PDA

View Full Version : Храни подходящи по време на ограничаване!+Резултати



DisturbiaV
02-26-2011, 12:41
В темата не става дума за диети,гладуване и т.н.От месец съм започнала да гледам колко калории има в определена храна и се опитвам да замествам нещатата с по-малко калорични неща.Не ям пържено,сладко,хляб и т.н,НО рано или късно ще искам да ям шоколад примерно и не съм от хората,които могат да се задоволят с 2-3 парченца 8-)

Та вие с какво замествате нуждата от сладко?
Какви храни ядете по време на ограничаване?
ииии така нататък всяко мнение би било полезно на мен и други,които се опитват да се стегнат :)

GrippingBosh
02-26-2011, 13:04
Махнах солта,тестеното и сладкото,всичко в тея пакетчета чипсове,вафли и тем подобни глупости.По 1-2 филии препечени сутрин е достатъчно поне за мен.Като ми се дояде сладко или пия много вода и си залъгвам глада :-D или си хапвам малко черен шоколад.Наблягам на зеленчуци и плодове.

Infinity
02-26-2011, 13:23
Прияде ли ти се сладко имаш няколко приемливи варианти - ядеш плодове, плодово мляко / Култура , примерно / , чай с повечко мед или натурален шоколад с какао над 60%. :)
Други храни подподящи по време на ограничение са тези, които всички знаем - плодове, зеленчуци, кисело мляко, пълнозърнести храни, риба и крехко пилешко/пуешко месо. :)
Не забравяй суровите ядки и млечните продукти, защото са изключително важни тези полезни мазнини за нас момичетата. :)

Wwwooow
02-26-2011, 13:26
В темата не става дума за диети,гладуване и т.н.От месец съм започнала да гледам колко калории има в определена храна и се опитвам да замествам нещатата с по-малко калорични неща.Не ям пържено,сладко,хляб и т.н,НО рано или късно ще искам да ям шоколад примерно и не съм от хората,които могат да се задоволят с 2-3 парченца 8-)

Та вие с какво замествате нуждата от сладко?
Какви храни ядете по време на ограничаване?
ииии така нататък всяко мнение би било полезно на мен и други,които се опитват да се стегнат :)

В редките случаи, когато замествам сладкото- ям МЕД,банани
Отказах газираното,солта...
Чудя ти се как издържаш без хляб ? по-скоро бих могла да не ям сладко,от колкото хляб..Наяждаш ли се,така без хляб??
и да ви питам...от бейкролса,маретите и солетите дебеле ли се много?
по-добре ли е някое от горе изброените или една филия хляб с салам/филе ?? Сори за глупавите въпроси,но не съм много наясно с нещата

DisturbiaV
02-26-2011, 13:27
Ще добавям неща,когато се сетя.Варени картофи и извара(58 kcal) ям,когато съм доста гладна.За хората,които не им е вкусно да добавят малко лютеница.Кажете от консерва,коя е най-диетечната с риба тон.Видях доста апетитна салата с 480kcal някъде калории и понеже не ям половината неща от там би била страхотна!
линк към салатата http://www.menumag.bg/recepta/dietichna-salata-s-riba-ton

Прилагам и няколко рецепти от друг сайт на който попаднах:
за хората обожаващи домати :)
Доматена крем-супа

Продукти:
1 кг домати*, 1 глава лук, 2 скилидки чесън, 2 с. л. захар (захарта се слага да убие киселостта на доматите и в сосове и в супи), 2 с.л. зехтин, няколко листенца босилек, 2 щипки черен пипер, сол, 1 литър вода.

Чесъна и лука се нарязват на ситно и се задушават в зехтина. Прибавят се нарязаните и почистени домати, захарта, водата и пресния босилек. Подправя се с черен пипер и сол. Нека поври 30-40 минутки, след което се пасира. Супата се прецежда и преди сервиране се украсява с листенца босилек. Може да се приготвят и крутончета.

Супата може да се консумира и студена.


* Доматите са много богати на витамини, минерални соли, витамин С и витамин А. Достатъчно е да се изяжда по един голям домат на ден, за да си набавим почти цялото количество витамин С и витамин А, което е необходимо за деня. Доматите съдържат 17 пъти повече желязо от млякото, два пъти повече от яйцата и три пъти повече от рибата.
_________________



за любители на картофите:
Картофи и броколи на пара
3 средно големи картофа
4-5 броколи (от малките....аз използвам тези замръсените на Бондюел)
зехтин
ленено семе
сол
индииско орехче

Обелвам каротфите и ги режа на едри кубчета и ги слагам ,заедно с броколите в кошницата за пара...Когато са готови ги намачквам на пюре и ги заливам, докато са топли със зехтина...поръсвам с ленено семе,сол и индииско орехче...

Каротфи с карфиол
3 големи картофа
5-6 розички замръзен карфиол
зехтин
лимон
черен пипер,сол
ленено семе


Картофите се обелват и се нарязват на едри кубчета...сваряват се заедно с карфиола...отцеждат се от водата и докато са топли,намачакват се с вилица и се заливат със зехтина и лимона...поръсват се със сол,черен пипер и ленено семе!

Диетичен чипс
картофите се рендосват като за чипс...нареждат се в тавичка с хартия за печене и се поръсват с чесън на прах и червен пипер...който иска и кайенски...пекат се в силно загрята фурна по десетина минути от едната и 1- от другата страна...

та това са свръх диетични...без сол...без мазнина...и много вкусни
за ценителите на моркова 8-)
Салата от моркови с ряпа


800 гр моркови
400 гр бяла ряпа
балсамов оцет (бял)
зехтин (студено пресован)

Ренодосват се морковите и ряпата, като се поправят по вкус със зехтина и оцета...

вкусотийка с банани
Бананови понички

Продукти:
1/2 ч.ч. брашно, 3 с.л. захар (или съответстващото количество подсладител), 3 яйца, 1 ч.ч. прясно мляко (по възможност с 1% масленост), 4-5 едри зрели банана, растително масло за пържене

Брашното се смесва със захарта. Едно по едно се добавят разбитите яйца. Постепенно се налива и млякото. Тестото се разбива с миксер, докато се получи гладка смес. Накрая се прибавят намачканите банани. Сгорещява се разстителна мазнина в дълбок съд. От добре разбърканото тесто се сипва с мокра супена лъжица в сгорещеното олио така че да се получат овални понички.

Пържат се докато добият равномерен златист цвят от всички страни. Изваждат се върху домакинска хартия за да се отцеди излишната мазнина.

Поднасят се топли.

Steff9423
02-26-2011, 13:29
Аз също се ОПИТВАМ да спра сладкото,тестеното и да ям по-малко сол.
Разбира се е малко трудно,още първтата седмица неможе да спреш всичко.
Замествам сладкото с ябълки и мляко,засега.После мисля да спра и захарата в кафето и чая.Тук в Испания има едни супер вкусни царевични филийки,те са с много малко калорий и заместват хляба,и стават да ги ядеш когато ти душа иска.
Отдавна не съм си взимала от тях.. :(
По принцип е хубаво да хапваш Активия,те са доста вкусни и те засищат.Аз понеже не съм от хората със силна воля,понякога се отдавам на изкушението и си хапвам,дори и малко,тестени работи.Но ти предпоръчвам първо да спреш белия хляб,яж само тези с ниско съдаржание на брашно,черните не стват за нищо!
После замени сладкото със кисели млека (ако си като мен-любител на сладкото- първо започни с плодовите млека, после мини на само плодове).
Яж бяло месо-замества солените работи,и салата (много бързо се сваля..)

DisturbiaV
02-26-2011, 13:33
Wwwooow,на ядене ядях по 4 филии хляб.Немислимо ми беше да спра да го ям.Като ядях без и все едно нещо липсваше и го ядях дори и със супи.Свикнах да не ям като освен познатата ни дума "КРАЙ!" 4 дена ядях варива(аз свикнах с леща). И така сета ям хляб само като ми трябва за сандвичи и то го пека на скаричка :)

За сега от 52 дни съм вкусвала само 1 квадратче шоколад и 2 бисквити.Когато ми се дояде ям Активия с горски плодове,въпреки че не е кой знае колко диетична.Черен шоколад не обичам.

Бейкролс-а има 400 калории в опаковка и според мен е мнооого по-добре да си препечеш 2 филиики с шарена сол или парче сирене,отколкото да го ядеш тоя боклук.Отначало карах 1 седмица в училище с бейкролс и понеше почти не ядях мазно,започнах да усещам,че са мазнички и се отказах тотално.

DisturbiaV
02-26-2011, 13:44
за хората,които имат вереме и нерви да си правят салати 8-)

ЗЕЛЕНА САЛАТА СЪС СОС ВИНЕГРЕТ

Използваме маруля или зелена салата, нарязана по познатия начин. Можем, разбира се, да използваме домати, краставици и пр. Подправяме салатата със специален сос, изготвен по следния начин. В една дълбока съдинка смесваме 1 лъжица оцет “Балсамико” (намира се вече и на нашия пазар), със сока на

Schtefito
02-26-2011, 14:39
^ Няма значение марката на консервата,важното е рибата да е в собствен сос (вода и сол).Иначе и Риомаре имат такава със светлосин етикет :)

milenkaa9
02-26-2011, 15:29
темата наистина е доста полезна :) аз бих искала дапитам за това как бих могла да разнообразя менюто си , но без да става мн калорично (говоря за обяд,че тогава си нямам и на идея какво да ям и винаги е едно и също - картофи :( )

ani_sweet
02-26-2011, 15:37
и аз от известно време се мъча да се ограничавам и понеже немога без сладко вчера изядох 1 натурален ш-д на своге(колко е натурален е отделен въпрос) и днес си хапнах 1 кофичка кисело мляко с 2 бананана нарязани на дребно-заместих 1 ядене и така;)

MissNothing
02-26-2011, 18:19
DisturbiaV, колко си отслабнала и колко си висока? И спортуваш ли?
Мен ме интересува царевицата в консерва може ли да се сметне за здравословна храна..

FuckingFreak
02-26-2011, 18:57
52 дни без шоколад, бих ти се поклонила.. Не издържам и седмица без шоколад или нещо което е сладко! Но скоро и аз ще започна така, на мен също ми е интересно дали си отслабнала и с колко.. MissNothing мисля че можеш да ядеш царевица, може да е леко подсладена ама ЛЕКО .. И активията по-добър вариант ли е от среден шоколад?

DisturbiaV
02-26-2011, 19:43
1.60 съм -/+ и бях 50кг най-много 53,но сега съм 45,НО съм с крушовидна форма,което адки много ме дразни и се опитвам да смъкна кг в обсластта на бедрата и дупето.За спорт не ,но всеки ден по 30 мин лягам по гръб и все едно въртя педали на колело,после лягам настрани и си вдигам крака(не знам дали ми схванахте нещо).За да си постегна корема правя коремни преси.Ако не ме беше срам щях да си покажа дебелите крака преди и сега 8-) межи би след малко ще се снимам 8-)

FuckingFreak,давам пример с Lz(тези мъничките) е 206 калории,а за активия зависи вече каква,но горе-долу може би са кантар нещата.Аз и за това казах ,ако си от хората които опитат веднъж и не могат да спрат няма да е по-добре :)

FuckingFreak
02-26-2011, 19:50
Супер! УСПЕХ :-) Продължавай в същия дух ! Аз също съм с крушовидна форма, абсолютно същото както го описа.. Колкото и да сваляме от ръце, гръдна обиколка и корем все краката ще са ни по-дебели от която и друга да е част на тялото.. Не е честно :x Миналата година от май месец се бях мотивирала да не ям сладко до рождения ми ден (10.06) и почти го издържах, малко прегрешавах, но ти направо ме изуми.. Но все пак има разлика на краката нали ?

