PDA

View Full Version : Странни въпроси



blackstreet
02-24-2011, 11:19
В момента подготвяме презентации за училищата свързани с пубертета и по-точно със сексуалните проблеми през тези години. Досега пробно презентацията е минала само в няколко училища, но въпросите, които ми зададоха, направо ме втрещиха. Та моля ви за помощ, защото аз не знам как да обясня някои неща на момичета около 15 години. Един от измумяващите въпроси беше "Къде точно е девсвената ми ципа". След разяснения момичето каза" Е да ама то човек има много дупки, къде точно" Можете да се сетите как се почувствахме. Затова дайте някакво обяснение на този въпрос, как да им го обясним. О. ето още един подобен въпрос "Кое е дупето, кое другото" Въобще забава пада на тези презентации. Та ако намерите някоя снимка или не знам обяснение, което да разберат ще съм благодарна :( :( :(

blackstreet
02-24-2011, 11:33
картинки колкото искаш, но те представят вътрешността на проблема, така да се каже, а те не можели да се ориентират :o

semantics
02-24-2011, 11:40
Имаш ЛС от мен и темата може да се заключва (ако и автора поиска после де).

babity
02-24-2011, 11:44
В почти всяко училище в кабинета по биология или в хранилищата се съхранява по някоя огромна картинка, на която се виждат отвори, ала - бала. Освен това в гугъл също могат да се намерят адски много такива материали. И не разбирам как точно сте се почувствали, като хора, заели се с такова нещо поне няк'ви санитарни знания по анатомия трябва да имате. Като те питат кое кое е, почваш в ред отгоре-надолу и ги казваш кое както си се казва, без петбуквени думи с буквичката П, трибуквени с Г и без обяснения какво би могло да се вкара на това място.

blackstreet
02-25-2011, 08:03
абе хора мисля че трябва най-после да разберете колко е затъпяло населението, ние имаме не миниамални а направо максимални знания по въпроса, но имаше хора, които питаха какво е срамни устни - и това са 14, 15 годишни момичета, та даже едното обясняваше, че вече е правило секс :x

cherinka
02-25-2011, 08:12
15 годишни момичета ви тролят, а вие правите презентации без да имате и една картинка на половата система?

Подсказка: учебниците по биология за 9 клас (май тогава беше).
Учебникът за осми клас.
Де факто в момента за осми клас и на 15 години, та към края на учебната година ще бъдат на този материал + картинки :D

CanisDirus
02-25-2011, 09:04
И как я правите тази презентация без снимки и схеми на половите органи?
М?

Фолиа на пауърпойнт само текст? ФЕЙЛ!

Ето ти схема на жена:
http://www.homebusinessandfamilylife.com/images/Female_reproductive_system_lateral.jpg

За удобтво даже терините са на бяло поле и за 15 минути ще ги преведете на български
мъж:
http://www.cartage.org.lb/en/themes/sciences/lifescience/generalbiology/physiology/ReproductiveSystem/HumanReproduction/malerepro_2.gif
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/61/Male_reproductive_system_in_finnish.png

Изобщо има предостатъчно снимки в гугъл.
А и не би следвало да ти е проблем да обясниш, кое е вагина, кое е анус. Надявам се с устата да няма проблеми.

semantics
02-25-2011, 10:34
Хори, картинки са хубаво нещо, но и това не е достатъчно.

Ако момчето иска успешно да даде информация и в последствие, евентуално, да промени поведение (не знам какви са целите и формата на сесиите, но казва "училищата", което звучи като продължителна работа), се иска много повече от коректни текстове и картинки към тях.

merinkass
02-25-2011, 13:30
детсвената ципа се намира във вагината на 5/6 (или 8/10. ще те излъжа) има в гоогъл смимки като напишеш вагина :-o

sh3_1s_7h3_0n3
02-26-2011, 09:23
Как така подготвяте презентации без да сте подготвени за "странни въпроси"? Аз си мислех, че това е едно от основните неща, на които се набляга. Да си подготвен по различни въпроси по темата...
Трябва каквото и да те питат да си наясно с всеки детайл, за да можеш да го обясниш.
Това училище ви е промило мозъците с идеята за зубрене на всичко. Съвсем ви е осакатило мисленето. :?

machoka
02-27-2011, 07:12
Според мен са ви взели на подбив, защото напротив, днешните 15 годишни за далеч по-просветени от 15 годишните преди 15 години.

