тренировки. :)

хамалската работа при мен, е че хем трябва да вдигам тежко, хем да тичам по 5 км по баир-балкан, и да мога да бия тежка круша с удари за нокаут 5 рунда (5мин). Но не казвам че ще излезна срещу К.Пулев и ша го нокаутирам в 1вия рунд. Не знам дали съм ясен, още горе съм казал че тренировката ми е двуфазова, първо силови упражнения, после за издръжливост...

redbul2
02-27-2011, 19:55
не че се правя ... обаче май ша се окаже, че тренирам по здраво от всички ви
значи да не се хваля, че отказах сенсея на първата тренировка, първия спаринг (първо праихме само с ръце, после само с крака и накрая граплинг) xD

Браво! Машина си! :) Ще имаш много завистници.

navar
02-28-2011, 06:27
ей такива таланти търсм -хем да вдигат тежко,хем да бягат като коне,хем да блъскат чувала като животни -и всичко на макс..а а ко могат и да се борят-тва си е универсална ММА машина ..що не се пробваш на някой ММА турнир ..

firstdiesel
02-28-2011, 11:13
ей такива таланти търсм -хем да вдигат тежко,хем да бягат като коне,хем да блъскат чувала като животни -и всичко на макс..а а ко могат и да се борят-тва си е универсална ММА машина ..що не се пробваш на някой ММА турнир ..

мислил съм по въпроса .. но не мисля, че съм готов. пък и дали си струва ?
и в момента живея в Смолян, голям ташак стана тука, остана само едно карате, което не ми хареса като спорт

navar
02-28-2011, 11:20
мислил съм по въпроса .. но не мисля, че съм готов. пък и дали си струва ?
и в момента живея в Смолян, голям ташак стана тука, остана само едно карата, което не ми хареса като спорт
то както е тръгнало,скоро и фитнес няма да остане в смолян :)
а какво значи дали си струва?? ако става дума за пари-едва ли :) другаде е тръпката...

firstdiesel
02-28-2011, 11:31
мислил съм по въпроса .. но не мисля, че съм готов. пък и дали си струва ?
и в момента живея в Смолян, голям ташак стана тука, остана само едно карата, което не ми хареса като спорт
то както е тръгнало,скоро и фитнес няма да остане в смолян :)
а какво значи дали си струва?? ако става дума за пари-едва ли :) другаде е тръпката...
а фитнеси ша има, нали лихварите трябва да тренират някъде :D

fatrat
02-28-2011, 15:54
ей такива таланти търсм -хем да вдигат тежко,хем да бягат като коне,хем да блъскат чувала като животни -и всичко на макс..а а ко могат и да се борят-тва си е универсална ММА машина ..що не се пробваш на някой ММА турнир ..

мислил съм по въпроса .. но не мисля, че съм готов. пък и дали си струва ?
и в момента живея в Смолян, голям ташак стана тука, остана само едно карате, което не ми хареса като спорт
Квартал 3 имена?

firstdiesel
02-28-2011, 16:04
Ричи Хърлов. Невястата, на 1 кур растояние от иконома

fatrat
02-28-2011, 16:10
хмм ако се кача към смолян може да потренираме заедно!

firstdiesel
02-28-2011, 16:12
хмм ако се кача към смолян може да потренираме заедно!

дай едно скуре или сураткитап

xinfamous
02-28-2011, 19:40
СУРАТ КИТАП АААААААААААХАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХАХА

firstdiesel
03-01-2011, 10:14
СУРАТ КИТАП АААААААААААХАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХАХА

facebook, брато xD

xinfamous
03-02-2011, 12:33
да ве усетих ама напрао ме изкърти

DownloadVirus
03-02-2011, 14:47
fatrat ти от де си ?