PDA

View Full Version : АУРА



freakrocker
02-24-2011, 19:56
Стана ми интересна човешката аура и затова реших да пусна тази тема.

http://globalsee.inspaceblog.net/?p=50 - информация за аурата

Прочетох много начини да се види аурата и наистина действат. Много е интересно виждането на "светлината" около хората. Вие пробвали сте да я видите? Ако не сте ето няколко начина

1.Застанете на около 1, 5 м пред огледало с по-голям размер. Най-добре е ако фона зад вас е бял и няма сенки. Осветлението трябва да е много меко и облеклото да не е в ярки цветове.Изберете една точка, в която да гледате. Средата на челото е най-подходящото място. Това е мястото на т. нар. трето око. Взирайте се в това място за 30 до 60 секунди или повече.Трябва да устоите на изкушението да погледнете встрани. Би следвало да виждате фона зад човека като по-светъл от останалия фон, който е далеч от него. Това е вашето възприятие на аурата. Колкото по-дълго се концентрирате, толкова по-добре ще я видите. Запомнете, че концентрирайки се върху една точка, се повишава вашата чувствителност от акумулиращия ефект на вибрациите на аурата, които достигат вашите очи.

(аз лично пробвах това без меко осветление ... просто застанах пред огледалото пред бяла стена и стана)

2.Изчакайте да се смрачи и помолете ваш близък да застане на фона на неярка стена или тъкан. Отпуснете се и гледайте, без да мигате, малко над главата на този човек. И не се отчайвайте, ако от първия път нищо не излезе и не успеете да видите абсолютно нищо.

3.В сумрака разгледайте собствената си ръка или крака си с "особен поглед" или с помощта на периферното зрение. Резултатът няма да закъснее.

4.Включете ярка светлина, протегнете ръка напред и гледайте върху нея, без да откъсвате поглед. След това започнете бавно да изключвате светлината. (За такава практика е подходяща лампа, която гасне не мигновено, а постепенно).

5.Седнете срещу огледало и гледайте областта, разположена на 3-4 см над главата.

Имайте предвид, че хората, които правят първите си крачки в процеса на наблюдаване на аурата, я виждат като бял дим или различни цветови изблици. Ако успеете да задържите видението в течение на няколко секунди, се смята за добър резултат. Продължавайте заниманията и с времето вашите видения ще се прояснят.

Аз редовно наблюдавам аурата на учителите,застанали пред бялата дъска :-D

Успявате ли да я видите? Какво мислите за това

gandalfepi4
02-24-2011, 21:51
ми честно казано мисля че си перко

Nam3less3
02-25-2011, 04:33
Не може да видиш аурата.

freakrocker
02-25-2011, 06:39
Не се вижда цялата аура -цветове и тн. , а само леко очертание... навсякъде където потърсите в интернета ще видите , че МОЖЕ да се види. Това , че вие не искате или не вярвате на това няма нищо общо. Ако коментарите ще са ви само такива колко съм перко и колко не съм по-добре не пишете - има достатъчно други теми.А тази я направих за хора на които им е интересно това и искат да разберат повече и да споделят наблюденията си и с други.Направихте ли опитите както трябва? Сигурно дори не сте опитали.Мисля,че в този форум има достатъчно други теми.Толкова ли се нуждаете да обсъждате всеки във форума? И съжалявам ,ако съм "наранила " някой, все пак съм "перко".

Blab
02-25-2011, 06:50
не съм се опитвала да си видя аурата, макар да съм убедена, че на чисто физично ниво съществува енергийно поле около всеки от нас.

за себе си ще кажа, че усещам хората на едно надматериално ниво, което бих нарекла "настроение", защото не е константно състояние.

и в заключение - с "очи - да видят, ръка - да пипне" не се стига далеч;

Nam3less3
02-25-2011, 06:55
Не се вижда цялата аура -цветове и тн. , а само леко очертание... навсякъде където потърсите в интернета ще видите , че МОЖЕ да се види. Това , че вие не искате или не вярвате на това няма нищо общо. Ако коментарите ще са ви само такива колко съм перко и колко не съм по-добре не пишете - има достатъчно други теми.А тази я направих за хора на които им е интересно това и искат да разберат повече и да споделят наблюденията си и с други.Направихте ли опитите както трябва? Сигурно дори не сте опитали.Мисля,че в този форум има достатъчно други теми.Толкова ли се нуждаете да обсъждате всеки във форума? И съжалявам ,ако съм "наранила " някой, все пак съм "перко".Аз самият вярвам в аурата и още какво ли не, тъй че няма да им излезеш с тоя номер :D
Дори и да казваш истината и да виждаш нещо, или е игра на светлината или разни други работи свързани с био-токовете и т.н., това е научно обяснено. Но аурата не може да я видиш(това са мислите, чувствата, качествата на човека) е ако погледнеш някой човек чрез интуиция разбираш нещо за него, но да виждаш около него поле на аурата това е невъзможно. Всички сериозни духовни учения го казват - аурата не може да се види(освен ако не си духовен учител със свръхумения - но такива са единици в света и родени с цел, т.е. не са обикновени хора). Всички тия които казват че виждат аурата и т.н. лъжат или не разбират. Аурата е нещо абстрактно от физическа гледна точка.

freakrocker
02-25-2011, 06:56
за себе си ще кажа, че усещам хората на едно надматериално ниво, което бих нарекла "настроение", защото не е константно състояние.



Да,аз прочетох в някой сайтове,че точно от цветовете на аурата може да се определи какво е нашето настроение.

Nam3less3
02-25-2011, 06:57
за себе си ще кажа, че усещам хората на едно надматериално ниво, което бих нарекла "настроение", защото не е константно състояние.