DisturbiaV
02-26-2011, 20:01
не е малка разликата.Никакви стари дънки не ми стават ...Трябваше да си купувам с 2 номера,ако не се лъжа по-малки,които започват и те да ми стават широки.Преди бях с супер крака дупе всичко за това си казвам,че ще успея,а ако ли не поне няма да съм яла боклуци дълго време.

DisturbiaV
02-26-2011, 20:42
ще се престара да сложа снимки,макар че имам още доста от дупето да смъкват най-вече

http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg преди
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg сега

Wwwooow
02-26-2011, 21:02
ще се престара да сложа снимки,макар че имам още доста от дупето да смъкват най-вече

http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg преди
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg сега

ПОЗДРАВЛЕНИЯ :smt038 :smt060 Голяма воля имаш явно!!!Браво на теб :)

nymphetaminegirl9
02-26-2011, 21:20
уоу :-o браво на теб :) и аз се опитвам да смъквам но напоследък нещо не върви мн мн ограничението :D от началото на януари до преди седмица -седмица и половина бях смъкнала 6 кг ( но бях неразположена последната 1 седмица от ограничението)и след това си качих само 1 кг ..и не съм мръднала от тогава до сега :Д ... опитвам се последните няколко дни да ограничавам отново но не ми се получава, даже и спорта не е особено успешен :D :D най-много да потичам 1-на минути из коридора, за което моите доста ме бъзикат :D ... при мен проблема е ,че рано сутрин не мога да ям (не знам защо , но просто ми е гадно да ям рано сутрин) и ме е срам да си нося неща от вкъщи за училище :D там обикновенно ям солети (60 грама май бяха 228 kcal), или пък фетучини( 80 грама са и не са много по-калорични от солетите) но нещо почват доста да ми омръзват и се чудя вече какво да ям там :Д... понякога си взимам сандвич , като гледам да не е много голям или си разделям с някого принцеса :D ...някой има ли някакви идеи с какво мога да заместя това хранене в училище :D

ri41
02-26-2011, 21:43
ще се престара да сложа снимки,макар че имам още доста от дупето да смъкват най-вече

http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg преди
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg сега
хубави резултати имаш, а какво ти е долу горе менюто, закуска, обяд, вечеря и спазваш ли часове за хранене вечер, за колко време ги смъкна кг

Rebirthing
02-26-2011, 22:41
За диетично хранене препоръчвам следните неща:
Захарта може да се смени със стевия, стевията не съдържа калории.
Солта в най-добрия случай може да се замени с хималайска сол, други варианти са морската, каменната, йодираната и диетичната сол. Един от начините да намалите солта е да подправяте обилно храните с подправки.
От зърнените култури най-добрата е киноата, с отлични хранителните качества + това е подходяща за диетично и здравословно хранене.
Кълновете са страхотна храна ! Вкусни, свежи, хрупкави и с оскъдно количество калории. Най-хубавите кълнове стават от люцерната и много вървят със салати.

Впрочем най-добрия заместител на месото са морските дарове, имат приблизително същите хранителни качества, но са нискокалорични.

:)

DarkKisss
02-27-2011, 04:38
Ако ви се яде сладко можете да хапнете до 50 гр. сушен плод или стафиди. Сладичко си е. Или кисело мляко с 2 лъжици мед.

Jaune
02-27-2011, 08:13
За диетично хранене препоръчвам следните неща:
Захарта може да се смени със стевия, стевията не съдържа калории.
Солта в най-добрия случай може да се замени с хималайска сол, други варианти са морската, каменната, йодираната и диетичната сол. Един от начините да намалите солта е да подправяте обилно храните с подправки.
От зърнените култури най-добрата е киноата, с отлични хранителните качества + това е подходяща за диетично и здравословно хранене.
Кълновете са страхотна храна ! Вкусни, свежи, хрупкави и с оскъдно количество калории. Най-хубавите кълнове стават от люцерната и много вървят със салати.

Впрочем най-добрия заместител на месото са морските дарове, имат приблизително същите хранителни качества, но са нискокалорични.

:)



Киноа и кълнове само в био магазини ли да търся? И да препоръчаш някой, който намираш за добър? :)

DisturbiaV
02-27-2011, 09:42
nymphetaminegirl9,отначало както казах в училище ядях бейкролс след като се освятках,че не е кой знае колко диетично си вземам от тези активии големите и понеже съм до 3 часа на училище я ям цял ден на порции.Тази седмица например с иправих печени филиики и отгоре 2 късчета кашкавал(не покриват филииката).Провери за тези несвита,дето ги рекламират дали стават,защото не съм яла и не съм се заглеждала.

ri41,много зависи дали съм спортувала през деня (ходя в фитнеса в училище 25 мин въртя велоергонометър и след това към 40 мин си играя плютно волейбол).Примерно събота и неделя ям най-малко панеже проспивам закуската.Та ако съм без спорт (винаги ям в 15 и 5) ям по купичка мляко с мюсли.Към 17 и 30 винаги огладнявам и си засищам глада с парче сирене и 2 парченца луканков салам слайс(уж не е много мазен)и за вечеря,ако съм много гладна ям малко от маджата или там каквото има,а ако ли не ям 2 препечени филиики или варени картофи с извара(който му е суха да сложи половин с.л лютеница) или както снощи опитах и останах шокирана,че се наядох риба тон в собствен сос 80 гр,половин с.л извара и половин с.л лютеница.Събота и неделя както казах ям по-малко в 11 и 30 винаги си ям мляко с мюсли,в 15 и 5 ям ако съм гладна нещо леко и вечерта понеже се прибирам в 22(знам,че не е хубаво да се яде след еди кой си час,но ежедневието не ми го позволява) ям същото както всяка вечер.Както се вижда ям по час,но не съм го направила нарочно, просто си имам без да искам изграден режим.


Rebirthing,много се радвам,че на нищо не слагам попринцип сол 8-)



DarkKisss,би ни била нааааййй-полезна и в менюто ви за днес виждам,че ядеш наисина малко,но предложи храни,които ядеш,вкусни рецепти и т.н.

Какво ще кажете за жито със захар...нещо ми се яде напоследък и би могло да замести сладкото?

___mimity___
02-27-2011, 09:44
Супер е темата .. Много е полезна наистина :) И аз се опитвам да се ограничавам от сладкото,но е истина че трябва голяма воля .. Едно нещо ще ви попитам,което е пряко свързано с темата .. Разбрах,че когато спреш да ядеш боклуци (чипсове,вафли и т.н.) ти излизат по-малко пъпки .. Въппроса ми има ли точни зеленчуци и плодове,които да помагат на кожата.. всмисъл да я правят по-хубава .. а не пъпчива :-x И вярно ли е,че колкото повече вода пиеш,толкова повече хубава кожа имаш .. (както и отслабваш) .. Блгадоря предварително ии още веднъж: Много полезна тема ! :-) :-) :-) :-) :-) :-)

nymphetaminegirl9
02-27-2011, 09:51
DisturbiaV мерси за отговора :) аз досега не бях чувала за тези несивита но ще потърся за какво става дума

Ankh
02-27-2011, 09:56
Несвитата е възможно най-големият боклук. Ако искате да отслабвате изобщо не си правете труда да я опитвате.
Аз също се храня здравословно или поне се опитвам, но съм изключила от менюто си Активиите и производните им. Най-добре си носете в училище сандвич, който вие си приготвяте, вместо да набивате солети и т.н.

Някъде видях нещо за житото, аз лично го ям с малко мед.

DisturbiaV
02-27-2011, 10:19
Оп,объркала съм името Несвита.Впрочем не ми се струват много вкусни или диетични,нооо...

Може да слагате рецепти за салати и т.н,но да не са някакви префърцунени както се казва,а прости и лесни :)

Който може за готви и му се занимава или има добричка майка
8-) слагам следните рецепти изровени от чичко Гугъл.

здравословна пица
За тестото:
1 кг пълнозърнесто брашно ;
1 пакет растителна мая ;
1 чаена лъжичка сол ;
4 супени лъжици зехтин ;
1 чаша вода.

Сложете всичко в голяма купа, започвайки с брашното, маята, солта и накрая зехтина и водата. Омесете хубаво сравнително меко тесто, ако се наложи добавете още малко брашно или вода. Покрийте купата и оставете на топло. Целта е брашното да увеличи обема си двойно. С пълнозърнестото брашно и растителната мая обикновенно отнема 2-3 часа (за сравнение бялото брашно в комбинация с вредната мая се надига за 30 мин.).

Съставките изброени по-горе са за 4 големи пици с тънка коричка. Така че, когато тестото е готово можете спокойно да го разрежете на 4 - да направите 1 пица и да приберете останалото във фризера за бъдеща употреба :) Моят съвет е да сложите тестото в 3 отделни пликчета, така когато решите да правите пица само изваждате едното пликче да се размрази и правите пица за 10 минутки!

Ако очаквате гости можете да разстелите тестото, да изрежете малки кръгчета с помощта на чаша и да направите мини пици като на снимките горе. За целта затоплете фурната на 200°C, сложете мини кръгчетата върху хартия за печене и печете около 10 минути. Извадете от фурната и поставете соса, който искате. Любимата ми комбинация е лютеницата на мама с малки бучки сирене и кашкавал. Печете още около 10 мин с включен горен реотан, за да добият пиците златист цвят и сте готови!

Печена риба тон с домати
Необходими продукти:

* 800 гр. прясна риба тон (предполагам,че ще стане и с такава от консерва)
* 4 средно големи домата
* оцет
* лимон
* сушен риган
* зехтин
* сол и

Начин на приготвяне:

Измийте рибата, подсушете я, поръсете я с лимоновия сок и я посолете с малко сол и пипер. Оставете я да предстои 1 час. Изчистете и обелете рибата и я нарежете на котлети.

Пасирайте доматите, подправете ги с малко оцет, сол, пипер, зехтин и риган. Сложете котлетите да се печат на скарата след което ги потапяйте в доматения сос и сервирайте.

Рецепто за жито(заместител на сладкото)
Препоръчителното съотношение при варене на жито е 1 част жито на 4 части вода. След като заври, се намалява да къкри тихо, докато зърната се разпукнат. Оставя се още известно време на изключен котлон. Ако все още има вода, тя трябва да се отцеди. След това житото се подсушава върху памучна или ленена кърпа, разбърква се с галета или счукани бисквити и се добавят захар, орехи, стафиди, ванилия (настъргана кора от лимон), канела и др.

Пиле с грах
Продукти за една порция:

Пиле 250 г
Грах пресен 320 г (консерва 230 г)
Домати 60 г
Олио 10 мл
Лук 20 г
Магданоз (копър) 5 г
Червен пипер 2 г
Сол 1 г

Начин на приготвяне:
Към задушения в олиото ситно нарязан лук се поставя малка част от нарязаните домати. След тяхното задушаване се прибавят брашното и червеният пипер и всичко се залива с вряща вода. Към така получения сос се прибавя предварително задушеното пиле без кожа, само чисто месо. След като месото поомекне се прибавя грахът останалата част от доматите се слага 10 мин. преди края. След сваляне от огъня (пожелание) се поръсва с нарязан на дребно магданоз.
Химичен състав и енергиен внос в една порция:


Bpeмe зa пpигoтвянe: 30 мин.
Πopция: 1 купичка.

Белтъчини – 47,68 г
Мазнини – 18,26 г
Въглехидрати – 21,09 г
Калории – 451,77

Диетични палачинки
Продукти за диетични палачинки
3 яйца
2. с.л. булгур (20 гр.)
2.с.л. овесени ядки (20 гр.)
1 щипка сол
6 с.л. кисело мляко 3.6% масленост (около 120 гр.)
3 с.л. вода
30 гр. зехтин за мазане на тигана (при мен отиде 6 пъти по около 5 гр.)
200 гр. краве сирене за гарниране

/снимките са най-долу/

Станаха 6 палачинки с диаметър 22 см.

