PDA

View Full Version : Съвет за някоя добра книжка ?



Oposoma
02-24-2011, 19:40
На 15 съм и много обичам да чета фентъзи романчета. Неща като "Хари Потър", "Властелинът на пръстените", "Книгата на звездите" и много други.. Предпочитам да си губя времето в четене на интересни книги - много повече от това да вися на компютъра. Стига да не е нищо от типа "Уаркрафт" или "Хелгейт" - направено от компютърни игри и прочие.
Живея в малък град, та за това повечето книги си ги поръчвам от нета.
Ще съм благодарен да ми дадете няколко заглавия, за които знаете за какво става дума, и сте чели самите книги. Онлайн каталозите са толкова скучни, че не се и захващам с тях. Казвайте увлекателни романчета, като посоченито по-горе. Благодаря предварително! :)

Greennight
02-24-2011, 20:10
Силмарилион на Толкин(тоя дето е написал Властелина на Пръстените)

w0sh
02-24-2011, 20:29
Най-популярните поредици са:

Сага за Войната на разлома
Колелото на времето
Малазанската книга на мъртвите.

Ако ги изчетеш тях, може да станеш и на 30...

ShtrudeL
02-24-2011, 20:41
Мързи ме, но!:

http://www.ludost.info/burni1.htm

Много добра. Много свежарска книжка. <3 Ето откъси:

Несъществените лудости са крехка смесица от амбиция, агресия и предюношеско безспокойство — тъпотии, които отдавна трябваше да бъдат захвърлени. Съществените лудости са онези импулси, които човек инстинктивно усеща, че са добродетелни и правилни, макар и себеподобните да ги намират за куку.
Заради несъществените лудости човек си има неприятности със самия себе си. Заради съществените лудости човек има неприятности с другите. Винаги е за предпочитане да имаш неприятности с другите. Всъщност, това може да ти бъде от полза.



Тя говореше сериозно. Но този път, когато той я целуна, удивително находчивият му език успя да пробие героичната барикада, която до този момент образуваха нейните зъби. Последва ясен звън от сблъсък на емайл с емайл, изригване на гореща слюнка, докато неговият език направи вихрена обиколка на устната й кухина.


Тази сутрин срещнах една гостенка от планетата Аргон. Тя ми каза, че имам аура като изгоряла гума.


— Освен това, обикновено не целувам мъже, които пушат. — съобщи Лей-Чери — Да целуваш пушач е като да облизваш пепелник. .
— И аз така съм чувал. Също така съм чувал, че да целуваш човек, който е самодоволен и нетолерантен, е като да облизваш задника на мангуста.
— Аз не съм задник на мангуста!
— А аз не съм пепелник.


Аз съм най-щастливият човек в Америка. В барманските си джобове аз все още, по навик, нося кибритени клечки. Докато има клечки, ще има и фитили. Докато има фитили, стените няма да са в безопасност. Докато всяка една стена е под заплаха, светът все още има шанс да бъде забавен. Хората извън закона са отварачките за консерви в супермаркета на живота.


Всички хора, които живеят подчинени на законите на други хора, са жертви. Хората, които нарушават законите от алчност, безсилие или за отмъщение, са жертви. Хората, които свалят закони, за да ги заменят със свои закони, са жертви. (Тук говоря за революционерите.) А ние, хората извън закона, живеем отвъд закона. Ние не просто живеем отвъд буквата на закона — много бизнесмени, политици и ченгета го правят — ние живеем отвъд духа на закона. И така, в определен смисъл ние живеем отвъд обществото. Ако въобще имаме обща цел, то тя е да преобърнем природата на обществото. Когато успяваме, ние ободряваме Вселената. Дори мъничко я ободряваме и когато се проваляме.
***
Обичам и заключителната глътка дим.
А освен това, обичам баналния мит за човека извън закона. Обичам самоуверения романтизъм на човека извън закона. Обичам черните дрехи на човека извън закона. Обичам усмивката-прокоба на човека извън закона. Обичам неговата текила и неговия фасул. Обичам начина, по който уважавани мъже с насмешка произнасят „човек извън закона". Лодката на човека извън закона плава срещу течението и това ми харесва. Всички хора извън закона са фотогенични и това ми харесва. „Когато свободата бъде поставена извън закона, само хората извън закона ще бъдат свободни" — това е графит, видян в Анакортес и той ми харесва. Има незаконни карти, които водят към съкровища на хора извън закона и аз особено обичам тези карти. Тъй като не желае да изчаква усъвършенhttp://www.teenproblem.net/forumстването на човечеството, човекът извън закона живее така, сякаш този ден вече е настъпил, и това аз харесвам повече от всичко.

LadyDi
02-24-2011, 20:45
Да и аз препоръчвам Пратчет.

Днес даже се обзаведох с две нови негови книжки. Доволно.

assd
02-24-2011, 22:04
как може да ги четете тия бози бе, особено тоя пратчет ли е брадчед ли е на некой
пълна скръб, някой преди години ми я набута да я чета, стигнах до никъде и ми идеше да я метна някъде. нещо с "диск" беше името ама не помня

LadyDi
02-24-2011, 22:24
^ а ти какво четеш?

assd
02-24-2011, 22:27
нищо интелектуално, аз съм простичък компютърен нърд

LadyDi
02-24-2011, 22:29
Тогава защо се месиш в тема, за която не си подготвен?

assd
02-24-2011, 22:40
е как не съм подготвен, казвам че фентъзи книгите са простотии. каквото съм чел, съм чел до сега и изказвам мнение за споменатия пратчет на който почти прочетох 20 страници.