Да,аз прочетох в някой сайтове,че точно от цветовете на аурата може да се определи какво е нашето настроение.Обратното е - цветовете на аурата зависят от нашето настроение.

freakrocker
02-25-2011, 06:59
Не се вижда цялата аура -цветове и тн. , а само леко очертание... навсякъде където потърсите в интернета ще видите , че МОЖЕ да се види. Това , че вие не искате или не вярвате на това няма нищо общо. Ако коментарите ще са ви само такива колко съм перко и колко не съм по-добре не пишете - има достатъчно други теми.А тази я направих за хора на които им е интересно това и искат да разберат повече и да споделят наблюденията си и с други.Направихте ли опитите както трябва? Сигурно дори не сте опитали.Мисля,че в този форум има достатъчно други теми.Толкова ли се нуждаете да обсъждате всеки във форума? И съжалявам ,ако съм "наранила " някой, все пак съм "перко".Аз самият вярвам в аурата и още какво ли не, тъй че няма да им излезеш с тоя номер :D
Дори и да казваш истината и да виждаш нещо, или е игра на светлината или разни други работи свързани с био-токовете и т.н., това е научно обяснено. Но аурата не може да я видиш(това са мислите, чувствата, качествата на човека) е ако погледнеш някой човек чрез интуиция разбираш нещо за него, но да виждаш около него поле на аурата това е невъзможно. Всички сериозни духовни учения го казват - аурата не може да се види(освен ако не си духовен учител със свръхумения - но такива са единици в света и родени с цел, т.е. не са обикновени хора). Всички тия които казват че виждат аурата и т.н. лъжат или не разбират. Аурата е нещо абстрактно от физическа гледна точка.

Разбира се,не мога да видя цялата аура,това само специални уреди могат или хора,надарени с някакви способности. Всеки от нас може да види първия слой-ефирното тяло-това е най-тънкия слой от аурата. Просто се загледайте някой път. Чела съм много книги за това, в интернет съм ровила.

Nam3less3
02-25-2011, 07:02
Разбира се,не мога да видя цялата аура,това само специални уреди могат или хора,надарени с някакви способности. Всеки от нас може да види първия слой-ефирното тяло-това е най-тънкия слой от аурата. Просто се загледайте някой път. Чела съм много книги за това, в интернет съм ровила.И кои книги си чела? Ако е възможно да съществуват достоверни източници, то това са книгите от важната тема в тоя подфорум, аз на книги на обикновени хора не обръщам внимание. А тия специални уреди са с медицинска насоченост, не могат да долавят нематериални неща(аурата от физическа гледна точка на нашия свят е нематериална). Ефирното тяло отново не е свързано с аурата а с биоенергии на физическото тяло и това са научни и материални за нас неща. Аурата не е.

freakrocker
02-25-2011, 07:07
ефирно тяло (първи слой)

Efirno tqlo Ефирното тяло (названието идва от думата «ефир» – състояние, което представлява нещо средно между енергията и материята) се състои от много тънки линии, по които се разпространяват енергийните потоци. Това тяло прилича на «искряща мрежа от светлинни лъчи», която може да се сравни със светенето на празен телевизионен екран. Структурата на ефирното тяло е същата като на физическото тяло.

Не си спомням как се казваше книгата,но там пишеше много неща за аурата,как да се види, за хора които са били на косъм от смъртта,за духовни водачи и всякакви такива.

Nam3less3
02-25-2011, 07:32
Не си спомням как се казваше книгата,но там пишеше много неща за аурата,как да се види, за хора които са били на косъм от смъртта,за духовни водачи и всякакви такива.То и аз мога да ти дам цитат от няква книга за нещо? Всеки може да напише книги, не разбирам как хората вярват на всяко нещо написано в нета или просто така им се иска да е. А видях в другата тема - та ти нямаш елементарни познания, нито знаеш в какво вярваш и в какво не, пък за това адам и ева дето написа че едва ли някой си е водил записки по това време без коментар... Абе по-хубаво прочети нещо полезно вместо да търсиш аури на сляпо(изобщо как си обясняваш аурата и етерните тела и всичко като сама не знаеш в какво вярваш) :lol:

freakrocker
02-25-2011, 07:39
Поне за аурата си има доказателства,това за Бог си е друга тема... никой не може да е сигурен има ли Го няма ли Го. Никой не Го е виждал.

То и аз мога да ти дам цитат от няква книга за нещо? Всеки може да напише книги, не разбирам как хората вярват на всяко нещо написано в нета или просто така им се иска да е.


Същото и за Библията !

А и аз си избирам в какво вярвам, едно е да мислиш че има някого който да управлява целия свят и тн... без никакви доказателства.Друго си е аурата.

Nam3less3
02-25-2011, 07:53
Поне за аурата си има доказателства,това за Бог си е друга тема... никой не може да е сигурен има ли Го няма ли Го. Никой не Го е виждал.

То и аз мога да ти дам цитат от няква книга за нещо? Всеки може да напише книги, не разбирам как хората вярват на всяко нещо написано в нета или просто така им се иска да е.


Същото и за Библията !

