PDA

View Full Version : Първия сутиен



gabiie
02-25-2011, 12:42
Как да попитам мама за сутиен...тя ддз не си говорим за такив анеща колкото и да искам , бяхме в карфур и там имаше някфи безшевни и ми вика др. година тря ти зема такъф помни че тука ги има ( бтв аз имам безшевни ) и ддз.. дразна се секи има вече не се смейте кажете как да я попитам .. аз съм на 12

Bonita1991
02-25-2011, 13:16
ами не мисля, че трябва да овърташ :) просто и кажи, че вече имаш нужда от сутиен и ако пак ти предложи безшевен кажи и ,че вече имаш такива :)

gabiie
02-25-2011, 13:23
ами не мисля, че трябва да овърташ :) просто и кажи, че вече имаш нужда от сутиен и ако пак ти предложи безшевен кажи и ,че вече имаш такива :) ми незнам чудя се незнам сестра ми на колко и е взела охх..

3oPuTy
02-25-2011, 13:43
1.Защо пък трябва МАЙКА ТИ да ти взема сутиени?! :shock: Ти да не си малка :?
2.Що имаш сестра,защо не накараш нея?!

gabiie
02-25-2011, 14:24
[quote="3oPuTy"]1.Защо пък трябва МАЙКА ТИ да ти взема сутиени?! :shock: Ти да не си малка :?
2.Що имаш сестра,защо не накараш нея?![/uote] ми незнам срам ме е кажете ми вие как попитахте или какво направихте

zlatit0o
02-25-2011, 14:55
На мен първо една приятелка ми подари един сутиен (нейн, който си е купила, но и беше малък) и така. Мама го видя и ми каза "Яяя, какво е това. Трябва на мен да казваш да ти купувам" и така. Но така или иначе сама си ги купувам вече.

3oPuTy
02-25-2011, 15:27
Ами при мен беше така:
Разхождахме се с майка из магазините и й казах "Отивам до щанда с бельото,защото си бях харесала един сутиен.Ако още го има ще те извикам да го платиш." и готово.

gabiie
02-25-2011, 16:07
Ами при мен беше така:
Разхождахме се с майка из магазините и й казах "Отивам до щанда с бельото,защото си бях харесала един сутиен.Ако още го има ще те извикам да го платиш." и готово. ъх това може да го пробвам мн мерси :)

musiic
02-25-2011, 17:35
Няма от какво да те е срам, тя ти е майка и тя е преминала през този период. Аз направо и казах, че искам сутиен и след няколко дена излезнахме и си купих. :)

StolenBliss
02-25-2011, 17:48
Как да я попиташ? -> 'Мамо, купи ми сутиен'.

LipSy
02-25-2011, 19:12
Аз отначало казах на маминка си, след което тя ми купи. После така стана, че след време реших, че ми е малък и тогава ми купи майка ми. Беше ме малко срам, да и отначало майка ми беше много против да нося. Разбрахме се, че ще е само навън, и вкъщи няма, за да не ми стяга. Махнахме му банелите даже! :-D След време започнах да го нося редовно и после не ми пукаше. :D

SmAllViILee
02-27-2011, 12:36
ми хуу дай ся да ти стоят увиснали гърдите щото те е срам .. :? и защо те е срам от нещо което го има всяка жена ??

BlackEyedPeas
02-27-2011, 12:43
Абе к'во толкова ви е срам да кажете на майките си да ви купи сутиен. Аз с моята говоря даже на тема секс, а вие за един сутиен сте . . .

3oPuTy
02-27-2011, 13:16
ми хуу дай ся да ти стоят увиснали гърдите щото те е срам .. :? и защо те е срам от нещо което го има всяка жена ??
И защо си мислиш,че гърдите (най-вече на 12 годишно ДЕТЕ) без сутиен са увиснали?! :-o

ch0c0late44
03-02-2011, 18:18
Ами,моя първия сутиен ми го взе майка ми но аз я питах,не реши.Бях на 10 мисля.После аз започнах да си купувам сама.И на мен в началото ми беше странно да я питам ама на следващия ден излязохме и така :)