TheTiger
02-27-2011, 08:24
Еее, те децата са ви взели на ташак, затова ви задават тези въпроси.
Не вярвам да са толкова зле, за да задават такива малоумни въпроси, да не казвам, че на 15 сега са по-утракани от мене :shock:
Но пък ако наистина не знаят :shock: направо ще остана крайно възмутен :shock:
Иначе табла има във всяко училище, както и във всеки учебник по биология за 8 клас има устройство на мъжка и женска полова система, има методи за контрацепция, зародишно и следзародишно развитие и др ...
>> Аз бих им отговорил по следният начин:
Девствената ципа се намира на входа на влагалището, няма точно определено разстояние, при всяка жена е индивидуално.
А как да разпознаят влагалището ли ?
Ми много просто влагалището е покрито със срамни устни - 2 чифта :D малки и големи :} или ти говориш за пикочния канал ? :D
Еее по-голямата дупка е влагалището 8-)
И все пак не вярвам да са толкова закъсали ....

ПС: на мен биологията винаги ми е била приоритет в сравнение с другите науки, на матурата изкарах най-много в цялото училище ама това е друга тема :)
За жалост единственото нещо, което ме спря да се занимавам с биология е, че тя върви ръка за ръка с химията (а на мен химията ми е ... ;( ....
ама химичната част в биологията си я знаех де - зубрих я 0.о )

semantics
02-27-2011, 10:11
Така, както си мислите, че много знаят, ако действително имахте повече досег с 15 годишни по подобни въпроси щяхте да видите, че те недоумяват как, например, в толкова малко място са побрани и черва, и стомах, и матка (???), т.е., има средностатистически момичета, които не са наясно какво, къде и защо е матката.

А "Утракаността" е друго нещо. И Бойко е много отракан, че е добър управник, ама не му се получава всъщност толкова добре.

blackstreet
02-27-2011, 22:03
Да утракаността е нещо съвсем друго. А по темата ще задам няколко въпроса, който иска може да отговори. Въпросите са измислени от 14-15 годишни момичета и момчета, които поискаха да съберем повече мнения, а не да им говорим "научно"
1. Момичетата с какво биха сравнили болката при първия път?
2. Момчетата разбират ли кога едно момиче е девствено, тоест чувствали се?
3. Първият път с презерватив - по-болезнено ли е?
4. Странични ефекти от противозачатачни? (за това им говорехме също много, но те искат общото мнение)
Е,ще се радвам на отговори.

semantics
02-27-2011, 22:13
1. Момичетата с какво биха сравнили болката при първия път?
2. Момчетата разбират ли кога едно момиче е девствено, тоест чувствали се?
3. Първият път с презерватив - по-болезнено ли е?
4. Странични ефекти от противозачатачни? (за това им говорехме също много, но те искат общото мнение)
Е,ще се радвам на отговори.

1. Няма как да знам.
2. Чувства се, но усещането няма как да се знае, дали е точно от първия път на момичето. И не знам да има обща нагласа сред младежите по въпроса, не и логична такава.
3. Не. Най-малкото, лубрикантът.
4. Общата и прастара нагласа е, че от противозачатъчни изникват рога, копита и опашка. Епик фейл.
Съвременните противозачатъчни, АКО СА ИЗПИСАНО ПРАВИЛНО ОТ ЛЕКАР, не само нямат странични ефекти, но са и в състояние да регулират менструалния цикъл. Всичко е строго индивидуално и зависи от триединството специфичен организъм на момичето/специфично противозачатъчно/кадърност на лекаря.

Напомням за ЛС, ако имаш нужда.