PDA

View Full Version : Имат ли отношение парите в любовта?



moneycomeme
02-26-2011, 11:39
Тривиален въпрос с лъжливи и рядко искрени отговори.Имат ли парите място и отношение в една любовна връзка?По-специалния ми въпрос е: смятате ли,че една жена трябва да бъда нежността и красотата,хармонията и спокойствието,а мъжа сигурността(основния доход),достойнството и вниманието?Или е по-нормално и двамата да си разпределят задъженията,от време на време и мъжа да мие чинии,от време на време жената да поработва повечко,но не за удоволствие,а за пари?И ако да(ако подкрепяте втората теза) не се ли изгубва женското в девойката и типично мъжкото в младежа?Благодарна ще съм ви да отговорите на въпросите ми,благодаря и за отделеното внимание.

eXxXciTeD
02-26-2011, 11:44
В любовта парите нямат отношение, или обичаш някого или не, ако парите са фактор се получава доста грозно. За семейните неща, които ти говориш... напълно нормално е, мъжът да помага с неща като миене на чинии и подобни, не виждам нищо лошо, напротив. Сигурността и осигурянването на семейния живот зависи и от двамата, но да, мъжът трябва да осигури семейството си.

tanch3t093
02-26-2011, 11:54
Не и в истинската любов!

katericArofl
02-26-2011, 11:56
Както каза човекът над мен или обичаш някого, или не... Въпросът е, че в едни по задълбочени отношения, при едни големи и узрели хора, парите играят мн важна роля. Голяма работа, ако обичаш някого, като нямаш пари да си платиш тока, сметките, храната.. тогава, колкото и да обичаш, се появяват караниците, всички финансови проблеми намират отражение и във връзката...

BaffaLsc
02-26-2011, 11:58
В любовта парите нямат отношение, или обичаш някого или не

Greennight
02-26-2011, 12:03
Попринцип специално за Любовта не играят никаква роля,но за съвместния живот да...Попринцип е повече мъжка работа да изкарва основните доходи,а жената да се грижи за семейството.Лошото е,че днешните девойчета си търсят богаташи независимо дали са красиви или не,само за да ги осигуряват...И всъщност 2/3 от младите жени,които ходят с богаташи основната им дейност е да ходят по кафета...Не да чистят и готвят както би трябвало...

TheBeliever
02-26-2011, 12:10
Отношение към любовта нямат, но имат към връзката. На ниво семеен живот, разбира се, пубертетските истории няма какво да ги обсъждаме.

Паричните проблеми пораждат напрежение у партньорите, нервност и често са повод за дразги. Аз лично не смятам, че мъжът е длъжен да издържа семейството, нито, че "на жената мястото й е в кухнята" (образно казано). В днешно време няма нищо по-нормално от това двамата партньори да работят и да поемат заедно разходите на семейството си. Както и няма нищо ненормално или срамно мъжът да пусне пералнята или да измие чиниите. Нито изкарването на пари прави жената по-малко жена, нито помагането в домакинските задължения прави мъжа по-малко мъж.

MilanowPz
02-26-2011, 12:39
има .. но след 18-20 години ;дддд

питат жени какво обичат най много в мъжа
1-вата : Очите
2-рата : косата
3-тата : душата
4-тата : ПОртмонето

НАУЧНОДОКАЗАНО Е ЧЕ 1 НА ВСЕКИ 4 ЖЕНИ КАЗВА ИСТИНАТА :)

RaisedOnRock
02-26-2011, 12:54
Попринцип специално за Любовта не играят никаква роля,но за съвместния живот да...Попринцип е повече мъжка работа да изкарва основните доходи,а жената да се грижи за семейството.Лошото е,че днешните девойчета си търсят богаташи независимо дали са красиви или не,само за да ги осигуряват...И всъщност 2/3 от младите жени,които ходят с богаташи основната им дейност е да ходят по кафета...Не да чистят и готвят както би трябвало...
Защо мислиш,че е мъжка работа да се изкарват пари?И защо мислиш,че ролята ни е да чистим и готвим? :)
Иначе съм съгласна,че за любовта не играят,но за съвместния живот-да.
Не приемам въобще връзки, в които единият партньор работи,а другият-не.И не смятам,че изкарването на парите е мъжка работа.Напротив.Мъжът и жената,според мен,трябва да работят и да си поделят задълженията вкъщи.Това е пълноценна връзка.Жени,които стоят вкъщи,чистят и готвят не ги приемам.

w0sh
02-26-2011, 13:03
Тя не може да възникне ако няма пари.

moneycomeme
02-26-2011, 13:09
Свидетел съм на следната история:Жената ражда,работи,обича раздава се и накрая психозата я подгонва яко,а мъжа си пие бирата,лежи,поработва от време на време и бездейства.Иначе нито тя нито пък той са лоши хора.....просто явно лоша комбинация...Има доста такива двойки..от тази гледна точка реших да ви запитам и да поискам уточнение на отговорите ви.Благодаря на отговорилите.Не винаги жената е ,,лошата'' във филма.

relax4o
02-26-2011, 13:16
В любовта не могат да играят роля парите. Ако парите правят любовта значи тя реално я няма. И да няма ток, водя и тем подобни неща, ако се обичат естествено, че няма да се разделят заради това и ще се подкрепят да направят всичко възможно да го възстановят.


