PDA

View Full Version : Олимпиада по химия 2011, 8 клас



physics
02-24-2011, 16:31
Айде сега да видим олимпиадистите по Химия! Какво ще кажете за общинския кръг? Лесен ли беше? И ако ви е минал, успяхте ли да се класирате на областно ниво?


При нас общинския кръг беше тест + 3 задачи. Да си кажа честно не бяха особено трудни, но половината от явилите се не успяха да се класират. Е, аз успях :grin: На границата бях, но късмет.....
Общо взето задачи за Ca, Al, S и тн. В теста имаше малко гаднички въпросчета. При вас как беше? Споделете! :)

Lucho
02-25-2011, 11:58
Доколкото видях, не изглежда труден. Давали са и по-трудни. Общинският кръг е лесен, да видим какво ще дадат на областен кръг.

physics
02-26-2011, 11:51
Областното определено беше по-трудно. Сигурно ще се класирам,обаче. Ама....така предполагам онли ;р Исками се да ида на национално. Някой има ли информация то къде ще е?

teka
02-26-2011, 13:14
знаете ли къде мога да намеря теста, който се е паднал днес на обласния кръг по химия за 8 клас? благодаря предварително.

chemist9009
02-26-2011, 13:46
Областното определено беше по-трудно. Сигурно ще се класирам,обаче. Ама....така предполагам онли ;р Исками се да ида на национално. Някой има ли информация то къде ще е?
Националната олимпиада по Химия и ООС ще бъде в гр.Варна на 26 и 27 март 2011г.

physics
02-27-2011, 08:28
Благодаря за отговора chemist9009. :)

teka, теста го има в сайта на мон. Ето ти линк:
http://www.minedu.government.bg/left_menu/olympiad/
Само цъкаш на "Тема 8 клас"

sunnyt0
03-03-2011, 15:30
Някой знае ли колко точки трябва да имаш за да се класираш на 3ти кръг

physics
03-03-2011, 16:21
Попринцип над 75 от максимум 100 точки. Но националната комисия от всички класирали се подбира учениците с най-много точки ( или по др начин казано - връзкарчетата :? ).

anonymous546178
03-03-2011, 18:44
^Много пък ги разбираш :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Такова нещо няма, на национална олимпиада по химия не съм ходил, но съм ходил по руски език и не съм връзкар, ако имаш знанията и необходимия брой точки, ще отидеш

physics
03-04-2011, 10:35
Нямам представа как стоят нещата по руски. Но на всички ни е всеизвестно, че "техните вътрешни хора" са с предимство. Няма никаква сигурност, че щом имаш над определения брой точки ще идеш на национално ниво. Казано е и в регламента по химия, че "националната комисия подбира" ученици от всички, които имат нужния брой точки. Къв е тоя подбор според теб? Не са ли някои хора с предимство? Едно е да си набрал необходимите точки, в случея над 75, друго е да си "избран" да се явиш на национален кръг. Прави си изводите. :-o

anonymous546178
03-04-2011, 10:59
Това се въведе във всички области след един фал именно по руски език.. Въведе се квота от около 100 души, ако класираните са повече се подбират тези с по-голям брой точки. А въпросния случай беше, когато на една национална олимпиада се явихмме около 500 души :D :D :D

physics
03-04-2011, 13:25
:D Възможно, възможно. Въпреки че тази система някакси не ми харесва, понеже позволява повече волности на хората оторе.

friedpotato
03-07-2011, 15:26
Някой знае ли кога ще излизат резултатите? :o

physics
03-07-2011, 16:47
Някой знае ли кога ще излизат резултатите? :o

От областното ли? Най-късно сряда-четвъртък преподавателите ти по химия трябва да са оведомени за резултатите. Но не знам кога те ще споделят с вас. :)

Има ли много участници при вас?

pocuna
03-08-2011, 18:13
На нас днес ни казаха резултатите. Аз имам 91,5 точки :) - не знам дали ще ходя на национално...... нищо не са ми казали :o

sls25
03-10-2011, 16:05
Здравейте!На мен също ми казаха резултатите, но се оказва че учениците явили се на олимпиадата със задачи за 8 клас са много и сега преразглеждат работите наново.Но не знам дали това е 100% сигурно.Просто не виждам смисъла ученици да се явяват на олимпидата, всеки кръг е по-труден следователно с времето отпадат хора.Когато достигнеш до национално ниво т.е имаш нужния брой точки-от къде на къде ще правят подбиране, това просто е обезсмисля да се прави такава олимпиада. :-x

vilenceto14
03-10-2011, 16:40
Съжалявам незнам дали тук е мястото да попитам къде мога да видя резултатите по химия за 7ми клас ?

