PDA

View Full Version : Лъгали ли сте гаджето?



TheManTheLegend
02-24-2011, 17:15
Случвало ли ви се е да излъжете за нещо (не нещо дребно или на майтап) половинката си и тя лъгала ли ва е? Как реагира когато разбра за лъжата ви или не е разбрала? И като цяло кво ви е мнението лъжите в една връзка :D

BaffaLsc
02-24-2011, 17:19
Лъжата разрушава доверието.

DarkTemplar
02-24-2011, 17:21
Принципно не е хубаво да се лъже, но понякога се налага.

SmilezZz
02-24-2011, 17:24
Да,така е - разрушава доверието,но всички сме го правили.. Независимо дали е било за майтап или не.. Или пък за нещо дребно или не..

bebolina92
02-24-2011, 17:28
Не обичам да лъжа, когото и да било. Най-малко пък човека, с когото съм избрала да бъда. Противно ми е. Ако има нещо си го казвам, по-добре да го знае и да мисли какво да прави, отколкото после да разбере, недай си Боже, и всичко може тотално да се обърка. Както казаха по-горе - лъжата руши доверието. Но пък аз не съм и особено доверчива. Колкото и време да мине никога нямам напълно доверие, макар преди да избухвам за нещо премислям особено добре нещата, стигам до решение дали е нещо сериозно или аз си втълпявам и от там нататък решавам как да постъпя. Естествено, ако не ми отърва си го казвам.

TheBeliever
02-24-2011, 18:06
Не съм го лъгала. Случвало се е да премълча нещо известно време докато намеря точния начин да му го кажа. Но не и да го излъжа.

Той понякога крие истината от мен, с цел да ме предпази. Когато обаче го попитам директно не ме лъже, а си казва всичко както е. Уважавам това, но все пак не ми харесва. По-силна съм отколкото си мисли и няма нужда да се изявява като защитник. Но какво да ги правиш - мъже.

Ако ме е лъгал значи го прави много добре и не съм го хванала. 8-) А ако го хвана да му мисли. Най-мразя да ме лъжат. Още по-малко хора, на които държа.

jghgh
02-24-2011, 18:12
Апф, аз може да съм всяква (буквално), но всичко си казвам както ми е, въобще не лъжа, даже с риск да се изложа - както всъщност се е случвало вече, когато искрено и честно си казвам какво ми е на душа и защо ми е и т.н.
Съответно не понасям лъжите, не понасям компромисни варианти тип "налага се да излъжа" и т.н. - винаги съм предпочитала истината и намирам за крайно нагло някой да ми шмекери по този начин.

Ако ще ме лъжат, по-добре да е дяволски добре, че да не разбирам.
Въпреки че имам достатъчно добра интуиция и... 8-) не става просто.

ShtrudeL
02-24-2011, 18:28
Ако ще ме лъжат, по-добре да е дяволски добре, че да не разбирам

Ахм. Ама не мога да си представя кой ще да е толкоз добър лъжец пред мен.

+ лъжата помага.

jghgh
02-24-2011, 18:38
Според мен си в голяма заблуда за помагането, но не ми се спори по никакъв начин, а и не печеля нищо да те убеждавам в обратното.

Лично аз за всяка истина, за която съм научавала, съм била повече от благодарна, даже да не ми е харесвала.
Лъжата винаги и по всяко време съществува, за да я разобличиш и да се разкара като грозно петънце върху чистото платно, наречено истина... 8-)

Въпреки че истината си е истина. Тя не винаги ни се харесва и не е създадена за да ни се харесва. Нея просто я има и се съобразяваме с нея. Като с гравитацията.

bebolina92
02-24-2011, 18:41
Истината боли. Лъжата повече.

sunriise
02-24-2011, 18:49
Не !
Нещото което не понасям е някой да ме лъже, затова и самата аз не го и правя.

tanch3t093
02-24-2011, 18:50
Случвало се е да премълча някои неща, но никога не съм го лъгала за каквото и да е...

ShtrudeL
02-24-2011, 19:15
Всъщност като се замисля, говорех преди време същите неща, за това как мразя да ме лъжат и такива глупости. Но пък това, че всички толко се дразнят ме кара да я одобрявам. Всъщност! всичко, което голяма група от тъпи хора не понасят, аз го одобрявам.
=> Лъжата е начин, да предпазиш тези, които обичаш. Чувстваш се гузен => ти е гадно , че човека, който обичаш ще страда ако разбере => лъжата е полезна. И разбира се, трябва да си добър. Ама наистина добър и чаровен. Ако си страхлив докато лъжеш и те е срам, за това, че си излъгал или съжаляваш за постъпката си - не ставаш.

fUcKsMiLe
02-24-2011, 19:56
Лъжата разрушава доверието. Точно така.
И не не съм го лъгала.

shugababe112
02-24-2011, 20:01
Случвало ми се е да го излъжа за дребни неща няколко пъти и всеки път ме разбираше :D беше глупаво от моя страна да го лъжа за такива глупости,но какво да се прави случило се е и съм си взела поука.Той е изключително честен и ценя много тази негова черта.

