PDA

View Full Version : AMD Vs Intel - Нека да видим кой за кой е



Kurdokolenko
02-24-2011, 18:01
Темата и анкетата са ясни - нека да си направим добра дискусия, каквато стана с АТИ срещу Нвидия.

Tennnnn
02-24-2011, 18:15
Тука вече говорът ядрата , АМД предлагат хубав quad core процесор за 250 лв какъвто е АМД х4 955 БЕ , а на intel един хубав quard core отива към 500 лв , а за 500 лв АМД предлагат най-добрия си six core процесор , правете си изводите.. :)

K_O_L_E_V
02-24-2011, 18:24
Intel разбира се, никога не съм си купувал AMD и никога не бих :D

Cybershot
02-24-2011, 18:24
При процесорите имаме 3 опции:
Бързи
Надеждни
Евтини
Но може да си избрете само 2 от 3те. Мисля, че това говори за кого съм.

GregoryHouse
02-24-2011, 19:09
Нека сравняваме съотношението производителност/цена. В противен случай е безсмислено.
Няма смисъл от сравнения на процесори за 10 000$ съсъ 348758345 точки срещу такива от 10$ с 10 точки.

Ако изключим цената от уравнението - то много ясно, че Intel ще спечели. Все едно да сравняваш коли и да кажеш цената няма значение дай сравняваме Golf и ферари. И виждаш ли ферари прави по-добри коли щото били по-бързи.

И за тези който ще кажат ами който има пари ще си купи по-мощния - не е така. Това, че имаш пари не значи, че трябва да ги пилееш за ненужни неща! Особено в бизнес сферата. Бизнес не се прави с пилеене на средства. Нито пък домашен потребител е навит да дава пари за нещо което не ползва.

А по темата, ако става въпрос за игри бих избрал AMD. Ако става въпрос за рендираници, видеообработки и т.н. бих избрал Intel. Ако става въпрос за офис конфигове пак бих избрал Intel.

Cybershot
02-24-2011, 19:26
Да ама, разликата между голфа и ферарито е много пъти повече :D

Kurdokolenko
02-24-2011, 19:28
Гласувам за АМД - винаги са предлагали добри продукти на разумни цени(като изключим ценовата им политика с първите Х2ки, разбира се).

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=47

Както виждате, дъртия 955, не отстъпва с много на и7мицата, която го превъзхожда с четири виртуални ядра. А тепърва очакваме новите Bulldozer-и, които трябва да дадат някакъв отговор на Санди Бридж.

doomkillerr
02-24-2011, 20:36
Аз ще се въздържа от гласуване в анкетата, както и не взех участие в спора "Nvidia vs. ATI". Според мен такива анкети и теми водят само и единствено до задънена улица - представят се факти и мнения, които поне лично мен не могат да ме убедят, че един пройзводител на електроника в случая е "най-добрия". Факторите за това са много и в крайна сметка конкуренцията между производителите е на лице. :wink:

GregoryHouse
02-24-2011, 20:46
Аз ще се въздържа от гласуване в анкетата, както и не взех участие в спора "Nvidia vs. ATI". Според мен такива анкети и теми водят само и единствено до задънена улица - представят се факти и мнения, които поне лично мен не могат да ме убедят, че един пройзводител на електроника в случая е "най-добрия". Факторите за това са много и в крайна сметка конкуренцията между производителите е на лице. :wink:

Аз не споря изобщо кой е най-добрия :) Както виждаш съм и за 2та варианта в различните ситуации. Едното е по оптималния избор в определени случаи. Няма по-добър производител. Гениалността и на 2те фирми е на лице. Не случайно са световни лидери, макар и единия да е много по-широко разпространен. Почти всичката офис техника е с Intel вътре. За офис комп не съм поръчал и 1 AMD.

dimitar_ak
02-25-2011, 06:41
Преди време когато започнаха да се появяват клонингите на IBM PC те се рекламираха като "100% IBM съвместими", а се правеха от кого ли не. Тогава имаше една приказка "100% IBM съвместими са само IBM". Никога не съм имал IBM (ползвам съм машини обаче с Power процесора им), но за мен тази приказка е вярна. Вярна е и за процесорите. Един Intel клонинг, не е Intel. За процесори и чипсети мога да кажa, че никога не съм ползвал друго освен Intel.

Nam3less3
02-25-2011, 06:43
Intel щото развиват и смартфони :D

GregoryHouse
02-25-2011, 08:46
Кое е клонинг на Intel и как точно това се вписва в дискусията, ако разясниш ще е добре. Да не говорим, че IBM предимно разработват чипове за индустриални и професионални цели, супрекомпютри етц...

dimitar_ak
02-25-2011, 10:25
Точно се вписва в дискусията. AMD се опитват да отхапят парче от пазарната баница на Intel с процесори които изпъляват набора инструкции, но дефакто не са същите.

GregoryHouse
02-25-2011, 14:31
Точно се вписва в дискусията. AMD се опитват да отхапят парче от пазарната баница на Intel с процесори които изпъляват набора инструкции, но дефакто не са същите.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Добре, направо ми направи деня с тоя коментар...
АМD и Intel са съответно създадени през 1969г и 1968г. Не веднъж са си крали идеи един от друг. Ако си мислиш, че AMD са видели, че бизнеса с процесори върви са решили да правят и те процесори, стийлнали са сета с инструкции...си много далеч от истината. Всъщност първообраза на 64 битовите системи е дело на AMD. След което Intel го стиилва и само го подобрява. Така, че твърдението AMD копират Intel - не върви. Вярно, че Intel държат 75% от пазара на професори в към 2008г, но това съвем не лежи на тезата, че AMD са копие на Intel. Но да спомена един друг интересен факт.

Intel инвестират 6млрд долара в завод за процесори в AРИЗОНА - US. Не в Азия където имат сума заводи. В тоя завод ще произвеждат новите 22nm чипове. Знаеш ли защо правят тая цялата маневра. Щото IBM патентоваха за Азия 22nm технология преди няколко години(сиреч произвели са работещ такъв). А Intel доскоро си блъскаха главите на 32nm...тъй, че кой е най-напред и кой, кого копира е съвсем друга тематика.