Приготвяне на диетични палачинки:
Разбиват се яйцата. Булгурът се смила в кафемелачка ( 3 пъти по 20 секунди), отделно се смилат овесените ядки по същия начин. Към разбите яйца се добавя смленият булгур, разбива се и после се добавят смлените овеснеи ядки, после солта, отново се разбива и се добавя киселото мляко, разбива се и се добавя водата.

Тиганът трябва да бъде добре загрят и се маже преди всяка палачинка със зехтин. Ако сте на диета за отслабване пропуснете мазането със зехтин, а за да не залепват палчинките използвайте тефлонов или друг незалепващ тиган.

Палачинките обръщах с ръце, като ги хващах от едната страна и бързо ги обръщах. По принцип мога и с подхвърляне на тигана, но пълнозърнестата, каша която забърках не позволяваше това.

Гарнирах палачинките обилно с краве сирене, отиде 200 гр. сирене, ако сте на диета за отслабване използвайте 100 гр. сирене (или най-дибре варено месо и риба тон) за всички 6 палачинки.

Двама души изядохме 6 палачинки или по 600 калории на човек, което си е МНОГО (вижте по-долу разбивката на калориите и хранителните вещества). Обаче, тези палачинки са направени с пълнозърнесто тесто и сдържат много фибри, така че калориите от тези палачинки ще се усвояват бавно, дълго време ще отдават енергия и дълго време ме държат сита и не повишават рязко нивото на инсулина в кръвта.

Подходяща храна са за 2 часа преди тренировка, защото дават енергия да тренирате.

Като брой калории диетичните палачинки не се отличат много от недиетичните (направени с бяло брашно). Разликата е в това, че диетичните съдържат фибри и се усвояват по-бавно, което е важно, когато искате да отслабнете. Все пак не правете тази рецепта всеки ден, а само 1 ден в седмицата, когато зареждате с въглехидрати.

Между другото тази рецепта е подходяща за мъже (и жени също, макар рядко да имат цел качане на мускули), които искат да качат мускулна маса и зареждат 1 път седмично с въглехидрати.

Диетичните палачинки не са подходяща храна за след тренировка, защото съдържат бавни въглехидрати и много мазнини (от сиренето). Протеин след тренировка трябва да приемате около 30 гр. и 5 гр. бърз въглехидрат и 0 гр. мазнини.

Друг вариант на диетичните палачинки е да гарнирате не със сирене, а с варено месо или риба тон – това вече е наистина СУПЕР диетичен вариант, защото ще ви отпаднат калориите от въглехидратите и мазнините в сиренето.

Хранителна стойност на 6 палачинки:
Калории : 1221
Протеин: 56,38
Въглехидрати: 43 гр. въглехидрати
Мазнини: 93 гр. мазнини
Фибри: 4,8 гр. фибри

3 яйца: 234 калории, 18 гр. протеин, 1.5 въглехидрати, 15 гр. мазнини.

20 гр. булгур: 68 калории, 2.5 гр. протеин, 15 гр. въглехидрати, 0.27 гр. мазнини, 3.7 гр. фибри.

20 гр. овеснеи ядки: 78 калории, 3.38 протеин, 13.25 гр. въглехидрати, 1.38 гр. мазнини, 2.1 гр. фибри.

120 гр. кисело мляко – 73 калории, 4 гр. протеин, 5.6 гр. въглехидрати, 4 гр. мазнини.

30 гр. зехтин – 240 калории, 30 гр. мазнини

200 гр. краве сирене – 528 калории, 28.5 гр. протеин, 8 гр. въглехидрати, 42.5 гр. мазнини.

http://fitnesinstruktor.com/wp-content/uploads/2010/05/palachinki-produkti.jpg
http://fitnesinstruktor.com/wp-content/uploads/2010/05/smlian-bulgur.jpg
http://fitnesinstruktor.com/wp-content/uploads/2010/05/obarnata-palachinka.jpg

sunshine955
02-27-2011, 10:32
преди карах 2 седмици само на греийпфурти (може и портокали,лимони) вместо шоколад .. аз попринцип много си ги обичам и са много по-полезни имат супер много витамини .. както и кивито .. просто замени сладкото с тропически плодове ( и не само ) така ще е хем по-добре за здравето ти но и за фигурата ти .. (:

Rebirthing
02-27-2011, 11:04
Jaune кълнове и киноа сигурно има и по други магазини, особено по диетичните със сигурност трябва да има. Аз лично главно пазарувам от Зелен Био, защото ми е най-близо, но в София има няколко био магазина и продукцията е горе долу еднаква.

___mimity___ да, вярно е, че като спреш да ядеш боклукчиви храни може да се появят пъпки, но не винаги. Организма по този начин се чисти и всичко излиза наяве един вид, но това отминава. Така че ако имаш акне е възможно да се обостри, но след това ще се изчисти, а ако нямаш може и да ти излезе някоя друга пъпка, въпреки, че и това не е сигурно. Когато организма се чисти, тоест детоксикира, най-често езикът се облага с бял налеп и като си миеш зъбите просто трябва да го изчистиш :D след време и това минава.
За зеленчуците и плодовете като цяло всички за полезни за кожата. Полезни са плодовете и зеленчуците които съдържат бета каротин, тъй като той се бори със свободните радикали, а те са основната причина за стареенето. Също така плодовете богати на витамин C са изключително полезни за кожата тъй като този витамин подпомага производството на колаген, а колагена прави кожата кожата еластична, с възраста когато производството на колаген намалее се появяват и бръчките.
Пиенето на много вода е полезно за организма като цяло, така че ако пиеш достатъчно количество вода и кожата ще се хидратира по този начин.

Впрочем, Активия и Несвита са пълни боклуци :).

___mimity___
02-27-2011, 11:09
Rebirthing Aммаа много ти благодаряя !!! :-) :-) :-) :-) Доста ми помогна .. не знаех това за белите налепи .. но явно няма точни плодове,които да спират появата на пъпки .. още веднъж Мнооогооо ти блгадооряяяяя ( хуууг ) :-) :-) :-) :-) :-)

VaMpiRKaTaaa
02-27-2011, 11:21
Замествай шоколада с мандарини например.
Те са достатъчно сладки и сочни,зада го заместят.
Пък и можеш да го заместиш с натурален шоколад.
Тези горчивите.

Rebirthing
02-27-2011, 12:18
___mimity___ като цяло плодовете са полезни за кожата, ако хапваш повече плодове и се храниш здравословно със сигурност ще имаш по-хубава кожа без акне и други проблеми. Разбира се появата на акнето е доста индивидуална, тоест причината може да хормонална или даже да е свързана с хигиената и за това храненето може да не реши всички проблеми с кожата, но мисля, че ще има доста голям ефект ако се придържаш към здравословното хранене.

Infinity
02-27-2011, 12:46
Веднага искам да потвърдя, че пиенето на много вода и здравословното хранене супер много допринасят за добрия и свеж вид на кожата.
От опитг го казвам , въпреки че никога не съм имала кой знае какви проблеми с кожата , откакто се храня здравословно и пия повече вода кожата ми е в много добро състояние. Полагам и други грижи за нея, разбира се , но определено си оказва влияние. :)

Искам сега да препоръчам на авторката сега една много свежа салатка, защото просто съм невероятен фен на салатите и мога да ги ям постоянно в неограничени количества. 8-)

Зелена салата с риба тон и царевица
Маруля
Краставици
Домати
Риба тон
Царевица / от консерва , но не прекалено сладка /
Количества не съм посочила, защото зависи от това колко салата искаш да приготвиш. Приготвя се по стандартния начин , а аз лично си я овкусявам само с малко зехтин и пресен лимонов сок. :)
Много ми е вкусна тая салата. 8-)
Предлагам ти неща, защото каза , че не искаш някакви " по-завъртяни" 8-)
Иначе към каквато и да е зелена салата можеш да си добавиш парчета пилешко/пуешко филе , парченца сирене , защото аз лично така правя и го правя , защото обикновено си правя салатки за основно ястие / основно вечер /.

И не на последно място искам да препоръчам на всички любители на здравословното хранене едни невероятни сухари , в които съм влюбена !!
http://tastegeorgianfood.com/images/Fincrisp/HiFifer.JPG
Страхотни са , има няколко вида. :)

DisturbiaV
02-27-2011, 12:52
Infinity,мерси за салатката :) Ще си призная,че маруля до сега не съм яла,поради това че никой в нас не я обичал и айде и аз

Честно да си призная когато почнах си казах,че седмица най-много ще издържа,а сега виждам,че има къде-къде по-вкусни неща от мазните манджи и т.н .

За сухарите само тях ли ядеш или ги комбинираш с нещо и цена?

Infinity
02-27-2011, 12:57
Сухарите най-често ги ям като допълнение към зелената салатка, много добре вървят. :)
Може да си ги хапваш и отделно , разбира се със пуешко филе , например. Ще ти препоръчавм това на Браво , вкусно и с малко мазнини.
Точна цена на сухарите не мога да ти кажа , защото майка ми ги купува , но мисля, че не са повече от 3-4лв.
:-o

Infinity
02-27-2011, 13:05
А, за да те запаля още повече по здравословното хранене ще ти покажа още няколко здравсловни рецепти , за да се убедиш напълно какви полезни вкусотии можеш да хапваш. 8-)

Пълнени домати
http://tastegeorgianfood.com/images/Fincrisp/HiFifer.JPG

Броколи и карфиол, овкусени с портокал / мноого вкусно ! /
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=19463

DisturbiaV
02-27-2011, 13:07
Предложете плодове за смути.Ягоди сега няма,а по суперите са някакви безвкусни и гадни...Не съм сигурна дали обаче са диетични,но чак толкова да се ограничаваме 8-)

Впрочем единственото нещо,от което не мога да се откажа е 3в1 като отида на кафе,защото освен чай друго по-малко калорично няма.В последно време и 3в1 го отказах.Мразя чай,но опитах един плодов иии се влюбих.На pick wick (май така се пишеше) ягодовият и горските плодове са Б-О-Ж-Е-С-Т-В-Е-Н-И!

xdennyx
02-27-2011, 13:07
Броколи и карфиол, овкусени с портокал / мноого вкусно ! /
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=19463


Много е вкуснооооооооо
:grin:

Infinity
02-27-2011, 13:09
Аз смутито си го правя със ягоди, защото така ми е най-вкусно.
Пробвала съм със киви и с банан - супер се получава.
Можеш и да си ги смесваш. :)

Rebirthing
02-27-2011, 13:34
Aз обожавам ягодово и бананово смути.
Вие със мляко ли си ги правите или ?

DisturbiaV
02-27-2011, 13:39
правила съм си с прясно мляко и ягоди и си е напитка.Пробвала съм с кисело мляко и става за следобедно ядене-леко и приятно.

DisturbiaV
02-27-2011, 14:04
Малко рецепти за хората,които вече са се изчерпали и искат разнообразие като мен :)

Пиперки, пълнени със спанак

Необходими продукти:
12 зелени пиперки
500-600 г спанак
2 връзки пресен лук
150 г сирене
2 супени лъжици зехтин
1 домат
черен пипер, сол.
Начин на приготвяне:
Спанакът се почиства, измива се и се задушава с 1 кафена чашка леко подсолена вода. Пиперките се изчистват от дръжките и семето.
Спанакът се отцежда добре и се задушава в мазнината заедно със ситно нарязания лук. Сваля се от огъня и се разбърква с натрошеното сирене и черен пипер на вкус.
Пиперките се напълват с тази смес и се нареждат в тенджера. Заливат се с половин чаена чаша вода или зеленчуков бульон и се варят на слаб огън, докато течността изври.
Поднасят се, украсени с резенчета от домата.
Време за приготвяне: 45 минути

Нещо сладичко :)
Сладко жито
Необходими продукти:
200 г жито
180 г пудра захар
50 г галета
50 г орехови ядки
канела
Начин на приготвяне:
Житото се залива с 1 л вода и се вари на слаб огън, за да не загори.
След като омекне напълно, се отцежда много добре.
Смесва се със захарта, галетата, счуканите орехи и канела на вкус.
При поднасяне се слага в черпак или чаши, които се обръщат в чинийки.
Отгоре може да се поръси с пудра захар.
Време за приготвяне: 30 минути

Млечна каша от овесени ядки и плодове
Необходими продукти:
150 г овесени ядки
4 чаени чаши прясно мляко
2 плода киви
2 праскови
150 г захар
2-3 супени лъжици счукани лешници или бадеми
Начин на приготвяне:
Овесените ядки се запичат в тефлонов съд без мазнина, заливат се с горещото подсладено мляко и се варят, докато се сгъстят.
Кашата се сваля от огъня и след като поизстине, се смесва с лешниците или бадемите и с обелените, нарязани на парченца плодове.
Поднася се веднага.
Време за приготвяне: 20 минути

ОРИЗ С ДОМАТИ
ПРОДУКТИ:
900 г. бланширани и обелени домати
250 г. ориз
250 г. почистен лук
30 г. зехтин
1 ч.л. червен пипер
малка щипка лют пипер
750 г. вода
18 г. сол
1 вр. магданоз

Нарязаният на ситно лук се залива с малко вода, добавя се половината сол и се задушава.

