PDA

View Full Version : Постоянна хрема.



wowow
02-26-2011, 18:39
Здравейте.
От малак имам постоянна хрема.Всяка сутрин имам малко хрема и после цял ден нямам.Най-често се получава като изляза от топло на студено.Искам да ви попитам с какво се лекува и дали това е синузит?
Благодаря предварително.

TheBeliever
02-26-2011, 19:23
Възможно е да е синузит, но за по-сигурно се консултирай с лекар. Не започвай да се лекуваш на своя глава.

StolenBliss
02-26-2011, 19:24
Възможно е да е синузит, но не можем да ти кажем дали твойто 'Е'. Тва ще ти го каже лекарят, на който ти предлагам да отидеш ;)

kalpazanka
02-26-2011, 19:45
Боли ли те глава по някое време в денонощието?
Коренът на носа боли ли те? Слепоочия?
Като си наведеш главата надолу, боли ли те?
Да те боли челюстта под очите?
Секретът какъв е? Бистър или гноен?

britzy
02-27-2011, 05:15
Всички симптоми ,които калпазанка изброи,са налице при мен и ми поставиха диагноза синузит -но най-добре върви на УНГ .

wowow
02-27-2011, 14:04
Нямам нито една от симптомите,които калпазанка изброи.Секретът е бистър.

ImmortalSportFreak
02-27-2011, 18:14
Нормално е като излезеш от топло на студено да ти тече малко носът.Иначе от друга страна може да имаш алергична хрема,така че отиди да те види УНГ.

Като стана дума за нос,мога ли да попитам има ли други капки ,освен Ксилометазолин,които отпушват носа мигновенно и напълно,но не вредят? (съжалявам,че използвам темата ти,авторе..) От месеци ми се запушва носа(особено нощем),мъчително е да се спи със запушен нос,а доколкото знам мога да си направя беля с многото използване на Ксилометазолин... :? :o

kalpazanka
02-28-2011, 10:32
Нямам нито една от симптомите,които калпазанка изброи.Секретът е бистър.
Тогава що си мислиш, че имаш синуит?!

На въпроса за капките за нос- нафазолин /диабенил ринекс/, но да се търси причина за хремата!!!

ImmortalSportFreak
02-28-2011, 16:23
На въпроса за капките за нос- нафазолин /диабенил ринекс/, но да се търси причина за хремата!!!
Благодаря ти много за отговора. :)
Ами аз бях на УНГ и ми каза,че е алергично.. Но не се знае към какво е алергията,даде ми капки и хапчета(капки Назонекс и хапчета Зиртек Д),но не помагат особено и пак се налага да слагам Ксилометазолин,за да спя спокойно вечер... :?

Междудругото УНГ-то каза,че нямало да ми мине.. :?

kalpazanka
03-01-2011, 07:49
Зарязвай ксилометазолина и питанките по форуми, ами си лекувай алергията с каквото ти е предписано.

titinkaa
03-04-2011, 18:26
може да е синузит или да си алергичен към нещо,иди на лекар.

meganet
03-06-2011, 00:41
И аз имам същото, около теб не трябва да има прах и плюшени неща въобще такива витаещи из въздуха който да вдишваш иначе може и да не си алергичен