PDA

View Full Version : писна ми



___mimity___
02-26-2011, 19:25
Здравейте :) Искрено се надявам да ми дадете добри и качествени съвети,защото наистина ми писна .. Излезе една пъпка .. намазах я с 2% салицилов спирт .. почти изчезна но все още е зачервено и грозно .. забелязва се,дори с фон-дю-тен .. Моля ви за съвет какво да и слагам,че да се махне веднъж за винаги !! Забравих да кажа,че и слагах крем "Здраве" - който по принцип помага .. но незнайно защо на тази пъпка не помогна .. :-x :-x :-x :-x :-x

FuckingFreak
02-26-2011, 19:28
Пъпката подкожна ли е?
Не ти го препоръчвам, но ето как аз процедирам : Мия си лицето с гел и ексфолиант, стискам пъпката, мажа с салицилов спирт/лакочистител/афтършейв или каквото имам под ръка което съдържа спирт.. А от онези дни ми стана такава гадна рана, 3 пъти и махам коричката и сега вече почти зарасна, добре че е на челото и не се вижда от бритона ми..

___mimity___
02-26-2011, 19:37
Пъпката беше подкожна .. първо,докато излезе ме болеше на 2 ден и сложих салицилов спирт,след като си измих лицето и крем здраве .. на сутринта беше по-малка дори сега вече не е пъпка а просто е зачервено и както казах грозно .. :-x Сега нито ме боли но все пак .. благодаря ти за съветиите :) Аз съм слушала,че пъпките се изстискват само когато са гнойни .. а тази не е .. а пък и вече почти се скрила ..

Стига толко съм писала че почанах да повтарям едно и съшо :D

___mimity___
02-26-2011, 20:13
Мноооогоооо ви моля за отговор .. :o :o :-o

DesireToFire
02-26-2011, 20:48
Абе вие от тоя крем здраве какви чудеса очаквате?? Крем като крем. Иначе съм чувала, че паста за зъби помага о.О Слагаш и държиш няколко часа. Нищо не губиш, можеш да пробваш. Иначе аз ползвам ексфолиант през ден, иначе си мия лицето по поне 3 пъти на ден с гел + после тоник и почистващ крем и нямам проблеми. Излизат ми по 1-2 пъпки един път на месец, но си минават след определен период от време сами :Д

___mimity___
02-27-2011, 09:08
Благодаря ви за отговора,но аз не мога да си мия лицето през ден с ексфиолиан,тъй като мн се изсушава кожата,мия си лицето два пъти в седмицата :) Паста за зъби .. ще опитамм може пък и да помогне :-o Има ли значение каква трябва да бъде? Още един въпрос,за да не отварям нова тема :) Как в домашни условия мога да премахна милиумите .. Чувала съм за стерилна игла,с каквато разполагам,но не знам дали после ще останат белези или нещо подобно .. Благодаря предварително за отговорите :) :-)

placebo
02-27-2011, 12:13
относно тази пъпка за която говориш аз използвам вода със сребро мисля че в аптеките я има. след като си измия лицето с гел вземам памук и си намазвам лицето с тази вода тя е като обикновена вода на цвят и мирис природен продукт е и помага за бързото изчезване на пъпките и белезите от разранени такива (като в твоя случай) и против излизането на нови пъпки. :)

Dannue
02-27-2011, 14:59
Всички съвети по-горе + купи си качествен коректор, който да е в тон с фондьотена ти, за да може да се слее добре с него и не ползвай един и същи коректор за под очите и за пъпки. ( Този за под очите да е по-светъл, а за другия ти казах ).
Ето как скривам аз: Нанасям около пъпката съвсеем малко и потупвам леко отгоре и почти не се забелязва ако е голяма, ако е малка визуално изчезва. :-)