А относно инструкциите, не са същите естествено, но иузпълняват една и съща функция. Ти ако имаш принтер Canon и HP с еднакви драйвъри ли ги подкарваш? И 2те са принтер ама...кой кого копира... 8-)

anonymous704272
02-25-2011, 15:38
АМД-то му е майката :grin: Знам че са бързо податливи и без охлаждане са ня след 2 минутки ама просто моя си ме много радва

Tennnnn
02-25-2011, 15:44
АМД-то му е майката :grin: Знам че са бързо податливи и без охлаждане са ня след 2 минутки ама просто моя си ме много радва
:lol:

mlakniwe2
02-25-2011, 15:48
Ами аз съм с АМД и съм доволен, но Интел май са по-добри, но АМД са добра конкуренция :-o Actually I don't know
:-o

K_O_L_E_V
02-25-2011, 16:16
Какво ще кажете за малко benchmark-ове :D


http://images.anandtech.com/graphs/graph4048/34458.png

http://media.bestofmicro.com/4/4/272308/original/3dmark.png

http://www.extremeoverclocking.com/reviews/processors/images/AMD_Phenom_II_X6_1100T/CPU_Queen.gif

http://www.extremeoverclocking.com/reviews/processors/images/AMD_Phenom_II_X6_1100T/CPU_Zlib.gif

http://static.techspot.com/articles-info/345/bench/Synthetic_01.png

http://static.techspot.com/articles-info/345/bench/Application_02.png

GregoryHouse
02-25-2011, 16:19
Ще кажа виж ми първия пост. End of story.

Cybershot
02-25-2011, 16:45
Няма място за сравнение 4 ядрените на Интел мачкат 6 ядрените на АМД... (не се хващайте сега за HT...)

GregoryHouse
02-25-2011, 16:51
И пак си знаете ваща...цена/производителност се сравнява. Тея бенчове, можете да си бенчите цяла нощ, ако искате. Казах ви как се сравнява навсякъде, вие си знаете - бенчове та бенчове. Виждаш ли Intel-a води със 100 точки -> най-доброто. Тва си е чист 4токласнишки пишкомер...

Kurdokolenko
02-25-2011, 21:16
И какво му трябва на човек за четириядрен I7 9**? Дъно за 400-600лв, рам за горе-долу толкова и въпросният процесор, който пак е в този диапазон.

+ това, шестядрения в някои приложения, отнася "четириядрения" Нехейлъм.

modjodjodjo
02-26-2011, 10:49
Може да се сравняват два модела процесори и ако трябва да погледнем в общ аспект, коя марка е по-добра мисля, че е абсурдно.
За настолните компютри незнам как седят нещата, но познавам двама човека, които имат преносими компютри с амд процесори. И двамата твърдят, че като пуснат някоя игрица, спокойно могат да си опържат яйца ако ги поставят на долната част на лаптопа. Но пък и техните компютри не са кой знае колко нови, така че това може да не се отнася за последните произведени модели

Cybershot
02-27-2011, 13:49
Нека да дигнем темата горе (http://www.intel.com/technology/io/thunderbolt/index.htm)

Kurdokolenko
02-27-2011, 15:43
И малко ъп от мен - К10.5 процесорите са пуснати, като отговор на Core архитектурата, не на Nehalem. Булдозера ще трябва да се бори с Nehalem и Sandy Bridge.

minus273dot15
02-27-2011, 17:23
Да ви дам малко материал да продължи жабуренето по темата, щом имате желание:

1) Вероятно сте малки и не помните, но по времето на P III и първите Athlon се разкри една малка и красива тайна 1GHz Intel >> 1GHz AMD. Правило. От тук нататък започнаха големите маркетингови трикове от страна на AMD:

Athlon 2800, който не е 2,8GHz, ами всъщност е 1,8GHz, ама представяте ли си, перформънса му бил като на Pentium 3-ка, ако Pentium 3-ката се клокнела до 1,8. Жалко само, че не споменават, че Athlon-чето не се мери с P3, ами с P4. От друга страна пък P4@1,8GHz си е отчетливо по-бърз от Anthlon@1,8GHz. Лайнами с гавнами.

2) Предполагам също така не отчитате технологичният фактор, а има толкова да се говори за него:

Производителност(MIPS) срещу топлоотдаване(Watt) -> Intel wins
Производителност(MIPS) срещу консумирана енергия(Watt) -> Intel wins

И ако стигнем до малко по-злободневна материя:

Живот на чипа(MTBF) срещу цена($) -> Intel wins

3) Тъй като явно не горите от щастие, че AMD леееко издишат, разходете се в сайта на Intel - от чиста куртоазия. Прочетете за разработваните и предлаганите технологии, имплментирани в масово производство процесори - AMD няма реална алтернатива за половината от тях(TurboBoost 1.1/2.0, Smart Chache, Enhanced states, Demand-Based Switching, Elevated AES)

ПП. Разбрахме, че цената на AMD е по-ниска :) Повярвайте ми, ако цената им беше по-ниска и бяха толкова качествени, че да могат да са заместител на Intel - принципите на пазара щяха да се задействат, AMD щеше да е на върха. Ама не е. В момента е на 1/8(една осма, 12,5%) от това, което е Intel. Джабур.

Kurdokolenko
02-28-2011, 17:11
Бартън на 1.8 си правеше гаргара с всеки Печкиум 4(Нортууд) до 2.6Гхз. Аз тогава имах един от първите Бартън 3000+, 400мхз ФСБ и не мога да ти опиша, какъв ужас бях за който и да е едноядрен Интел. По едно време ги морих процесора, наклокан на 2.45гхз с Витеста ДДР1 566ки, по спомен 2-3-2-6 и 2.75 волтаж. Идваха ми Нортууди, Прескоти, дори един Галатин(ако си спомняш, 3.46гхз с трето ниво кеш) изоставаше от Бартънчето. После дойдоха А64, взех FX55(San Diego)...е*ането на едноядрени интели стана още по-грубо, беше заменен от х2ка 4200+, 6ти на 100гхз 2006....ехх, какви времена бяха - имаше интрига, а сега...

Cybershot
02-28-2011, 18:02
А сега Интел не ви дава даже да окажете съпротива? :-D

Kurdokolenko
02-28-2011, 18:07
А сега Интел не ви дава даже да окажете съпротива? :-D

Признавам си, че в директен двубой ще е трудна работата, само някой много клокърски Феном 2 Сикс Кор и то в игрово приложение.
Но идва Булдозера, може да изрине Санди от топ мястото му, нищо се не знае.

Cybershot
03-01-2011, 14:56
Докато излезе Булдозера, Интел ще имат нова архитектура...
Чудя се защо не хванат един GPU и не пренапишат изцяло инструкции и прочие и да се използва за CPU. Предполагам трябва да е възможно... Интересно е и кога ще извадят 128бит процесор и кой ще го извади първи :-D

GregoryHouse
03-01-2011, 16:19
Смисъл от 128бит процесор за сега нямат. Не, че не могат да призведат...технологията си съществува.

K_O_L_E_V
03-01-2011, 19:20
Малко off topic , но да попитам някой напъна ли си процесора с Crysis 2 Multiplayer Demo-то (http://www.ea.com/crysis-2/1/demo) ? :P Аз го пробвах и съм доста доволен.Навих се да си взема един Nanosuit :D

dakata123
03-01-2011, 20:17
я като спорите си кажете мнението за процесора ми: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
ПС: (на 3-4 години е)

GregoryHouse
03-01-2011, 20:21
я като спорите си кажете мнението за процесора ми: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
ПС: (на 3-4 години е)

Athlon 64 са мега смрадливите процесори 8-)

Kurdokolenko
03-01-2011, 20:23
я като спорите си кажете мнението за процесора ми: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
ПС: (на 3-4 години е)

Слаба работа. Ако ще е Атлон - поне 6000+(Windsor, не Брисбейн!)

