PDA

View Full Version : С едното око виждам размазано



raz00r
02-25-2011, 15:09
Здравейте,на 15 години съм и от скоро забелязах,че с едното око виждавм малко по-размазано и по надалече предметите ( буквите , цефрите и т.н) Със двете очи си виждам перфектно с дясното нямам проблем но като гледам само с лявото някакви букви или цифри и ги виждам размазано , моля ви помогнете . Благодаря предварително ! :P

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

ArrowsOfDeath
02-25-2011, 18:50
И аз съм така, сигурно имаш астигматизъм. А към по-запознатите - положението може ли да се влоши, защото не нося очила?

Иначе ти местя темата в правилния раздел.

StolenBliss
02-25-2011, 19:19
^ Мисля, че може. Така или иначе диоптера се променя с годините. На някой даже им се намалява. Но хич няма да е лошо да сложиш очила.

А за автора може и да има, може и да няма астигматизъм. Аз също с едното око съм по-зле от другото, но моето си е просто късогледство. Астигматизъма също по принцип се предава по генетически път. Най добре иди при очен лекар и виж какво ще стане, може да ти лепнат -0.50 или -0.75 Повече от тва не ми се вярва да е.

Red_Hair
02-25-2011, 19:28
И аз съм така, сигурно имаш астигматизъм. А към по-запознатите - положението може ли да се влоши, защото не нося очила?

Иначе ти местя темата в правилния раздел.
прави си за астигматизма и аз съм на същото мнение,и до колкото прочетох е придружено с миопия или хиперметропия,но не можах точно да разбера с кое око как вижда,а относно астигматизма положението може и ще се влоши,ако не се коригира ретината,защото е това е прогресивно заболяване :)

FuckedUp
02-25-2011, 23:29
И аз съм така, сигурно имаш астигматизъм. А към по-запознатите - положението може ли да се влоши, защото не нося очила?

Иначе ти местя темата в правилния раздел.
Мда. Аз също виждам размазно като си затворя лявото око..ходих на очен и тряя да нося цаки (поне вкъщи)..но уви..все още не съм си купил.. :D

Biiiitch
02-25-2011, 23:36
И аз съм така, сигурно имаш астигматизъм. А към по-запознатите - положението може ли да се влоши, защото не нося очила?

Иначе ти местя темата в правилния раздел.

Астигматизъм е. И да, може да се влоши, ако не предприемеш никакви мерки. По-добре взимай очилата, че може и по-зле да стане.

SmilezZz
02-26-2011, 07:00
Как въобще можете да му кажете какво му има ?
Най-добре е да отиде на очен лекар и със сигурност да разбере какво му има ..

redbul2
02-26-2011, 12:43
[quote=ArrowsOfDeath]а относно астигматизма положението може и ще се влоши,ако не се коригира ретината,защото е това е прогресивно заболяване :)

Ей,я да не плашиш модератора ни :) Късогледството може да се увеличи,а може и да остане същото.Това,че виждате с различна яснота с двете очи,още не значи астигматизъм.Това е просто разлика в диоптрите на двете очи.За да не се увеличава късогледството,трябва очите да не се преуморяват.И освен това в началото когато диоптърът е още малък е най-добре да носите очила само при четене.Вероятно ще ви трябват 2 чифта.Едни за близо,когато четете от книга или компютър.И едни за далеко,ако седите на по-заден чин и не виждате ясно.Ако успеете да запазите диоптъра малък,може да слагате очилата само при четене.И ако се увеличи над 2,5-3 ще се налага да ги носите за постоянно през целия ден. :-o

Red_Hair
02-26-2011, 13:03
[quote=ArrowsOfDeath]а относно астигматизма положението може и ще се влоши,ако не се коригира ретината,защото е това е прогресивно заболяване :)

Ей,я да не плашиш модератора ни :) Късогледството може да се увеличи,а може и да остане същото.Това,че виждате с различна яснота с двете очи,още не значи астигматизъм.Това е просто разлика в диоптрите на двете очи.За да не се увеличава късогледството,трябва очите да не се преуморяват.И освен това в началото когато диоптърът е още малък е най-добре да носите очила само при четене.Вероятно ще ви трябват 2 чифта.Едни за близо,когато четете от книга или компютър.И едни за далеко,ако седите на по-заден чин и не виждате ясно.Ако успеете да запазите диоптъра малък,може да слагате очилата само при четене.И ако се увеличи над 2,5-3 ще се налага да ги носите за постоянно през целия ден. :-o