xXxinsatiablexXx
03-03-2011, 17:14
:-o голяма философия
направи се на ударена :Д
аз си спомням когато тя почна да ме забърква че ми трябва а аз все и казвах че няма да ми е удобноо :?
но един ден ме хвана да си го прибирам в чантата и като ме попита "защо не си го сложила а го буташ там"
отговорът беше
"ще си го сложа на училище да не ме види татко" :razz:

ralzz
03-06-2011, 19:03
Взех първия си сутиен на 11.Аз сама си го купих.Отидох при майка ми и и казах,че искам сутиен,тя ми даде пари и аз отидох в магазина и си го взех. 8)
Към авторката:
Трябва да споделяш всичко с майка ти!!!Щом не и казваш за сутиена,какво остава за другите по-сериозни проблеми!Майка ти не ти е само майка,а и най-добра приятелка! :wink:

sweetyto
04-16-2011, 15:17
моят първия сутиен ми го подари майка ми :oops:

Djenka
04-16-2011, 17:10
Моя първия беше купен скоро 8-)

Казах на мама, тя каза ОК и един ден след пазар се върна и вика "Ето, тва е за теб" и кат отварям - хопаа, сутиен 8-)

ИИ.. такам. Оказа ми се малко малък, но се търпи, не ми стяга, и скоро ще ходя за още един. :grin:

nessparty
04-16-2011, 20:40
Аз на майка ми и повтарям, че ми трябва вече нормален сутиен с банели, тя казва. . еми като се затопли ;д какво значение има |-( защото безшевните са ми доста неудобни, като си вдигна ръката и той се вдига ;;хх

XxInn0cencexX
04-17-2011, 13:29
Само не мога да разбера какво толкова ви е срам ! Аз първия си сутиен го бях купила с една приятелка.

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 14:06
Преди доста време си го взех моя пръв сутиен.
Ами, майка ми ми вземаше бюстиета, само че на мен вече тия бюстиета ми ставаха малки, износвах ги.. и един ден излязохме и ми взе сутиен. :)
Не разбирам защо те е срам от собствената ти майка, при положение, че тя е затова да ти помага с тези неща. Няма от какво да се притесняваш. ;)

Djuff
04-17-2011, 16:38
как може човек да го е срам от жената от която е излязъл, забога!?
Питай я тя на колко години е сложила, на колко е купила на сестра ти или я попитай "мамо според теб имам ли нужда да нося сутиен защото според мен вече ми е нужен".

willq
04-18-2011, 15:38
Моите сутиени ги взима майка ми ,даже първия още го беше взела тя .. беше излязла да купува разни неща и като се прибра ми го показа и вика пробвай го ,и каза лятото ,когато имам нужда или тя или аз или баба ми ще ходим да си купувам ,мисля,че няма нищо срамно :) .. :-D един път се налагаше ,да искам пари от татко и той ме пита за какво са ти и аз казах 'женски работи' и тои ест. ме разбра,но тогава наистина ми стана срамно :-D .........но тя ти е майка ,все пак ,кажи и ... :) :)

nomatterwho
04-23-2011, 17:39
На моя първи сутиен помня, че сама казах на майка ми, че другите вече носят и тъй като гърдите ми вече бяха развити тя се съгласи и излязохме и ми взе. Също така една от главните причини беше, че се притеснявах, че ми позират и т.н.
Абе всичко можеш да кажеш. Няма какво да те е срам от майка ти - и тя е жена и има опит, има какво да ти каже. Аз когато се отпусна да говора с майка ми, сякаш съм била на психолог - тя най-добре ще те изслуша и няма да те упрекне, колкото и да се съмняваш. Така че не се притеснявай - това е разговор между майка и дъщеря. : ))

П.П. - Сега видях, че темата е от няколко месеца и сигурно момичето вече си е купило сутиен и е забравило, но да си кажа все пак. 8-) 8-)

againstyou
04-23-2011, 18:41
Абе к'во толкова ви е срам да кажете на майките си да ви купи сутиен. Аз с моята говоря даже на тема секс, а вие за един сутиен сте . . .
Хах,точно,+1.
И до авторката : На училище ходиш ли ? Ай пиши малко по-грамотно,плийс.

wutthefuck
04-23-2011, 23:25
Абе я си ходете без сутиен! Като видя на улицата жена без сутиен, направо ми иде да я разцелувам! И освен т'ва трябва да оставяте. вашите цици да подишат малко чист въздух, иначе се спаружват и увисват(тва го пишеше в няк'ав сайт)!

