PDA

View Full Version : Помощ



jicatakz
02-25-2011, 11:17
Живея в такъв град, че за да си 'готин' трябва или да си бияч или кифла. Е аз до скоро бях от първия тип. Проблема бе ,че с времето започна да ми харесва да бия и причинявам болка, но ето че пораснах и се осъзнах. Миналата седмица 'лидера на групата', който се беше залгедал по едно момиче, а тя го игнорираше, изкара нея и приятеля и пред дискотеката и започна да го млати явно за да се докаже. Тогава нещо ми прещрака и го ударих при което се сбихме и момичето и приятеля и успяха да се махнат. От тогава ме отлъчиха от групата и са ми се заканили да ям бой. То не беше с газови патлаци, боксове, чикии т.н. Тази вечер съм се отказал да излизам. От полицията протекция немога да потърся. Някой да е попадал в подобни ситуации или ако може някакъв съвет ще съм много благодарен :)

TrickyAngel
02-25-2011, 11:34
На колко години са "биячите" ? Ако са над 18 си изваждаш ограничителна заповед.. Или направо можеш да ги съдиш са нанесени телесни и психически травми.

Chacho
02-25-2011, 11:42
За да те оставят намира, трябва да им вземеш страха.

jicatakz
02-25-2011, 11:52
За да те оставят намира, трябва да им вземеш страха.
Дори да застрелям някой, работата ще стане още по зле. Преди когато бях 'един от тях' законите не важаха, съмнявам се сега да е така...

Chacho
02-25-2011, 12:03
На всеки можеш да му пречупиш психиката. Ако застреляш някой, ще се озлобят 10-кратно и същевременно ще намокрят гащите, а ти ще търпиш тежки последствия. Има различни начини да ги респектираш, едни са законни, други не са и все пак, колкото и да е размито правосъдието ни, човек понася последствия достатъчно често.

Между другото, далеч не е лесно да вземеш страха на подобен човек и ако се стигне до спречкването, съветът ми е да бягаш и само ако нямаш друг изход, вземи оръжие да се защитиш. Една тълпа като се озлоби, няма как да съобрази щетите, които нанася.