GD
03-02-2011, 05:10
Еми аз и двете ги имам и съм доволен, гласувах за AMD.Но няма никакво значение, защото вече компютрите стават все по - добри със всеки изминал ден.

minus273dot15
03-02-2011, 07:36
я като спорите си кажете мнението за процесора ми: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
ПС: (на 3-4 години е)

Athlon 64 са мега смрадливите процесори 8-)

Ти пък какво го наяде :) Процесорчето си врътка както си иска Windows 7, а ако е подкрепено с достатъчно памет/видеокарта ще пуска и доста от широкоразпространените игрички. За сферата на обикновеният и непретенциозен потребител е предостатъчно. Има още живот в подобни системи.

Пресен пример: мой познат искаше да си сменя компютъра наскоро(той е с AMD 4800+/2GB RAM/8800GT - отпреди около 2 години и повече). Е - не ми повярва, че няма особен смисъл, докато не го пуснах да поцъка на моите компютри.

Защо? Ами той си отваря скайп, фейсбук, пука CS и WoW. Значително подобряване се видя само в последното, понеже детайлите са наблъскани на максимум, а при него са на 3/4 някъде. А, и беше втрещен, че могат да се пуснат 4-5 WoW-а едновременно. Също така се смая от box играта(управляваш няколко акаунта едновременно). Но в крайна сметка, за тия екстри трябва да се набута 700-800 лева - за малко повече детайли на WoW и да може да играе с няколко акаунта едновременно. Не си заслужава. В крайна сметка се вразуми, прие факта, че е обикновен потребител, а със спестените пари(и добавени още малко) си купи плазмичка. Вързахме попа - селото миряса.

GregoryHouse
03-02-2011, 14:42
Ммм не, имал съм 2 професора от Athlon 64 серията, 5200+ и 6000+ великия Уиндзор който споменаха по-нагоре. Много смотана серия са. Ако само ще джиткаш фейсбуки скайпи и филми - да. Ако ще вършиш работа на това нещо - забрави. Специално за тая серия AMD съм ги хранил повече от колкото най-врълите им опоненти от Intel. То грешки, то чудеса, то остави, че си му скапана арихтектурата.

Цитирам по памет, така че ако греша - поправете ме. Но тоя проц 6000+ е 2006 пуснат, докато е7300 на интел го пуснаха след по малко от година (б.а. - 2007г.) Интела го смаза...ама смаза. И работеше на 2 пъти по малко мощност и го минаваше с 25%. Някъде и с повече. Да не говорим, че беше много по-хладен. AMD с тази 64та серия - много се окъкаха. Феном 2 засега биват. Ама само ца цъкалки бих си ги взел. Даже и Атлон х3 ще свърши работа. И на тях всичко си върви на макс до момента.

Едит: Сори объркал съм се. E7300 излиза 2008 о.0 и е Wolfdale.
Аз имах предвид Conroe. E6700 бие УЙнздора, черпи по-малко ток /x2 пъти/ и се клоква повече и има повече кеш...и работи по бързо...найс.

П.п: това винаги ме е нервело при Intel, как си именуват процесорите и последователността в която ги изкарват...

doomkillerr
03-02-2011, 18:12
Аз съм с Athlon 5200+ и съм си доволен от него! С малко клок до 3GHz и по-голям охладител си държи 31 - max 48 градуса при най-тежкото натоварване. Да орязан е от към кеш памет в сравнение с процесорите на Intel и все пак за цената си се справя добре и при съвременните видео игри и приложения изискващи един средностатистически процесор! :)

Kurdokolenko
03-05-2011, 12:01
http://www.youtube.com/watch?v=mdPi4GPEI74&feature=youtu.be&hd=1

Интересно!

K_O_L_E_V
03-05-2011, 13:58
Интересно ... а защо използват лаптопски процесор ?

Kurdokolenko
03-05-2011, 16:13
Интересно ... а защо използват лаптопски процесор ?

Същия, ще го има и в десктоп вариант...май Санди ще лапа големия, а ? :razz:

K_O_L_E_V
03-05-2011, 16:30
Ами да лапа... аз санди не ползвам :D :D Не ми и трябва :P

straus
03-20-2011, 17:51
Аз от както си купих първия амд, атлон 64 3000+ съм напълно доволен. След него минах на 6000+, беше най-мощното за моя сокет. Никакви оплаквания, с една Ати3850 съм пушка. Вярно, че поостаря и е време да го сменям, но за момента нямам кинти, а игрите още ги бутам на що-годе прилични настройки :)
С 2 ръце за АМД :)

MickeyMouse
03-21-2011, 13:25
Тук повечето гласували не са ползвали АМД... и аз бях един от тях до преди 2 месеца.. харесвах Интел повече докато не забелязах цените и качеството :D Сдобих се с АМД пфеном 2 Х6 (хексакор- 6 ядрен) 1050Т
еквивалента на интел ай7 струва около 700лева ми казаха а този на АМД е 350 - половин цена :Д така че гласувам за АМД :P

Orlando92
03-21-2011, 17:20
Аз гласувах за АМД. Ползвал съм двуядрен АМД сега ползвам двуядрен Интел на същите честоти и мога да кажа че разлика в производителноста няма. Има единствено разлика в цената, точно заради това гласувам за АМД- защото предлагат процесори с производителността на Интел на двойно по-ниска цена. И защо да гласувам за Интел?! Защото са по популярни и "лъскави" ли ?! да бе.. Същата история като с марката Мерцедес- била най-добрата, най скъпата, и всеки се натиска за мерцедес. Да ама не, един Ford "Crown Victoria" е на половина по-евтин от последната С-класа, и е 2 пъти по-голям, със същите глезотийки и екстри, и ако сравним топ-моторите им е също толкова мощен, че и по-бърз даже. И заради кое да си купя мерцедеса, че е по-гъзарски ли? Не.

Cybershot
03-21-2011, 18:10
Много неуместно сравнение направи с Мерцедес. Гледай малко Top Gear и други подобни предавания, където показват перфектните немски машини... Всяка една стотинка за Мерцедес си струва... Има Мерцедеси на по 30 години с по-добра возия от чисто нов Форд, айде стига, че го обърнахме на автомобилна тема.