Daisy11
04-24-2011, 15:56
като се притесняваш да говориш с нея отиди сама и си купи сутиен, после започни да го носиш и да не си криеш тъпо е ...

daq96
04-26-2011, 05:34
Доколкото разбирам главния проблем е че с майка ти не си общувате. И то тук следва щом тя не е разговаряла с теб и ти се срамуваш да го направиш. На мен първо една приятелка ми беше подарила но след това сама съм си купувала. Като излизаме с някоя приятелка по центъра...

Но може би майка ти смята че пък не си достатъчно голяма защото моята точно така си мислеше. Но просто и кажи че ще ти е по-комфортно със сутиен. Или просто иди сама и си купи. Успех!

Ssummerjam
04-26-2011, 15:55
Направо отиди в някой магазин за бельо, пробвай докато нацелиш правилния и го взимай. :)

SmilezZz
04-27-2011, 15:10
Щом имаш нужда - просто отиваш и си го купиш сама.. Не е задължително първия,а и следващите да ти ги купува майка ти.. Пък и няма нищо срамно.. Не си нито първата,нито последната.. Нали си съгласна с това ? Така,че действай смело..

GrippingBosh
04-27-2011, 21:07
Майка ти е жена като теб ,тя очаква някога дъщеря й да носи сутиен ,няма да й дойде новината като гръм от ясно небе :lol: Просто й кажи,тя ще те разбере.Моят първи сутиен го купихме с 1 приятелка ,тя беше така по-опитна и мале като се сетя се криех от майка ми ,срам ме беше.Перях ги вечер като заспи и ги сушах на 1 печка ,ама и аз съм едно куку :lol: няма срамно

gabiie
04-28-2011, 10:35
еми да ви кажа аз ходя на танци и там за костюмите ни трябваше и и акзвам че ми трябва черно бюстие или сутиен и на др. ден тя вика зела съм ти нещо и излезна и аз гледам вътре сутиенн .. и по-нататъка за др. костюм ми трябваше червен и и казах че трябва тя ми даде пари да си взема ама ся нещо се прави на ударена .. абе ш' се оправя ;д и до тоя дет е писал дали съм ходила на училище ,,да ходила съм, спокойно :)) ''

LoveChocolate
05-01-2011, 12:48
Казвай директно , все пак ти е майка - няма от какво да се срамуваш... аз бях на 12 когато а пръв път сложиш сутиен ... отивам при майка ми и казвам .. абе мамо тряа ми сутиен :shock: :D 8-) 8-) 8-)

againstyou
05-01-2011, 15:27
до тоя дет е писал дали съм ходила на училище ,,да ходила съм, спокойно :)) ''
Не съм ти "тоя",щото не съм от мъжки род. ;)

echii
05-03-2011, 07:08
аз откакто се помня все сама си взимам сутиените :D

Veroniika
05-03-2011, 07:47
Бях с мама в един магазин и тя си взимаше сутиен и аз погледнах един и тя вика направо и на тебе да взимаме и така .. 8-) 8-)

bubkaa93
05-05-2011, 09:02
Моя първи сутиен беше в края на 5 клас.Щях да ходя на лагер и нали отиваме по магазините да си купя нови дрехи и после влязох ме в магазин за бельо.Аз нали гледам сутиените ама те някви големи и майка ела ей там има по-малки и взех един светло розов.
Към авторката кажи на майка си,че вече имаш нужда от сутиен или направо отиди с някоя приятелка и си купи. :)

CherryBell13
05-06-2011, 16:10
Ако мислиш че ти трябва й кажи направо, аз съм на 14 и още съм с безшевни :D :-D

sp33der
05-07-2011, 08:01
щом те е срам дори да говориш за това,значи все още не ти трябва

munikutt
05-08-2011, 07:36
Амм аз попринцип отивам и казвам че ще ходя за сутиен да ми даде пари и тя ми дава , нищо сложно. :D

Miglenka
05-08-2011, 09:47
Ами да няма нищо странно лошо или пък срамно всяка една жена минава по този път...иди кажи и... и аз предполагам че още същият ден ще излезете тъй като това са 1-вите неща започваш да ставаш жена и са по запомнящи :D :D

RaWw
05-08-2011, 11:05
бахси златния сутиен ... нямам думи толкова ли е трудно :o

sunny14
05-28-2011, 15:26
Mомичета имам въпрос, колко са размерите за нй малките сутиени? имам предвид , трябва да имаш- гръдна напшример 70 и подгръдна 67 напримеррр , плс клажете :oops:

pressiana
05-28-2011, 18:32
Към авторката - въобще нужен ли ти е този сутиен или просто го искаш ей така, за гъзария?

