PDA

View Full Version : Лазерна корекция на късогледство



SnuEEp
02-25-2011, 21:23
Здравейте.
Решил съм да си направя корекция на очите като навърша 18 години.Искам да ме посъветвате каде да я направя цена,качество и т.н.Ако някой е си е правил такава операция как протича...дали е разумно да се прави,има ли някъв риск операцията да е успешна.Всякакви мнения по тази тема са добре дошли.
Моля за вашите отговори.

ImmortalSportFreak
02-25-2011, 22:16
Тази операция е хубаво да се направи даже след 20-годишна възраст.Това е така,защото на 20 роговицата ти е развита напълно.Откъде си?Мен не са ми правили такава,но очният ми лекар работи в Токуда и ми предлага този вид операция(обаче за далекогледство).Не мога от личен опит да ти кажа,колко е успешна тази операция и дали има смисъл да се прави,но познавам приятелка от Италия,която си е направила лазерна корекция на очите за късогледство и веднага след това виждала много добре и махнала очилата.Ти очила или лещи носиш? http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/716/%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BD% D0%B0_%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D 0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE__%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D 0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1% 82%D0%B2%D0%BE_%D0%B8_%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0% B3%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC ето линк за тези процедури(съжалявам,че толкова голям излезе.. ;д). Цената ще разбереш ,след консултация с офтамолог.

Red_Hair
02-26-2011, 12:36
абсолютно вярно е всичко и аз препоръчвам Токуда и операцията е успешна,само се консултирай с лекар кога може да се направи и всичко е ок

kalpazanka
02-26-2011, 14:29
Колко диоптъра имаш?
Това с препоръката за Токуда ми мирише на комерс. А и няма гаранция, че диоптърът ще се снижи. Както казва очната ми- няма гаранция, че ще махнеш очилата.

SnuEEp
02-26-2011, 18:24
От Благоевград съм.Нося контактни лещи около година + няколко месеца 1,75 +- и на двете очи късогледство

SnuEEp
02-26-2011, 18:24
От Благоевград съм.Нося контактни лещи около година + няколко месеца 1,75 +- и на двете очи късогледство
Едит: Извинявам се за двойния пост малко се скапа нета

diksi
02-26-2011, 18:25
Майка ми си коригира зрението (говорим за късогледство с висок диоптър)
във Варна..доколкото помня май беще 2000 лв, но дали беше на око или
за двете очи ще те излъжа..Както всяка операция, така и тази не може
да даде 100% гаранция, че ще се оправиш, защото всеки е индивидуален
Отиди на място прегледай се и сам прецени

пс - ако се сетя за нещо повече ще пиша : )

kalpazanka
02-26-2011, 18:25
Адски мижав диоптър за лазерна корекция. Не си струва.

SnuEEp
02-26-2011, 18:28
еми струва ли си да нося очила който ми страшно много пречат щот съм спортист или контактни лещи само да се тормозя с тях за толкова малък диоптер..

kalpazanka
02-26-2011, 18:30
А струва ли си да бухнеш толкова пари и да няма ефект, че даже и диоптрите да се увеличат?

reni7o0o
02-26-2011, 18:32
А да те питам... защо очните лекари, офталмолозите носят очила вместо да си направят операция.
Но операцията си е твое решение, до колкото знам обаче има вероятност след време пак да се появи диоптер и то по голям от този който си имала. За това или контактни лещи или очила като се има напредвид, че сега има огромно разнообразие, даже сега навлизат такива със сменяеми дръжки и мисля да си взема едни... с няколко чифта дръжки и да си ги менкам :)

reni7o0o
02-26-2011, 18:37
еми струва ли си да нося очила който ми страшно много пречат щот съм спортист или контактни лещи само да се тормозя с тях за толкова малък диоптер..
във всяка добре оборудвана оптика предлагат очила и за спортисти... ;)

Agllka
02-27-2011, 07:24
1,75 не е толкова много, аз с толкова си живея от години и единствения ми проблем е че си ходя като замаяна по улиците и обикновено се разминавам с хора, които познавам без въобще да се усетя.. така че съветът ми е изчакай до към 20-22 примерно... моята очна така ми обясни нещата - късогледството понякога се получава в следствие на бързото израстване на височината през пубертета (иди разбери къде е връзката,м но си е вярно) и съответно до като тялото ти не е абсолютно завърено, може да се получат някакви отклонения... за жените дават, че се развиват до към 20-22 години, индивидуално е, така че по-добре изчакай до тогава, иначе може да се окаже напразно и след няколко години да се наложи отново да си правиш операцията :)