Orlando92
03-21-2011, 18:55
всичко е до въпрос на вкус и лично мнение. Неуместно е за теб, за мен не :)

DarkAngelOfHope
03-22-2011, 07:40
Intel на 1000%

DarkAngelOfHope
08-01-2011, 09:47
В една тема стана въпрос за "Булдозерите" на AMD, та ето и предварителния тест на AMD FX-8150 (http://www.download.bg/index.php?cls=news&mtd=single&id=594895) :D

dangerlol
08-01-2011, 13:48
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
Тук може да видите най-бързите процесори кои са.
Intel-Висока цена висока производителност.
AMD-Дори най-мощният им процесор е сравнително евтин и е на едно ниво с Intel core i5(а той-далеч не е най-добрият им продукт).

Cybershot
08-01-2011, 20:47
Дългоочакваният Булдозер беше тотално размазан от сегашния среден клас на Интел... Забележете само, разлика от 4 ядра...

gadgetsbg
08-01-2011, 21:22
Да ви кажа честно, PC процесорите не ги следя от около година. Бъдещето е в лаптопите и като цяло от край време никой не ме е карал да му сглобявам PC. За това почти всяка седмица ми пишат за лаптопи... А в тази област Intel са с ОГРОМНО преимущество. Не съм препоръчвал AMD от доста време (а преди им бях фен - Athlon XP Barton :booooomb: ). Като цяло Intel >>>>> AMD.
И за да не е просто чесане на език:
http://www.buzzle.com/articles/amd-vs-intel-mobile-processors.html

Поздрави

MrCreeper
08-05-2011, 15:09
Вижте сега. За да разберете, че Интел са по-добри влезте тук (http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=100) и сравнете най-доброто "AMD Phenom II X6 1100T BE" с далеч не най-добрия "Intel Core I7 950" !

MaGuSs
08-05-2011, 15:27
AMD издържат на по-големи температури :P :) Всъщото време и държат по-малка температура от порядъка 35-43 :) Така че съм за AMD :)

MrCreeper
08-05-2011, 15:39
AMD издържат на по-големи температури :P :) Всъщото време и държат по-малка температура от порядъка 35-43 :) Така че съм за AMD :)
АМД и ниска температура :D

mlakniwe2
08-05-2011, 15:41
Eм аз първо бях с пентиум 2, после с АМД 3500, и ся съм с АМД 240, но по принцип мисля, че интел са по-добри, а и са от по-рано, но и АМД напредват доста бързо, а и все пак и видеокартите им са доста-добри

MaGuSs
08-05-2011, 15:46
AMD издържат на по-големи температури :P :) Всъщото време и държат по-малка температура от порядъка 35-43 :) Така че съм за AMD :)
АМД и ниска температура :D

Моята като държи 36 градуса целзий ко да кажа?? имам 2(процесор и захранване)+3(1х120мм,2х80мм) вентилатора

GregoryHouse
08-05-2011, 16:56
AMD издържат на по-големи температури :P :) Всъщото време и държат по-малка температура от порядъка 35-43 :) Така че съм за AMD :)
АМД и ниска температура :D

Ако ще говорим за Дуронски времена...
Амд отдавна нямат грам проблеми с температури. Дори и във видеочиповете ги решиха.

Пичове, като много знаете сравнете ги цена/производителност. И да видим кое си заслужава покупката. Останалото е празни приказки и пишкомер.

DarkAngelOfHope
08-05-2011, 17:17
много ясно че Intel си заслужава покупката :)

влязох в мост-а избрах два процесора на сходна цена AMD PHENOM II X4 975 ($201 без ДДС) vs Intel I5-2300 ($205 без ДДС)

параметрите на AMD-то:

4 ядра
3.6 GHz
6MB cache L3

На Intel-a:

4 ядра (няма Hyper Threading)
2.8 GHz (3.1 с turbo boost)
6 MB cache L3

според този сайт -> http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
Intel-a има около 1000 точки преднина пред AMD-то

~5500 Intel vs 4500 AMD това е около 22% в полза на Intel като производителност и около 2% в полза на AMD от към цена

:)

GregoryHouse
08-05-2011, 17:30
Ето точно така! Така ви искам.

Обаче забележка! Забележи във същия този сайт, Хай енд графата. Има един професор AMD x6 T1090, струващ 179$ и изкарваш 6050 точки.
Тоест със 550 точки повече, за 5$ по-малко.

Тоест към ~10% производителност в полза на AMD за същата цена. :)

MrCreeper
08-05-2011, 18:09
AMD издържат на по-големи температури :P :) Всъщото време и държат по-малка температура от порядъка 35-43 :) Така че съм за AMD :)
АМД и ниска температура :D

Моята като държи 36 градуса целзий ко да кажа?? имам 2(процесор и захранване)+3(1х120мм,2х80мм) вентилатора
Майкооо aз моя Е5200@3.23ГХз с боксово охлаждане, повече от 60 градуса при пълно натоварване, сега през лятото не вдига.

DarkAngelOfHope
08-05-2011, 18:37
да но тук идва другата далавера ... AMD за да направи по добър резултат спрямо Intel, в случая им трябва процесор с 3.2 GHz и 6 ядра което е с 2 ядра повече и 100 MHz (ако се счита и turbo boost-a но да речем че в тестовете boots-a се включва и оказва влияние) повече на ядро ...
другото което е Max TDP на AMD-то е 125W, а на Intel-а 95W и почти съм сигурен че работата на Intel-a с RAM паметта е по - бърза от на AMD-то (може и да греша)

представяш ли си този процесор, с повече ядра и по висока тактова честота, да е на същата цена като Intel-а ... че кой ще го купи :D

повечето потребители не се замислят ... залагат на по големите цифри главно в ядрата и сякаш вече по малко на тактовата честота (както и при видео картите ... 2 GB карта - голямата работа - нищо че е 64 bit примерно :D). Важното е да се радват на количество ядра и AMD си имат стратегия да им се купуват CPU-тата ... нискя цена, а Intel предлагат високо качество :P

GregoryHouse
08-06-2011, 10:46
Йеа, райт!

straus
08-06-2011, 11:21
да но тук идва другата далавера ... AMD за да направи по добър резултат спрямо Intel, в случая им трябва процесор с 3.2 GHz и 6 ядра което е с 2 ядра повече и 100 MHz (ако се счита и turbo boost-a но да речем че в тестовете boots-a се включва и оказва влияние) повече на ядро ...
другото което е Max TDP на AMD-то е 125W, а на Intel-а 95W и почти съм сигурен че работата на Intel-a с RAM паметта е по - бърза от на AMD-то (може и да греша)

представяш ли си този процесор, с повече ядра и по висока тактова честота, да е на същата цена като Intel-а ... че кой ще го купи :D

повечето потребители не се замислят ... залагат на по големите цифри главно в ядрата и сякаш вече по малко на тактовата честота (както и при видео картите ... 2 GB карта - голямата работа - нищо че е 64 bit примерно :D). Важното е да се радват на количество ядра и AMD си имат стратегия да им се купуват CPU-тата ... нискя цена, а Intel предлагат високо качество :P
Колко си чеша езика и нищо съществено не каза... нищо, аз пак съм си за амд-то, нали съм тъп и упорит :D

