PDA

View Full Version : ЛИНГВАЛНИ БРЕКЕТИ



insomnia__
02-25-2011, 07:51
Вчера си сложих лингвални брекети.За тези,които не са наясно какъв е този тип-това са същите като най-обикновените брекети,разликата обаче е,че не се виждат,защото са от вътрешната страна на зъбите.Тъй като преди да си ги сложа имах множество въпроси и колебания дали да избера точно тях,реших да направя тази тема и да проследя лечението и впечатленията си за хора,които се интересуват да започнат подобно лечение.Първо бих искала да споделя,че съм напълно доволна от решението си да поставя този тип брекети,тъй като не се вижда и е доста удобен.В предишни теми съм чела,че били много дискомфортни,имало говорни дефекти,наранявания по езика,но при мен засега не са се появили такива.Процесът на слагането е доста неприятен,около 2 часа е и седиш непрекъснато с отворена уста,докато започнеш да не си усещаш езика.Нормално е в началото да е дискомфортно усещането,тъй като все пак това е чуждо тяло в устата ти и трябва езика ти да свикне,че за по-дълго време ще е допрян там.Ортодонтката ми каза,че до вечерта ще започна да усещам повече напрежение.Засега мога да ям течни и меки работи,най-добре супи,кремове.Абсолютно е забранено да се ядат лепкави неща като Марс,Туикс,Лайън,както и царевица от кочан,пуканки и твърди неща.Зъбите се почистват след всяко хранене с обикновена четка отвън,а с интердентална отвътре.

Засега не се сещам за повече,ако имате въпроси питайте

Reingewinn
02-26-2011, 11:48
Колко ти излезнаха горе-долу като цена?

insomnia__
02-27-2011, 11:14
4100 лв.,но при всеки ортодонт е различно

darkness848
02-27-2011, 12:19
Еее благодаря за темата! :grin:
Понеже скоро и аз ще слагам брекети, а не искам да ми се виждат, вече се успокоих, че мога да сложа и от тези :D
Честно казано до сега не бях чувала за тях.. 8-)

Reingewinn
02-28-2011, 13:29
Ама и отгоре и отдолу ли са ти, че са толкова скъпи? ;д

desinda1234
03-04-2011, 21:24
Здравейте, на всички
Аз съм Деси, от София ... и също възнамерявам да си сложа лингвални брекети в най-скоро време ... За това искам да попитам тези от Вас, които са от София дали ще може да дадът някакви телефoни за контакти с ортодонтите им и по-конкретно се обръщам към insomnia_782 ... Останах с вечатление, че си доволна от твоят лекар и като цяло от брекетите, които ти е поставил .. за това, ако е възможно да ми дадеш някакви кординати за връзка ще съм ти мнооого благодарна ))))

SimonaD
08-25-2011, 18:32
Хора, темата е малко позабравена, но много ме заинтригува. Аз имам проблем със захапката, а утре имам час при зъболекаря ми, който да ме насочи към някакъв добър ортодонт. Зъбите ми не са криви, един върху друг и т.н., а по-скоро това което е за поправяне е линията.. в смисъл да ми станат равни :D Единия ми е по-нагоре, другия по-надолу...
Та, интересува ме за колко време горе долу ти се изравниха? По моите оптимистични представи това става за 2-3 месеца ;d Иии тъй като гледам, че си писала преди много време, ще ни споделиш ли как върви лечението ти засега, какъв напредък имаш :)

beckche
01-28-2012, 10:44
Носих и лингвални и външни (естетични) брекети.
Лигвалните брекети ми изправяха зъбките по-бавно и не постигнаха желания резултат, докато външните изправиха зъбките по-бързо, а и резултата ми харесваше повече.
Може би единственото "предимство" на лингвалните брекети беше, че не се виждат. За мен лингвалните само прикриват реалността, че имаш брекети - повече се притеснявах с тях, защото не исках никой да ми ги види.
Много по-добре се чувствах с външните брекети, свикнах много бързо, а в последствие станах по-уверен и това, че съм с брекети спря да ме притеснява!!!!!! (като се има на впредвид, че ги сложих на 18год., много се притеснявах от това, че някой ще ме види с брекети, а още повече ме беше "страх" да се целувам с момиче :Д С външните със сигурност ми дойде повече самочувствие пред хората (и с момичетата - гарантирам! . Това, че ти се изправят зъбките, и че имаш отношение към проблема те прави по-уверен и хората го забелязват !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Носете си апаратчетата след като си свалите брекетите, ако искате да ви остане резултата!!! (това го казвам, за да си го понабия в главата и аз :Д )
И най-накрая и най-важното ----- всичко изисква много търпение и желание, за това просто не го мислете от страна "ама сега много ще ги нося", "ще ме гледат хората", "ще ме е срам"........... и още куп такива неща, аз също съм ги мислил. -------- Ако имате парите и ИСТИНСКОТО ЖЕЛАНИЕ да ви е по-хубава усмивката НЕ ГО МИСЛЕТЕ, А СЛАГАЙТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Всичките години и предпядствия си нямате и на идея колко много си струват, даже още преди да сте ги свалили! Ще разберете, че това да имаш брекети и да ти се виждат е нищо пред промяната в усмивката, която води и до промяна на живота ))) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Това е лично мое мнение, като се постарах да съм обективен и да кажа най-важните неща за мен. Надявам се да съм бил полезен в избора на някои ( =
Промени/изтрий съобщение