PDA

View Full Version : Проблем с ФВС



Innocente
02-24-2011, 12:02
Ето го и моя проблем.
Още от първи клас не се справях добре по физическо. Не бях силна физически, не можех да бягам бързо и т. н.. И още оттогава съм си втълпила, че не мога. Вече като пораснах, започнах да се справям по-добре когато ме изпитват, но когато играем гледам само топката да не попада в мен, а ако ми се наложи да играя започвам да треперя, сковавам се и от притеснение не мога да играя. Но понякога започвам да си мисля, че май не съм толкова зле колкото си мисля. Например веднъж господина ни накара да тичаме до коша и да се опитваме да вкарваме топката там. И първия път не вкарах, защото се притеснявах както винаги. Но втория път успях, при това с голяма точност. Тогава сякаш ми се вдигна самочувствието и на следващите пъти пак вкарвах със същата точност. И съм забелязала, че на мен ми трябва някой да ми каже колко добре се справям, но и да е искрен с мен. Мисля си, че целия проблем се корени в притеснението ми, а не в това че не мога. Как да го преодолея това гадно притеснение???

modjodjodjo
02-24-2011, 12:17
Топката като попадне в тебе няма да те изяде. Просто играй и се забавлявай.

WishICouldForgetYou
02-24-2011, 13:58
Добре де.. разбирам да си на състезание, ама ти си играеш във физическото и си се забавляваш.. Защо трябва да се притесняваш?

TheBeliever
02-24-2011, 14:21
От кой се притесняваш? От съучениците? От преподавателя?

Greennight
02-24-2011, 14:29
Трябва да си непукиста.За да си спортист ти трябва характер.Ти щом се притесняваш от 20 човек на кръст,представи си кво им е на футболистите по първенствата,дето не 20,а 20 хиляди души крещят и те трябва да реагират хладнокръвно във всяка ситуация..

modjodjodjo
02-24-2011, 16:03
Трябва да си непукиста.За да си спортист ти трябва характер.Ти щом се притесняваш от 20 човек на кръст,представи си кво им е на футболистите по първенствата,дето не 20,а 20 хиляди души крещят и те трябва да реагират хладнокръвно във всяка ситуация..
Че някой път по стадионите се събират не 20 хиляди човека, ами към 70, 80 хиляди. Като прибавим и тези, които седят пред телевизорите...ехее аз до толкоз не мога да броя. И като си представиш, един играч като сбърка, колко псувни отнася, а ти се притесняваш да хванеш топката пред 10 човека на кръст :)

flower757
03-03-2011, 22:10
Не знам кой клас си , но аз когато бях някъде 2-3 клас , ме беше много страх топката :D , помня , че като играехме народна , само се пазех и изобщо - хвърлят ли ми топка - беж 8-) . Преди бягах що-годе добре , но от 5 клас нагоре и до сега :( ужассс .. аа , вече не ме е страх от топката-обожавам я даже . И така .. според мен бягането няма нищо общо със спортта , обожавам баскетбола и си играя с удоволствие , особенно ми е приятно , когато си играя с наши хора .. не мога да се похваля , че съм кой знае колко добра , но с повече тренировки и увереност , дори и на шега - се подобряваш ! :) Така че махни си тая грозна мисъл , дето си си втълпил/а , че си физкултурен инвалид и така .. :)

TheTiger
03-04-2011, 05:27
агрр ... когато бяхме до 8 клас играехме на народна ..
(тц ... еее голям изруд бях, а в началото бях като тебе ...)
Тей, че нищо не може да ти направи топката, освен да те удари, но тва вече от теб зависи :lol:

XxNymphetaminexX
03-04-2011, 06:30
зависи за коя игра с топка говориш... като бях малка и аз се стрясках така... после осъзнах,че никой няма да ми се подиграва,нито нищо от този тип и започнах да играя... Честно,наистина се забавлявах! ...
Пробвай,нищо не губиш... Малко спортна злоба и си супер! :) ;д

cvetinka94
03-04-2011, 06:44
Хм аз мразя ФВСто..Особено когато играеме волейбол ,а ние само това правиме 8ми клас съм и ми е противна тази игра не я мога и не ми харесва !! Незнам как е при вас ,но при нас когато играеме с\р друг клас и ако изпуснеш топката и губи отбора заради тебе и почва едно викане и сърдене...затова и не играя!!

XxNymphetaminexX
03-04-2011, 07:30
Хм аз мразя ФВСто..Особено когато играеме волейбол ,а ние само това правиме 8ми клас съм и ми е противна тази игра не я мога и не ми харесва !! Незнам как е при вас ,но при нас когато играеме с\р друг клас и ако изпуснеш топката и губи отбора заради тебе и почва едно викане и сърдене...затова и не играя!!


Кофти е ,но на всеки се случва да изпусне топката :)) няма да се шашкаш и ти ,.. просто усмивката ,уверена ии си играй да не ти пука


ПП. Как си "94" (пише в ника ти) , а си 8 кл. (извинявай,не се сдържах) !

Kobayashi
03-04-2011, 08:02
Хм аз мразя ФВСто..Особено когато играеме волейбол ,а ние само това правиме 8ми клас съм и ми е противна тази игра не я мога и не ми харесва !! Незнам как е при вас ,но при нас когато играеме с\р друг клас и ако изпуснеш топката и губи отбора заради тебе и почва едно викане и сърдене...затова и не играя!!

Познати са ми тези детски истории,и аз за това играя рядко...Ама не съм виновна,че не ме бива във волейбола? :-o

TheTiger
03-04-2011, 10:54
Взимаш 1 топка, намираш 1 стена иии в зависимост от това какво играете се опитваш да правиш движенията, за да ги подобриш :))

titinkaa
03-04-2011, 18:40
Отпусни се и играй както можеш.Никой не те гони все пак,а и тичай колкото можеш,не се назорвай само и само да си първа.

Pa3yMeH
03-04-2011, 20:02
Знаеш ли колко пъти съм изпускал като стрелям на баскет :D Ако всеки път ме биха, щяха да сме се килнали :D Спокс, нищо няма да стане =)