PDA

View Full Version : Препоръчайте ми крем за мазна кожа предразположена към акне



musiic
02-26-2011, 15:57
Съжалявам, че отварям нова тема, но искам да ми препоръчате хубав крем за мазна кожа с акне и черни точки. :)

kalpazanka
02-26-2011, 16:03
Препоръчвам ти дерматолог. Той умело би ти комбинирал няколко крема.

musiic
02-26-2011, 16:06
Препоръчвам ти дерматолог. Той умело би ти комбинирал няколко крема.
Ами преди 2-3 месеца бях, но ми изписа само лосион Акне аут, а искам да си взема и някакъв крем, но нямам много време за дерматолог. Поне да видя другите от кои са доволни. :)
П.С.
Пък и в моя град има само 1-2 дерматолога и не са много кадърни. :D

ScarletBite
02-26-2011, 16:19
Вземи си и крема на Акне-Аут. Няма друг такъв! Де що има пъпка ще ти махне! Но при мен имаше и странични ефекти... кожата ми стана доста суха (от мазна като твоята) и винаги трябваше да си мия ръцете след като нанасям от крема, защото на пръстите ми се появяваха странни, жълтеникави, сухи петна.


Оставала съм доволна и от крема на Клийн енд Клиър, но пък по това време ходех редовно на козметик и... не знам дали подобрението щеше да е толкова силно, ако бях само на крема.


Ако имаш възможност да си купиш козметика на Юсерин - давай смело! Тези са най-добри!


Лореал са чудни, но пак зависи от човека. Знаеш, че тези, които си купуваме в България, рядко имат нещо общо с истинския Лореал. :) На моята кожа действа добре, но пък приятелка е недоволна.


Гарние са боклуци по принцип, но в момента съм с тях (майка ми ми взе такива... ) и имам много чиста кожа. Заслугата не е само на Гарние-то, разбира се. Правя си маски, поддържам страхотна хигиена, ползвам антибактериална пудра, храня се балансирано, а и вече минах етапа с акнето. :)

kalpazanka
02-26-2011, 16:26
П.С.
Пък и в моя град има само 1-2 дерматолога и не са много кадърни. [/b] :D
Да не ти е забранено да напускаш града?!

musiic
02-26-2011, 16:32
П.С.
Пък и в моя град има само 1-2 дерматолога и не са много кадърни. [/b] :D
Да не ти е забранено да напускаш града?!
Ами аз точно в София бях при една дерматоложка, но сигурно вече след 3-4 месеца пак ще мога да отида и за това реших да попитам за хубав крем, който да използвам докато се консултирам пак с лекар. :)
ScarletBite какви процедури си правеше при козметика и колко често?

ScarletBite
02-26-2011, 16:41
Почистване на лице веднъж месечно.
Това включваше почисване с пара и след това изстискване на комедоните, черните и бели точки. После маска, разни кремчета и накрая масаж.
Излизаше ми 30 лв, но аз съм от малък град и сигурно цените в София са различни.

michaelasos
02-26-2011, 17:31
Аз използвам ACNE OUT много ми помага. Попринцип изсушава кожата (мойта кожа е нормална и затова го използвам в комбинация с хидратиращ крем на Гарниер), но след като кожата ти е мазна, би трябвало да помогне и без крема. :)