ZipFail
02-24-2011, 22:50
"Хрониките на Амбър"

assd
02-25-2011, 13:48
е как не съм подготвен, казвам че фентъзи книгите са простотии. каквото съм чел, съм чел до сега и изказвам мнение за споменатия пратчет на който почти прочетох 20 страници.

Прост си, славянино.

И първо официално предупреждение за спам по т. 11
сигурно, но ти си най-умен, нали си някакво си мижаво модераторче :razz:

Nam3less3
02-25-2011, 13:56
е как не съм подготвен, казвам че фентъзи книгите са простотии. каквото съм чел, съм чел до сега и изказвам мнение за споменатия пратчет на който почти прочетох 20 страници.

Прост си, славянино.

И първо официално предупреждение за спам по т. 11
сигурно, но ти си най-умен, нали си някакво си мижаво модераторче :razz:И аз мисля че си прост. Всъщност 99% от хората го мислят, ако не вярваш да пуснем анкета.

Oposoma
02-25-2011, 15:58
Взех си "Силмарилион". Като я прочета, ще се заема с Тери Пратчет.. Благодаря на всички ! 8)

suNnykaty96
02-25-2011, 19:44
Поредицата 'Мечът на истината'. В момента съм на втората книга, и ми е страшно интересно, препоръчвам ги с две пъце. Аз ги чета от тук - http://chitanka.info:82/lib/series/%D0%9C%D0%B5%D1%87%D1%8A%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%B8 %D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0

BrokenInnocence
02-26-2011, 19:38
"Малазанска книга на мъртвите" и "Песен за огън и лед" са ми най-любимите, но не знам...ако харесваш Толкин, значи може да ти харесат, но ако предпочиташ книжки тип Хари Потър значи не са твоите книги... Иначе, както написаха по-горе "Хрониките на Амбър", също "Колелото на времето", "Сянката на умелите", "Повелите на руни"... "Сага за войната на разлома" е ок, но аз лично не съм фен... Та така...

xyi
02-27-2011, 11:00
е как не съм подготвен, казвам че фентъзи книгите са простотии. каквото съм чел, съм чел до сега и изказвам мнение за споменатия пратчет на който почти прочетох 20 страници.

Прост си, славянино.

И първо официално предупреждение за спам по т. 11
сигурно, но ти си най-умен, нали си някакво си мижаво модераторче :razz:И аз мисля че си прост. Всъщност 99% от хората го мислят, ако не вярваш да пуснем анкета.
ми давай бе. оня ми вика че съм прост (уж модератор, трябва да сазва добрия тон, ама е някакъв цървул), аз евала ли да му правя :Д
боли ме хуя за него. пък и ме баннал... смех
аре успех!

SolemnityOfDeath
02-27-2011, 12:22
"Малазанска книга на мъртвите" и "Песен за огън и лед" са ми най-любимите, но не знам...ако харесваш Толкин, значи може да ти харесат, но ако предпочиташ книжки тип Хари Потър значи не са твоите книги... Иначе, както написаха по-горе "Хрониките на Амбър", също "Колелото на времето", "Сянката на умелите", "Повелите на руни"... "Сага за войната на разлома" е ок, но аз лично не съм фен... Та така...

aaa!
как успя да изредиш (особено първите две поредици) адски любими неща. малаз-ът е велика, страхотно велика.

прибавяйки и Емили - евала ти правя! :)

авторе, квото съм цитирал горе - все е истина и са неща, които трябва да прочетеш. бих добавил и Белгариад на Едингс, защото е точно като за годините ти - след 2-3 години вече ще ти се струва скучна, но в момента ще й се накефиш на макс.

Colouring
02-27-2011, 15:50
"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"
Тази поредица много нашумя напоследък.
Не съм я чела и не мога да изкажа мнение.

mimety95
03-06-2011, 01:43
Препоръчвам да прочетете поредицата малки сладки лъжкини.Много е интересна и интригуваща.За любителите на фентази книги препоръчвам да прочетат Дневниците на вампира и вампирите от Морганвил.На мен лично ми харесват.Хари Потър също е много развлекателно четиво.Също книга,която си заслущава да прочетете е Незабравимата разходка (A walk to remember).Книга е невероятна.

LadyDi
03-06-2011, 07:38
Също книга,която си заслущава да прочетете е Незабравимата разходка (A walk to remember).Книга е невероятна.
О, това е най-великото фентъзи, което съм чела... :?

Rorschach
03-06-2011, 11:13
Поредицата малки сладки лъжкини, бееееееееее


:lol: :lol:


Сетих се за едно фентъзи, което се преебах преди много години да си купя - Костите на Мерлин - леле, дъ брейн демидж. :lol:

w0sh
03-06-2011, 11:14
Препоръчвам да прочетете поредицата малки сладки лъжкини.Много е интересна и интригуваща.За любителите на фентази книги препоръчвам да прочетат Дневниците на вампира и вампирите от Морганвил.На мен лично ми харесват.Хари Потър също е много развлекателно четиво.Също книга,която си заслущава да прочетете е Незабравимата разходка (A walk to remember).Книга е невероятна.

This is wrong on so many levels.