Linoge
08-06-2011, 20:45
Гласувах за АМД, защото в момента ползвам такъв. Преди бях с Интел. Не че не бях доволен от него, даже си беше много добре, просто когато си правих машината АМД ми се стори по-добрия избор. 2 ядра по 3.0 гхз за 100 лева ми се стори доста изгодно. Ако трябва пак да правя промени, пак ще избирам според ситуацията (и бюджета).

darkPaladin
08-07-2011, 08:12
ще дам пример имаме игра тя изисква 2.8ghz процесор двуядрен

същата тази игра тръгва и на 2.4ghz интел но на амд няма да тръгне на тази честота

истаната е че едните правят здрави процесори които издържат на претоварване

а другите не чак толкова железни процесори и ако са на една цена избора ще е ясен за това едните са по-евтини от другите

както имаше една поговорка ''не сме толкова богати че да си купуваме евтини неща''

straus
08-07-2011, 08:36
Добре де, като толко много разбирате всички, а кажете ми защо Интел с по-ниска честота и по-малко ядра вади повече точки? Може ли някой да ми каже? До скоро и аз не знаех, обаче ми го обясниха, да видим вие знаете ли защо.
пс.Не визирам sandy bridge

Cybershot
08-07-2011, 09:09
Добре де, като толко много разбирате всички, а кажете ми защо Интел с по-ниска честота и по-малко ядра вади повече точки? Може ли някой да ми каже? До скоро и аз не знаех, обаче ми го обясниха, да видим вие знаете ли защо.
пс.Не визирам sandy bridge

Защото в чиповете на Интел има технологии, които за АМД все още са извънземни?
А ти като фен на АМД я кажи какво значи тоя + в старите ви серии? (примерно 2800+)

Iframe
08-07-2011, 09:23
intel много ясно вярно че са бая по скъпи обаче си имат всичко пък amd може да ти изгори по всяко време но пък amd са на разумни цени но все пак intel са си no1 за мен. (Обаче съм на амд :Д)

straus
08-07-2011, 09:52
Добре де, като толко много разбирате всички, а кажете ми защо Интел с по-ниска честота и по-малко ядра вади повече точки? Може ли някой да ми каже? До скоро и аз не знаех, обаче ми го обясниха, да видим вие знаете ли защо.
пс.Не визирам sandy bridge

Защото в чиповете на Интел има технологии, които за АМД все още са извънземни?
А ти като фен на АМД я кажи какво значи тоя + в старите ви серии? (примерно 2800+)
Е каква е тая технология де, ябълки, круши?
Tова е просто рейтинг за производитенлност даден от прозводителя. 2800+ ще рече, че процесора работи като подобен процесор с честота поне 2800MHz

GregoryHouse
08-08-2011, 00:25
intel много ясно вярно че са бая по скъпи обаче си имат всичко пък amd може да ти изгори по всяко време но пък amd са на разумни цени но все пак intel са си no1 за мен. (Обаче съм на амд :Д)

Божееее, грам познания нема народа, ама да cе изкаже като профеcор...

Cyber cиг визира неща като HT. Което ако питаш мен е малко като на неВидя Физикcа...

straus
08-13-2011, 21:39
Не ми каза какви са тия неземни технологии на интел...

Cybershot
08-18-2011, 16:06
Не ми каза какви са тия неземни технологии на интел...

Отваряш сайта на Интел и ще ги видиш :) Ти в момента се интересуваш от някоя от всичките (да, те имат много на брой технологии, за разлика от конкурентите си...) и ме изпитваш едва ли не... АМД с какво могат да се похвалят, те май сега новите APU ще дойдат видеокарта+подарък процесор? :razz: Просто АМД да си правят тия промопакети видеокарта+ подарък процесор... Гледам, че и памети ще правят, току виж излезли по-сполучливи от процесорите им :) Представям си горещата им оферта:
Видеокарта 6550D+подарък вграден процесор+2х2ГБ Radeon DDR3 :razz:

straus
08-18-2011, 16:35
Пак нищо конкретно не каза... явно само вадиш сополи от носа си...
Относно въпросните процесори на АМД, те са едва първите излезли на пазара и за парите си се справят много добре. За скромните 248лв(jarcomputers) изкарва повече точки от Core i5 2400 Sandy Bridge, който е 345лв(jarcomputers). За справка:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
Все пак това е серия Liano, още не са излезли Bulldozer ;)


А и дори да прави по-малко точки на бенчкмарк, реално се справя много добре с всякакви задачи
http://www.youtube.com/watch?v=70Yr1uV3-pA&feature=related

Cybershot
08-18-2011, 18:12
Пак нищо конкретно не каза... явно само вадиш сополи от носа си...
Относно въпросните процесори на АМД, те са едва първите излезли на пазара и за парите си се справят много добре. За скромните 248лв(jarcomputers) изкарва повече точки от Core i5 2400 Sandy Bridge, който е 345лв(jarcomputers). За справка:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
Все пак това е серия Liano, още не са излезли Bulldozer ;)


А и дори да прави по-малко точки на бенчкмарк, реално се справя много добре с всякакви задачи
http://www.youtube.com/watch?v=70Yr1uV3-pA&feature=related

Пак този среден клас... кога ще дойдете във високия? Ще видим и като излезе 3960X :)
Май след вашия дългоочакван Булдозер, ще излезе Ivy Bridge който ще използва 3д транзисторите... Около 2 пъти по-ниско потребление на ток и много по-производителни... Първото тримесечие на 2012 се очакват и тогава ще стане мазалото :)

DarkAngelOfHope
08-18-2011, 18:22
да бе някакви единични бройки AMD може и да има дето са по производителни от Intel, но я виж к'во става в ТОП 20 ... няма нито едно AMD, на 21 място е AMD което според дадената таблица струва $1632 а на 2-ро място се вижда Intel който струва $1000, да не говорим че в ТОП 20 има Intel-ски процесора за $300 :D

а докато AMD си пуснат "тракторите" :D Intel може и да ги изпревари с Ivy Bridge :D все пак доста от процесорите в ТОП 20 са от старото поколение LGA1366, а скоро ще бъдат заместени от LGA2011 които май дори ще поддържат 4 канална памет, а AMD още не са предложили решение с поддръжка на 3 канала ...

