PDA

View Full Version : Високо кръвно налягане



Found_a_lover
02-25-2011, 09:45
В последно време май ми се насъбра повечко стрес и изведнъж ми се покачи кръвното налягане, появи се сърцебиене... ходих на кардиолог и тя ми каза, че след време само ще спадне, не трябват притеснения, нерви и т.н... проблема е, че съм адски притеснителна и емоционална, баща ми почина наскоро и често се сещам за това. Лекарката ми каза, че трябва да приложа силна воля и желание, иначе няма как.. предписа ми разни неща.

При някой случва ли се? Как се справяте?

Red_Hair
02-25-2011, 10:37
съжалявам за баща ти.на всеки му се е случвало и ще се случи да загуби близък и наистина стреса е огромен и е причина номер едно за постпсихотравматични реакции на организма както при теб.има медикаменти,които могат да помогнат,но аз лично не ги одобрявам,но мога да ти препоръчам нещо като своеобразна диетична програма която е с цел намалянето на стрес хормоните(кортизол и адреналин),на които по ред причини се дължи твоето високо налягане.та тази антистрес диета би могла да ти помогне да се чувстваш по-самоуверена и по-психически балансирана.опитвай се да се храниш с пълнозърнести и богатовъглехидратни храни,портокали,ягоди,лимо и(богати на витамин Ц храни),зеленолистни свежи зеленчуци богати на магнезий(зелена салата,спанак,лападец и т.н.),както и останалите видове зеленчуци-моркови,целина,цвекло и др.от останалите плодове биха ти свършили работа бананите и авокадото,които балансират йонния,осмотичния и киселинния баланс в клетките,чайчета от черен чай с мента или мащерка също биха послужили добре и при възможност хапвай ядски,без значение какви - фъстъци,бадеми,орехи.та ако искаш можеш да пробваш този тип хранене,не казвам да ядеш само това но да го включиш в менюто си.това са естествени антистрес продукти и за разлика от синтетичните медикаменти няма да ти навредят а ще ти погогнат и укрепнат организма.мога да ти дам и пълен отговор за положителното влияние на всеки продукт от тези,но предполагам ги има в интернет и може да ги намериш там дори и с повече обяснение :)

Found_a_lover
02-25-2011, 10:57
благодаря ти много за подробния отговор :)

да, трябва да наблегна храната, защото в последно време не ядох много и си прецаках хранителния режим... днес ги почвам зеленчуците, плодовете, ядките и се надявам всичко да е ок..

kalpazanka
02-25-2011, 11:11
Какво ти предписа кардиоложката?

Намали приема на сол- старай се да се побираш в рамките на 4 грама дневно. Ако обичаш да солиш, си вземи калиев хлорид. Така поне няма да задържаш течности.

Found_a_lover
02-25-2011, 12:06
Каза ми, че е нормално заради скорошните стресови ситуации. Предписаха ми валидол, атаракс и капсули за апетит. И стойностите били добре уж...

kalpazanka
02-25-2011, 12:19
И стойностите били добре уж...
В какви граници?

Found_a_lover
02-25-2011, 12:57
Честно казано не ги знам, в момента гледам кардиограмата... и не разбирам какво точно се пише там. Ще ти напиша ЛС.

Red_Hair
02-25-2011, 13:17
може ли да снимаш екг-то и да ми го пратиш искам да видя дължините на qrs комплекса и st интервалите ти