аз лично не бих си направила такава операция... едно че ме е страх, а и обожавам очила с цветни рамки, с декорации и всякакви такива - а и обожавам как ми стоят...

kalpazanka
02-27-2011, 07:44
късогледството понякога се получава в следствие на бързото израстване на височината през пубертета (иди разбери къде е връзката,м но си е вярно) и съответно до като тялото ти не е абсолютно завърено, може да се получат някакви отклонения...
Счита се, че очната ябълка расте, докато не е завършил растежа на цялото тяло. Обикновено питат дали си стационирала един и същ номер на обувките или ходилата продължават да нарастват- така се ориентират грубо. Затова по време на растеж и диоптрите растат, защото окото става още по-дълбоко. Затова и казах, че корекция на тази възраст и то точно в Токуда си е жив комерс.

mariam123
02-27-2011, 16:30
Брат ми си направи такава операция преди 2 год.във Варна. Тази клиника ни бяха препоръчали. Препоръчвам ти да изчакаш,докато станеш поне на 22. Преди самата операция,той ходи 2 пъти на изследвания. Тогава още могат да ти кажат, дали има вероятност,след операцията пак да ти се появят проблеми с диоптрите. Самата операция струваше 600? на око. За изследванията не мога да ти кажа.

valio95
02-27-2011, 17:00
Здарсти, за да мислиш да си правиш операция като навършиш 18 предполагам, че имаш астегматизъм ето тук можеш да видиш как точно става http://www.vbox7.com/play:86ab580b

bacifan2
01-27-2012, 12:06
Някой има ли информация за лазерна корекция на зрението в очна болница Луксор - Пловдив. Чувам добри отзиви за лазера им (бил на Карл Цайс) и цената ме устройва. Моля споделете какво мислите?
http://luxorclinic.com/laser-correction.html

mariana90
02-01-2012, 10:35
аз съм с 4.5 диоптера късогледство чела сам доста за операцията консултирала съм се с доста специалисти, всички ми казват едно и съшо трябва да спре да ти се развива окото това се случва след 22 години, трябва диопера ти да не е мърдал една година за да ти направят операция аз в момента чакам точно това да ми спре диоптера и сам се насочила към клиниката в Истанбул тя е европейска лечението е около 2000-3000 лв но си струва поне за моя диоптер. потърси в гугал има доста информация за тази клиника и има жена в България с която можеш да разговаряш и тя ще те посъветва какво да правиш. Аз лично не съм чула добри отзиви за Варна преди 4 години един приятел се оперира там и в момента не вижда с едното око, преди 2 години един друг приятел също се оперира там и после имаше повишаване на диоптера и доста проблеми.Успех.

bacifan2
02-16-2012, 07:42
Здравейте, преди време питах за лазерна корекция в Луксор- Пловдив но не получих отговор. Ето че се престраших и се подложих на лазерна корекция на зрението миналата седмица четвъртък - 9 Февруари в тази клиника. Имах минус 6.25 и минус 5.75 диоптри на дясното и лявото око и лек астигматизъм. Веднага след ставането след процедурата ме попитаха дали виждам часовника окачен на стената и аз го виждах. Дори виждах цифрите и точни час (преди корекцията на 2 метра не различавах пръстите без очила). Направо неможех да повярвам че веднага след операцията виждах без очила. Първия ден имаше леко дразнене в очите и затова редовно трябваше да капя капки. На следващата сутрин нямаше дразнене- нямаше проблеми- и вече виждах без очила. По навик се обърнах към нощното шкафче да си потърся очилата но нямаше нужда. Наистина трудно се престраших но вече 1 седмица зрението ми е перфектно - на прегледа виждах и най- малките букви от таблицата- дори ме пробваха на 120 процента зрение и буквите там ги виждах също. Още немога да повярвам. Хора - правете си лазерна корекция наистина си заслужава и определено чувството да виждаш без очила неможе да се опише с думи. Дано моят опит помогне и на други. Успех