VaMpiRKaTaaa
02-25-2011, 08:50
Първо:НЕ съм лъгала,НЕ лъжа и няма и да излъжа.
Второ:Усещам веднага,когато се опитват да ме излъжат и веднага разкарвам човекa,който се е опитал да ме излъже.С подобни индивиди не искам да имам нищо общo.
Трето:Не са ме лъгали,защото не съм допускала да ме излъжат.Няма и дадопусна.
4.Заради лъжи скъсах с предишното си гадже,вчера скаъсах и със сегашното.Пак заради лъжа,хванах го да се опитва да ме лъже ,видях се с него и моментално го разкарах.

RoSKo0o0
02-25-2011, 09:05
Еми, да... ама за неща, дето не са от значение. Но за сметка на това мен са ме лъгали... ДОСТА :)

nikitka_
02-25-2011, 09:17
..

Greennight
02-25-2011, 09:25
Да,ако гаджето ми е за бройка го лъжа върта и суча без угризения на съвестта.Ако я обичам гледма да не лъжа...

Вампкирке,добре бе,разбрахме,че си новата Дева Мария 8-)

Vilencety
02-25-2011, 09:46
На всеки му се е случвало да лъже, но съм на мнение че лъжата губи доверието в даден човек! :?

Fiction7577
02-25-2011, 11:40
Във всеки бъзик винаги има и по малко истина.

Така е и тук.

Не е хубаво да се лъже, най-малко този когото обичаш, по понякога обстоятелствата го налагат.

Живот.

againstyou
02-25-2011, 11:46
Само за глупости съм лъгала,не и за сериозни неща.

kalpazanka
02-25-2011, 11:48
Премълчавала съм.
Не съм го лъгала, но понякога е бил доста ревнив и мнителен и ми е приписвал заслуги.

anonymous708973
02-25-2011, 16:18
Второ:Усещам веднага,когато се опитват да ме излъжат и веднага разкарвам човекa,който се е опитал да ме излъже.С подобни индивиди не искам да имам нищо общo.
Трето:Не са ме лъгали,защото не съм допускала да ме излъжат.Няма и дадопусна.


Не искам да се заяждам, само казвам, че си в голяма заблуда.
Има тооолкова изкусни лъжци (пример аз към майка ми), че няма да разбереш откъде ще ти дойде, камо ли да усетиш. И, мила, изобщо не зависи от теб дали ще го допуснеш :)

Приятеля си не съм лъгала, не се сещам за нещо, което не бих могла да му кажа. Веднъж премълчах нещо, с ясното съзнание, че ще го разбере няколко часа по-късно... но знаех, че ще му е кофти. Е, беше му по-кофти, че не съм му казала. Както и да е, няма да се повтори.

Но съм съгласна със Щрудел. :)

jghgh
02-25-2011, 16:25
Без да се заяждам, но
майките знаят кога ги лъжем, независимо, че се правят на цапнати
и
тези хора, които си мислят, че са невероятни лъжци, обикновено са в голяма заблуда
и
има хора, които е трудно, ако не невъзможно да излъжеш, но...

всеки вярва в каквото си поиска :)

anonymous708973
02-25-2011, 18:53
Дали ако майка ми знаеше, че съм отишла на Джулай Морнинг докато уж съм у приятелка, щеше да ме пусне? Не мисля.
И не говоря само за това. Не се хваля с факта, че лъжа добре, въпреки че не смятам, че лъжата е тооолква ужасна, колкото я описване.

iiordanova
02-25-2011, 19:05
Всъщност като се замисля, говорех преди време същите неща, за това как мразя да ме лъжат и такива глупости. Но пък това, че всички толко се дразнят ме кара да я одобрявам. Всъщност! всичко, което голяма група от тъпи хора не понасят, аз го одобрявам.
=> Лъжата е начин, да предпазиш тези, които обичаш. Чувстваш се гузен => ти е гадно , че човека, който обичаш ще страда ако разбере => лъжата е полезна. И разбира се, трябва да си добър. Ама наистина добър и чаровен. Ако си страхлив докато лъжеш и те е срам, за това, че си излъгал или съжаляваш за постъпката си - не ставаш.