Колкото за домакинската работа. Няма лошо да се поделя работата, но ако само мъжа вади парите, а жената си седи вкъщи, естествено, че мъжа няма да изяви желание да помогне на жена си докато чисти. Все пак той се е бъхтил цял ден(зависи от работата), а тя си е гледала сериалите по телевизията. Иначе, ако и двамата работят няма лошо мъжа да помогне на жена си за чистенето. Все пак и той живее в същия дом.

За ваденето на парите няма полови ограничения. Какво, ако жената е някоя бизнес дама и вади много пари, какво ще е спре да работи и да вади пари за семейството си. Парите все пак са материалното в живота, без тях не може. Плюс това има много жени, които примерно не могат да поискат пари от мъжете си, за да си купят някоя и друга дрешка, а когато са си ги изкарали собственоръчно е много по-добре за тях.

ivcheto0o
02-26-2011, 13:32
Съгласна съм с мнението на miminko

kalpazanka
02-26-2011, 15:06
При живеенето под един покрив парите имат значение- наеми, сметки, памперси/дрешки/обувки/учебници и джобни за децата и т. н. В поста си изключвам случаите на златотърсачките, които си търсят притежател на дебело портмоне и се чудят как да го задържат, защото, освен да си клатят/вирят краката, друго не могат.
Остаряло е схващането, че мястото на жената е в кухнята до готварската печка. Ако има желание за работа и квалификация, защо да не ги използва по предназначение? Ако мъжът няма нищо против и не е изтъкан от комплекси, защо не и тя да е тази, която внася повече пари вкъщи? Ако само мъжът работи и издържа семейството сам, в един момент има риск да се стигне до натяквания и системно унижаване на жената- имам комшии жив пример.

VaMpiRKaTaaa
02-26-2011, 15:24
miminko

Ако любовта значи връзка,да
Напълно съм съгласна с това изречение на Мимето.
Но извън него,смятам следното:
Да,жената трябва да е олицетворение на нежността.
Нo не,в никакъв случай ,не и да си седи по цял ден в къщи.
Иначе,ако имат семейство и връзката им е сериозна,да жената може да си седи у дома и да гледа децата и къщата,a мъжът да изкарва парите.Относно парите и любовта,не мисля,че ако обичаш човека до теб,го обичаш,такъв,какъвто е.Независимо имали пари,нямали..грозенли е,красив ли е..итн.

Linns
02-26-2011, 23:12
Всъщност в тази тема задаваш два конкретни и доста различни въпроси.. На първия отговори в анкетата с "да". според мен парите биха могли да са повод на караници, спорове и дори нещастие в една връзка.. общо взето - да, парите имат отношение в любовта..
На втория ти въпрос - не мисля, че се изгубва женското и мъжкото в това да си разпределят задълженията.. Мъжете не са по-малко мъже ако помагат вкъщи, напротив прави им чест, че улесняват жената която обичат, показва уважение към труда и.. И ако жената работи това не я прави автоматично мъж или небрежна домакиня (ако въобще е такава).. Да не говорим, че ако жените спрат да работят и застанат вкъщи, всички тези години борба за правата на жените отиват на кино.. Едва ли някой иска това..

RoSKo0o0
02-26-2011, 23:53
Естествено, че не!
Сигурно, ако си в неутрална зона, сред природата без правителства и данъци парите ще играят голяма роля за любовта РОФЛ! Истинските хора, които се обичат, МЕЖДУ КОИТО ИМА ЛЮБОВ - за тях парите не са проблем, ако са... значи не са това, което казах ;)

П.С. Те нали знаете и в пещерите парите са имали голямо значение за любовта... какво да се прави... към 1 000 0000 000 са си плащали :shock: :shock: :shock:

GregoryHouse
02-27-2011, 00:20
Имат значение разбира се. Без пари най-малкото няма как да живеете. Да не говорим, че как бихте се чувствали, ако само партньора ви изкарва пари, а вие седите само. И като трябва да го молите за пари и да си купите цигари...найс, а. С парите можете да осъществите мечтите си. Парите са просто средство за просперитет...

snekity94
02-27-2011, 01:06
Естествено че имат. Парите са от значение за всичко :P

moneycomeme
02-27-2011, 08:09
Съгласна съм от части с мението на почти всеки един( с малки изключения),но има една подрбност,на която опитах да наблегна,но очевидно не успях.А какво се случва ако вместо жената няма пари и моли за цигари,мъжът е на това положение?Този отговор изобщо не е конкретизиран като възможен,ето че самите вие лишавате ,,равноправни'' от смисъл......Нали мъжът по презумция не е задължен да работи и издърж цялото семейство.. ;]]?А обратния случай?

kalpazanka
02-27-2011, 08:13
Ами надали ще му натяквам, ако по стечение на обстоятелствата той изкарва по-малко от мен. Стига той да няма проблеми от този факт, аз няма да повдигам въпроса.

ByBinKaa
02-27-2011, 09:28
В любовта парите нямат отношение, или обичаш някого или не, ако парите са фактор се получава доста грозно. За семейните неща, които ти говориш... напълно нормално е, мъжът да помага с неща като миене на чинии и подобни, не виждам нищо лошо, напротив. Сигурността и осигурянването на семейния живот зависи и от двамата, но да, мъжът трябва да осигури семейството си.

:)