PDA

View Full Version : шампоан-оцветител и безамонячни бои за коса



michaelasos
02-26-2011, 17:24
Здравейте :) Значи исках да попитам дали някой случайно има опит с тези неща, защото ми трябва съвет: естествения цвят на косата ми е светло-кестеняв, но искам да се пробвам с червена коса. Според вас кое е по-удачно? Безамонячна боя или балсамите на престиж, които седят известно време и кое ще е по-ярко.. Ще съм благодарна на всички, които дават каквито и да е съвети свързани с това :) Мерси предварително

ScarletBite
02-26-2011, 17:54
Балсамчето на Престиж ти дава само оттенък. Майка ми го сложи (червеното) върху пепелно-кестенява коса и се получи нещо пак кестеняво с керемиден оттенък. :) Аз пък редовно ползвам пепелно-платинено-русия балсам и съм доволна.

Безамонячната боя е добър избор - Лореал Кастинг Крийм Глос. :) За това име мога да говоря само хубави неща, защото тъкмо с него си оправих косата след като ми я бяха направили бяло-жълто-рижава. Страхотна формула и не само, че не уврежда косата, ами и сякаш я прави по-мека. Да не говорим за приятния аромат на боята, толкова различен от другите отрови.

kalpazanka
02-26-2011, 18:02
За да ти хване шампоан- оцветителят на светлокестеняво, преди това трябва да си изсветлиш косата. Не очаквай чудеса.

Последно боравех с тези- Marion- http://www.torba.bg/boya-za-kosa/2065-marion-kosmetiki-shampoan-ocvetitel-bez-amoniak.html

michaelasos
02-26-2011, 18:08
Балсамчето на Престиж ти дава само оттенък. Майка ми го сложи (червеното) върху пепелно-кестенява коса и се получи нещо пак кестеняво с керемиден оттенък. :) Аз пък редовно ползвам пепелно-платинено-русия балсам и съм доволна.

Безамонячната боя е добър избор - Лореал Кастинг Крийм Глос. :) За това име мога да говоря само хубави неща, защото тъкмо с него си оправих косата след като ми я бяха направили бяло-жълто-рижава. Страхотна формула и не само, че не уврежда косата, ами и сякаш я прави по-мека. Да не говорим за приятния аромат на боята, толкова различен от другите отрови.

много ти благодаря! а маха ли се по някакъв начин (т.е. отмива ли се) или трябва да се боядисам отгоре, за да се махне?

ScarletBite
02-26-2011, 18:26
Отмива се. :)

Serenavanderwoodsen
02-26-2011, 20:20
за колко време горе-долу се отмива тази безамонячна боя?Аз имам руса коса и искам да видя как ще изглеждам с кестенява :)

ScarletBite
02-27-2011, 06:18
За около месец. :)

rosencetooo
02-27-2011, 06:22
Ако напълно не си решила да се прави червена, по-добре се откажи на време.. дори и с оцветител или с безамонячна боя да се направиш , след като се отмие ще ти остане червения отенък , както ти е светла косата и ще съжеляваш :)

ScarletBite
02-27-2011, 06:27
Ако напълно не си решила да се прави червена, по-добре се откажи на време.. дори и с оцветител или с безамонячна боя да се направиш , след като се отмие ще ти остане червения отенък , както ти е светла косата и ще съжеляваш :)
Не вярвам да се получи така. :)
Но ако все пак стане нещо подобно, винаги може да се матира с балсамче на Престиж в близък до естествения й цвят. Това ще й оправи оттенъка.

rosencetooo
02-27-2011, 06:30
Ако напълно не си решила да се прави червена, по-добре се откажи на време.. дори и с оцветител или с безамонячна боя да се направиш , след като се отмие ще ти остане червения отенък , както ти е светла косата и ще съжеляваш :)
Не вярвам да се получи така. :)
Но ако все пак стане нещо подобно, винаги може да се матира с балсамче на Престиж в близък до естествения й цвят. Това ще й оправи оттенъка.О повярвай получава се :) и аз съм си патила така , и мой познати .. И все пак моята коса беше по-тъмна от нейната .. :) И още съжелявам , защо тогава реших да се видя и с червеникава коса.. :)