а пък т'ва клипче дето показва че на Intel Core i7 Full HD видео насича ... незнам как да го коментирам :D след като аз имам Core i3 330 които е един от най слабите процесори (може и най слабия да е от тоя клас) и няма проблеми с подобно видео :D

Cybershot
08-18-2011, 19:08
1 мин тишина в памет на АМД :razz:

П.С. клипа е правен сигурно от фенове на АМД за това е така :lol:

straus
08-18-2011, 20:11
@DarkAngelOfHope
Ти видя ли въобще какво пускаха на въпросните машини, не беше само full hd видео, ама на тебе май така ти изнася...
@Cybershot
Извънземната тенология на Интел са инструкции, реших накрая да ти кажа, за да знаеш за напред. Вече какво представляват инструкциите, надявам се ще провериш в гуглето. Утре да ми разкажеш какво си научил ;)

DarkAngelOfHope
08-18-2011, 20:22
straus ами с това мога да направя сравнение (другите неща не съм ги ползвал но филми всеки е гледал :D) ... и щом за това послъгват, другите неща дали са верни, лично според теб на Core i7 ще насичали Full HD ? Как мислиш ? При положение че и Core 2 Duo се справят с Full HD ... дали процесор 2 поколения напред и висок клас няма да се справи ... замисли се малко :)

Requisition
08-18-2011, 20:24
Четейки споровете ви за не знам си какви технологии, гледам едно ето такова(по-долу) и се сещам за старите времена, Още си я пазя тази античка.
http://www.techcn.com.cn/uploads/200910/12544615917c8g8Euq.jpg

Cybershot
08-18-2011, 20:39
@DarkAngelOfHope
Ти видя ли въобще какво пускаха на въпросните машини, не беше само full hd видео, ама на тебе май така ти изнася...
@Cybershot
Извънземната тенология на Интел са инструкции, реших накрая да ти кажа, за да знаеш за напред. Вече какво представляват инструкциите, надявам се ще провериш в гуглето. Утре да ми разкажеш какво си научил ;)

Аз когато съм учил суперскаларната архитектура, FIFO, LIFO, RISC, MMX, SSE не си подозирал кои са Интел....

MrCreeper
08-18-2011, 20:46
Това (http://img37.imageshack.us/img37/4907/captureag.png)
говори достатъчно, Cinebench R11.5 Пуснал съм го на Сингъл коре, защото моя 2ядрен процесор няма как да се бори с четириглави да не говори за дванадестглави машини. Цената на въпросния АМД е 900$, а моето Интелче ще го намерите за не повече от 70$.


ЕДИТ (1 час след пускането на отговора) : RIP AMD :D

straus
08-19-2011, 04:44
straus ами с това мога да направя сравнение (другите неща не съм ги ползвал но филми всеки е гледал :D) ... и щом за това послъгват, другите неща дали са верни, лично според теб на Core i7 ще насичали Full HD ? Как мислиш ? При положение че и Core 2 Duo се справят с Full HD ... дали процесор 2 поколения напред и висок клас няма да се справи ... замисли се малко :)
Ставаше въпрос за това колко различни процеси работят в едно и също време, как се справя процесора с различни видове задачи едновременно. Иначе аз гледам bluray филми на мойта стара щайга.

Cybershot
08-19-2011, 15:25
Това (http://img37.imageshack.us/img37/4907/captureag.png)
говори достатъчно, Cinebench R11.5 Пуснал съм го на Сингъл коре, защото моя 2ядрен процесор няма как да се бори с четириглави да не говори за дванадестглави машини. Цената на въпросния АМД е 900$, а моето Интелче ще го намерите за не повече от 70$.


ЕДИТ (1 час след пускането на отговора) : RIP AMD :D

Не, че имам нещо против хубавия тест, но не може да се сравнява сървърен с десктоп или мобилен процесор според мен :)

MrCreeper
08-19-2011, 16:19
Това (http://img37.imageshack.us/img37/4907/captureag.png)
говори достатъчно, Cinebench R11.5 Пуснал съм го на Сингъл коре, защото моя 2ядрен процесор няма как да се бори с четириглави да не говори за дванадестглави машини. Цената на въпросния АМД е 900$, а моето Интелче ще го намерите за не повече от 70$.


ЕДИТ (1 час след пускането на отговора) : RIP AMD :D

Не, че имам нещо против хубавия тест, но не може да се сравнява сървърен с десктоп или мобилен процесор според мен :)

Еми този резултат е въведен в съмата програма. о.О
Но и да разделиш резултата цената на 6
За да "станат" 2 на 2 ядра
пак мойто е по-бързо и двойно по-евтино

straus
08-19-2011, 16:23
@MrCreeper
Ама и ти ги вадиш едни... сополи от носа

Cybershot
08-19-2011, 16:53
@MrCreeper
Ама и ти ги вадиш едни... сополи от носа

оффтопик:
Много интересен блог имаш :-D

straus
08-19-2011, 17:11
@MrCreeper
Ама и ти ги вадиш едни... сополи от носа

оффтопик:
Много интересен блог имаш :-D

заеби, не думай 8-)

DarkAngelOfHope
08-22-2011, 14:54
Intel Celeron 352 Overclock 8309 MHz (http://www.download.bg/index.php?cls=news&mtd=single&id=597049) :D nice, a ? :D

Cybershot
08-22-2011, 15:21
Intel Celeron 352 Overclock 8309 MHz (http://www.download.bg/index.php?cls=news&mtd=single&id=597049) :D nice, a ? :D

Ибаси змията!

DarkAngelOfHope
08-22-2011, 15:56
Аз имах един Celeron D 336 2.8 GHz и бях успял с 225W китайско захранване да го Overclock-на до 4.2 GHz и държеше 55 градуса под товар :D ест. не с box-овия охладител и не през лятото :D но захранването не стигаше за цялата система и на 3D mark се рестартираше :D но пък си работеше на 4 GHz стабилно и дори още си работи само че на stock честотата (продадох го на един приятел за техните там да имат PC)

MrCreeper
08-24-2011, 20:08
За феновете на АМД имам 2 въпроса. Отговорите ли ми на тях ще хвана компа ми и колелото и ще ги запаля на НДК.
1во Щом АМД са толкова добри, защо веч година и 5 месеца Интел Core i7 995X/990X няма конкуренция?
2ро Защо вече 8 години АМД нямат технология подобна на HT (Hyper Threading) ?

След тези 2 въпроса феновете могат да започнат да правят ковчега на АМД :D
RIP AMD бяхте добра конкурениця :D

straus
08-24-2011, 20:13
Някой днеска си е ял шоколадчето Кума Лиса :?

autista88
08-24-2011, 20:28
За феновете на АМД имам 2 въпроса. Отговорите ли ми на тях ще хвана компа ми и колелото и ще ги запаля на НДК.
1во Щом АМД са толкова добри, защо веч година и 5 месеца Интел Core i7 995X/990X няма конкуренция?
2ро Защо вече 8 години АМД нямат технология подобна на HT (Hyper Threading) ?

След тези 2 въпроса феновете могат да започнат да правят ковчега на АМД :D
RIP AMD бяхте добра конкурениця :D

Абсолютно НЕумен си.