Като поомекне, се добавя 10 г. зехтин и червения пипер и още малко се задушава.
Отделно задушаваме добре промития ориз с останалата част от зехтина, докато "стане леко стъклен".
Сглобяваме в тавичка, като добавяме останалата сол, лютия червен пипер и половината нарязан магданоз.
Пече се на слаба фурна - около 140 градуса, докато оризът набъбне и всичката вода се поеме.
След изваждането от фурната се поръсва обилно с останалата част нарязан магданоз.




Има едни салати с кус-кус,но може ли това нещо да е диетично.Все пак си е все едно спагети?

shutUp
02-27-2011, 14:47
някой ял ли е елда?
бихте ли ми казали някоя хубава рецепта .. :oops:

Infinity
02-27-2011, 15:04
В моето смути слагам 200мл. прясно и 100 гр. кисело мляко и се получава много приятно. :)

Sissy90
02-27-2011, 15:24
някой ял ли е елда?
бихте ли ми казали някоя хубава рецепта .. :oops:
Аз съм яла, съквартирантките ми я бяха правили. Общо взето какт се вари ориз - с малко сол и от време на време опитваш 2-3 зърна да видиш дали са готови :) Не знам с какви подправки върви, те не бяха слагали нищо освен сол и пак беше много вкусно.

pricelessxv
02-27-2011, 16:19
Махнах солта,тестеното и сладкото,всичко в тея пакетчета чипсове,вафли и тем подобни глупости.По 1-2 филии препечени сутрин е достатъчно поне за мен.Като ми се дояде сладко или пия много вода и си залъгвам глада :-D или си хапвам малко черен шоколад.Наблягам на зеленчуци и плодове.

няма какво да допълня. :)

DisturbiaV
02-27-2011, 19:08
Кажете с какво мога да заместя макароните и производните му...агония ще ме хване вече 8-)

Как мога да си направя руската салата по-малко калорична демек с каква майонеза да я правя :-o

shutUp
02-27-2011, 19:28
^ има ръжени, диетични, пълнозърнести..
не съм пробвала, но ето едни:
http://biozona.eu/images/sierra/Makaroneni%20izdelia%20zeleni.jpg


пп. постигнала си много добри резултати (:

ri41
02-27-2011, 19:28
Кажете с какво мога да заместя макароните и производните му...агония ще ме хване вече 8-)

Как мога да си направя руската салата по-малко калорична демек с каква майонеза да я правя :-o
аз руската и слагам грах, морковчета, колбас и сварени картофи и посолено кисело мляко, става супер, за макарони не мога да ти помогна, знам, че като се ограничаваш идва период в който много ти се ядат въглехидрати, тогава просто изяждам филия хляб и доволно :)

Kallyn4eto
02-27-2011, 20:40
евала ти правя мацка, дано и аз някой ден имам волята ти :)

Rebirthing
02-27-2011, 22:19
Има пълнозърнести макаронени изделия :).

mimssss
02-28-2011, 12:08
На мен сладкото въобще не ми е проблем,мога да не ям и няма да ми се дояде,но не мога без хляб.Ако не ям в нас хляб като отида на у-ще ще си взема някаква закуска :o Ако ям в нас сутрин преди у-ще 2 препечени филии и там нищо не ям ще стане ли?Или трябва да махна съвсем всичко тестено?А сладкото и солта съм ги спряла.

DisturbiaV
02-28-2011, 12:24
Аз например ям хляб както казах вече само на препечени филиики,защото най-много издържам така.Ако с и като ме до почти 3 часа на училище,не е въпросът до издържането,а до това да не си гладна.Зависи от теб има седмици ,в които не ми се яде въобще в други ставам свинче 8-) Всичко тестено махаш,ако чаааак толкова го обичаш си вземай отначало по-малки количества и сама ще видиш,че малко по малко ще се откажеш :)


Някакви мнения за тия макарони...не искам да си вземам нещо,което няма никакъв вкус...

Infinity
02-28-2011, 12:43
Аз за макароните не мога да ти помогна , защото нито макарони обичам, нито спагети .. изобщо не съм по този тип тестени изделия.
Само за лазаня умирам , но си го позволявам мноого рядко , наистина супер рядко. Веднъж в годината , примерно. 8-)

DisturbiaV
02-28-2011, 18:29
Infinity,сложи някоя снимка моля те,че ми е интересно с това хранене дето е идеално каква форма поддържаш :) Тренираш ли си отделно

Infinity
03-01-2011, 12:03
DisturbiaV за снимката се разбрахме , а за тренировките - не в момента не тренирам редовно. Качвам се на велоерговетъра вкъщи два-три пъти седмично, но го правя за тонус. :)

DisturbiaV
03-01-2011, 12:34
^Какъв тонус бе момиче,имаш идеално тяло!Евала.

Някой да сподели любими дресинги в гугъл много,но кои са вашите най-най :)

Infinity
03-01-2011, 13:08
Аз точно затова казвам, че тренирам само за тонус ... просто си поддържам освен тялото и духа в добро състояние по този начин. 8-)
А за дресинга не мога да ти помогна, защото мрзя всякакви сосове и подобни гадорийки. 8-)

billytalent
03-01-2011, 16:57
^ има ръжени, диетични, пълнозърнести..
не съм пробвала, но ето едни:
http://biozona.eu/images/sierra/Makaroneni%20izdelia%20zeleni.jpg


пп. постигнала си много добри резултати (:

От 2 години някъде ям само от тези макарони и същите спагети.
Лично на мене са ми много вкусни.

DisturbiaV
03-02-2011, 13:43
Н якой да предложи какво мога да ям в училище,че тези препечени филиики и млека ми омръзнаха! :)
Иии няколко рецепти :)

Бобена салата
Съставки
400г зрял боб
2 глави лук
2 домата
2 стръка целина
1 салата
30мл растително масло
оцет
сол на вкус
Приготвяне

•Сложете боба да ври заедно с целината и едната глава лук, нарязан на ситно. •Като поомекне посолете. •Когато боба е готов го отцедете от водата. •Сложете го в купа и полейте с оцет и растително масло. Разбъркайте добре. •Измийте салатата и накъсайте листата на по-едро. •Сложете ги по-периферията на чинията в която ще сервирате, в средата сложете боба. •Доматите нарежете на кубчета. •Втората глава лук нарежете на тънки резени. •Прибавете доматите и лука към салатата и разбъркайте внимателно.

Лятна вкусотия
Съставки
300г шунка
1 домат
1 чушка
5,6 картофа
2 яйца
кашкавал
100г сирене
1 глава лук
черен пипер
сол
подправка \"вълшебен вкус\"
олио
Приготвяне

•Първо се сваряват, но не напълно картофите и се нарязват на кубчета. •Шунката , лука, чушката и домата също се нарязват на кубчета. •Така нарязаните продукти се слагат в тавичка с малко олио слага се подправката, сол, натрошеното сирене и черния пипер. •След което се залива с малко вода и се пече на долна и горна фурна, но трябва да остане един пръст вече образувалия се сос. •Когато картофите са напълно готови се слагат яйцето заедно с кашкавала и се пече до златисто.

Лятна мешана салата
Съставки
250 г зеле
200 г червено зеле
2 зелени чушки
200 г домати
смлян черен пипер
сол
Заливка: 3 лъжици олио
захар
оцет
сол
вода
Приготвяне

Възваряме продуктите за заливката, прибавяме нарязаното на тънки ивички зеле, възваряваме, прецеждаме и подреждаме в средата на салатиера. Отново възваряваме заливката, прибавяме нарязаното на тънки ивички червено зеле, черен пипер, варим, изваждаме, прецеждаме и подреждаме около бялото зеле. Украсяваме червеното зеле с нарязаните на колелца зелени чушки, подреждаме на около нарязаните на колелца домати, посоляваме и поръсваме с черен пипер, Поливаме със заливката и оставяме салатата да изстине.

Пюре от ябълка и круша (понеже круши сега не могат да се намерят измислете си плод 8-) )
Съставки
1 ябълка
1 круша
1 равна с. л. захар
Приготвяне

Плодовете се измиват добре, обелва им се кората и почистват семките. Сваряват се във вода, колкото да ги покрие. От момента на завирането за 8-10 мин. ако варите на котлон и 10-15 мин. в микровълнова печка на пълна мощност /ако печката е с по-голяма мощност времето се съкращава/ Докато е горещо се пасира с пасатор, ако нямате такъв можете да прекарате през сокоизтисквачката. След това по желание добавяте една мерителна лъжичка оризово брашно, но само в пюрето което ще се консумира веднага. Останалата част изсипете гореща в бурканче от пюре и обърнете с капачката надолу докато изстине.

Филе
филе риба в домакинско фолио,нареждаш отгоре морков,тиквичка,праз,гъбки. ..Чер пипер,мъничко сол,струйка зехтин,струйка бяло винце.Завиваш хубаво пакетчето и в умерена фурна около 15-20 мин. После внимаваш при отварянето,да не се опариш.

Ролца от раци
16 броя ролца от раци
1 голяяяяяяяяяма краставица колкото 2 по-малки
1 глава лук
маслини каквито харесваш
копър (задължително пресен, не че не може сух, но вкусът е съвсем друг)
зехтин
лимонов сок
сол

- оризът се сварява до желаната мекота, след това се облива със студена вода в гевгир
- ролцата от раци се нарязват на кубчета или по-тънички шайбички по желание
- краставицата се настъргва на едро ренде или се накълцва като за таратор в чопъра или на ръка
- лукът като краставицата
- маслините на половинки или четвъртинки ако са по-едри или се подреждат за украса при сервиране

копър, зехтин, лимонов сок и сол на вкус

може да се добави 2 с.л. лъжици квасена сметана или 3-4 с.л. кисело мляко, но...не е препоръчително такова смесване при диета за прочистване и отслабване.

Тиквички на фурна (нещо като суфле)
3-4 тиквички се настъргват на едро ренде, оцеждат се и се задушават в малко мазнина с водичка.
Отделно в купа се разбиват 2-3 яйца, 1/2 кофичка кисело мляко, парче сирене, черен пипер и копър.
Като поомекнат тиквичките се добавят в сместа и всичко се изсипва в тавичка. Пече се не знам колко минути на загрята фурна (200 оC). Абе бързо става, около 40-мин.
Отгоре може да се настърже и ементал или кашкавал, ама нали по-диетично ще го правим, затова без...

