PDA

View Full Version : Един въпрос за менструацията. Не е за гнусливи!



babity
02-24-2011, 10:51
От... винаги съм имала адски болезнена менструация и съм си намерила болкоуспокоителни и всичко ми е 6. Проблемът ми е, ако е проблем изобщо, че по - голямата част от изтечението ми представлява огромни съсиреци кръв. Необходимо ли е да посетя гинеколог по този въпрос или е нормално?

Cucko0
02-24-2011, 10:54
върви на гинеколог за да си сигурна ,че всичко е точно и да не се притесняваш :)

nymphadora
02-24-2011, 11:08
Моята менструация също е супер странна-един път е като река,друг път е едвам едвам,но винаги е с адските болки. :(

Иначе тия съсиреци съм ги имала и аз,но рядко.Не мисля,че е някакъв проблем,но за всеки случай иди на гинеколог.

shupishup
02-24-2011, 19:37
нямаш нужда от генеколог, напълно нормално е :)

SuNsEt
02-24-2011, 19:42
Ами попринцип аз знам,че когато имаш съсиреци е защото си седяла на студено или си била болна,но щом го имаш от много време-отиди на генеколог.

scarlett8
02-24-2011, 19:52
И кво? Да си свали гащите пред гинеколога и да му каже - глей поредния съсирек..Напълно нормално е.Просто при всеки е различно- прия някои е силно,при други слабо,някои ги боли,други не,мен лично много ме болят гърдите :(

kalpazanka
02-25-2011, 07:25
^Не се ходи при гинеколог, когато си в менструация. Елементарно е. Ходи се извън нея и се изследват при нужда хормони, мери се дебелина на маточна лигавица и се преценява дали е адекватна за съответния ден от МЦ, за капак с ехография се проверява за проблеми в структурата на яйчниците, които биха подсказали заболявания, имащи отношение към пролиферацията на ендометриума.
babity, сигурна ли си, че са съсиреци, а не парчета лигавица?

babity
02-25-2011, 17:52
Ами всъщност не съм сигурна какво е. Те не се ли различават на цвят (поне)?

miShle
02-25-2011, 20:45
Всичко на цвят е червено . Нищо ти няма .. моята менструация е същата. Всеки месец. :)

beautifulll
02-25-2011, 23:02
хаха нищо ти няма душичке, това не е нещо толкова странно и неубичайно, не мисля че има от какво да се притесняваш :-o

SmilezZz
02-26-2011, 07:07
Отиди на гинеколог.. Тука никой,нищо не може да ти каже дали е нещо сериозно или не.. Пък и няма от какво да се притесняваш - не си нито първата,нито последната,която е отишла на гинеколог..

marti93
02-26-2011, 07:56
не се притеснявай ,няма нищо сериозно !аз също бях с мн болезнен цикъл,но от както правих секс нещата са поносими и с 1 аналгин съм като нова .за съсиреците ,то и аз съм имала ,но ако са постоянни е желателно да идеш на лекар

Tigaro
03-01-2011, 16:41
Това мое любопитство до къде ме доведе... защо ми трябваше да влизам в тая тема
отвратих се от жените направо
сигурно няма да поглеждам приятелката си докато е в цикъл докато не забравя тая тема... то не са съсиреци,то не са парчета лигавица.. о господи :X :-& :-&

krem4et0
03-01-2011, 17:00
Преди когато пиех аналгитици (по-конкретно аналгин и на хапчета, и течен) бях така - със съсиреци, големи, като черен дроб. Спрях аналгина, пия максимум 1 спазмалгон (бусколизин), ако не се търпи, но общо взето гледам да си трая и да търпя. За щастие повечето ми болки приключват с идването на менструацията.

WaterLilly
03-01-2011, 17:27
Това мое любопитство до къде ме доведе... защо ми трябваше да влизам в тая тема
отвратих се от жените направо
сигурно няма да поглеждам приятелката си докато е в цикъл докато не забравя тая тема... то не са съсиреци,то не са парчета лигавица.. о господи :X :-& :-&
Ми то в заглавието си пише, ама има ли кой да чете... Бту, да се отвращаваш от това е като да те е гнус от косата ти, от слюнката... съвсем естествени, нормални неща.

При мен такива съсиреци има само след хапчета, но моята гинеколожка ми каза, че са нормални.

kremen4eto
03-01-2011, 17:56
Това мое любопитство до къде ме доведе... защо ми трябваше да влизам в тая тема
отвратих се от жените направо
сигурно няма да поглеждам приятелката си докато е в цикъл докато не забравя тая тема... то не са съсиреци,то не са парчета лигавица.. о господи :X :-& :-&

Това е природа, човече. Ти трябва да си много ограничен, за да се отвращаваш от нормални човешки неща.

Авторке, имала съм и аз такива неща, но един господ знае дали е същото и какво е по-точно. Всъщност гинекологът ти би могъл да разбере. :)

NomNomNom
03-01-2011, 19:46
Това мое любопитство до къде ме доведе... защо ми трябваше да влизам в тая тема
отвратих се от жените направо
сигурно няма да поглеждам приятелката си докато е в цикъл докато не забравя тая тема... то не са съсиреци,то не са парчета лигавица.. о господи :X :-& :-&
Нищо лично , от чиста психологическа гледна точка това означава, че ти проектираш собственото си поведение в-ху случайна жертва, в случая са жените, а ти си адски нечистоплътен.
От по-логическа гледна точка - не вярваш, че сме чистоплътни , защото като цяло не си виждал подобен случай - толкова много кръв и др течности, но сме изрядни, докато ти нямаш създадени навици и идея си няма как се постига идеална хигиена.

По-добре не се изказвай, ако някоя тук те познава - няма да излезе докато не предоставиш писмено и видео доказателство, че си се изкъпал в същият ден , соз.

excuseme
03-05-2011, 19:18
При мен менструацията много рядко е болезнена ,но и при мен най-често протича така.Не се притеснявай толкова,ако все пак толкова си се впрегнала и се притесняваш отиди на лекар,няма да ти навреди ;]