PDA

View Full Version : Имало някакъв, който я ревнувал.



NomNomNom
02-26-2011, 20:22
Какво означава в днесшно време това някой да " те ревнува " ?
Изключително често се използва в истории ти п : " аз я харесвам , ама тя ми каза, че има някакво момче около нея, което много я ревнува " .
Колко често вече срещам израза.
Толкова ли няма други готини фразички лафчетъъъ та и това се намеси .
Лолз.

BlueFace
02-26-2011, 22:04
Ревността е чувството, което изпитваш, когато "имаш" нещо, но не си сигурен дали го заслужаваш и за това го пазиш от всеки потенциален "враг", който сметнеш, че може да ти го отнеме.

А това за "момчето, което много я ревнува" са филми ....

Deadlock
02-26-2011, 22:07
казваш, че ревността не същестува, или? :Д

areon4o
02-26-2011, 22:12
Не мисля че има предвит че некоя като говори че имало някой който е я ревнува сеедно иска да го дразни ..

NomNomNom
02-27-2011, 06:59
Имах в предвид, че вместо да се каже - има едно момче, което явно ме харесва, се казва- има едно момче което много ме ревнува. Доста често при това.
И според мен изказването не е продиктувано от въпросната ревност , ами от факта, че ревнуването им звучи по за възрастните изаради това го използват.
Извинявам се за леко безсмислената тема, но ми направи впечатление тази тенденция.

BaffaLsc
02-27-2011, 07:58
Всъщност за ревността всеки казва различно.. едни казват, че е страх да не загубиш това, което ' имаш '.. други казват , че доста често жените/мъжете ревнуват безпричинно , от нищото.. други казват, че е страх някой да не им вземе ' тяхното ' или някой да ги измести..
Но всъщност ревността наистина съществува.. и едва ли използват ' израза ' , за да се направят на по - големи..

DarkTemplar
02-27-2011, 10:16
Ревността е форма на собственост. Хич не ми е по вкуса.

VaMpiRKaTaaa
02-27-2011, 10:24
Ревност,това е страх да не изгубиш човека,когото обичаш.
Ревност, това е чувство за собственост над човека,когото обичаш.
Ревност..това с една дума е ..ЛЮБОВ.
Може да ревнува,но с мярка.
Прекалената ревност мене ме задушава.
И искам да се освободя,от човека,който ме ревнува,дори да го обичам.

MilanowPz
02-27-2011, 11:10
Тъпи женски оправдания... !!

GLaDOS
02-27-2011, 11:12
Ревността е чувството, което изпитваш, когато "имаш" нещо, но не си сигурен дали го заслужаваш и за това го пазиш от всеки потенциален "враг", който сметнеш, че може да ти го отнеме.



Много точно казано ,според мен ! :)

NomNomNom
02-27-2011, 11:18
Абе хора , някой изобщо прочете ли за какво е темата ?
Ставаше въпрос , че когато някой иска да каже че някой друг харесва някой казва - оня много я ревнува вместо оня много я харесва.
Моля ви , поне като пишете в безсмислената ми тема да не е спам , никой не е питал какво за вас е ревността :D

w0sh
02-27-2011, 11:23
Това никога не съм го чувал. Очевидно съм остарял за жаргона от учлищния двор.

Gabichkaaa
02-27-2011, 17:34
За мене ревността е болест... Не говорим затова да ти направи впечатление, че някоя е ущипала гаджето ти по бузата, а затова че единственото, което виждаш като погледнеш твойто момче/момиче е "СВАЛЯЧИТЕ" около него/нея! Не му гледам с добро око и гледам и аз да не издребнявам.... Абе тъпа работа е т'ва... Трудности, които трябва да преминете заедно :)

AntiFashionGirl
02-28-2011, 19:09
ревнува щото, ако те минат всички в компанията/града, значи не си скъпа вещ и следователно той е беден нещастник, а никой не обича бедните, за това парите винаги са били = на самочувствие

umri
02-28-2011, 21:01
Ревност..това с една дума е ..ЛЮБОВ.

Спирай нафтата че стана 2,54лв.

strave
02-28-2011, 22:00
Дали ще каже че ревнува или че я харесва в случия ти е едно и също.

Ivalinka
03-01-2011, 19:53
аз казвам, че някой ме ревнува, защото просто това ми е в главата. ако някой ме ревнува направо може да ми огорчи живота.... като такъв 'ревнив' ми остава в съзнанието и това казвам на хората. но за другите не знам...