Суфле от карфиол
1 глава карфиол
200 мл прясно мляко
2 яйца
2 с. л. брашно
връзка копър
100 гр кашкавал за поръсване
черен пипер и сол на вкус

Карфиолът се измива, накъсва се на розички и се сварява в подсолена вода. Розичките се оцеждат и се поставят в йенски съд или в глинени гювечета.
Брашното, прясното мляко и яйцата се смесват и се разбиват добре. Добавя им се се копърът и черният пипер. Сместа се изсипва върху карфиола.
Пече се до зачервяване на 180–200 градуса, като малко преди да се извади от фурната, суфлето се поръсва с настъргания кашкавал.

shenon
03-03-2011, 17:48
Преди месец отказах месото, сега се опитвам да откажа и захарта, обаче много обичам шоколади. Намерих една рецепта за бисквити, които са вкусни, диетични и без захар:
Чаена чаша и половина овесени ядки се накисват в чаша и половина гореща вода докато поемат добре. 2-3 с.л. какао, краве масло и мед се слагат на вкус, 1 банан се пасира, всичко се обърква добре. Сместа се разсипва върху хартия за печене с лъжица, може да се оформят с ръце. Пече се на умерено загрята фурна за 20 минути.
Много е вкусно, препоръчвам ги!

DisturbiaV
03-04-2011, 09:54
^Защо отказваш месото..полезно е (освен,ако не си решила да си вегетариантка)

Тези дни ще пробвам пълнозърнестите спагети,които си взех (какви са негърчетааа 8-) ),а днес мисля да се опитам да направя една крем-супа,която Инфинити,каза че е страхотна.

Слагам и статиика на любимите храни и добри заместители за тях,та ако някой му е прекалено трудно и не се задоволява с малко може да опита :) Източникът е отслабване.eu

1. Сладолед
Обожавате го и щом го видите забравяте за всичко друго. Можете да изядете тонове сладолед без да почувствате нужда да спрете. Е, тогава няма как да постигнете успех с желаното отслабване. Вижте какви са здравословните и диетични заместители на сладоледа.
- студено нискомаслено кисело мляко с плодове
- замразени плодове
- чаша ледена вода с лимон и мед
2. Печени картофи
Сигурно смятате, че по-здравословната опция на пържените картофи са печените. И спокойно си поръчвате печени картофи обилно залети с масло и поръсени със сирене и гарнирани с майонеза. Ефектът е същият както и при пържените картофи. Какво е решението:
- задушени зеленчуци
- вместо масло и сирене поръсете в подправки
- салата от варени картофи със зехтин и подправки
3. Пица
„Само едно парче”, си казвате всеки път и обикновено парчетата стават поне три. Както при пититета, едно парче води до друго, а желаното отслабване остава мираж и отива в контейнера, заедно с празната кутия от пица. С какво да замените пицата:
- пълнозърнести кифлички със сусам
- пълнозърнест сандвич с моцарела и доматен сос
4. Пай
Ябълковият пай е толкова неустоим, че дори и диетата за отслабване не може да го спре. Но те не са приятели и ако паят влезе, диетата за отслабване излиза. Ябълките са полезни, но в комбинация с брашно, захар и сметана, стават полезни колкото и един бургер. Решението:
- Половин чаша неподсладен ябълков микс, смесен неподсладено ванилово кисело мляко и

DisturbiaV
03-06-2011, 15:49
Днес някой гледа ли по нова станция за депутатката,която е отслабнала с 30 кг?

Както и да е та 2 неща ми направиха впечатление.
Повечето хора знаят,че по време на ядене не е добре да се пият течности,но след ядене не е добре да се пие нещо,а 30мин след това.Причината е ,че стомаха прекалено много се издува.

Другото беше,че адски голяма грешка било,че не трябва да се ядат мляко с мюсли за закуска,но не успях да разбера защо.

За смесването на например пържола със сирене да хапваш не мога да разбера защо пък да не е добре.


ПП няколко човека ме питаха на лично за подпобности и е по-добре в темата,за да могат и други хора да виждат

ri41
03-06-2011, 18:02
Гледах депутатката, отслабнала е благодарение на разделно хранене, нищо ново, пък тя чак и книга написала :lol:

Rebirthing
03-06-2011, 18:51
За смесването на например пържола със сирене да хапваш не мога да разбера защо пък да не е добре.


Месо и млечни никога не се смесват на едно ядене ! Пък и на мен лично би ми било отвратително :-o .

DisturbiaV
03-06-2011, 19:11
Добре защо пък като ям пържола трябва да ям само такова,а не добавя и към яденето примерно парче кашкавалл,сирене или да пия мляко?

Аз например ям сирене с всичко...Не ми е правило проблем при отслабването...

ri41
03-06-2011, 19:15
аз също смесвам сирене с месо, няма никакъв проблем, освен това наскоро четох, че разделното хранене е вредно, както физически така и психически за човек, защо да се затормозявам излишно с тези глупости, а като спреш да ги следваш качваш двойно

Rebirthing
03-06-2011, 19:37
Месото и млякото са най-трудносмилаемите храни. Да не казвам какво става в стомаха когато са съчетани, че преди малко ядох 8-) .


А някой гледа ли онази диетоложка Енджи Касабие днес по БТВ в "Нека говорят" ?

ri41
03-06-2011, 19:41
мне Енджие не сме я гледали, днес гледахме НОВА ТВ :P ако може клипче?

Rebirthing
03-06-2011, 19:52
От днешното предаване клипче няма.

Но има нейно гостуване в "На Кафе" с Гала:

http://vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B8+%D0%BA%D0%B0 %D1%81%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%B5

Записала медицина когато била 13 (ебаси ?! ), била диетоложка на Бритни Спиърс и на Ейкън. Обаче някак си не ми вдъхва доверие, та искам да чуя и други мнения за нея :D .

ri41
03-06-2011, 19:58
гледах я при Гала и при Маги Желязкова лятото още, а ти мисля, не беше ли веган? ако е така едва ли имаш нужда от диетложка :D

Rebirthing
03-06-2011, 21:11
Да, нямам нужда :D но все се интересувам и от тези неща.

DisturbiaV
03-07-2011, 12:38
Аз я гледах и на 3-те места и има нещо,което знам ли ме съмнява в нея.Тя по-скоро с приказки им втълпява неща и като даде 1 примерно меню и всичко си е готово.

А за тази депутатката има не малко така да го кажа грешни впечатления и тя като си е казала да не се смесват белтъчини и въглехидрати и така ще отслабне .

Вечер или слеобяд е по-добре да се яде по-тежка храна...Поне според мен слеобяд понеже след това имам движение и винаги съм по-гладна....?

Infinity
03-07-2011, 12:53
Защо реши, че тежките храни са подходящи са вечер или следобед ? :-o

NqkfaNikakva21
03-07-2011, 13:07
аз също предлагам една мнооооооооооого вкусна рецепта за салата
то даже не е и рецепта :lol:

няколко марули с кромид
нарязват се, слага се малко зехтин и сол или там каквото принципно се слага
после слагате всичко каквото видите :lol:
аз сложих ролца от раци, грах, краставица, морковчета
може и царевица
или каквото си искате 8-)


стана уникалнаааааааааааааааааа а 8-)

ri41
03-07-2011, 14:33
да ядеш тежки храни следобед или вечер е супер грешна тактика, разрови се за "Да отслабнем докато спим" и "Системата -60" ще разбереш за какво ти говоря, много е важно за вечеря да няма въглехидрати така се отслабва много по-бързо, ако бързаш де 8-)

Rebirthing
03-07-2011, 14:54
Никога не е добре да се яде тежка храна, особено вечер когато организма преминава към по-бавен режим, съответно и храносмилането се забавя. Впрочем, каквото и да ядете вечер, няма да сте го разградили докато си легнете, освен ако не са били сурови плодове и зеленчуци, но и при тях разграждането отнема между 2 и 4-5 часа.

Kotarachetooo
03-07-2011, 15:05
За закуска много е подходящо мюслито със кис.мляко на обед пил.месче със зелена салатка ако има огладняване следобед някое друго плодче и вечер може пак нещо зеленчуково дори орис по китайски също бих препоръчала от личен опит и най-вече до пълно намаляване на сладко ,СОЛ , хлебни изделия и прочие!! :grin: Но според мен за всеки е индивидуално ограничаването е за минимално сваляне на килограми , ако има хора които искат да свалят повече кг е вече нужно посъветване от диетолог със нужните тестове от какво пълнее дадения индивид ! Успех :-)

DisturbiaV
03-07-2011, 15:26
^Котараче,ако беше прочела последните мнения щеше да видиш,че въпросната депутатка каза,че мюсли с мляко не е препоръчително-доколно е достоверно не гарантирам.

Под тежка храна нямах предвид тестени или сладки,а например вместо омлет да ям мляко с мюсли..?

stefity
03-07-2011, 15:38
Е кое му е толкова вредното на мюсли с мляко или пък с овесени ядки?

anonymous708973
03-07-2011, 15:39
Eто и една идея от мен. Обожавам да ям бъркани яйца, но са си пържени и бая калорични, каквото и да си говорим. Таа, правя си омлет с 1 яйце плюс един белтък. Вкусът не се различава, но е по-здравословно.
Естетвено, това се прави, ако преди сте използвали за някоя рецепта само жълтъците, а белтъците са ви останали (не е никакъв проблем да се замразят и когато ви потрябват, си отчупвате 8-) парченце и си го ползвате).. Недейте да хвърляте жълтъци :)

Kotarachetooo
03-07-2011, 15:40
Ами аз изказвам мое мнение и отново казвам ,че за всеки индивид е индивидуално ! :)

Kotarachetooo
03-07-2011, 15:42
Момичето по-горе ме подседи когато правих хранителен режим на обед или вечер си разбърквах едно или две яйца в една купичка със малко сирене и слагате в микроволнова и става много вкусно може да си сложете лютеница ,кетчуп и става много вкусно и същевременно ниско калорично:)

Rebirthing
03-07-2011, 17:29
Има разлика между кисело и прясно мляко все пак. Киселото по-лесно се разгражда и усвоява, а и е по-полезно. Прясното по-добре на закуска от колкото на вечеря, независимо какво мислят депутатките 8-) .Прясното мляко, сиренето и кашкавала се разграждат за 13-14 часа.

Аз лично харесвам мюслито със соево мляко с ванилия, но с бадемово мляко просто го обожавам :smt007 .

angelinurmind
03-07-2011, 17:57
Много хубава тема, поздравления! :) Ще споделя и моя опит: преди една година някъде реших, че трябва да поотслабна, пробвах страшно много неща и накрая стигнах до заключението, че просто трябва да променя начина си на живот. Съветвам тези, които искат да свалят няколко килца, да си наложат след 6-7 часа вечерта да ядат колкото се може по-малко(ако е възможно някоя салата без олио, сол, сирене и т.н), но не за 2-3 седмици а по принцип. Аз обичам всички вредни неща :D не съм се отказвала от нищо, просто намалих количеството и свикнах по този начин... таа РЕЗУЛТАТЪТ: 7 килограма, смъкнати за 2 месеца, бях постигнала перфектното за мен тегло и съм го запазила за повече от половин година. Успех :)

krem4et0
03-07-2011, 17:58
stefity, не е разделно.
А иначе месото и сиренето си вървят идеално...едно плато с мезета.......ммммм.

И аз мисля да почвам ограничаване и да премина в диета, че супер много натрупах зимата. Общо-взето това, което съм харесала е на принципите на разделното хранене. И без това месото си го ям задушено със зеленчуци, а картофите и оризът - постни. Но трябва по-сериозно да се взема в ръце. Проблемът е в ниското ми кръвно и без айран със много сол, вино или шоколад съм си за болницата. Съвети някакви как да задържам вода заради кръвното и да слабея едновременно с това. Пия много вода. 3-4 литра...и пак нищо.

Аз също вечерям рано, храня се често по малко, закусвам...изобщо имам добри хранителни навици. Хляб не ям. 1 филийка пълнозърнест от тези на мъжа, ако супер много ми се преяде на 1-2 седмици. Но сладкото не мога да откажа по никакви параграфи. Плодове, бисквити, вафли, шоколади, мед...Но няма начин. Трябва да си вляза в дрехите :D

А иначе е много трудно да готвиш за работещ физически труд мъж и за себе си, когато искаш да се ограничиш. Просто готвиш 2 неща и това е...А не ми се занимава, все ми ухае от неговото, трябва да го опитам дали е вкусно, той все ме изкушава...Много, много е трудно.