Tiin
05-28-2011, 19:18
първия сутиен го купихме аз и мама. ( бях на 10)...

Попитай майка си..кво толкова срамно има?!

nikeyyd
05-28-2011, 21:30
amm i pri men be6e taka ama edin den se prestra6ih i si kupih sama ot edin magazin i maika mi kato go vidq i ni6to ne mi kaza, samo zapo4na da mi kupuva...:Dii taka stanaaaa.. :D

hayely
05-28-2011, 21:34
И аз бях на 12 /почти/ като ми взеха първия сутиен. Ами аз я бях попитала да ми купи сутиен без никакви увъртания и тя ми каза "Окей, някой път ще излезем и ще ти купя." И след 1-2 дни с едни фр бяхме в търговския център и там в един магазин за бельо си харесах сутиен, пробвах го, казах на продавачката да ми го за пази и така.. След това поисках пари от мама и си го купих. Кажи й го направо, тя ти е майка! Вие би трябвало да си говорите за всичко!
Успех!

dessyfreak
07-12-2011, 12:38
ами при мен както се разхождахме с мама веднъж тя видя един магазин с бельо и вика: искаш ли сутиен .. и така се почна 8-) :)

Natinka1123
08-26-2011, 10:45
Здравей както всички др ти казаха говори с майка ти нищо срамно няма! Аз съм на 13 и все още не нося сутиен само бюстиета .. но днес най-вероятно ще си купувам заедно с мама .. кажи и че вече мислиш че ти е нужен (ако наистина е така !! :Д ) :razz: :razz: :razz: :-D :-)

nirvana13
08-26-2011, 10:53
с майка ми се раэхождаме и тя подхвана темата
и си купих някакво бюстие
после тя ми подари 1 сутиен эа рождения ден и така...

просто говори с нея - не е нещо лошо

Shturrrche88
08-26-2011, 11:06
Моят първи сутиен ми го купи баба (Бог да я прости)...
Аз по принцип имах голям проблем в училище, защото си имах гърди, не малки, а ми беше адски неудобно от липсата на сутиен. И един ден, разхождайки се по магазините, казах на баба да влезем в магазина за бельо, та ми купи 2-3 сутиена...
След като се научих какъв размер да търся, започнах сама да си купувам. А, да-бях на 12 ;)

Не се срамувай от майка си. Най-малкото и тя е жена и е наясно за какво е сутиена, а определено няма нищо срамно в него.
Кажи й, че имаш нужда от сутиен, ама не безшевен :)

fenkaaa
08-26-2011, 11:39
Няма от какво да те е срам, тя ти е майка и тя е преминала през този период. Аз направо и казах, че искам сутиен и след няколко дена излезнахме и си купих. :)

muhtesemfan
08-26-2011, 12:01
На мен първия сутиен ми го купи баба,колкото и странно да звучи,преди някъде 2 месеца 8-),на 12 съм.Първо ми купи бюстие,после малко сутиенче,и др. седмица ще ходим за още един,защото имам само едно бюстие и един сутиен,и няма как само с два,трябва да ги сменям :lol:

