PDA

View Full Version : Депресия (може би)



Source
02-25-2011, 19:23
От 2 месеца насам имам проблем .... Нямам желание да излизам,искам да съм сам,чуствам се излишен и тем подобни неща.Страх ме е да излезна,защото на 3-4 пъти излизам и изведнъж,както си седя в кафето,получавам сърцебиене,в главата ми става нещо,все едно се побърквам и искам веднага да се прибера....незнам,на какво се дължи това точно,но поне доколкото се интересувах по нета,маи на това му се вика ДЕПРЕСИЯ.Кажете хора,как мога да си помогна !!!

ImmortalSportFreak
02-25-2011, 22:26
При някои хора в пуберетета понякога се случва да изпадат в депресия.Не се притеснявай.Реши проблема,който те тревожи.Ще отмине.Гледай позитивно на нещата,учи и се забавлявай.Запиши се на спорт. 8)

SmilezZz
02-26-2011, 07:12
Да,преживяваш вид "лека депресия".. Нормално е в тийнейджърска възраст.. На всеки му се случва..
Иначе излизай с приятели,вдигни си самочувствието.. Учи,забавлявай се.. Запиши се на някакъв курс,намери си някакво хоби..

MiMcHeToOo
02-26-2011, 07:26
Не мисля, че това е депресия. По-скоро е т.нар. Фройдизъм. Не приемаш някаква ситуация на подсъзнателно ниво и оттам тялото ти си създава условен рефлекс, в твоя случай сърцебиене и т.н. Да, лекува се с антидепресанти, но не е депресия! Отиди на психиатър.

Source
02-26-2011, 10:32
И дума да няма.Няма да ходя по психиатри и да се тъпча с антидепресанти.Искам сам да си помогна и за това пуснах темата :)

GrippingBosh
02-27-2011, 09:17
Спокооййно ,нямаш нужда от психиатри :) И аз съм се чувствала така ,всичко е въпрос до вътрешната ти нагласа ,щом си решил да си помогнеш има напредък.Може би имаш повече проблеми от обикновено и ти е пренатоварено ,опитвай се да се развличаш и да забравяш за тези неща.Търси хората повече,общувай с класа си повече ,с приятелите ти ги викай да излизате ,да правите нещо заедно и да се разнообразявате,както споменаха по-горе спорта ще ти се отрази страхотно,хем ще си поддържаш формата ,хем ще се изморяваш и въобще няма да ти се мисли и отрицателните емоции ще намалеят.Може някое хоби да си измислиш да си ангажираш времето - било то рисуване,нещо свързано с музика

krissy7
02-27-2011, 12:41
Аз те съветвам да отидеш на психиатър.И аз не исках да ходя , но ето , че като отидох откриха нещо за което дори не съм подозирала.Просто нищо не ти струва освен някви мизерни пари да отидеш да разбереш кво ти има.

Biiiitch
02-27-2011, 12:53
Отиди на психиатър. Аз бях в депресия също, но доста по-тежка от твоята. Сега, при мен се наложи да пия лекарства, но при теб не смятам за необходимо. (От моя гледна точка, де.) При повечето от тинейджърите е възможно да преживяват депресия, тъй като преминават в различни етапи, блаблабла, но е по-дорбе да отидеш при специалист, за да ти обясни по-подробно, и много по-добре.

П.С. Ако не искаш хапчета, никой лекар не може да те задължи да ги пиеш. Така че спокойно. ;)

П.П.С. Трябва да си много силен човек, за да можеш да си помогнеш сам. А, ако си такъв, просто започни пак да излизаш, опитвай се да имаш повече социални контакти, или ходи на някакъв спорт; просто нещо, което ти е приятно, за да можеш да се разсейваш. И сутрин, като се погледнеш в огледалото си кажи "Аз съм нужен на всички", или нещо от тоя род.

Стегни се малко и ще се оправиш, само недей да се отчайваш. ;)

Source
02-28-2011, 09:06
Снощи,както си седях вечерта сам на компа,пак ми стана така .... седях си,испаднах в няква дупка,чудех се къде да се разходя в нас,испаднах в паника,сърцебиене .... и за 10 мни ми мина ... сега съм добре ... мисля втори пък,ако ми стане пак така,както снощи,да се обърна към доктор !

storex
02-28-2011, 23:44
Както си стигнал(а) до това положение, така и ще отмине, стига да се сблъскаш с нещо по-интересно и да си намериш занимавка, успех! :)

StolenBliss
03-01-2011, 16:57
Абе вие изобщо никва ли разкила не правите м/у психиатър и психолог :-o Отиди на психолог, не на психиатър.

Source
03-03-2011, 12:23
Другия признак,е че постоянно ми се спи и ми е едно такова сънливо.Което не ми харесва много :(

gab4ooo
03-08-2011, 20:58
аз получавах сърцебиене и до там подлудих наще че ми напраиха всички изследвания на сърцето и всичко ми беше наред . но аз продължих да се вкарвам във филми . не пий антидепресанти .те са като дрогата почнеш ли няма спиране

ForzaFelipe
03-08-2011, 21:19
Има много хубави червени хапченца,да ти дам малко?Много помагат,ама ся не мога да ги намеря да ти кажа името...