Rebirthing
03-07-2011, 18:18
krem4et0, не виждам проблем в яденето на шоколад, особено щом си с ниско кръвно. По-добре шоколад (но качествен) от колкото да припадаш. На мен като ми падне кръвното пия един фреш и съм като нова 8-).

Кардио тренировките по-принцип оказват мнооого добро влияние.

krem4et0
03-07-2011, 18:36
Със сърдечни проблеми съм-не мога кардио и изобщо никакви силови тренировки. Каланетика и евентуално гимнастика в домашни условия си правя, вече и степера ще включа, но до там...Повече е опасно за мен.

Rebirthing
03-07-2011, 18:40
А за йога мислила ли си ?

Jaune
03-07-2011, 18:52
e омг, ако не ядеш с мляко мюслито, с какво ще го ядеш
тая дори не можеше да говори правилно, бе
млЕко с мюслИ..

Rebirthing
03-07-2011, 19:16
e омг, ако не ядеш с мляко мюслито, с какво ще го ядеш
тая дори не можеше да говори правилно, бе
млЕко с мюслИ..

Със соево мляко, с бадемово или друго ядково мляко, с оризова, кокосова или овесена напитка. Може мюслито да е накиснато само с вода, чай, плодов сок, зависи от мюслито.

DisturbiaV
03-07-2011, 20:11
Някой,който има велоергонометър и го съобразява с полезно хранене дава ли резултати хоре в ханша(горе на бедрата и дупето) без да прави пръсци..

anonymous708973
03-08-2011, 06:42
Rebirthing, откъде купуваш бадемово мляко или оризова напитка, изобщо все неща от тоя сорт? Колко струват горе-долу?

Rebirthing
03-08-2011, 07:23
Бадемово мляко си правя сама в къщи с кухненския робот. Става доста лесно. Рецепти всякакви има в гугъл :) води се "almond milk". Оризови напитки има по био магазините, обаче аз съм си взимала само от DM, цената беше някъде 3 лв. на мен обаче не ми харесва като вкус.
Соево мляко "Alpro soya" има в Била, на една белгийска фирма. Води се без ГМО. Цената е 3 и нещо, аз купувам сравнително рядко :).

FuckingFreak
03-08-2011, 10:39
^ А какво е нужно за тази рецепта, по-точно какъв кухненски уред? Имам сокоизстисквачка която има и ситен филтър и със въпросния филтър съм правила сок от алое например, и също имам мелачка.. Кухненски робот обаче нямаме.. Също с моите преводачески способности успях да схвана, че във бадемовото мляко все пак има прясно мляко.. Та мисълта ми е нали уж не трябва да се яде мюсли с прясно мляко, та това бадемовото не ми върши работа след като и в него има.

Rebirthing
03-08-2011, 13:55
Ами нужно е кухненски робот или по-точно блендер. Най-лесната рецепта е: накисват се бадемите във вода и след като омекнат се смесват в блендера с вода и фурми, може и с мед или естествен подсладител според твоя вкус. След това се прецежда и млякото е готово :).

Ето тук е обяснено по-подробно и нагледно - http://www.living-foods.com/recipes/almondmilk.html в рецептата има и ванилова шушулка (vanilla bean) която не е задължителна, защото не променя вкуса, а само придава аромат.

DisturbiaV
03-08-2011, 17:56
Понеже изслушах пак интервюто с Енжи и ми направи впечатление,че човек гори калории,дори в покой и гори инидивидуално на ден.Някакъв начин да разбера/изчисля,защото ми стана интересно,щом на ден момиче е добре да приема 1700 калории,колко изгаря :)

FuckingFreak
03-08-2011, 18:09
Rebirthing, мерси :-) А този плат или кесия, през каквото се прецежда може ли да се замени със много фина цедка или тензух?

milenkaa9
03-08-2011, 19:04
DisturbiaV в учебника по физика пишеше ,че човек иззгаря 75 kcal
на час без да извършва някаква активна дейност => за 24 би трябвало да изгаря около 1800 kcal ( ся дали е истина или не... но така пишеше )
:) :)

ri41
03-08-2011, 19:07
защо си мислите, че само с ходене, бягане и спорт се изразходват калории? Изразходва се енергия даже по време на сън или дори да лежиш, за да сме живи ни е нужна енергия, за това човек на диета трябва да яде 1200/1400 ккал така те покриват осноивните нужди на организма и вече ако има спорт отделно помага

Rebirthing
03-08-2011, 19:14
Ето тук може да изчислите изразходваните калории за деня: http://www.hranite.info/razhod.php :).

FuckingFreak, разбира се, че може да се замени ;).

vampire_girl_
03-08-2011, 19:49
Няколко пъти си приготвих тези овесени блокчета със сушени плодове и ядки (http://vkuhniata.wordpress.com/2009/12/07/flapjack/),но с по-малко масло.Вземам си няколко за училище или като много ми се яде сладко.
Мисля да приготвя и това (http://vkuhniata.wordpress.com/2011/02/13/chokolate-cake/),но не съм сигурна,дали е подходящо,при положение,че се старая да ограничавам сладкото...
Смятате ли,че са подходящи или са твърде калорични?

NqkfaNikakva21
03-08-2011, 19:53
аз си правя овесени сладки, които също са с масло, но слагам доста по-малко и ги правя с мед
взимам си по 2 за училище
не мисля, че са голям грях ;д

DisturbiaV
03-09-2011, 17:40
Някои снимки преди и сега от решилите се да смъкнат килца.Ей така за стимул :)


Аз вече съм си само на стягане и може би до 2-3 месеца ще съм си доволна с тялото.Равносметката е,че махнах коремчето,бедрата,дупето,ч даже и в лице имам малка разлика.


ПП NqkfaNikakva21,някакъв напредък? :)

NqkfaNikakva21
03-09-2011, 18:34
ами напредъкът е че успявам да се придържам към здравословното хранене (:

DisturbiaV
03-12-2011, 08:56
Дигам темата,за да питам:
Например 1 вафла мура е 149 ксал,а мляко с ориз 100гр е 327...по-добре ли ще е да изям една вафла,за да заситя глада от сладкото?


И вчера си взех уникалните мюсли и който вече се чуди какви да си купува няма да сгреши с тези
http://www.germanfoodgrocery.com/published/publicdata/GERMANFOOD/attachments/SC/products_pictures/oetker_vitalis_fruchte_musli_1500_enl.jpg

ri41
03-12-2011, 09:17
сега... млякото с ориза е по-полезно от вафлата, тя е тъпкана с Е-та стабилизатори, консерванти, но най-добре ще ти се засити глада от един малък фин млечен шоколад или две лъжици мед

DisturbiaV
03-12-2011, 09:32
Въпросът ми не беше,заради това,че гладът от сладко искам д аго заместя с вафла.Не съм яла от много дълго време шоколад и шоколадени неща нито бисквити(освен диетични),но гледам дневните ми калории да не надвишават 1000-1200,а обожавам мляко с ориз ...

Що се отнася до шоколадите,кои са най-добри като изключим черните,понеже са ми ужастни?

ri41
03-12-2011, 10:06
обикновен малък фин млечен той е почти 200 ккал или малък Своге само, че неговите калории са повече,ей тоя е най-вкусен и идеално засища глада за сладко
http://www.karadybg.com/products/551_556.jpg

shupishup
03-12-2011, 18:50
добре де хора, аз ли съм единствената на която не и се "прихапва нещо сладко" а ми яде някой мазен обемист дюнер примерно :D А ако не си кажа "да. от утре започвам да гледам какво ям." никога !! няма да ми се дояде нещо такова ;д

DisturbiaV
03-12-2011, 20:26
Е,естествено,че ми се прияжда,но не вече до умиране.Всеки ден пред мене се ядат големи пици,дюнери,банички,мусаки, шоколади,но си трая :)

Kallyn4eto
03-14-2011, 21:06
въпрос на воля си е, мацки
аз съм най-безволевото същество :( колкото и да се навия, да се мотивирам и просто не става. още първото междучасие в бюфета и си купувам я солети, я бейкролс...броя си калориите и ги изкарвам към 1500 на ден, понякога по-малко понякога повече, но не обядвам никога и ям боклуци вместо обяд...
шапка ви свалям момичета, аз ще продължавам да се мъча да се храня здравословно

п.с. иначе на мен не ми е толкова голям проблем сладкото, защото декември получих адска алергия от едно брауни дето изядох и после месец и половина не пипвах шоколад, като почти половината от това време бях на сухари, чай и сирене :D

krem4et0
03-15-2011, 09:28
DisturbiaV, направи си млякото с ориз с подсладител. Майка ми прави така за баща ми, който трябва да избягва захарта заради висок холестерол.

А иначе аз вече седмица съм си на диета и малко не съм за темата, но ще си я следя, че след месец като приключи режимът ми, искам да се ориентирам какво да ям, за да не стана пак слонче.

Ankh
03-15-2011, 10:13
Виждам, чe в тази тема могат да се предлагат и рецепти, затова ще дам 2 много лесни за десерти, които обожавам и докато се ограничавах си хапвах тях вместо шоколади и други неща, жалко че в момента диетата ми не ги позволява.

Банани на грил

1 неголям банан
1 ч.л. течен мед
4 изчистени и смлени ореха

Бананите се белят, отгоре се намазват с мед, поръсват се с орехите и се запичат за 4-5 мин.

Извара с ягоди

100 гр. извара
1 ч.л. лимонов сок
100 гр. ягоди (може и с други плодове)

Изварата се разбърква с лимоновия сок и се добавят ягодите.

DisturbiaV
03-15-2011, 12:14
DisturbiaV, направи си млякото с ориз с подсладител. Майка ми прави така за баща ми, който трябва да избягва захарта заради висок холестерол.

.

искаш да кажеш вместо захар-подсладител така ли,че не съм никак на ти с готвенето.

ПП:
За следобедна закуска тея дне съм на парче сирене,1-2 варени яйца(зависи дали си гладен) и чай.Ако пък все още не може някой да се откаже от хляба-1 печена филиика :)

Отначало,за да свикна без сладко или,когато ми се приядат ям от тези диетичните бисквити,където пише на тях Оats на престиж са.Има 2 вида или поне толкова аз съм виждала.28калории за бисквитка са с грахам,а с сушените плодове е 29ксал.Ето това са: http://www.sanimarket.com/pics/b_oats.jpg

krem4et0
03-15-2011, 15:10
Да, с течен ще стане най-добре. Няма калории, но не прекалявай с употребата му. Даже и компоти с подсладител правим и не са калорични.

Rebirthing
03-15-2011, 16:33
Да, с течен ще стане най-добре. Няма калории, но не прекалявай с употребата му. Даже и компоти с подсладител правим и не са калорични.

Подсладителя как се казва и синтетичен ли е ?!

milenkaa9
03-15-2011, 19:44
А какво ще кажете за мюсли блокчетата ? Продоват такива най-различни видове в ДМ , в Лидл също , те дали стават за следобедна закуска ?
2ро - как се прави смути ? Звучи много вкусно ,но си нямам и на идея какво представлява ? :) :)

krem4et0
03-15-2011, 20:08
Rebirthing, преди си купувах течен за сладкиши, сега ползвам на хапчета за кафето сутрин, а баща ми носи на майка ми на прах - 15-тина лева килограм, но е по-силен и от този на хапчета. И да, синтетичен е. Но не прекалявам. Аз мляко с ориз и компоти не ям, но за хора с висока кръвна захар няма просто друг вариант.

Rebirthing
03-15-2011, 20:42
Rebirthing, преди си купувах течен за сладкиши, сега ползвам на хапчета за кафето сутрин, а баща ми носи на майка ми на прах - 15-тина лева килограм, но е по-силен и от този на хапчета. И да, синтетичен е. Но не прекалявам. Аз мляко с ориз и компоти не ям, но за хора с висока кръвна захар няма просто друг вариант.