1. AMD не се целят в тоя клас, те имат други хубави неща.
2. AMD в момента имат много по-добра технология от HT (съмнявам се, че дори знаеш как действа това) и ще я покажат следващият месец с чисто новите Bulldozer процесори.

Добре, че бяха AMD да сложат контролера за паметта в процесора, че интел нямаше да има от кой да я откраднат идеята.

GregoryHouse
08-24-2011, 20:29
За феновете на АМД имам 2 въпроса. Отговорите ли ми на тях ще хвана компа ми и колелото и ще ги запаля на НДК.
1во Щом АМД са толкова добри, защо веч година и 5 месеца Интел Core i7 995X/990X няма конкуренция?
2ро Защо вече 8 години АМД нямат технология подобна на HT (Hyper Threading) ?

След тези 2 въпроса феновете могат да започнат да правят ковчега на АМД :D
RIP AMD бяхте добра конкурениця :D

1.Щото АМД не правят процеcори за редови потребители c цена 1000+$
2. 8 години? Лолд. И cамо да те cветна подобна технология cъщеcтвува...
Фенбоизма яко cтруи тука...

Cybershot
08-24-2011, 20:40
Ае стига сте се заяждали сега кой какво имал и защо. Чакаме да излязат Булдозерите и тогава дружно ще ги плюем. Пък и да излезе нещо от Булдозерите, 22nm i7 ще ги разбият...

autista88
08-24-2011, 20:42
Ае стига сте се заяждали сега кой какво имал и защо. Чакаме да излязат Булдозерите и тогава дружно ще ги плюем. Пък и да излезе нещо от Булдозерите, 22nm i7 ще ги разбият...

После ще има второ поколение булдозери, не спичай! 8)

MrCreeper
08-24-2011, 21:05
За феновете на АМД имам 2 въпроса. Отговорите ли ми на тях ще хвана компа ми и колелото и ще ги запаля на НДК.
1во Щом АМД са толкова добри, защо веч година и 5 месеца Интел Core i7 995X/990X няма конкуренция?
2ро Защо вече 8 години АМД нямат технология подобна на HT (Hyper Threading) ?

След тези 2 въпроса феновете могат да започнат да правят ковчега на АМД :D
RIP AMD бяхте добра конкурениця :D

1.Щото АМД не правят процеcори за редови потребители c цена 1000+$
2. 8 години? Лолд. И cамо да те cветна подобна технология cъщеcтвува...
Фенбоизма яко cтруи тука...

Коя е тази технология?
Още от C2D Интел контролират пазара,а доколкото разбрах сте започнали да губите и ГПУ клиентите си :D
Блудозерите ще се конкуренция на i7 2600К
който е доста под 995Х/990Х, а те от своя страна са екстрийм версии и не са в масово производство :D

Cybershot
08-24-2011, 21:10
Ае стига сте се заяждали сега кой какво имал и защо. Чакаме да излязат Булдозерите и тогава дружно ще ги плюем. Пък и да излезе нещо от Булдозерите, 22nm i7 ще ги разбият...

После ще има второ поколение булдозери, не спичай! 8)

В първия ми пост има грешка, имам предвид 32nm Sandy Bridge i7, 3 модела се очакват, които ще минат през Тракторите...
Иначе второто поколение на Булдозерите ще бъде посрещнато от Ivy Bridge по 22nm технология с 3D транзистори за които се говори, че ще могат да бъдат настройвани процесорите на много ниска консумация (лаптопи, таблети и прочие с консумация над 2 пъти по-ниска от сегашните) или за висока производителност, която ще е бая висока в сравнение със сегашните...

Cybershot
08-24-2011, 21:16
@MrCreeper технологията ако се не лъжа е True Core, но май само в сървърните им чипове е достъпна, някой да ме поправи ако греша.

MrCreeper
08-24-2011, 21:21
НА някоя от предишните страници бях качил снимка от Cinebench R11.5.
Там е включен Опертон 2435 и той си е 12c/12t тоест 12 ядра/12 задачи

Cybershot
08-24-2011, 21:24
Тц, сървърни процесори не се сравняват с десктоп и мобилни. Това са различни класове, всеки със собствените си спецификации и нужди. Това е все едно да сравняваш кола за дрифт и кола за драг...

MrCreeper
08-24-2011, 21:34
Тц, сървърни процесори не се сравняват с десктоп и мобилни. Това са различни класове, всеки със собствените си спецификации и нужди. Това е все едно да сравняваш кола за дрифт и кола за драг...
Да това е така, но е включен в теста и е 12ц/12т

DarkAngelOfHope
08-24-2011, 22:13
Ето една стара новина от Intel -> http://www.download.bg/index.php?cls=news&mtd=single&id=544850 :D Имаше някъде новини за 100 ядрен проект от Intel, както и за 10 ядрен процесор с 50 MB кеш :P ама не ми се търсят ся :D

иначе за вградения контролер на паметта съм чувал (или чел) някъде че първо са се сетили Intel но текущата им архотектура не е позволявала вграждане и AMD са предположили първи подобни процесори, ама както и да е :)

тез булдозери голямо хвалени ги хвалите ... като излязат ще ги видим :D само не забравяйте че до официалното излизане на Intel Ivy Bridge остават около 6 месеца и да не стане така че Ivy-то да излезе преди булдозера :D

jumpin
08-24-2011, 23:16
Те хората казали,че по-евтиното винаги излиза по-скъпо.С две ръце съм за Интел.Мойто Интелче Celeron D 2.53 Ghz вече шеста година,проблем не ми е правел. :)

dev22
09-01-2011, 14:11
Темата и анкетата са ясни - нека да си направим добра дискусия, каквато стана с АТИ срещу Нвидия.intel макар,че съм с AMD :razz:

Cybershot
09-06-2011, 15:17
Малко нови попълнения от Intel corp.

http://static2.fileconnect.net/sites/default/files/resize/imagecache/tcm-inline-watermark-big/images/tcm/inline/intelnewcpussep41102-575x535.jpg

sunman
09-06-2011, 15:35
Миналата година ъпдейтнах компа със i7 па и успешен овърклок му направих! :)

autista88
09-06-2011, 15:47
Те хората казали,че по-евтиното винаги излиза по-скъпо.С две ръце съм за Интел.Мойто Интелче Celeron D 2.53 Ghz вече шеста година,проблем не ми е правел. :)

Боже, добре, че не всички мислят като тебе.