mrfresh
03-11-2011, 08:14
Незнам как е при вас, но аз вече си знам резултата, четвъртък трябва да са излезли навсякъде, защото това беше крайния срок. Аз имам 95,5т./100
Вие как сте?

physics
03-11-2011, 10:44
Незнам как е при вас, но аз вече си знам резултата, четвъртък трябва да са излезли навсякъде, защото това беше крайния срок. Аз имам 95,5т./100
Вие как сте?

И аз имам толкова, но от училището ми има хора с по 100т. (трима човека). Тъй че вероятността да ида е жестоко малка :(

math
03-11-2011, 12:09
Извинявайте, може ли да ми кажете къде мога да намеря резултатите от класирането ?

Stascko
03-11-2011, 16:59
Извинявайте, може ли да ми кажете къде мога да намеря резултатите от класирането ?
бих искал и аз да узная
btw, аз имам 97 точки :D

Pamaa
03-11-2011, 18:48
аз си чакам, и чакам резултатите, ама.. :?

btw, 7 клас съм 8-)

Lucho
03-11-2011, 18:53
Здравейте!На мен също ми казаха резултатите, но се оказва че учениците явили се на олимпиадата със задачи за 8 клас са много и сега преразглеждат работите наново.Но не знам дали това е 100% сигурно.Просто не виждам смисъла ученици да се явяват на олимпидата, всеки кръг е по-труден следователно с времето отпадат хора.Когато достигнеш до национално ниво т.е имаш нужния брой точки-от къде на къде ще правят подбиране, това просто е обезсмисля да се прави такава олимпиада. :-x

Горе-долу добре казано. И тук идва въпроса: Имаш над 75 точки, т.е. класирал си се, но не си допуснат за участие. В такъв случай, трябваше да вдигнат горната граница, която да не е 75 т. а да е 93 - 95 т. например. И всеки, който има над 93 или 95 отива на национална олимпиада. В момента, типично по нашенски има пак се пращат работи някъде и пак от там някъде някой си решава кой става и кой не по съмнителни и неясни оценителни критерии. Да не говорим, че като цяло или дават прекалено лесна олимпиада, така че да се класира всичко отишло, или дават толкова трудна, че да се класират не повече от 4-5 човека от даден випуск. Тази година Химия и Биология стояха точно по този начин. Много рядко "експертите" успяват да направят някакъв среден приличен тест... ето затова, не само системата с олимпиадите, а и цялата образователна система има нужда от промяна - понеже в над 90% от случаите липсва каквато и да било прозрачност, после всички мрънкат и накрая всичко пак си е без промяна.

Stascko
03-11-2011, 21:34
Здравейте!На мен също ми казаха резултатите, но се оказва че учениците явили се на олимпиадата със задачи за 8 клас са много и сега преразглеждат работите наново.Но не знам дали това е 100% сигурно.Просто не виждам смисъла ученици да се явяват на олимпидата, всеки кръг е по-труден следователно с времето отпадат хора.Когато достигнеш до национално ниво т.е имаш нужния брой точки-от къде на къде ще правят подбиране, това просто е обезсмисля да се прави такава олимпиада. :-x

Горе-долу добре казано. И тук идва въпроса: Имаш над 75 точки, т.е. класирал си се, но не си допуснат за участие. В такъв случай, трябваше да вдигнат горната граница, която да не е 75 т. а да е 93 - 95 т. например. И всеки, който има над 93 или 95 отива на национална олимпиада. В момента, типично по нашенски има пак се пращат работи някъде и пак от там някъде някой си решава кой става и кой не по съмнителни и неясни оценителни критерии. Да не говорим, че като цяло или дават прекалено лесна олимпиада, така че да се класира всичко отишло, или дават толкова трудна, че да се класират не повече от 4-5 човека от даден випуск. Тази година Химия и Биология стояха точно по този начин. Много рядко "експертите" успяват да направят някакъв среден приличен тест... ето затова, не само системата с олимпиадите, а и цялата образователна система има нужда от промяна - понеже в над 90% от случаите липсва каквато и да било прозрачност, после всички мрънкат и накрая всичко пак си е без промяна.
Напълно съм съгласен :)

mrfresh
03-11-2011, 21:37
аз не мога да го разбера тоя подбор ... защо не пуснат всички които има нужния брой точки ... все пак това е национално за бога, не международно да правят подбор ...