А и аз си избирам в какво вярвам, едно е да мислиш че има някого който да управлява целия свят и тн... без никакви доказателства.Друго си е аурата.Аз пък съм сигурен че го има ок? И да, без научни доказателства. И за кво ми е да го виждам, аз разсъдък нямам ли или само очи имам? И щом за аурата има доказателства, каква е научната дефиниция за нея и какво представлява?
И Бог не управлява целия ти свят абе изобщо познанията ти по религията са нелепо смешни тъй че не се излагай да говориш за нея.

freakrocker
02-25-2011, 08:04
http://globalsee.inspaceblog.net/?p=50

Ето тук има всичкии обяснения.Всеки си избира в какво да вярва.Ок ти вярваш в Бог,аз ще повярвам само при доказателства.За управляването на света говорех в преносен смисъл.Нали казвате,че Той е този който наказва за греховете и така нататъка. Имам си мнение за всичко,просто е различно от твоето :)

Nam3less3
02-25-2011, 08:10
http://globalsee.inspaceblog.net/?p=50

Ето тук има всичкии обяснения.Всеки си избира в какво да вярва.Ок ти вярваш в Бог,аз ще повярвам само при доказателства.За управляването на света говорех в преносен смисъл.Нали казвате,че Той е този който наказва за греховете и така нататъка. Имам си мнение за всичко,просто е различно от твоето :)Нещо си противоречиш, вярваш в тия неща за аурата без доказателства, явно си имаш избираен принцип в кое да вярваш и в кое не(в това което ти харесва?).

freakrocker
02-25-2011, 08:19
с една аура-камера може да се види. Как смяташ например,че е разбрано за индиговите деца например какъв е цветът на аурата им? Това си е нещо съвсем нормално,доказано от учени.Ти може да мислиш , че това са глупости,но много хора го смятат за истина,защото има доказателства.

Аз приключвам със "Спора" разбрах-не вярваш в това.

Nam3less3
02-25-2011, 08:22
с една аура-камера може да се види. Как смяташ например,че е разбрано за индиговите деца например какъв е цветът на аурата им? Това си е нещо съвсем нормално,доказано от учени.Ти може да мислиш , че това са глупости,но много хора го смятат за истина,защото има доказателства.

Аз приключвам със "Спора" разбрах-не вярваш в това.Казах, че вярвам в аурата.
Но както и да е, винаги ми е било интересно защо атеистите се интересуват от такива теми, явно света им е скучен такъв какъвто е за тях.

freakrocker
02-25-2011, 08:28
Всъщност-не,не ми е скучен живота.Започвам да мисля,че на теб ти е- и аз разгледах темите , в които си писал/а. Не правиш друго освен да обсъждаш атеистите.Ти хората така ли ги разделяш- на вярващи и атеисти? Е,всеки си има мнение,не вярвам,че ако се моля това ще ми помогне.Ако ти смяташ , че не можеш да се оправиш сам със дадена ситуация-ок моли се на своя Бог. Не смятам да стоя цял ден в този форум и да обсъждам в какво вярвам и в какво - не.

до тук съм.

Nam3less3
02-25-2011, 08:37
Всъщност-не,не ми е скучен живота.Започвам да мисля,че на теб ти е- и аз разгледах темите , в които си писал/а. Не правиш друго освен да обсъждаш атеистите.Ти хората така ли ги разделяш- на вярващи и атеисти? Е,всеки си има мнение,не вярвам,че ако се моля това ще ми помогне.Ако ти смяташ , че не можеш да се оправиш сам със дадена ситуация-ок моли се на своя Бог. Не смятам да стоя цял ден в този форум и да обсъждам в какво вярвам и в какво - не.

до тук съм.Ами какво друго да обсъждам като само атеисти в тоя форум, и съответно само теми свързани с атеизма. Иначе трябва сам да си пиша и отговарям ако искам дискусия :D
Да, с появата на интернет и много информация се появиха хора които са нещо средно между атеисти и вярващи, някой вярват в природата, други във всичко духовно(без Бог) като го възприемат за естествено но неизучено.
А това да съм се молел на своя ми бог ако не съм можел да се справя с дадена ситуация - ами какво да коментирам, все едно някое разсърдено второкласниче ми го е казало. Ако ще даваш коментари за религията - дай поне да работим на по-високо ниво, но досега и 1 сериозен аргумент не съм видял в тоя форум против християнството, само някой път @gandalfepi4 се е доближавал до "тежката артилерия" с аргументи против християнството :D Тъй че не очаквам нищо интересно от теб, ама то и няма как, като четеш разни случайни книги за аурата.

freakrocker
02-25-2011, 08:44
Всъщност-не,не ми е скучен живота.Започвам да мисля,че на теб ти е- и аз разгледах темите , в които си писал/а. Не правиш друго освен да обсъждаш атеистите.Ти хората така ли ги разделяш- на вярващи и атеисти? Е,всеки си има мнение,не вярвам,че ако се моля това ще ми помогне.Ако ти смяташ , че не можеш да се оправиш сам със дадена ситуация-ок моли се на своя Бог. Не смятам да стоя цял ден в този форум и да обсъждам в какво вярвам и в какво - не.

до тук съм.Ами какво друго да обсъждам като само атеисти в тоя форум, и съответно само теми свързани с атеизма. Иначе трябва сам да си пиша и отговарям ако искам дискусия :D
Да, с появата на интернет и много информация се появиха хора които са нещо средно между атеисти и вярващи, някой вярват в природата, други във всичко духовно(без Бог) като го възприемат за естествено но неизучено.
А това да съм се молел на своя ми бог ако не съм можел да се справя с дадена ситуация - ами какво да коментирам, все едно някое разсърдено второкласниче ми го е казало. Ако ще даваш коментари за религията - дай поне да работим на по-високо ниво, но досега и 1 сериозен аргумент не съм видял в тоя форум против християнството, само някой път @gandalfepi4 се е доближавал до "тежката артилерия" с аргументи против християнството :D Тъй че не очаквам нищо интересно от теб, ама то и няма как, като четеш разни случайни книги за аурата.

Тук теми има за всичко.Щом ме смяташ за второкласничка не пиши в тази тема. А , забравих нямаш си друга работа.Ако искаш си пиши и отговаряй сам , за да не се сърдиш на отговорите.Пиши с gandalfepi4 като искаш , но явно обичаш да се заяждаш :) А и нито знаеш каква книга съм чела и дали е била случайна или не- просто не говори без да си наясно. Тук, ако не си забелязал има теми за музика,книги,телевизия и какво ли още не.Като не ти е интересна тази тема просто не пиши.