;-) Съгласна съм с Щрудел!
Лъжата не е толкова ужасна както много хора я описват.
Лъжата , ако се замислите навява много различни мисли. Може да се говори много за нея.

againstyou
02-25-2011, 19:15
Всъщност като се замисля, говорех преди време същите неща, за това как мразя да ме лъжат и такива глупости. Но пък това, че всички толко се дразнят ме кара да я одобрявам. Всъщност! всичко, което голяма група от тъпи хора не понасят, аз го одобрявам.
=> Лъжата е начин, да предпазиш тези, които обичаш. Чувстваш се гузен => ти е гадно , че човека, който обичаш ще страда ако разбере => лъжата е полезна. И разбира се, трябва да си добър. Ама наистина добър и чаровен. Ако си страхлив докато лъжеш и те е срам, за това, че си излъгал или съжаляваш за постъпката си - не ставаш.

;-) Съгласна съм с Щрудел!
Лъжата не е толкова ужасна както много хора я описват.
Лъжата , ако се замислите навява много различни мисли. Може да се говори много за нея.
И все пак .. колкото и да е болезнена истината,я предпочитам винаги.И за тва и се стремя да не лъжа.

DarkTemplar
02-25-2011, 21:10
Лъжата е необходимост в доста ситуации. А хората лъжем по всякакви поводи, понякога без дори да се усетим. Но наистина с любимия човек е по-добре да си искрен/а, особено за сериозни неща.

Prank
02-25-2011, 21:16
Не съм лъгал приятелката си, нито пък хората около мен можеби и затова не ме харесват много ... твърде искрен към всички. : )

sladur4etyYy
02-26-2011, 12:47
'It' s a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what.'

marti93
02-26-2011, 13:20
Всъщност като се замисля, говорех преди време същите неща, за това как мразя да ме лъжат и такива глупости. Но пък това, че всички толко се дразнят ме кара да я одобрявам. Всъщност! всичко, което голяма група от тъпи хора не понасят, аз го одобрявам.
=> Лъжата е начин, да предпазиш тези, които обичаш. Чувстваш се гузен => ти е гадно , че човека, който обичаш ще страда ако разбере => лъжата е полезна. И разбира се, трябва да си добър. Ама наистина добър и чаровен. Ако си страхлив докато лъжеш и те е срам, за това, че си излъгал или съжаляваш за постъпката си - не ставаш.
и аз на това мнение

NomNomNom
02-28-2011, 18:48
Не съм го лъгала . Не крия нищо от него .

Бишвия яко го лъжех . И не разбра за нищо :D

Някои хора не разбират и не си заслужава да се занимаваш да им обясняваш, излишни нерви .

Някои хора са бързо схватливи и може да им се каже всичко.

Lorein
02-28-2011, 18:57
Не обичам да лъжа, когото и да било. Най-малко пък човека, с когото съм избрала да бъда. Противно ми е. Ако има нещо си го казвам, по-добре да го знае и да мисли какво да прави, отколкото после да разбере, недай си Боже, и всичко може тотално да се обърка. Както казаха по-горе - лъжата руши доверието. Но пък аз не съм и особено доверчива. Колкото и време да мине никога нямам напълно доверие, макар преди да избухвам за нещо премислям особено добре нещата, стигам до решение дали е нещо сериозно или аз си втълпявам и от там нататък решавам как да постъпя. Естествено, ако не ми отърва си го казвам.

+1
И аз никак не обичам да лъжа. Още повече, че даже и не мога като хората. 8-) С даскали и до известна степен с наще ( за много дребни работи ) съм свикнала да послъгвам, но с най-близкия ми човек - НЕ! Още повече, че после би ми било много гузно, не бих издържала. Както и bebolina92, така и аз никак не съм доверчива. Бях преди, изпатих си много от това и сега се съмнявам едва ли не във всяка дума, колкото и да ми е гадно да си го призная. Веднъж изгуби ли се доверието... никога не може да се завърне изцяло, за жалост.
Случвало ми се е даже за нещо супер тъпо, което не значи нищо, да си премълча, докато не намеря подходящия момент да го спомена. За жалост в повечето случаи няма такъв.
Аз съм на принципа да се държа с другите така, както искам и те към мен да се държат. Вярна съм на приятеля ми и очаквам същото и в замяна. :)

smoker4e7o
04-11-2011, 17:46
Ми .. лъгала съм я .., но за дребни работии ’;;;Д .. и тя ме е лъгала .. ;Д но като разбира , че съм я ;Д излъгала имаа (Flex) ;D ..
В една връзка не трябва да има лъжи , защото много неща се променят .. особено ако лъжата е голяма .. Според мен вреди на една връзка малко или много.

againstyou
04-11-2011, 18:59
Пиша за втори път,ама се получи нещо доста шитаво.Сегашното ми гадже го излъгах за нещо сериозно,не исках ама..както и да е,признах му,изискваше ми много усилия но все пак успях.Да,стана му гадно,но нито за миг не ми се разсърди,разбра ме,просто се оказа един ПРЕКРАСЕН човек.Ако беше някой друг щеше да ми бие шута с сигурност.

