PDA

View Full Version : Моля помогнете! Имам проблем с Win7 - 2ри монитор!?



jooint
02-26-2011, 20:55
1) Уиндолс 7 ми намира втори монитор всеки път при стартиране. Мишката ми изчезва от главния монитор и може да се движи в "призрачния" 2ри монитор, който се казва: Generic Non-PnP Monitor
Когато дам Detect в Screen Resolution всичко се оправя и ми изписва, че не е намерен втори монитор. Но, уви, рестартирам системата и пак имам 2ри монитор. Как се оправя това!?

2) Почти всеки път при (ре-)стартиране на компютъра всички икони на работния плот се разбъркват. Някакви идеи на какво се дължи!?

:( :( :(

minus273dot15
02-27-2011, 11:14
( Start -> )Right click "Computer" -> Manage -> Device Manager -> Monitors

Премахваш излишният(Right click -> Remove). Кефиш се. Ако разбъркването на иконите продължи и след като е отработен този проблем пишеш пак.

cvitiogi
02-27-2011, 11:19
( Start -> )Right click "Computer" -> Manage -> Device Manager -> Monitors

Премахваш излишният(Right click -> Remove). Кефиш се. Ако разбъркването на иконите продължи и след като е отработен този проблем пишеш пак.

ллааалллл :shock: :shock: :shock:

minus273dot15
02-27-2011, 12:33
ллааалллл :shock: :shock: :shock:

Имаш да кажеш нещо смислено или просто така си драскаш, за да маркираш присъствие? (:

jooint
02-27-2011, 15:12
Пробвах от Device Manager, за жалост не става. Иконите не ме притесняват, защото ги махнах, използвам търсачката в Start Menu-то.
Някой има ли някакви идеи за "призрачния" монитор? Драйверите ли не са наред, или?

minus273dot15
02-27-2011, 16:33
Мда, интересно.

А каква е видеокартата? С какви драйвери? Или всъщност не се занимавай с подробности:

Ъпдейт на драйверите чрез Window 7 автоматично търсене за драйвери.

Ако продължава да има проблем - сваляш драйверите за съответният модел карта от сайта на производителя, триеш тези на Windows 7-цата и слагаш новите.

Те тук те... пиши дали е решило проблема.

nniicckkoo
02-27-2011, 19:33
преинсталирай го или доведи някой който разбира повече от теб

jooint
02-28-2011, 14:31
I made a shortcut to switch to a single "Computer only" monitor. I have it on my desktop but if you put it in your startup folder it would run every time windows boots up. The target for the shortcut is
C:\Windows\System32\DisplaySwitch.exe /internal
So create a short cut to the file "DisplaySwitch.exe" and then open it's properties and add the /internal to the end.
For extended it's C:\Windows\System32\DisplaySwitch.exe /extend
In your case its more of a work around than an actual fix. In my case its just easier that hitting windows key + P and selecting Computer Only every time I play a game. I just pin the shortcuts to my task bar and it's one click to switch back and forth.

Ето това направих аз и проблемът е решен!

minus273dot15
03-01-2011, 09:09
In your case its more of a work around than an actual fix.

Щом върши работа и си доволен :-|