Nam3less3
02-25-2011, 08:50
Тук теми има за всичко.Щом ме смяташ за второкласничка не пиши в тази тема. А , забравих нямаш си друга работа.Ако искаш си пиши и отговаряй сам , за да не се сърдиш на отговорите.Пиши с gandalfepi4 като искаш , но явно обичаш да се заяждаш :) А и нито знаеш каква книга съм чела и дали е била случайна или не- просто не говори без да си наясно. Тук, ако не си забелязал има теми за музика,книги,телевизия и какво ли още не.Като не ти е интересна тази тема просто не пиши.Ако не се бях заяждал доникъде нямаше да стигнем. А от това което пишеш мога да разбера дали книгата която си чела е случайна - твърде наясно съм че достатъчно окултни учения са единодушни, че не може така да виждаш аурата, а именно от тия окултни учения намират база авторите на книгите които четеш. А странно как повечето шарлатани твърдят че може или че самите те могат да видят аурата. Темата ми е твърде интересна за това питах - щом казваш че е научно доказано, дай ми научните данни по темата, щото доколкото знам за учените това са разни био и енергиини полета и нямат общо със самата аура.

freakrocker
02-25-2011, 08:59
Тук теми има за всичко.Щом ме смяташ за второкласничка не пиши в тази тема. А , забравих нямаш си друга работа.Ако искаш си пиши и отговаряй сам , за да не се сърдиш на отговорите.Пиши с gandalfepi4 като искаш , но явно обичаш да се заяждаш :) А и нито знаеш каква книга съм чела и дали е била случайна или не- просто не говори без да си наясно. Тук, ако не си забелязал има теми за музика,книги,телевизия и какво ли още не.Като не ти е интересна тази тема просто не пиши.Ако не се бях заяждал доникъде нямаше да стигнем. А от това което пишеш мога да разбера дали книгата която си чела е случайна - твърде наясно съм че достатъчно окултни учения са единодушни, че не може така да виждаш аурата, а именно от тия окултни учения намират база авторите на книгите които четеш. А странно как повечето шарлатани твърдят че може или че самите те могат да видят аурата. Темата ми е твърде интересна за това питах - щом казваш че е научно доказано, дай ми научните данни по темата, щото доколкото знам за учените това са разни био и енергиини полета и нямат общо със самата аура.

Не знам ти какво разбираш от това,че виждам аурата.Както казах това е просто като светло очертание около човека,ако беше от светлината щеше да се вижда около всякакъв предмет,но не- вижда се само около хора и растения. Ако ти дам научни доказателства ще ми се наложи за 3ти път да ти пращам един и същ сайт. Аз си ги имам доказателствата и мисля , че знаеш как да ползваш търсачките в интернет.

http://savremennik.blog.bg/technology/2010/12/09/aura-ili-posleobraz.647827

ето и тук има достатъчно доказателства,но щом не искаш да повярваш , че МОЖЕ да се види защо не пишеш в тема, която е за неща в които си сигурен в тях? Например за Бог? Сигурна съм,че имаш много доказателства на неговото съществуване. Но както каза - И за кво ми е да го виждам, аз разсъдък нямам ли или само очи имам?

същото се отнася и за мен :) мисли ме за втори клас , но на мен ми е интересно това, има много неща , които можем да научим.Нали все пак никой не се ражда научен? Никой не може да каже със сигурност "ТОВА НЕ СЪЩЕСТВУВА" или "НЕ Е ВЪЗМОЖНО ".

Nam3less3
02-25-2011, 09:17
"Опитваш се да обясниш категория от света на религиите като аурата с научни обяснения, при това криворазбрани. По-голям каламбур от простотии не бях срещал. Всъщност не се учудвам, отхвърлянето на традиционната наука не пречи на новите сектанти лицемерно да префасонират нейните методи и да ги използват за "доказателства" на своите откачени теории без дори да се опитят да навлязат в същината на научните методи ..."

Ето този коментар от статията ми хареса :)
Ти май си някаква духовна атеистка - не вярваш в Бог, но вярваш в духовни неща като аурата които са далеч от традиционната наука.

freakrocker
02-25-2011, 09:19
Точно така :-D

Nam3less3
02-25-2011, 09:26
Аурата е излъчването на хората - аз я виждам като погледна движенията им, лицето им, действията им. Това излъчване е от мислите, чувствата, биомагнитното поле на тялото, но науката не казва че мисълта е енергия, а духовните учения които първи говорят за аурата казват че енергията следва мисълта.
Хората на които четеш книгите за аурата са копирали информация за нея от тях и после пишат квото си искат, че можело да се види всичко и т.н., а всъщност източниците на това знание казват че не може.

freakrocker
02-25-2011, 09:31
Да,много е вероятно книгите за аури и тн да не са достоверни,но е ясно , че човекът не е само физическо тяло. Аз лично смятам,че всеки който иска и ако го упражнява всеки ден ще види аурата (силно казано,защото никой не може да я види цялата,пак се повтарям - може да види само 1 слой) но няма да се задълбочавам толкова.