Lian4ety
02-27-2011, 06:36
Дано авторката няма нищо против,че ползвам темата й, но не искам да отварям нова за същото нещо, та моят въпрос е за шампоана оцветител на Marion моята коса е кестенява с руси кичури, ако си сложа черен оцветител ще хване ли и ще си съсипя ли косата :?

rosencetooo
02-27-2011, 06:40
Дано авторката няма нищо против,че ползвам темата й, но не искам да отварям нова за същото нещо, та моят въпрос е за шампоана оцветител на Marion моята коса е кестенява с руси кичури, ако си сложа черен оцветител ще хване ли и ще си съсипя ли косата :?Ще хване разбира се , но кичурите ти ще станат сини :)

Lian4ety
02-27-2011, 06:44
Дано авторката няма нищо против,че ползвам темата й, но не искам да отварям нова за същото нещо, та моят въпрос е за шампоана оцветител на Marion моята коса е кестенява с руси кичури, ако си сложа черен оцветител ще хване ли и ще си съсипя ли косата :?Ще хване разбира се , но кичурите ти ще станат сини :)

Но ще се измие ли все пак и за какъв син нюанс става на въпрос тъмно син или синкав оттенък :?

rosencetooo
02-27-2011, 06:47
Дано авторката няма нищо против,че ползвам темата й, но не искам да отварям нова за същото нещо, та моят въпрос е за шампоана оцветител на Marion моята коса е кестенява с руси кичури, ако си сложа черен оцветител ще хване ли и ще си съсипя ли косата :?Ще хване разбира се , но кичурите ти ще станат сини :)

Но ще се измие ли все пак и за какъв син нюанс става на въпрос тъмно син или синкав оттенък :?Ами различно може да си получи , е да ще се отмие , но върху кичурите ти незнам дали после няма да остане някакъв отенък .. ;д

Lian4ety
02-27-2011, 06:48
Дано авторката няма нищо против,че ползвам темата й, но не искам да отварям нова за същото нещо, та моят въпрос е за шампоана оцветител на Marion моята коса е кестенява с руси кичури, ако си сложа черен оцветител ще хване ли и ще си съсипя ли косата :?Ще хване разбира се , но кичурите ти ще станат сини :)

Но ще се измие ли все пак и за какъв син нюанс става на въпрос тъмно син или синкав оттенък :?Ами различно може да си получи , е да ще се отмие , но върху кичурите ти незнам дали после няма да остане някакъв отенък .. ;д

Благодаря :-) Все пак мисля да пробвам 8-)

rosencetooo
02-27-2011, 06:49
^ Добре, успех :P

ScarletBite
02-27-2011, 07:02
Lian4ety, защо не пробваш с къна?

Lian4ety
02-27-2011, 07:10
Lian4ety, защо не пробваш с къна?

Ми незнам чувала съм гадни неща за нея :? Незнам до колко са верни..

ScarletBite
02-27-2011, 07:24
Половината ми приятелки се почерняват с къна. До една са доволни. :)

Lian4ety
02-27-2011, 07:28
Половината ми приятелки се почерняват с къна. До една са доволни. :)

хм.. да, но това не е ли трайно боядисване като с боя смисъл на мен ми трябва само да се видя дали ми отива. А какви са ви мненията за безамонячната боя? Колко време държи и дали е добър избор :? Марка, цена?

ScarletBite
02-27-2011, 07:32
Не е трайно боядисване. Къната е растение. :)

Lian4ety
02-27-2011, 07:35
Не е трайно боядисване. Къната е растение. :)

Да, знам виждала съм как се прави .. незнам ще видя :) Благодаря на ScarletBite и rosencetooo :-)

michaelasos
02-28-2011, 14:38
Балсамчето на Престиж ти дава само оттенък. Майка ми го сложи (червеното) върху пепелно-кестенява коса и се получи нещо пак кестеняво с керемиден оттенък. :) Аз пък редовно ползвам пепелно-платинено-русия балсам и съм доволна.