Gr0zDan0v
04-11-2011, 19:15
Лъжата разрушава доверието.


+101 ;)

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 19:23
Е,всички си менят мнението някой път...и аз си го промених.
Вече използвам лъжата за лично оръжие,както и предпазване.
НЕ само на мен.
Лъжата е изкуство.
Да,вече почна доста честичко да ми се налага да лъжа.По една или друга причина.

catyyyy
04-11-2011, 20:11
Да,случвало ми се е да го излъжа.Определено когато вижам да си пише с други момичета (включителни бившата) смятам,че не е редно да тръгна да му го правя но проблем и смятам,че когато той ме лъже заслужава същото.

Nakadah
04-11-2011, 20:37
Да, естествено. Защо не?

sladur4etyYy
04-11-2011, 20:49
ако един мъж лъже от страх, какъв мъж е той? приятелката му може да не разбере за лъжата, но това няма да го направи по- малко червей. :)

ако лъже, уж, за да я предпази, не я ли подценява по този начин, мислейки, че тя е неспособна да понесе нещото, което той крие?

и все пак всички лъжем всекидневно, за какво ли не, мислейки си, че ''в този случай лъжата е по- добрият вариант''. жалко, но факт.

DarkTemplar
04-11-2011, 20:58
^Това с мъжете си го изсмука от пръстите.

Много е относително, но почти на всеки се налага да излъже от време на време. Лично аз си спестявам проблеми и излишно мрънкане с някоя безобидна лъжа. На някои хора просто трябва да им се спестява истината.

Не подкрепям лъженето за сериозни неща. Когато е сгафил, човек трябва да има доблестта да си понесе последствията.

sladur4etyYy
04-11-2011, 21:27
нищо отникъде не съм си смукала, казвам нещата, както ги виждам. :)

DaSparKonE
04-12-2011, 04:26
sajalqvam che nqmam kirilica vse oshte , dnes sledobed shte sloja :oops:
Po temata - bqh chuval che v nqkoq durjava/religiq imash pravo na 5 luji na den ... prostata istina e che chovek nemoje da prekara i 1 den bez lujata ...a dali lujesh za neshto malko ili golqmo spored men vse luja e :-o

anonymous708973
04-12-2011, 06:27
ако един мъж лъже от страх, какъв мъж е той? приятелката му може да не разбере за лъжата, но това няма да го направи по- малко червей. :)

ако лъже, уж, за да я предпази, не я ли подценява по този начин, мислейки, че тя е неспособна да понесе нещото, което той крие?

и все пак всички лъжем всекидневно, за какво ли не, мислейки си, че ''в този случай лъжата е по- добрият вариант''. жалко, но факт.

Наистина си го изсмука от пръстите. По твоята логика, ако една жена лъже от страх, каква жена е тя?

Съгласна съм със Shtrudel и Вампирката. Лъжа. Лъжа добре и често. По две причина - защото истината би наранила някого (изтъркана, но толкова непреходна истина) или за да си спестя мрънкане - главно от страна на нашите.

Violenza
04-12-2011, 12:48
В момента не се сещам да съм го лъгала за нещо сериозно(за нещо съвсем дребно може и да съм послъгвала, но рядко). Не бих го и излъгала, както и не искам да лъжат мен. А това с предпазването е абсурдно. По-добре да ме заболи, но да знам истината, отколкото да се заблуждавам, само защото някой е решил, че ще ме предпазва.

XTREMEFREERIDE
04-12-2011, 15:22
Никога.

Greennight
04-12-2011, 15:29
Повечето ги лъжех редовно,щото досега почти всичките ми гаджета бяха мастии и курви...

K_O_L_E_V
04-12-2011, 15:36
Аз лъжа всички,нея ли няма да излъжа...

LegaCalcio
04-12-2011, 16:08
лъжата сплотява взаимоотношенията

DqVoLsKoJeLaNiE
04-12-2011, 16:16
Не съм го лъгала, за което съжалявам. Така че извода:Лъжете преди вас да ви излъжат. :D :D

theonlyone92
04-12-2011, 16:18
Не съм го лъгала, за което съжалявам. Така че извода:Лъжете преди вас да ви излъжат. :D :D

добре казано! :Д