DarkAngelOfHope
09-14-2011, 10:26
упс ... Цени и тестове на Bulldozer процесорите (http://www.download.bg/index.php?cls=news&mtd=single&id=598495) :D

GregoryHouse
09-14-2011, 17:34
Я ги cравни по-цена да видиш за един долар кое дава повече производителноcт. :) То удобно да cравняваш от една гледна точка cамо :)

DarkAngelOfHope
09-14-2011, 17:38
еее ама начи ... я ги сравни че я ги сравни ... ем сравни ги ти :D

+ т'ва ако искаш производителността на Intel как ще я постигнеш с по ефтиния процесор на AMD ? ще сложиш процесор и половина ли ? :D

а и тия трактори още ги няма на БГ пазара мисля за да сравня цени, посочените в таблицата от статията би трябвало да са за 1000 броя ... а докато си стигнат крайната цена за БГ потребителя ще минат през няколко прекупвача :)

GregoryHouse
09-14-2011, 17:51
Ще ги cравня, но по-къcно, cега имам други ангажименти. И да ти кажа разликата ще е малко в полза на АМД май 8-)

DarkAngelOfHope
09-14-2011, 17:57
да но тази разлика няма какво да я правиш :D пак питам ... ако искаш производителността на Intel какво правиш с по ефтиния процесор на AMD ? :D

GregoryHouse
09-14-2011, 18:13
Реалната разлика на много малко неща ще е повече от милиcекунди, нали го оcъзнаваш това? Макc в някоя игра 3-4фпc и това е...Тези процеcори не cа направени за профеcионални цели. Те cа за наc балъците c наcтолни компери. Какъв процент от наc cи купуват топ модели процеcори? Тея дет cе чудят в какво да cи вкарат парите и т.н. "профеcионалиcти." Които cи купуват Хай енд за да разцъкваш фотошопа и корелдроу :)

Cybershot
10-14-2011, 15:46
Очаквах феновете на АМД още преди 2 дена да са ЪП-нали темата, но айде аз ще ударя един мощен ЪП (http://www.fudzilla.com/processors/item/24435-amd-falls-short-with-bulldozer)
Предполагам усещате иронията :lol:

K_O_L_E_V
10-14-2011, 15:52
Ето (http://hardwarebg.com/amd-bulldozer-8-%d1%8f%d0%b4%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f%d1%82-fx-too-big-too-late/) ревюто на hwbg.

Цитирам заключението:


В крайна сметка излиза, че Bulldozer AMD FX-8150 е един скъп, горещ и лаком процесор, който не може да оправдае отрицателните си черти с няколкото видни подобрения по архитектурата и възможностите си.

Cybershot
10-14-2011, 16:00
Разработчиците на AMD заслужават да бъдат затворени и заключни в една стая. После да влязат разработчиците на Intel, за да се смеят цял ден на разработчиците на AMD.


Ето какво ми каза един приятел: “Не разбирам от програмиране, но мога да работя в AMD. Няма да се различавам по нищо от техните програмисти.”.

badsector
10-14-2011, 17:56
Интел са по-бързи, по-студени, търпят доста по-сериозен клок за 24/7 и в последно време посвалиха цените, което е нетолкова заради конкуренцията, а заради пазара. Също така те вкарват иновациите в технологиите и са много години пред АМД. Те са тези, които наливат пари в АМД, първо за да не ги съдят за монопол и второ, защото така се контролира развитието на пазара до някаква определена (бавна) скорост. Иначе трябваше вече да сме на 80-ядрените процесори, но никой няма сметка от това. Та в крайна сметка, за наше съжаление, компаниите контролират всичко и ни пускат трохите, за да правят пари. Трябва да се въведе нов световен ред, тоя вече е морално остарял :D

straus
10-17-2011, 19:29
Останах адски разочарован... изчетох няколко ревюта, изгледах няколко клипа, туй онуй...
Някъде из статиите пишеше, че тоя фал всъщност се на дължи на новата архитектура на процесора. Бенчмаркове, игри, абе всички работят под Windows 7, който всъщност не е запознат с тая архитектура и разпраща информацията където му падне и от там се получава забавянето... Проблема следва да бъде решен с появата на Win8, обаче това ще е края на 2012 :(
Сигурно има нещо вярно в цялата история, обаче скоро няма да разберем... по-добре да го бяха забавили още половин година :-o

Cybershot
10-17-2011, 20:33
Е сега не се правете на изненадани, това се очакваше...

bojidario
10-10-2012, 15:08
Може да се сравняват два модела процесори и ако трябва да погледнем в общ аспект, коя марка е по-добра мисля, че е абсурдно.
За настолните компютри незнам как седят нещата, но познавам двама човека, които имат преносими компютри с амд процесори. И двамата твърдят, че като пуснат някоя игрица, спокойно могат да си опържат яйца ако ги поставят на долната част на лаптопа. Но пък и техните компютри не са кой знае колко нови, така че това може да не се отнася за последните произведени модели

пич аз съм с i7 на лаптоп 2.90 Ghz и а пък аз вече си мисля че мога да опека нещо там отдолу,така че няма никаква разлика просто лаптопите ни са направени за игри

Nam3less3
10-10-2012, 15:16
Intel са навсякъде, нямат спиране. Много ясно, че са по-големите.

Game_Fan98
10-10-2012, 17:33
Точно AMD са рекордьори по тактова честота.
AMD Phenom II x6 и AMD FX 8 с тактова честота над 8 GHz.
Естествено обаче нещо им куца и това са лаптопните процесори.
Адски са кофти!Но за десктоп са фъртуни.Аз сега карам с AMD Phenom II x6
и Windowsa не забива.Конфигурацията съм я виждал и с Intel Core i7.
Не ми харесва.За сега няма да го сменям.

dangerlol
10-10-2012, 18:07
Тая старата тема спор направо си е за триене.Колко пъти трябва да се почва наново старата песен.АМД са по ефтини и за цената са перфектни,Intel са по-скъпи и имат по голяма производителност(duh...).И няма по-добра марка според мен.Най добрия процесор е този който ти върши най-добре работата и е на най-ниска цена.

notlike
10-10-2012, 18:22
Аз имам четириядрен AMD процесор Phenom - е, грее като печка. Не, мерси, по-добре Интел :)

h323
10-10-2012, 22:09
Аз пък съм от ЦСКА :)

Game_Fan98
10-11-2012, 11:30
Phenom не го сменям.Много ми е добре със сегашната ми конфигурация.
Ако реша ще го сменя с някой AMD Bulldozer.Никога обаче с Intel.

draid
10-15-2012, 09:56
Имаше някакво съревнование преди години, вече от към производителност процесорите на интел не могат да бъдат достигнати от АМД, тук идва обаче въпроса за цената. Във високият клас, където се търси висока производителност на всяка цена, то безспорно решението е ясно. Обаче при домашни конфигурации АМД предлагат доста добри бюджетни решения. Иначе ако гледаме кой е произвел най-бърз процесор, всичко е ясно, особено като отидем на xeon и т.н. но при обикновеният потребител играе голяма роля цената.

Cybershot
10-16-2012, 16:42
Факт е, последно време АМД тотално затънаха и нямат перспективи да излязат от ямата.