дам аз следвам медицина и се предполага че знам какво е късогледство и далекогледство,но ако маааааааалко се загледаш ще видиш че съм написъл че астигматизмът е прогресивно заболяване,и повярвай знам го от офталмолог защото баща ми е с такова и аз имах малки проблеми с очите и се притесних да не го имам генетично и си позволих да разговарям с офталмолог препоръчан от чичо ми който е кардиолог,но оценявам преписаната от гугъл информация която ми даваш и съм ти благодарен,и не се опитвам да плаша никого,защото не ми пука за никого,единственото което се опитвам да правя е да помогна по някакъв вид,с диагнози различни от твоята "иди на лекар"която даваш винаги.на всеки има някого който да каже "иди на лекар",но хората пишат тук,с очакване да чуят различно нещо,тей че без никви лоши чувства ти казвам,ако имаш да кажеш нещо с което да опровергаеш някое мнение,но добре аргументирано,го направи а не търси на сила с кого да се заядеш.поздрави :smt007 :mrgreen: =P~

redbul2
02-26-2011, 13:39
Нямам намерение да се заяждам с когото и да е.Само уточнявах някои неща,за да не се страхува някой прекалено от написаното от теб. Говорил си с офталмолог,но не всичко си запомнил точно от това което ти е казал,предполагам.Какво е това животно,астигматизъм-прогресивно заболяване?(И се пише и казва ПРОГРЕСИРАЩО,а не ПРОГРЕСИВНО. Имаме прогресивен човек,тоест с нови,напредничави идеи,привърженик на прогреса.Имаме и да прогресираш в някоя област или поприще.Прогресирам,тоест развивам се,напредвам).Астигматизмъ е пречупване на светлината по различен начин в едно и също око.Това астигматично око има различно пречупване по 2 негови оси.Примерно,грубо опростено по хоризонтала и вертикала.Да речем,че по хоризонтала окото пречупва образа с 2,75 диоптъра(късогледство и астигматизъм),а по вертикала с 3,25 диоптъра.Върху ретината няма да се се получи фокусиран образ в една точка,а едно размазано елипсовидно поле.И ако той астигматикът гледа през обикновени лещи 3 диоптъра пак няма да вижда ясно.Трябва да носи специални цилиндрични стъкла.Които изравняват различното пречупване по главните оси.Да,копирам от нета.Но за разлика от теб студента-медик ги разбирам нещата. :D

kalpazanka
02-26-2011, 14:36
Айде стига с този астигматизъм! Слагате го където трябва и където не! Аз също виждам по-слабо с дясното око, но нямам астигматизъм категорично и диоптърът ми не е мръднал от три години! Не поставяйте диагнози! Не изземвайте функциите на знахари/баячки/гледачи на кафе и офталмолози! Последните неслучайно учат по една дузина години.

experiment_m
02-26-2011, 15:00
Лекарите имат доста опит и в повечето случаи качествена апаратура за провеждане на изследвания ... Въпреки това в много случаи грешат. След като те грешат в някои случаи, представи си до каква степен са правилни отговорите на въпраса ти тук.
П.П. От устата на доктор съм чул, че повечето хора вижда различно с двете очи и не винаги се налага използването на очила. Така, че спокойно можеш да отидеш на консултация и да видиш какво е състоянието на твоите очи.

reni7o0o
02-26-2011, 18:38
Здравейте,на 15 години съм и от скоро забелязах,че с едното око виждавм малко по-размазано и по надалече предметите ( буквите , цефрите и т.н) Със двете очи си виждам перфектно с дясното нямам проблем но като гледам само с лявото някакви букви или цифри и ги виждам размазано , моля ви помогнете . Благодаря предварително ! :P

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

Отиваш на преглед в някоя оптика или при някои очен лекар... само те могат да ти помогнат, тук във форума най-много да те наплашат :-D

BlackEyedPeas
02-26-2011, 19:07
WTF? Точно т'ва виках вчера на една приятелка :shock: Не, че виждам толкова размазано, но може би аз си внушавам, но сякъш е съвсеееееееееееееееееееее еем леко по-размазано.

WinterIsComing
02-26-2011, 20:06
Ами най-добре е да се отиде на очен лекар, естествено. Преглед ще ти даде най-пълноценна и точна информация. :)

Agllka
02-27-2011, 07:16
И аз бях така до преди 2 години, с едното око виждах по зле... очила нося от осми клас и в началото ми бяха с различен диоптър, но постепенно ми се изравниха - очната каза, че е било в резултат от разстежа и като спрях да раста на височина всичко се нормализира... с момента дори и компютрите се затрудняват да открият разлика между диоптрите на двете очи... но си нося очилата редовно и очната ми лекарка е много добра - следи ме и като забеляза леко подобрение, веднага ми намали диоптъра, за да се изравнят нещата.... най-добре отиди на очен лекар и там ще ти кажат точно какъв е проблема... а астигматизма е нещо съвсееееем различно, не се бъркайте...

пс. не знам дали носиш очила, но ако ти кажат че е необходимо не се разсейвай, ами ги слагай, защото иначе ще стане много по-лошо и ще съжаляваш... само си помисли един шофъорски курс как се кара с кофти зрение ;)

SlowDownBaby
02-27-2011, 19:20
Аз също виждам размазано с едното око,от доста години и лекаря ми каза,че имам мързеливо око...не помня как беше медицинския израз за това.Носех известно време очила ,но не можех да ги понасям и ги махнах.Не се е влошило...стой си така години наред и не ми пречи.Дори не забелязвам.Странното е,че като гледам коментарите май всеки 3ти го има този проблем . :D

xkorem
02-27-2011, 19:33
И аз виждам размазано с 1-то око.Кво да правя.. :D:D