Biskfitka
08-26-2011, 14:26
Сестра ми е на 11.Има 1-2 бюстиета,ама не дава да й купя сутиен,а мисля,че от тия малките ще й е добре....голямо желание имам да й купя,от малките размери има толкова красиви...а тя каза,че няма да го носи :D

sapphire5
08-26-2011, 15:55
Няма от какво да те е срам, тя ти е майка и тя е преминала през този период. Аз направо и казах, че искам сутиен и след няколко дена излезнахме и си купих. :)

rockstar1
09-28-2011, 13:16
задължително ли е да ти дойде за да носиш сутиен :)

mimiinka
09-28-2011, 17:58
иди с приятелка примерно да си го купиш аз така направих :D

mimsitu
09-29-2011, 06:52
мен мама ми предложи, защото беше лято и виждаше, че си личи на по прозрачни и тънки потници и така :)

millmii
09-29-2011, 08:29
Аз си купих сама и като се прибрах казах на мама:
"Мамо, виж!".. "Сутиен.Става ли ти ? Кога си го купи" Отговорих й "Вчера" и излязох от стаята, облякох го и отидох при нея. И тяя "ООоо.. става ти.. Амии добре"
И така .. от тогава си и казвам директно "Мамо, дай ми пари за сутиен" или пък си ги събирам сама
++ Обичам сама да си пазарувам :)

n3ri7ka
09-29-2011, 16:24
Аз първо носех безшевни сутиени, а първият нормален сутиен ми го купи баща ми :D просто бяхме в един магазин за бельо и избирахме подарък за мама, и той ме попита "ти искаш ли нещо" и аз си избрах сутиен :D

zayoDimitrova
09-29-2011, 17:44
Амии.. не си спомням точно подробно. Но един ден мама ми купи една книжка, май се казваше - какво става с мен? момичета.. :oops: Иии видях разни неща.. (тогава бях малка де :D ) след няколко години като пораснах.. ами.. мама просто ми купи сутиен :grin:
Другите са ти го казали, но все пак и аз да го кажа.. да не те е срам! това не е срамно нещо! :(

lili12
10-23-2011, 19:39
Не е трудно просто и кажи, че вече блузите ти прозират и имаш нужда и готово. :) Поне при мен стана така.

C0okieMonster
10-23-2011, 20:40
Ми аз бях излязла с мама по женски и както обикаляхме магазините , ходихме до козметика и влязохме в един магазин за бельо, и мама го видя и аз я попитах дали може да ми го вземе , защото вече смятам че имам нужда и така си напазарувахме и двете. Наистина не виждам причина за притеснение...

mimijima
10-28-2011, 10:55
ами аз съм на 11 и имах същия проблем ... накрая отидох при мама и и казах направо, че искам сутиен, но тя беше малко против ... като отидохме уш да ми взима сутиен тя ми купи бюстие ... поносих го около месец-два и отидох сама да си купя сутиен ... :D тогава тя ми каза, че щом съм преценила че имам нужда нека си го нося :D :grin: :grin:

Anichkaxxwee
10-30-2011, 09:24
Какво срамно има да кажеш "Мамо, мисля че вече имам нужда от сутиен" и това е :)

sapphire5
10-30-2011, 11:19
Към авторката - въобще нужен ли ти е този сутиен или просто го искаш ей така, за гъзария?
И аз това се питам :-o

Иначе, ако толкова те е страм ОТ МАЙКА ТИ (шок), можеш да отидеш сама да си купиш или с някоя приятелка.

stteLii
10-31-2011, 00:27
Не е нужно да я питаш..ще и кажеш само,че ще отидеш да си купиш сутиен..Влизаш в магазина,ако няма изложени сутиени питаш..Продавачката ти показва какви има,избираш си,мериш,купуваш си и готово..
Няма нищо страшно..като почнете да пишете такива теми..кой знай к'во станало .. пуууу .. Продавачката няма да ти каже абсолютно нищо,няма какво да те е срам от никой..това е нещо нормално,всяко момиче рано или късно започва да си купува сутиени..Не може винаги мамчето да ти купува...


не ми обръщайте внимание ядосана съм и няма на кого да си го изкарам

beauty97
10-31-2011, 08:18
ами при мен както се разхождахме с мама веднъж тя видя един магазин с бельо и вика: искаш ли сутиен .. и така се почна 8-) :)
И при мен така стана, но и да не беше няма нищо срамно да и кажеш :-D :-D

lubovvv
10-31-2011, 08:28
Еми отиди сама да си купиш тогава. И аз бях като теб и накрая така направих и тя ме погледна едно интересно- сигурно не се е била сетила, тцтц... :D

savinaaa
02-17-2012, 07:58
ии азз съм така ... много са неудобни а майка ми още не ми е взела нормален ... :Х

mMemories
02-17-2012, 13:42
Отидохме майка ми да си, аз се загледах в един и тя ме избута в пробната :Д