Nam3less3
02-25-2011, 09:36
Да,много е вероятно книгите за аури и тн да не са достоверни,но е ясно , че човекът не е само физическо тяло. Аз лично смятам,че всеки който иска и ако го упражнява всеки ден ще види аурата (силно казано,защото никой не може да я види цялата,пак се повтарям - може да види само 1 слой) но няма да се задълбочавам толкова.Добре де 1вия най-физически слой свързан с биоенергиите и т.н. по-научни работи може да се види(друг е въпроса как). А щом не вярваш че човека е само физическо тяло, значи вярваш в душата?

freakrocker
02-25-2011, 09:40
Вярвам,че човека не е само това което можем да видим,ами има и душа,енергия :D

Nam3less3
02-25-2011, 09:43
Вярвам,че човека не е само това което можем да видим,ами има и душа,енергия :DЕто, ако караме така ще стигнем и до Бог. Щом има душа, значи трябва да съществува и невидим за нас свят на душите(астрален, етерен, ефирен и т.н. :D ) и накрая ако караме така ще стигнем и до Бог. Та това ми е теорията, няма как да вярваш в нещо духовно и окултно(като аурата) без да вярваш в Бог(макар че има различни възприемания за него) или ако не вярваш, то тогава логиката ти куца нещо.

freakrocker
02-25-2011, 09:47
Бог...както и да е никога сигурно няма да се убедя,че съществува.Има вярващи...има и хора които не вярват.Е,аз съм от вторите...

Linns
02-25-2011, 13:45
Вярвам в аурата и знам, че може да се види.. Опитвала съм един път, преди някоя седмица, но не мога да се съсредоточа.. Не съм се отказала обаче.. Доста съм чела по темата и ми е много интересно..

Nam3less3
02-25-2011, 14:07
Вярвам в аурата и знам, че може да се види.. Опитвала съм един път, преди някоя седмица, но не мога да се съсредоточа.. Не съм се отказала обаче.. Доста съм чела по темата и ми е много интересно..И с тебе ще трябва да водя разговора който се водеше първите 2 страници 8)
Е, на кой гледа аурата? Какъв цвят беше, как беше на аромат.

freakrocker
02-25-2011, 16:18
Nam3less3 разбрахме всички,че не смяташ че някой може да види аурата.На някои им е интересно.Айде да не се превръща темата във вечен спор.

Nam3less3
02-25-2011, 16:21
Nam3less3 разбрахме всички,че не смяташ че някой може да види аурата.На някои им е интересно.Айде да не се превръща темата във вечен спор.Че аз не съм тръгнал да споря, потребителят каза че е виждал аурата но не даде никакви подробности, или не трябва да питам за толкова очевидно нещо :D

freakrocker
02-25-2011, 16:27
Еми ок задавай въпросии като например какъв е на мирис ,ако икаш попитай и с какви е дрехи е . Достатъчно си писах с теб , за да разбера , че единственото ,което правиш е да спориш и да се заяждаш с някого,само защото не мисли като теб и не е на същото мнение.

Nam3less3
02-25-2011, 16:41
Еми ок задавай въпросии като например какъв е на мирис ,ако икаш попитай и с какви е дрехи е . Достатъчно си писах с теб , за да разбера , че единственото ,което правиш е да спориш и да се заяждаш с някого,само защото не мисли като теб и не е на същото мнение.Попитах какъв цвят и на кой е гледала а другото беше шега, в момента ти се заяждаш с мене защото не мисля като теб че аурата няма мирис.

freakrocker
02-25-2011, 16:51
Не съм казвала,че аурата има мирис.Каквото искам съм си го казала за аурата и сигурно повтарям потретвам... темата я направих за хора,които се интересуват от това,правили са упражнения,за да я видят,вярват,че всеки може да види това.Не за друго на края на темата съм написала "успявате ли да я видите?Какво мислите за това?" Тези,които не се интересуват не ги задължавам да пишат.
Ако не те интересува това,че всеки може да види аурата и го отричаш,просто не пиши в темата и да правиш 3 страници обяснения за нещо което вече разбрахме.Не можеш ли да приемеш това,че не всичко което казваш и мислиш е ПРАВИЛНОТО ? Не се и съмнявам , че ще има още толкова страници по 100.Друго хоби нямаш ли?Остави другите да се развиват,да научават нови неща не им налагай твоите вярвания и убеждения.

Nam3less3
02-25-2011, 17:01
Ами темата ти е в грешен раздел на първо място. Мястото и е в раздела за Наука, защото говориш за научния, физически и видим аспект на аурата, който е свързан с науката.
А иначе - ами ето, приех че някаква "част" от аурата може да я видиш, какво повече искаш.
А и никой не пише в темата - само 1 спомена че е "виждал" аурата но не даде никакви подробности, доста хора си го втълпяват това само да си вдигат самочувствието.
И щом настояваш толкова - няма да ти пиша в темата, да видим как ще се развие :D

freakrocker
02-25-2011, 17:06
И никой да не пише пак ще е по-добре от едно и също на всеки един ред.
А и не съм казвала да не пишеш , но ако нямаш различен коментар от това ,че не може да се види...
ADIOS

Linns
02-25-2011, 18:45
Вярвам в аурата и знам, че може да се види.. Опитвала съм един път, преди някоя седмица, но не мога да се съсредоточа.. Не съм се отказала обаче.. Доста съм чела по темата и ми е много интересно..И с тебе ще трябва да водя разговора който се водеше първите 2 страници 8)
Е, на кой гледа аурата? Какъв цвят беше, как беше на аромат.Не те карам да водиш с мен какъвто и да било разговор.. Особено за нещо такова, не можеш да промениш интересите ми, дори да имаш доказателства за несъществуването на аурите и т.н. (каквито ти нямаш) ..
На никой не съм гледала аурата, опитвала съм със своята, но както казах не мога да се съсредоточа.. опитвала съм само 1-2 пъти, но смятам да почна по- често и да успея в крайна сметка..

freakrocker
02-25-2011, 19:15
1.Застанете на около 1, 5 м пред огледало с по-голям размер. Най-добре е ако фона зад вас е бял и няма сенки. Осветлението трябва да е много меко и облеклото да не е в ярки цветове.Изберете една точка, в която да гледате. Средата на челото е най-подходящото място. Това е мястото на т. нар. трето око. Взирайте се в това място за 30 до 60 секунди или повече.Трябва да устоите на изкушението да погледнете встрани. Би следвало да виждате фона зад човека като по-светъл от останалия фон, който е далеч от него. Това е вашето възприятие на аурата. Колкото по-дълго се концентрирате, толкова по-добре ще я видите. Запомнете, че концентрирайки се върху една точка, се повишава вашата чувствителност от акумулиращия ефект на вибрациите на аурата, които достигат вашите очи.