Безамонячната боя е добър избор - Лореал Кастинг Крийм Глос. :) За това име мога да говоря само хубави неща, защото тъкмо с него си оправих косата след като ми я бяха направили бяло-жълто-рижава. Страхотна формула и не само, че не уврежда косата, ами и сякаш я прави по-мека. Да не говорим за приятния аромат на боята, толкова различен от другите отрови.
ей, само исках да те попитам (ако знаеш естествено) косата ми е светло кафява, безамонячната боя дали ще хване червена? ( нещо такова http://hayleyfashion.info/hair/pressure/13.jpg )

Afterbirth
02-28-2011, 14:54
И аз ще питам тук... Косата ми е тъмно руса, а сега, през зимата е потъмняла и отива към светло кестеняво - искам да си взема синьо-черен оцветител, обаче да наблегна на синьото.В смисъл, черното не ме привлича толкова, колкото хубавия син оттенък - и колкото по - синьо, толкова по - добре 8-) Някой може ли да ми препоръча някоя марка такива шампоани, в която да има цвета, който търся?Или няма такова нещо?Понеже аз рових, рових и все намирам някакви черни, дето половин час ги гледам преди да видя нещо синьо ;д.

darrie
02-28-2011, 15:00
http://beautycosmetic.biz/images/naturiamulticoloreffect.jpg Аз ползвах този оцветител. Също бях със светло кестенява коса и се правих червена. Моя е номер 6.

ScarletBite
02-28-2011, 15:58
michaelasos, предполагам, че ще стане. :) В най-лошият случай ще стои морковено.

michaelasos
02-28-2011, 16:58
И аз ще питам тук... Косата ми е тъмно руса, а сега, през зимата е потъмняла и отива към светло кестеняво - искам да си взема синьо-черен оцветител, обаче да наблегна на синьото.В смисъл, черното не ме привлича толкова, колкото хубавия син оттенък - и колкото по - синьо, толкова по - добре 8-) Някой може ли да ми препоръча някоя марка такива шампоани, в която да има цвета, който търся?Или няма такова нещо?Понеже аз рових, рових и все намирам някакви черни, дето половин час ги гледам преди да видя нещо синьо ;д.

една приятелка с коса по-тъмна от твоята се боядиса с шапоанчето на престиж (черното), но косата и стана със сини оттенъци. предполагам, че ако си го направиш (след като си и тъмно руса) значи ще ти стане още по-синьо. за всеки случай се консултирай с човека от магазина, от който си го купуваш :)

michaelasos
02-28-2011, 17:00
http://beautycosmetic.biz/images/naturiamulticoloreffect.jpg Аз ползвах този оцветител. Също бях със светло кестенява коса и се правих червена. Моя е номер 6.

а откъде си си го купила?

darrie
02-28-2011, 18:15
http://beautycosmetic.biz/images/naturiamulticoloreffect.jpg Аз ползвах този оцветител. Също бях със светло кестенява коса и се правих червена. Моя е номер 6.

а откъде си си го купила?

Най-обикновен козметичен магазин на центъра в Добрич. Щом там го е имало, значи трябва и в другите градове да го има. :)

FuckingFreak
02-28-2011, 18:53
http://beautycosmetic.biz/images/naturiamulticoloreffect.jpg Аз ползвах този оцветител. Също бях със светло кестенява коса и се правих червена. Моя е номер 6.

а откъде си си го купила?

Най-обикновен козметичен магазин на центъра в Добрич. Щом там го е имало, значи трябва и в другите градове да го има. :)

Колко време държи? Искам да пробвам за лятото червено или нещо карамелено..

darrie
02-28-2011, 18:59
http://beautycosmetic.biz/images/naturiamulticoloreffect.jpg Аз ползвах този оцветител. Също бях със светло кестенява коса и се правих червена. Моя е номер 6.

а откъде си си го купила?

Най-обикновен козметичен магазин на центъра в Добрич. Щом там го е имало, значи трябва и в другите градове да го има. :)

Колко време държи? Искам да пробвам за лятото червено или нещо карамелено..

Пишеше от 4 до 8 измивания. И реално за 2-3 измивания цвета го нямаше. Но червеното оставя отенък който стоя месец-два при мен.

TheJeff'sDollofDeath
07-20-2017, 14:52
Така...Моята коса е кестенява, а искам да я направя червеникава с шампоан. Кажете ми дали ще има поне малко цвят на светлина и ако може ми препоръчайте марка.