VikiTo992
02-28-2012, 17:52
Бахти сички ли живеете с майките си.Чувствам се странно.Никога няма да съм като вас ;( . Аз си взех първия на 10, изобщо цели седмици си подготвах какво да кажа на баща ми и му казах. ''Тате, искам да си купя сутиен'' и той почна да ми обяснява, че съм била много малка. И аз му казах, че той е мъж и не ги разбира тея работи, а аз ги разбирам най-добре.И след 2-3 дни отидох в един магазин за бельо, а той ме изчака отвън и така.За мен е било нормално да се срамувам, но от майка си няма нищо срамно.Дори сега ме е адски срам като го моля за пари за превръзки, дори не съм си копувала сутиен от 1 година ходя с един, защото ме е много срам да му кажа, че трябва да си купя. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

qkakukla2
02-28-2012, 18:23
Бахти сички ли живеете с майките си.Чувствам се странно.Никога няма да съм като вас ;( . Аз си взех първия на 10, изобщо цели седмици си подготвах какво да кажа на баща ми и му казах. ''Тате, искам да си купя сутиен'' и той почна да ми обяснява, че съм била много малка. И аз му казах, че той е мъж и не ги разбира тея работи, а аз ги разбирам най-добре.И след 2-3 дни отидох в един магазин за бельо, а той ме изчака отвън и така.За мен е било нормално да се срамувам, но от майка си няма нищо срамно.Дори сега ме е адски срам като го моля за пари за превръзки, дори не съм си копувала сутиен от 1 година ходя с един, защото ме е много срам да му кажа, че трябва да си купя. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кво ти пука, баща ти е. Кажи му да ти даде пари да напазаруваш и ще си купиш каквото искаш.


Моят първи сутиен, вече не се сещам кога беше, може би някъде към 13 си купих. Просто не съм много надарена :lol: без да й кажа отидох и си взех каквото към си набелязала. После кат се прибрах й казах да го изпере защото хващам алергии от нови дрехи, които преди това не са били прани. :lol:

ledenakrasota
02-28-2012, 18:35
Няма нищо срамно. Моят мама ми го купи. :-D Просто й кажи. :)

VikiTo992
02-28-2012, 21:08
Как може майка ви да ви ги копува без да сте ги пробвали преди това и без да сте ги одобрили?Може да ни ви стане примерно.Не одобравям.

SITYSI
03-11-2012, 06:50
При мен майка ми ми го даде. Беше лято и аз много се притеснявах да ходя с някви потници и т.н. И веднъж трябваше да излизам,тя ме видя и ми вика: Ела да ти дам нещо :D :D :D И така

пAteNцЕ
03-11-2012, 07:25
аз пък един ден и казах искам сутиен и тя ок на заплата ти взимам :D и й мрънках бая време но накрая си взех желаното

Elli *
04-02-2012, 07:51
при мен беше мн тъпо щото си седя у нас ( цялото семейство - аз тате мама и брат ми ) и мама носи един сутиен ( пред сички ) и вика тва е за тебе :D :D :D :D

i*v*i*
05-07-2012, 14:21
Аз сама го купих после го показах на мама казах и че ще го нося каквото и да каже,тя се засмя и каза"Щом ти става" :D а аз толкова се срамувах,но е нямало смисъл.

beach.ch
05-08-2012, 18:34
Хахааха помня, че и мене ме беше мн срам..! :Д
Мии аз просто и казах накрая ;д И тя кво да ми каже..
Не вярвам, че ще ти каже не.. Пък ако толкова се заинати, кажи и, че не се чувстваш комфортно и, че вече живеем в друго време :Д

bubbbi :)
05-08-2012, 18:39
няма нищо срамно аз просто и казах мамо трябва да си взема вече сутиен , тя се съгласи ест. и готово :Д

Gerch
05-10-2012, 08:00
мии аз просто казах на маика ми да ми даде пари да отида да си купа сутиенн и тя ми вика колко ти трябват и аз и викам 1,2 сутиена и тя ми даде там 40 лв и отидох и си купих