Този начин при мен се получава най-добре. \:D/

ZipFail
02-25-2011, 21:40
А междувпрочем същия ефект можеш да видиш почти постоянно, ако се научиш да си разфокусираш погледа, получава се наслагване на двата образа. Това се получава чисто и просто заради несъвършенното ни зрение, защото както каза неймлес, аурата не е нещо материално, че като погледнем от различен ъгъл да го виждаме.

npp
03-17-2011, 18:19
великанската аура, типична за големи духовници каквито са гурутата и аватарите от индия, е признак за нечиста и опасна духовност - точно такива хора са населявали земята непосредствено преди ноевия потоп, и точно тези хора са били причината за голямото грехопадение на цялото човечество тогава.

"Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери, Божите синове(т.е. духовниците), като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха. И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си(т.е. в своята духовност) той е плът(т.е. неправда); затова дните му ще бъдат сто и двадесет години. В ония дни се намираха исполините(т.е. великите духовници) на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже(т.е. старовременни духовници). И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и, че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло, разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си. И рече Господ: Ще изтребя от лицето на земята човека, когото създадох, - човеци, зверове, влечуги и въздушни птици, - понеже се разкаях, че ги създадох."(Битие 6: 1-7)

darsit0
03-18-2011, 11:13
И рече Господ: Ще изтребя от лицето на земята човека, когото създадох, - човеци, зверове, влечуги и въздушни птици, - понеже се разкаях, че ги създадох."(Битие 6: 1-7)

Демек бог разбира, че е направил грешка като е създал човеците, така ли ? :-o

Nam3less3
03-18-2011, 11:18
И рече Господ: Ще изтребя от лицето на земята човека, когото създадох, - човеци, зверове, влечуги и въздушни птици, - понеже се разкаях, че ги създадох."(Битие 6: 1-7)

Демек бог разбира, че е направил грешка като е създал човеците, така ли ? :-oПророка, който го пише така, го казва по този начин, за да разбере народа, че е разгневил Бог. Бог е безстрастен, просто е написано така за да влезе в главата на древните хора.

gandalfepi4
03-18-2011, 12:16
офффф аре стига глупости бе!

"написано е така ке да уезе у главито на стаите 'ора дрън дрън дрън"

сякаш са били някакви диви пигмеи които са си дрискали в ръцете и са си го втривали в лицата.



ако някой може да разбере "толкова съм ядосан че ще унищожа абсолютно всичко" то може да разбере и "много съм безстрастен ама съм и много ядосан"

да не говорим че нямаш НИКАКВО право да казваш това след като новия завет дефинира това събитие като буквално.

ако джизъс може в 2 евангелия да бъде проследен генеалогически го ной, който пък до адам просто няма за какво да дрънкаш.

има много неща които са си явни лъжи и като такива би трябвало да се приемат метафорично, 5 минути с гугъл са ти необходими за да ги отсееш от другите - потопът не е от тях.

npp
03-19-2011, 10:03
Именно духа/духовното е (в) основата/ядрото/фундамента на всяко нещо в вселената, т.е. всяко нещо в вселената с изключение на "ядрото" може да бъде само "марионетка" в "ръцете" на духа/духовното. Има два вида дух/духовно(-ст): Доброто, което е Бог, и злото, което е "тъмнината"(сатана). В началото на всяка вечност Бог и "тъмнината"(сатана) се "раждат" от двете страни на духа (т.е. в времето) когато той се намира в своето най-изначално състояние - Бог от горният полюс на вселената, а "тъмнината"(сатана) от долният. Бог е дух и неговото царство("небесното") също е дух(-овно), така и "тъмнината"(сатана) също е дух и нейното царство също е дух(-овно(-ст)).

"В началото бе Словото(т.е. духа/духовното); и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог. То в начало беше у Бога. Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало." Йоан 1: 1-3,

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната(ето как "тъмнината" е съществувала още преди Бог да започне да сътворява вселената); и Божият Дух се носеше над водата." Битие 1: 1-2

иначе по принцип "тъмнината" няма никаква власт над Бог, но Той има пълна власт над нея.

"И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината. И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ." Битие 1: 3-5,

"В Него бе животът и животът бе светлина на човеците. И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана." Йоан 1: 4-5

И така, понеже Бог е Администраторът на цялата вселена, и понеже администратора е такъв само когато има потребители, на които да им бъде администратор, затова Той създава човеците, мъж и жена - именно това е и основния смисъл на библейската дума "човек" т.е. потребител.

"И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я,..... И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде(т.е. абсолютно) добро." Битие 1: 26-31

В спавнение с Бог, човека не може да бъде успешно администратор, защото природата му позволява да бъде успешно единствено потребител, защото докато Бог е безкрайно големия (дух), душата е безкрайно малката, ето защо Исус нарича човеците(и въобще одушевените): "тия малките" ("Също така не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките." Матей 18:14). И така, в сравнение с Бог природата на душите е да бъдат само потребители, и ако някой човек се опитва да бъде администратор като Него, тогава така той би могъл единствено да навлиза/затъва в греховната човешка природа и да върши "грехове". Бог е администратор именно чрез огромни духовни знания и способности, затова именно големите духовни знания и способности са забраненият плод/забраненото дърво отвъд рая(райската градина), и именно следването и упражняването на такива знания и способности е първородният грях.

