PDA

View Full Version : Гаден проблем



Filipova75
02-24-2011, 20:00
Здравейте!


Така този проблем е от близо месец,преди това влизах без проблем във всякакави сайтове,но не знам какво се случи и вече близо месец интернета ми се ограничи смисъл в някой сайтове мога да влизам в други не.Обадих се на интернет доставчика и ми казаха,че не са ме ограничавали,и всичко ще бъде наред след като изпратят нещо там на тяхни колеги да са го оправили нещо такова измрънка.След това чаках още един ден и пак се обадих защото отново го имаше този проблем.Казаха ми,че всичко било наред да си проверя компютара за вируси е проверих нямам нито един.,да сменя браузъра също ми казаха,но аз се бях сетила преди това,че трябва да го направя,инсталирах Опера,Мозила,Наморка и куп други и все същото.
Влизам в някой сайт чакам известно време да зареди и ми излиза това:

* Сайтът може да е временно недостъпен или твърде зает. Опитайте пак след малко.

* Ако не можете да заредите коя да е страница, проверете хардуера на компютъра.

* Ако компютърът или мрежата са зад защитна стена или прокси, проверете дали на Firefox е разрешен достъпът до Интернет.

Всичко проверих без хардуера,не знам как става,ако на някой му се е случвало същото нека сподели как се е справил с проблема!

Благодаря за вниманието!

BladeDancer
02-24-2011, 20:43
Честно да ти кажа не знам от какво са тея бъгове. Имал съм такива ама се оправят за около седмица от самосебе си.
Ако си на малък доставчик заплаши ги, че ще се преместиш на друг ако продължават с проблемите. Потърси помощ в някой сервиз, но първо отиди и се консултирай без компютъра и ги питай какъв може да бъде проблема и има ли нужда от тяхната намеса. Те ще ти кажат кво може да е и ако не можеш да го оправиш сама или ако те не се досетят при тях го носи.
Може да пробваш да се поразбуташ с антивирусната ако знаеш кво правиш. Говоря за деинсталация. Също провери кво става като си изключиш защитата на компютъра (firewall).. Това последното е само ако знаеш какво правиш и го правиш на свой собствен риск. Аз попринцип не бих се стряскал да го правя щото знам, че в 95% от случаите нищо няма да стане ама ако нещо стане ще обвиниш анонимния във форума който ти е дал тъпа идея :). Така че само ако си смела и знаеш кво правиш така че може да върнеш антивирусната и другото обратно.

Може да се поразбъркаш в настройките на браузера въпреки че си сменила няколко все пак ..

Filipova75
02-24-2011, 21:33
Благодаря ти!
Ще пробвам всичко което каза :)