physics
03-12-2011, 06:55
Така е и е ужасно, че ние нямаме никаква информация какво става горе, нито преподавателите и ни остава само да чакаме... :-x

Е, ако някой намери списъка за подбраните за национално ниво или знае някаква друга нищожна информация, нека пише! :)

sunnyt0
03-12-2011, 17:08
На националния кръг с учител ли трябва да отидеш ? А ако си от друг град сам ли трябва да си осигуриш транспорт или държавата ще се погрижи за транспортирането на всички участници до Варна ?

sls25
03-12-2011, 17:22
Втория кръг беше на 26.02, а националното е месец по-късно-достатъчно време за тези, които отиват напред да се подготвят,но ето какво се получава остават две седмици, а ние все още не знаем резултати.

По принцип учениците са придружавани от 1 до 3-ма -учители и експерти на РИО и също така и също така от всяка област се допуска отбор от 8 човека (поне така пише в сайта на момн, но нищо не може да бъде сигурно).

physics
03-13-2011, 06:16
Относно транспорта, доколкото знам държавата поема всички разходи, като в това число и пътни, нощувка в хотел и т.н.

biolojkata95
03-13-2011, 08:47
училището ги поема тези разходи
но тъй като то няма необходимия бюджет за нас ще ни плати само една нощувка
а път и 2-рата нощувка ние я плащаме
ако отидем разбира се
химичкат каза че до тази сряда ще знаем кой отива
и всеки който отива има право на 10 дневен "отпуск' за подготовка
sls25
моля дай линк за това в момн което си прочел за от всяка област колко се дипускат

sls25
03-13-2011, 11:01
http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/2010_sast_himia.pdf

:)

biolojkata95
03-13-2011, 11:08
не е това бе мой човек
ти си пратил за национално състезание
а ние говорим за националния кръг на олимпиадата по химия
двете неща нямат връзка

sls25
03-13-2011, 11:43
опс :D http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/2010_ol_himia.pdf Това вече е за олимпиадата,но за миналата година-предполагам, че само датите ще бъдат различни.(дано не съм в грешка отново :D )

biolojkata95
03-13-2011, 12:44
това е даже датите за нациналното са същите благодаря

mrfresh
03-13-2011, 19:02
в регламента пише, че националната комисия трябва да представи окончателното класиране на мон в най-късно до 10 работни дни преди олимпиадата - това е утре - понеделник. успех на всички! за 7-9 клас максимум 40-50 ученика, като най-малко 10 от всяка група.

biolojkata95
03-14-2011, 05:18
при нас госпожата каза че ще ни даде резултатите във вторник-тогава имаме химия
апък тази година осмокласниците имаме най-голям шанс защото
7-ми клас не ги пускат
а 9-ти клас са били трудни задачите и почти никой няма необходимите тояки

mrfresh
03-14-2011, 06:22
не е вярно, че не пускат 7 клас, пускат ги. олимпиадата е за ВСИЧКИ възрастови групи, но може би от 7 клас ще пуснат минималните 10 ученика.

biolojkata95
03-14-2011, 06:44
не ги пускат
аз и моите съученици миналата година когато бяхаме 7 клас
имахме по 95 точки
а нито работите ни изпратиха нито нищо
да не говорим че госпожата кказа ч е за 7 клас трети круг няма

mrfresh
03-14-2011, 07:46
миналата година си е било за миналата година. тази година регламента е по-различен. и аз като бях 7 клас преди две години имах много повече от необходимите точки, но не ме пуснаха, защото тогава нямаше национален за 7 клас. то някои учителите си знаят една песен от преди и все нея си пеят, изобщо не се интересуват да влязат в интернет и да прочетат регламента. и при нас една госпожа все разправя "винаги така си е било" - да ама вече не е ...