"А змията беше най-хитра от(т.е. в сравнеиние с) всички полски зверове, които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред градината, Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. божествените сетива - например: трансценденталните сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото. И като видя жената, че дървото беше(т.е. че привидно е) добро за храна, и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание(т.е. големи духовни знания и способности), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. примерно "третото око") и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. от което започнало да им се вижда/струва че онова, което Бог е сътворил е греховно); и съшиха смокинови листа та си направиха препаски(т.е. и изнамериха разни лъжепророчества(т.е. духовни познания/методи) (от забраненото дърво) чрез които да преодолеят мнимата си греховност)." Битие 3: 1-7

Бог не е сътворявал нищо зло/греховно, и не е направил човеците да се заблуждават/грешат/отклоняват, но именно "тъмнината"(сатана) е източникът на всичко зло/грехвно, и именно погрешната вяра/духовност/религиозност е нещото, чрез което "тъмнината"(сатана) може да прелъстява човеците.

"Братя мои, не ставайте мнозина учители(т.е. не ставайте богове/господари в вярата), като знаете, че ще приемем по-тежко осъждане. Защото ние всички в много неща грешим; а който не греши в говорене(т.е. в вярата/духовноста), той е съвършен мъж, способен да обуздае и цялото тяло. Ето, ние туряме юздите в устата на конете, за да ни се покоряват, и обръщаме цялото им тяло. Ето, и корабите, ако и да са толкова големи, и се тласкат от силните ветрове, пак с твърде малко кормило се обръщат на където желае кормчията. Така и езикът(т.е. вярата) е малка част от тялото, но много се хвали. Ето, съвсем малко огън, колко много вещество запалва! И езикът(т.е. вярата), тоя цял свят от нечестие, е огън. Между нашите телесни части езикът(т.е. вярата) е, който заразява цялото тяло и запалва колелото на живота, ни, а сам той се запалва от пъкъла. Защото всякакъв вид зверове, птици, гадини и морски животни се укротяват и укротени са били от човечеството; но езика(т.е. неправедната/лошата вяра) никой човек не може да укроти; буйно зло е, пълен е със смъртоносна отрова. С него благославяме Господа и Отца(т.е. при проява на добра вяра), и с него кълнем човеците създадени по Божие подобие(т.е. в другия случай)! От същите уста излизат благословение и проклетия! Братя мои, не трябва това така да бъде. Изворът пуща ли от същото отверстие сладка и горчива вода? Възможно ли е, братя мои смоковницата да роди маслини, или лозата смокини? Така също не може солена вода да дава сладка. Кой от вас е мъдър и разумен? Нека показва своите дела(т.е. делата на вярата си) чрез добрия си живот, с кротостта на мъдростта. Но ако в сърцето си имате горчива завист и крамолничество, не се хвалете и не лъжете против истината. Това не е мъдрост, която слиза от горе, но е земна(т.е. от царството на сатана), животинска(т.е. лоша), бесовска(т.е. демонична); защото, гдето има завист и крамолничество, там има бъркотия и всякакво лошо нещо. Но мъдростта, която е отгоре, е преди всичко чиста, после миролюбива, кротка, умолима, пълна с милост и добри плодове, примирителна, нелицемерна. А плодът на правдата се сее с мир от миротворците." Яков 3: 1-18,

"Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек(т.е. това е погрешната/неправедната/лошата вяра/духовност/религия); а числото му е шестстотин шестдесет и шест(т.е. това число символизира че неправедната/лошата вяра/духовност може да бъде привидно добра до една трета)." Откровение 13: 18,

"И яви се друго знамение на небето, и ето голям червен змей, който имаше седем глави и десет рога, и на главите му седем корони. И опашката му(т.е. неговите духовници/вярващи), като завлече третата част от небесните звезди(т.е. разни добри неща като: спокойствие, мир, блаженство, наслаждение, мъдрост, и др.), хвърли ги на земята(т.е. за да ги използва/употребява за своите цели);" Откровение 12: 3-4

И така, понеже именно погрешната/лошата вяра/духовност/религия е "грехът" като цяло, и затова Бог (е) унищожил цялото човечество през времето на Ной, защото тогава всички (били) станали грешни заради огромното верческо/духовно/религиозно/окултно беззаконие, което се вихрило тогава.

freakrocker
03-20-2011, 11:48
Нещо не можах да разбера защо стана въпрос за "БОГ" в темата за аурата....

Auriss
03-20-2011, 12:18
Защото на npp и за молекулярна биология да му говориш пак ще го обърне на полемика относно Бога.

npp
03-21-2011, 10:43
Нещо не можах да разбера защо стана въпрос за "БОГ" в темата за аурата....

защото, в по-предишния отговор, се опит(в)ах да обясня, че, аурата не е подходящ фактор за критерий на качества(-та), тъй като, това е гледна точка и подход на "исполините" т.е. на антихристите от индийски тип, наричани, йоги, гурута, аватари, и пр., т.е. ако човек се задълбочава в такива направления, тогава, това може да го доведе до голямо грехопадение.

gandalfepi4
03-21-2011, 10:51
http://farm1.static.flickr.com/3/3281082_715d5ceb8c.jpg

npp
03-21-2011, 11:10
ако някога решиш да основеш своя филмова компания, тогава най-вероятно името, което най- би и подхождало, ще е: "шантави продукции" :-D

Mileva
04-14-2011, 12:36
Относно темата и това дали може да се види, искам да споделя, че по принцип аурата се дели на няколко нива/полета и те са седем на брой и отговарят за всяка една чакра поотделно, според зависи от самостоятелното развитие на духовното и физичното в човека. Нормалните хора, които не са практикували езотерика, езотерични и духовни учения могат с просто око да наблюдават само до 2рия слой. Ето малко обяснения за слоевете:

