PDA

View Full Version : нещо,което се чудя от отдавна..плс отговорете ми?



zutkata
02-25-2011, 16:53
Какво означава да обичаш? Каква е разликата между любовта и привличането,между любовта и харесването? Лично аз смятам,че съм влюбена..но как мога да съм сигурна? Момчето,с което съм гадже ми е и най-добър приятел. Има ли възможност да съм ги смесила и всъщност да не го обичам? ..моля за помощ!! :oops: :P

evilgirl95
02-25-2011, 17:10
Еми да те привлича някой означава според мен да се интересуваш само от външността му, а да обичаш означава да си загрижен за другия, да не искаш да го изпуснеш от погледа си, да искаш да прекараш живота си с него! Нещо което може да ти помогне, е че аз като видех преди приятеля си да се заприказва с друго момиче, не ми пукаше, но сега когато изобщо го видя до друга почвам да ревнувам ужасноооо. Когато си представя живота без него ми избиват сълзи.. когато го видя нещо отвътре ми трепва .. просто знам че той е човека.. представяш ли си, че в бъдеше може да се получи нещо между вас.... не знам никой не може да ти каже дали го обичаш или не. Как се чувстваш с него.. можеш ли да си предтавиш живота без този човек.. ако отговорът е да... значиии не се заблуждавай може и да си леко луднала по него, но не го обичаш/

ScarletBite
02-25-2011, 17:14
Аууу... въпроси, въпроси. ЗАпри се малко. :)
Не ти трябва да си сигурна, че е любов. Не ти трябва да знаеш името на чувството. Ще го разбереш след време - когато сте се разделили и си натрупала достатъчно опит след това. Но... не ти трябва. Просто обичай! С цялото си сърце! Няма грешна любов! Дори и да се нараниш, ще си струва, повярвай. :)

И един поздрав (текстът специално за теб):
Words like violence
Break the silence
Come crashing in
Into my little world
Painful to me
Pierce right through me
Can't you understand
Oh my little girl

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

Vows are spoken
To be broken
Feelings are intense
Words are trivial
Pleasures remain
So does the pain
Words are meaningless
And forgettable

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm (http://www.youtube.com/watch?v=aGSKrC7dGcY)

Bonita1991
02-25-2011, 17:16
ммм според мен любовта не може да се обясни :) това е чувство :) усещаш го в :smt007


"Това е чувство кажи ми как да го опиша да беше филм сценария си сам да ти напиша, да бе народна приказка да я разкажа, да бе картина на стената да ти я покажа "

evilgirl95
02-25-2011, 17:20
Сърцето е орган който се разполага в срединната равнина на тялото, между дват бели дроба, то е четириделно, изпомпва кръв.. не смятам да давам лекция по биология и с риск да обидя някого(извинявам се) любовта не се усеща в сърцето.. тя е дълбоко чувство заложено генетично у всеки човек.. така мисля аз. А и според мен има как да се опише.. споменала съм го по горе..

BlueFace
02-25-2011, 17:43
Съгласен съм със ScarletBite и лириките на Depeche Mode :) 8-)

bratignat
02-25-2011, 17:52
Да харесваш, означава да си похапваш, често ягодова торта, понеже това е вкус, който ти допада.

Да си влюбен, е когато тя харесва също торта и ти й я дадеш без да хапнеш хапка.

Да обичаш означава, да й дадеш тортата и да изядеш онези ужасни гъби от лазанята й, имитирайки, колко ти е вкусно. Проста работа.

BlueFace
02-25-2011, 17:57
Да харесваш, означава да си похапваш, често ягодова торта, понеже това е вкус, който ти допада.

Да си влюбен, е когато тя харесва също торта и ти й я дадеш без да хапнеш хапка.

Да обичаш означава, да й дадеш тортата и да изядеш онези ужасни гъби от лазанята й, имитирайки, колко ти е вкусно. Проста работа.

И ето точно по този начин много батковци вкарват наивните момичета в леглата си xD