Обаче, това, че са с нисък гликемичен индекс не ги прави безопасни...а има толкова много натурални подсладители.
Тъй като виждам, че тук в темата се броят калориите, първият подсладител който ми идва на ум е стевията. Натурална е и е с нула калории. В пъто по-сладка е от захарта. Продава се на листа, стрита на прах, като хапове или течна.

За мляко с ориз мисля, че най-подходящия вариант е стевия на прах или течна. На мен лично на хапчета не ми допада, а на листа не съм ползвала.


milenkaa9, ако говориш за мюсли барчетата на Карбона, не мога да кажа нищо хубаво за тях. Непоносимо сладки и тъпкани с глюкозо фруктозен сироп, който е алтернатива на бялата захар, но в пъти по-вреден. Повечето мюсли барчета от този тип, не стават, в това число и Корнито.

За смутитата: това са няколко плода разбити на блендер с добавена вода, прясно или ядково мляко. Има и зеленчукови смутита към които се добавя само вода.

VampireLover3
03-15-2011, 21:19
Искам да попитам активията с горски плодове може ли да спадне към "ограничаване". Знам,че не е много здравословна,но в училище няма какво друго да се вземе освен някоя мазна кифла 8-)

Steff9423
03-15-2011, 21:48
DisturbiaV :) Браво за свалените килограми!
Та аз продължавам без закуска,само ябълка..Обяд,всякакви вкусотий (пържените работи само със зехтин..)зеленчуци,супи (без тестени изделия-питки,пици,хляб).Понякога си правя и диетичен омлет..Хапвам си ябълки и пия много течности.Сладко си позволявам само през уикенда (тогава излизам с приятели и винаги си взимаме нещо сладичко,но не от типа кроасани и т.п.)..Пия кафето си с 1 лъжичка захар (още не мога без захар :? )
За 1-2 седмици има ефект (не че имам какво толкова да свалям но..)
Не знам колко кила съм сега,мисля че е напълно безмислено да си следя килата.. :? :? ..Гледам си по дрехите,а пък и то си личи.
Но целия режим допълвам със упражнения,много движение..
Когато се движиш,не е задължително да спортуваш а само да се разхождаш из вкъщи и да се движиш с такта на музиката..Да има динамика..Карате да се чустваш по-жив и енергичен..

Рецепти:
Диетичен омлет а ла Мързеливци.
Счупвате 2-3 яйца,отделяте белтъка от жълтъка.
Рабърквате хубаво 1-2 минути,докато се разбият добре.
Нагорещявате тигана и изсипвате белтъците вътре.Добавете малко прясно нарязани (на ситно) домати (аз слагам 1) и разбъркайте преди сместа да се сгъсти.След това оставете да се запържи (като обикновен омлет) и обърнете.
Не слагайте повече от една щипка сол (само с 2 пръста),колкото по-малко сол,толкова по-здравословно е.
10гр сол-300мл вода :shock:

Shia
03-15-2011, 22:08
Единственото,което спрях е да ям чипсове,гризки,Марети и производни.

krem4et0
03-16-2011, 06:12
Rebirthing, като се порових колко струва стевията на порции, прецених че кафето ми ще излезе златно. Навивам майка ми да отглежда на вилата, ама нищо е знаем за гледането му и най-вече дали изисква ежедневна грижа. Аз само за кафето си ползвам подсладителя. Когато не съм на режим го пия с мед. Знам за аспартама, знам за опасността от рак, но това е навик. А и не съм сигурна че мога да намеря това удоволствие в Свищов. То тук негрухана пшеница няма...

Rebirthing
03-16-2011, 06:54
Кофти...иначе стевията е доста икономична, трябва съвсем малко количество за подслаждане :).

Впрочем, да кажа за Маретите, за разлика от повечето пържени неща в магазина, те поне са печени и етикета отговаря на съдържанието. Има доста по-вредни неща от които се пълнее.

krem4et0
03-16-2011, 10:12
Точно защото четох колко е "икономична" се отказах. 100 грама листа, които подслаждат около 20 пъти (т.е. са около 2 кг захар) с доставката струват 20 лева.

DisturbiaV
03-16-2011, 11:48
Вчерах пробваn печен банан с мед и орехче-божествено е!Плюс това засища.Тази седмица само банани ям,въпреки,че са по-калоречни от останалите плодове-но пък те не ме наяждат.

За толкова време смъквах смъкнах и имам още доста за оформяне...снимка от днес...

http://www.prikachi.com/images/993/3098993x.jpg

milenkaa9
03-16-2011, 18:54
DisturbiaV в едно списание бях чела още една "рецепта" с банан :D ... значи - замразени парчета банан : заледяваш бананите и вкусът им наподобява на сладолед и можеш да си ги поръсваш със кокосови или лимонени стърготини или пък с канела - наистина става мн вкусно и не е мн калорично :)

HoneyxGirl
03-17-2011, 18:34
Аз също се ограничавам. Не пия газирано, тестени и пържени неща хапвам много рядко, но пък хапвам всеки ден сандвичи(един, два)..
Ям прекалено много сладко и не мога да спра, страшно съм пристрастена. Не ям зеленчуци, което трябва да го променя, но проблема е, че мразя зеленчуци.. плодове-ям само за закуска-половин час преди ядене, в зависимост от сезона и с какви плодове разполагам.

DisturbiaV
03-21-2011, 12:54
Кажете добри марки крема сирена и с какво ги комбинирате.Обожавам кашкавал и сирене и сякаш искам малко разнообразие.

Infinity
03-21-2011, 13:58
Вкъщи от доста време крема сирене не се купува, а се прави и мога да кажа, че разликата е огромна. Аз също много обичам млечни продукти, то кремата от магазина ми смърдиш на гъЗ. 8-)

Необходими продукти:
4 литра прясно мляко, 4 с. л. кисело мляко 6 капки мая за сирене, 3 с. л. сол
Начин на приготвяне:
Млякото се сварява и оставя да изстине до толкова, че като си пъхнем пръста, да можем да изтърпим. Слагаме киселото мляко, маята, солта и бъркаме. Така в тенджерата седи 12 часа. След 12 часа се изсипва в тензух и така седи пак 12 часа.

DisturbiaV
03-22-2011, 20:14
Темата замря,но решавам да я дигна и да сложа рецепта за тези,които не могат да се откажат от сладкото :)

Шоколадово сорбе

Информация
Време за подготовка: 10 мин
Време за приготвяне: 5 мин
Общо: 15 мин
Порции
6 none
Продукти
200 г захар
50 г какао
50 г черен шоколад, дребно натрошен

1 ч.л ванилов екстракт
Указания

умерено лесно

За да приготвите хубаво сорбе, трябва да изберете наистина качествени черен шоколад и какао.

1. Изсипете захарта в купа, пресейте вътре какаото и разбъркайте. Кипнете 600 мл вода в тенджерка. Добавете захарта и какаото, разбийте и върнете тенджерката на котлона. Оставете сместа да къкри 5 мин на слаб огън, отхлупена, като от време на време я разбивате. Свалете от огъня и добавете шоколада и ваниловия екстракт. Бъркайте, докато шоколадът се разтопи.

2. След като сместа изстине, я оставете да престои в хладилника няколко часа или една нощ, така че добре да се охлади. Пригответе сорбето в машина за сладолед. Ако нямате такава, го прехвърлете в стабилен пластмасов съд и го сложете във фризера, докато горният слой се замрази. Разбийте сместа, за да изчезнат образувалите се кристалчета и отново замразете за около час. Разбийте още един път и върнете във фризера, докато се замрази напълно.

3. Преди да поднесете сорбето, го оставете да престои в хладилника 30 мин, за да омекне малко и да го сервирате по-лесно.

Стойности за една порция:

калории: 221 ккал; протеини: 1 г; въглехидрати: 46 г; мазнини: 5 ; наситени мазнини: 2 г; влакнини: 1 г; захар: 42 г; сол: 0,05 г;

http://goodfood.bg/files/2011/01/shokoladovo_sorbe.jpg




Шоколадова торта с кафе


Информация
Време за подготовка: 30 мин
Време за приготвяне: 20 мин
Общо: 50 мин
Порции
8 порции
Продукти
меко масло, за намазване
3 големи яйца
85 г захар
70 г брашно
1 с.л царевично нишесте
2 с.л какао
1/2 ч.л бакпулвер
ЗА ГЛАЗУРАТА И ПЪЛНЕЖА
25 г черен шоколад, натрошен
1 с.л силно черно кафе
100 г крема сирене
100 г цедено обезмаслено кисело мляко
2 с.л пудра захар
ЗА УКРАСАТА
15 г черен шоколад, натрошен
Указания

умерено лесно

1. Загрейте фурната на 180

Rebirthing
03-22-2011, 21:13
Защо захарта се смята отделно от въглехидратите !?

И как може 42 гр. рафинирана захар да се смята за ограничение... ?

DisturbiaV
03-23-2011, 08:29
^не съм чак толкова навътре в нещатата.Търсих само в категория нискокалорични храни :)

Днес гледах "руло" от кайма и вътре имаше спанак,но сякаш няма да ми хареса.Някои да яде такива рула,но пълнежа да е друг?Може би ще е добре с намачкани картофи и още нещо :-o

geri111
03-30-2011, 15:54
Аз знам че варени картофи с хляб не се яде че се дебелее.Оффф то от всичко наи хубаво се дебелее :D :x

tanch3t093
05-05-2011, 19:48
Да попитам какво мислите за тези?
http://www.viewsofia.com/article/4981/Hogarenas---Vkusni-po-priroda-

favS
05-06-2011, 16:40
Авокадо
Аспержи
Бадеми
Банани
Броколи
Брюкселско зеле
Грейпфрут
Гъба Печурка
Диня
Зелен чай
Кайсии
Киви
Киноа
Лимони
Лук
Моркови
Орехи
Пилешко месо
Портокали
Праскови
Сливи
Соя
Спанак
Сьомга
Царевица
Целина
Червено цвекло
Чесън
Ябълки
Ягоди

Naik1
05-06-2011, 19:24
Не прочетох всички мнения, но ..
гледам, че предимно момичета пишете в този раздел. Сигурно малка част от вас тренират усилено? Тъй де, няма значение.
Забелязах също, че повечето обичате шоколада и ви е трудно да го спрете. Еми аз ще ви кажа просто недейте.
За да влезеш във форма не са нужни кой знае какви ограничения (освен, ако няма да сваляте 30кг +). Просто намалете хляба, спрете газираното на 100% и не прекалявайте със сладкото и мазнините. Яжте предимно домашно приготвени храни (готвено, печено) и поне веднъж на 2 дни ходете да тичате по няколко километра с почивки. През почивките малко коремни преси, без да прекалявате и готово :)
Целта не е да не ядете калорични храни. Тъй де, то може и така, ама не е много хубаво. По-добре е да приемате повече калории, но и да ги изгаряте :)

DisturbiaV
05-06-2011, 20:11
^така си свалих моите кг,но не ям грам сладко-просто не обичам кой знае колко.