Всеки слой на аурата се различава от другите, изпълнява определени функции и е свързан с чакрата (енергийния вихър).
1. Първият слой и първата чакра са свързани с физическите функции и физическите усещания за болка и удоволствие. Първият слой е свързан с непроизволните и автономните функции на организма.
2. Вторият слой и втората чакра са свързани с емоционалните аспекти на човешкото битие. Те представляват среда, която е свързана с емоционалния ни живот.
3. Третото ниво, или слой, е свързано с менталността, линейното мислене. Третата чакра е свързана именно с линейното мислене.
4. Четвъртото ниво е свързано със сърдечната чакра и отговаря за способността ни да обичаме, при това не само близките си, но и цялото човечество. Четвъртата чакра отговаря за трансформацията на любовната енергия.
5. Петото ниво представлява ниво на висшата воля. Този слой е свързан повече с Бога, отколкото с човека. Петата чакра реализира силата на словото, превръща думите в дела. С нейна помощ ние слушаме и поемаме отговорност за собствените си действия.
6. Шестото ниво и шестата чакра са свързани с небесната любов. Тази любов излиза извън рамките на обикновената човешка любов и включва в себе си целия живот, както и много други неща. Благодарение на шестото ниво и шестата чакра, всички прояви на живота носят върху себе си отпечатъка на Божественото.
7. Седмото ниво и седмата чакра са свързани с висшия разум, познанието и интеграцията на духовната и физическата ни същност.

Аз лично от личен опит съм се опитвала, и ми се е случвало да наблюдавам само първия слой- ефирното тяло. Така преценявам кога човекът срещу мен е напрегнат и кога е в по-скойно състояние, помага ми по време на изпити за преценка на изпитващият :) Мога да кажа, че на няколко пъти съм си заслужвала 6-ца, без да съм имала необходимите знания за нея (имала съм знания за 4 примерно), защото съм съумявала да отпусна на подсъзнателно ниво изпитващия/та и е бил по благосклонен/на към мен.

За скептиците искам да кажа, че невъзможни неща на света няма и всичко е възможно. Основата на всичко е вярата... Не карам никой да ми вярва, както и не се страхувам, ако някой реши да ме критикува. Сама знам какво съм видяла, постигнала и научила.
Поздрави на всички! :) :oops:

Nam3less3
04-14-2011, 12:56
В самите езотерични учения пише, че човек не може да наблюдава повече от първия слой да го наречем.

refresher
04-22-2011, 20:27
Майка ми преди няколко месеца започна тези упражнения и каза че вече е започнала да вижда аурите на хората, мисля и аз да пробвам скоро време, много ми е интересно :-D

Nam3less3
04-22-2011, 22:31
Майка ми преди няколко месеца започна тези упражнения и каза че вече е започнала да вижда аурите на хората, мисля и аз да пробвам скоро време, много ми е интересно :-DТо хора дето са посветили живота си на олултизма и неговите автори казват, че не може(всъщност не съм чул за някое учение което да описва аурата и да твърди, че може да се вижда), а тука всеки 2ри тръгнал да вижда аури.

GregoryHouse
04-23-2011, 00:56
Aз виждам аури, чакра точки, души и всичко друго свързано с това... който иска повече информация донейт малко долари и ще ви науча...

refresher
04-23-2011, 08:33
Майка ми преди няколко месеца започна тези упражнения и каза че вече е започнала да вижда аурите на хората, мисля и аз да пробвам скоро време, много ми е интересно :-DТо хора дето са посветили живота си на олултизма и неговите автори казват, че не може(всъщност не съм чул за някое учение което да описва аурата и да твърди, че може да се вижда), а тука всеки 2ри тръгнал да вижда аури.
Завиждаш ли че ти не можеш?

Nam3less3
04-23-2011, 08:48
Майка ми преди няколко месеца започна тези упражнения и каза че вече е започнала да вижда аурите на хората, мисля и аз да пробвам скоро време, много ми е интересно :-DТо хора дето са посветили живота си на олултизма и неговите автори казват, че не може(всъщност не съм чул за някое учение което да описва аурата и да твърди, че може да се вижда), а тука всеки 2ри тръгнал да вижда аури.
Завиждаш ли че ти не можеш? :razz:
Форумните окултисти :lol:

refresher
04-23-2011, 09:27
Не може да знаеш дали някой лъже или не, обикновено всеки може, само че повечето не вярват и това ги прави слепи.

Nam3less3
04-23-2011, 09:30
Не може да знаеш дали някой лъже или не, обикновено всеки може, само че повечето не вярват и това ги прави слепи.Ами по-вероятно е ти да лъжеш, отколкото духовните учители, които са описвали аурата.

TheMightyNadenica
05-10-2011, 14:16
Попринцип всеки може да види аурата...това дали знаеш как да откючиш тази способност е втори въпрос...

xxxmyheroinexxx
05-16-2011, 21:46
Пробвал съм един-два пъти горе описаните методи за виждане на аурата, и стигнах до извода, че виждам нещо...просто много слаби, бледи контури. Понеже ми беше много интересно отидох до София с родителите ми за да разбера каква ми е аурата.
Какво стана? Видях на монитор себе си, в нещо лилаво, приличащо на яйце. Нищо особено не ми казаха. Обясниха ми, че основния цвят на аурата ми е "индигов" (??) и че се развивам добре психически но прекалявам с емоцийте..
Кажи-речи дадох пари за нищо. Поне знам, че съм с индигова аура, което едва ли ще ми свърши някаква работа. :?

TheMightyNadenica
05-16-2011, 21:52
Попринцип нещата не стават така просто...
Ако наистина искаш да си я видиш се прави с един уред който си слагаш само пръст...или пръсти и там показва реалните резили!