Националният кръг на олимпиадата по химия и опазване на околната среда се провежда за всички възрастови групи: VII, VIII, IX и X-XII клас.

biolojkata95
03-14-2011, 08:04
добре ще видим дали ще пуснат
колко точки имаш

mrfresh
03-14-2011, 10:01
добре ще видим дали ще пуснат
колко точки имаш
аз съм 9 клас (с материала за 8кл.). имам 95,5 т.
а колкото до 7 клас минималният брой е 10 за група, така че е сигурно, че 10 ще има най-малко.
за 9 клас гледах в сайтовете на няколко инстпектората, които са си пуснали онлайн резултатите и никой няма нужният брой точки.
затова наистина ние най-голям шанс имаме.

sunnyt0
03-14-2011, 14:23
на мен госпожата ми каза днес че имам 96 точки (8 клас съм) но не ми е казала че се класирам за трети кръг къде ще бъде побликуван списъка с участниците на националното ?

physics
03-15-2011, 02:53
на мен госпожата ми каза днес че имам 96 точки (8 клас съм) но не ми е казала че се класирам за трети кръг къде ще бъде побликуван списъка с участниците на националното ?

Сряда

mrfresh
03-15-2011, 08:28
на мен госпожата ми каза днес че имам 96 точки (8 клас съм) но не ми е казала че се класирам за трети кръг къде ще бъде побликуван списъка с участниците на националното ?

Сряда
националната комисия трябваше още вчера да е представила окончателното класиране пред момн. така е по регламент - 10 работни дни преди датата на олимпиадата. не знам защо още нищо няма. на теб кой ти каза, че ще излезе в сряда?

Stascko
03-15-2011, 13:16
ето ги най-добрите химици в страната :) : http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/position/2011o_sp_klasirani_nac_himia.pdf

и искам да се похваля , че съм един от тях :grin:

sls25
03-15-2011, 15:01
няма начин да скрия колко съм ядосана :-x от факта, че не съм допусната, а имах един много добър резултат :-x до тук бях с олимпиадите и най-вече с химията

sunnyt0
03-15-2011, 15:38
sls25 Какъв резултат имаше, защото аз имам 96 точки а всички класирали се в моята възрастова група са 97 и на горе.

mrfresh
03-15-2011, 16:05
аз искам да кажа само, че този подбор е абсолютно ненужин. трябваше една граница 90% е без да има определена квота. така орязват много деца, които наистина имат желание и знания. това 100 деца от цялата страна е толкова тъпо...всеки е положил толкова труд и според мен няма голама разлика в знанията на тези който имат с една или две точки разлика...аз не съм класиран.имай 95,5 точки...но, какво да се прави-такива сме си ние българите-измислени правила, абе направо нямам думи.

physics
03-15-2011, 17:00
не сте единствените разочаровани..... :(

Lucho
03-17-2011, 17:45
аз искам да кажа само, че този подбор е абсолютно ненужин. трябваше една граница 90% е без да има определена квота. така орязват много деца, които наистина имат желание и знания. това 100 деца от цялата страна е толкова тъпо...всеки е положил толкова труд и според мен няма голама разлика в знанията на тези който имат с една или две точки разлика...аз не съм класиран.имай 95,5 точки...но, какво да се прави-такива сме си ние българите-измислени правила, абе направо нямам думи.

Така е. Наистина можеха да сложат една квота 95 точки и всеки, който ги има, или е над тях да преминава нагоре ясно и чисто, а не всеки, който има над 75 точки да бъде класиран, а това, дали ще отиде да се определя от национална комисия по съмнителни правила и по непрозрачен начин. След като избират само хората със 100 точки, трябваше точно това да бъде описано като критерии. Не може от една област да има класирани 5 човека, а от друга да няма нито един, защото разликата им е от порядъка на 2-3 точки. Най-нормалният критерии за една олимпиада е, според мен, по 4 човека от всяка възрастова група (от всеки един отделен клас) от всяка област, като тези 4-ма да са с най-голям брой точки в своята група в областта. 8 кл - 4, 9 клас - 4, 10 клас - 4, 11 клас - 4, 12 клас - 4 (а като допълнение ако хората в една възрастова група с максимален брой точки надвишават 4 човека, да се взимат всички с макс. брой точки). И фактически 28 области по 20 човека, например дава бройка от 560 човека. Прилична бройка за национална олимпиада. Ако искат да направят интерес към науката, де. Тук говоря глобално, не само по Химия. По другите предмети положението не мисля, че е по-различно. Ако оставят нещата, както са в момента, трябва да дават средни по трудност до само трудни тестове, освен това, във възрастовата група 10 - 12 клас да бъде увеличен броят на задачите от профилирани паралелки (в момента е само 1, а ако тези задачи са 2 шансът за класиране на хората, които реално изучават даден предмет като профилиран е по-голям и това е по-добре за тях).