Понеже не съм си писала в темичката почвам да казвам какво стана за тези месеци.От 5 януари съм си на режима,който вече дори и впечатление не ми прави.Бях 55-56 кг,в момента съм 40 и половина(не съм кльощава-имам леки кости) и се чувствам повече от яко 8-) Нямам корем,дебели крата и т.н.Тренирах всеки ден до началоно на април,сега само си изкачвам стълбите за тонус и правя дълги разходки с кучето.Снимки ще кача скоро време за мотивация.Почвам даже да се притеснявам,че ще сваля още,а не искам и същевременно ме е страх да не би,ако си увелича хранада да не напълния :o

Infinity
05-06-2011, 20:19
^ 40 и половина ?!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
Ае, стига бе ! 8-)
Като цифра цвучи ужасно стресиращо, дано да не изглежда така.
Много искам снимка. :oops: :)
И наистина, внимавай много , защото съм го минала тоя път вече и ти го казвам съвсем добронамерено. :)
Няма лечение после , самата ти психика ще е повредена доооста трайно, което си е най-кофтитО. :?
Тенденцията - постепенно намаляване на порциите до неусетното им свеждане но минимум направо е много коварна.
Стигаш до положението " Омагьосан кръг " , от който после супер трудно ще излезнеш.
Хубаво момиче си , не си мисли, че някой ще те хареса само заради тънките крачета или изпитото лице .. няма такова нещо.
:)

Rebirthing
05-07-2011, 08:50
Под 40 и половина имаш предвид 40 кг. и 500 грама ?! Това не е ли доста малко ? Защо не направиш режима си по-лек, за да не сваляш повече ?

ri41
05-07-2011, 09:34
DisturbiaV нямам търпение да видя снимките преди и след от 55 кг до 40

DisturbiaV
05-07-2011, 11:16
Ами на мен даже си ми са добре и имам си пак дупето...но това ще го постигна чрез стягане.Снимки като успея да си извадя картата на фотото от лаптопа 8-) (заклещи се)

DisturbiaV
05-08-2011, 18:35
Започнах на 5 януари
тази снимка е от 23 декември-до 5-бях качила още 2 кг
http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg

тази снимка е от 27 февруари
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg

тези 2-те са от днес
http://prikachi.com/images/796/3318796t.jpg
http://prikachi.com/images/797/3318797v.jpg

а тази да се изфукам,че и големи бузи нямам 8-)
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216858_1962990322536_1476202462_32197352_342338_n. jpg

Rebirthing
05-08-2011, 19:22
Ти си ебаси машината 8-) !!!

Ambrosia
05-08-2011, 19:47
Започнах на 5 януари
тази снимка е от 23 декември-до 5-бях качила още 2 кг
http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg

тази снимка е от 27 февруари
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg

тези 2-те са от днес
http://prikachi.com/images/796/3318796t.jpg
http://prikachi.com/images/797/3318797v.jpg

а тази да се изфукам,че и големи бузи нямам 8-)
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216858_1962990322536_1476202462_32197352_342338_n. jpg

Възхищавам се на хора като теб!Браво :)

ri41
05-08-2011, 19:54
по-интересното е как отслабна до тия кг без да гладуваш, виждала съм ти менютата, за пръв път ли се ограничаваш, имала ли си и преди проблеми с килограмите или това ти е за пръв път, винаги съм мислила, че за 40 кг си трябва сериозен глад а ти направо ме изненада

DisturbiaV
05-08-2011, 20:01
Ами да не гладувам и то въобще 8-) не ям храм сладко и хляб .При мен е това,че бързо свалям и бързо качвам.От както ми направиха операцията от апендикс(2007),замочнах по малко да казвам и ми се развали фигурата отвсякъде и реших,че не искам да се гредам така и да мрънкам,че каквито и дрехи да пробвам,да не се харесвам.

marin4itu
05-08-2011, 20:06
DisturbiaV, в момента изглеждаш страхотно!

marin4itu
05-08-2011, 20:09
И аз така свалих 2 килограма за около 1-2 месеца, като намалих сладкото (а аз ядях като луда) и хляба. Гледам да ям повече салатки, да не се тъпча, намалих количеството на всичко, но в никакъв случай не седя гладна. Аз много обичам да ям и да се наслаждавам на храната :D Редовният секс и той много помага 8-)

tanch3t093
05-08-2011, 21:47
Започнах на 5 януари
тази снимка е от 23 декември-до 5-бях качила още 2 кг
http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg

тази снимка е от 27 февруари
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg

тези 2-те са от днес
http://prikachi.com/images/796/3318796t.jpg
http://prikachi.com/images/797/3318797v.jpg

а тази да се изфукам,че и големи бузи нямам 8-)
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216858_1962990322536_1476202462_32197352_342338_n. jpg
Вярвай ми, че в момента съм с отворена уста о.О :shock: Каква разлика,каква промяна! Много си красива, браво! Евалата за волята и резултатите :P :)

tanch3t093
05-08-2011, 21:49
Редовният секс и той много помага 8-)
Колко си права! Аз от 7 месеца съм сама и надебелях. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anisweet
05-09-2011, 11:23
Браво на момичето.което е постигнало супер резултати-знам, от опит.че не е лесно да се въздържаш от заобикалящите ни лакомства:)Само да не се вманиачиш и да се стигне до болестно състояние.Аз преди 4г отслабнах с над 10кг за 5 месеца и бях стигнала до там,4е се 4увствах по-дебела от както преди.Голяма роля играе и психиката :)

Infinity
05-09-2011, 12:13
Аууу, браво !!! 8-)
Много ти се изкефих, честно.
Чудесно изглеждаш в момента. :)
Цифрите първоначално си прозвучаха доста стресиращо, но това, което се вижда на снимките си е друга работа вече. 8-)
Поздравления и от мен. :grin:

DisturbiaV
05-10-2011, 13:27
Мерси.Не съм очаквала,че без глад и с минимални усилия ще ги сваля,но ето :) Тъпото е,че за стомаха виждам,че е добре,но горе в краката искам и още и още... :?

ri41
05-10-2011, 13:36
бе тва е структура и аз имам дебели ръце ама кво да се прави :( :( :(

ImTheBest
05-10-2011, 14:51
Уау \:D/ DisturbiaV, възхищавам се на волята ти...постигнала си невероятни резултати! Поздравления! Но все пак мисля, че 40 кг са доста под нормата;колко си висока?

DisturbiaV
05-10-2011, 15:52
1.65 ниска съм си 8-)

ri41
05-10-2011, 15:58
а то пък ако беше 170 и 40 кила щеше да си ужасяваща, ти сега си клющава и не виждам защо не си харесваш краката, нищо им няма

xoxodessitoo
05-10-2011, 16:30
Чак днес погледнах темата, супер е!
DisturbiaV, много добри резултати! Тялото ти е страхотно в момента :)

Не съм чела цялата тема и не знам да ли я има тази рецепта. Любимото ми:
Смуути с горски плодове
Една шепа замразени горски плодове (трябва леко да са се размразили за да не стане някоя бела с машинката)
6 супени лъжици кисело мляко
Около 50 мл вода
1/2 чаена лъжичка захар, но съвсем спокойно може и без нея
Супер е за между храненията или дори за закуска ако сложите малко повече плодове или кисело мляко. :)

vikiraa
05-10-2011, 19:02
Нека и аз те поздравя,DisturbiaV :P Отлични резултати!

И най-накрая да споменете секса в темите за диети!Иее :D

alwaysnforever
05-14-2011, 17:55
Ей такива хора като теб с воля много ме ентусиазират. :) :)
Постижението ти е страхотно.
Заради теб отново ме обхвана манията за здравословно хранене.
Ограничавах се и преди, ама си позволявах някакви нездравословни, пържени и вредни неща ии сега пак се мотивирах. :D [/b]

detzzy
05-23-2011, 20:12
Ох да ти имам волята :D
Страхотни резултати...

SorrowEyes
06-02-2011, 20:09
И аз да се включа в темата, че много ми харесва :)
И аз започнах "режим" и за сега съм свалила 5 килограма, но те са най-лесните.
За храненето гледам най-вече да се храня с плодове и салати и мляко, но ми се случва да ям нещо калорично като кроасан... Не знам дали някога ще спра да ги ям тези неща... но навика си е навик...
И всеки ден гледам да бягам по 30+ минути.

Ако открия нещо интересно ще допълвам :)

П.П. Поздравления на авторката за резултатите, много е красива и явно има страшна воля, за което шапка й свалям!

DisturbiaV
06-02-2011, 20:21
Като видях темата и настръхнах,честно.Неусетно намалих храната до минимум .В момента съм 39 и не мърдам.Днес не можех да дишам(имам все едно буца ниско в гърлото).Оказа се ,че е от свалените 16 кг-в момента съм на глюкоза.Съветвам ВСИЧКИ,КОИТО ЧЕТАТ РЕЖИМА ДА НЕ СЕ ОГРАНИЧАВАТ ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА!

vikiraa
06-02-2011, 21:44
Като видях темата и настръхнах,честно.Неусетно намалих храната до минимум .В момента съм 39 и не мърдам.Днес не можех да дишам(имам все едно буца ниско в гърлото).Оказа се ,че е от свалените 16 кг-в момента съм на глюкоза.Съветвам ВСИЧКИ,КОИТО ЧЕТАТ РЕЖИМА ДА НЕ СЕ ОГРАНИЧАВАТ ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА!

От кое,че не разбрах?

koshtramba
06-03-2011, 08:40
И аз не разбрах... Ако съм разбрала правилно - дано се оправиш по-скоро... :(((

TheBeliever
06-03-2011, 08:58
Кое не разбрахте? До толкова се е увлякла в ограничаването на храната, че почти е спряла да се храни. В резултат организмът й е изтощен и пие глюкоза, за да се възстанови колкото е възможно.

Успех с възстановяването, мила, и от тук нататък повече разум. За какво ти е хубаво тяло ако не можеш да се вдигнеш от леглото.

DisturbiaV
06-03-2011, 10:49
ям си нормално,но яденето ми явно не е достатъчно за организма...има момичета като чета в менюто за днес,които ядат в пъти по-малко.Не пия глюкоза с абокат съм и я влилават.Според мен малко или много преувеличават с тази анорексия,но...не знам вече...

ri41
06-03-2011, 11:06
не знам ама сега от тази глюкоза ще напълнееш, обясни какъв е точно проблема каква е тази буца в гърлото, да не би да имаш анемия от недохранване или нещо друго

Infinity
06-03-2011, 12:52
И какво лошо има да качи до 2-3 килограма, при положение че организмът й се нуждае именно от това ? :-o
Аз не се изненадвам, въобще дори, защото преди по-малко от година тежах 36кг. !! :-x
Успех! :-) :-) :-) :-)

ri41
06-03-2011, 14:37
ами там е проблема, че ще са доста повече от 2/3 кг, от мои наблюдения при приятелки го казвам, дано не е така разбира се, кофти работа е да си върнеш всичко в даден момент

LYLYY
07-19-2011, 19:18
Ох съжалявам че вдигам старата тема,но смятам че е по-добре така отколкото поредната тема за отславбване.

Започнах на 5 януари
тази снимка е от 23 декември-до 5-бях качила още 2 кг
http://www.prikachi.com/images/231/3031231F.jpg

тази снимка е от 27 февруари
http://www.prikachi.com/images/234/3031234M.jpg

тези 2-те са от днес
http://prikachi.com/images/796/3318796t.jpg
http://prikachi.com/images/797/3318797v.jpg

а тази да се изфукам,че и големи бузи нямам 8-)
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216858_1962990322536_1476202462_32197352_342338_n. jpg
Та аз в момента съм д/г като тебе на първата снимка и искам да постигна ефекта от втората,въпросът ми е освен че си премахнала вредните храни от менюто си какво друго си правила?Всмисъл упражнения.....И то като гледам датите само за около 2 месеца,невероятно!

П.П. Надявам се вече да си по-добре отколкото при последният ти пост :]

DisturbiaV
07-19-2011, 20:38
Някъде в темата бях писала упражненията,които ги правех до към края на април.Коремни.Свивания на краката,докато си на свещ,скачане на въже,велоергонометър доста,разходни.Докато си на свещ свиваш,разпъваш после настрани и го редуваш,клякания.много са в интернет има стотици упражнения.Не е нужно да е същото виж няколко и ги комбинирай и си ги прави както ти е удобно.Аз ги правех всеки ден по 30 мин.

да,по-добре съм.Три месеца разправии с лекари и наще и успях да кача само полувин кг,които ту го смъквам,ту го качвам.Така,че поне бъдете сигурни ЧЕ НЯМА ЙО-ЙО ЕФЕКТ