PDA

View Full Version : Здравни проблеми



hris91
02-25-2011, 18:24
Аз съм момче на 15 години и от около 2 години ми излизат пъпки постоянно по лицето, гърба и раменете. Ходих на дерматолог и ми предписаха лосион, сапун и крем за лице на някаква немска серия. Мажа се от седмица с тях но няма почти никакъв рецултат. Ако може да споделите някаква рецепта за премахването им. Също бих искал да поптитам от какво може да са ми подути лимфните възли но само от дясната страна на шията? Също така ръцете и краката са ми винаги студени а понякога ръцете ми стават дори лилави без да ми е студено. От какво може да е това?
Мерски предварително за отговорите.

ImmortalSportFreak
02-25-2011, 20:37
1. Нормално е тийнейджърите да имат пъпки.Мисля,че като мине пуберетета,ще се махнат.След колко време дерматологът е казал,че би трябвало да ти минат пъпките?От колко време ги имаш?Ако са се появили внезапно,възможно е да имаш някаква алергия.

2.От колко време са ти подути л. съдове? Отиди на лекар.

3.Сигурно имаш слабо кръбообращение(за студените ръце и крака говорим).Храни се здравословно и спортувай повече(активното движение е много важно за кръвообр.).Попринцип някои хора си имат студени ръце и крака и не се лекува,не е опасно.

SwEeTMuFFiN
02-26-2011, 18:48
за пъпките бих ти препоръчала нещо по-силно (има със салицилов спирт. те са по-силни и ги използвай по-рядко) тия дето ги рекламират на garnier или vishi.
а за студените крака- на мен са ми студени ама не лилави. трябва ти повече гимнастика да се раздвижва кръвта. и не носи десни панталони като мен че те също ти спират кръвта. :)

Agllka
02-27-2011, 07:33
1 седмица е мноооого кратък период, за да подействат лекарствата... иска се упоритост.... добре е, че си отишла на дерматолог първо, но трябва и търпение....

не искам да тре разочаровам, но ако генът ти е такъв - да ти излизат много пъпки - спасение трудно ще намериш. От мазилата ще понамалеят и ще минават по-бързо. Използвай си медицинската комсетика, която са ти предписали, почиствай лицето редовно и в никакъв, ама абсолютно никакъв случай не стискай пъпките сама... ако много те притесняват, поинтересувай се за добра козметичка и ходи на почистване от време на време.... ако ти излезе пъпка, просто я прикривай с коректор (отново медицинска козметика по желание).

Относно другите въпроси - за лимфните възли отиди на лекар
За стидените крайници - ако прекарваш много време на компютъра и в седнало положение си е абсолютно нормално - прави гимнастика сутрин ако имаш възможност, дори и за 10-15 минути да е, пак върши работа, а и помага и за поддържане на фигурата ;)