PDA

View Full Version : 68килограма!ПОМОЩ!!!



cat9
02-26-2011, 21:15
Аз съм момиче на 14 години.Висока съм 167 и тежа 68 кг!!!! :cry: Незнам,в корема може би не е чак толкова зле,но в краката съм доста пълна(особено в пръсците и бедрата).Моля Ви,от все сърце дайте примери как да сваля килограми и да съм с добра фигура.Резултатът трябва да е на лице най-късно до 3 месеца.ПОМАГАЙТЕ МОЛЯ ВИ!!!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! :)

Wwwooow
02-26-2011, 21:23
Първо спри газираното ! Втора намали сладкото и тестените изделия.Ограничи солта,пии зелен чай и вода 8-) ... Трето почни да спортуваш-бягай на стадиона,качвай се и слизай по стъпала,разхождай се,пускай си хубави песни и танцувай 8-) Прави някакви упражнения,тръгни на фитнес(ако ти се дават пари).

ri41
02-26-2011, 21:28
спираш хляба, сладкото, пържено, газирано и мазно, не прави диети, просто се храни по- малко и вечеряй до 19 ч, спортрувай нещо, право упражнения

nymphetaminegirl9
02-26-2011, 21:29
Спри солта, газираното , много мазното, пърженото, панираното, ограничи тестените работи, сладките също. Можеш да си взимаш малко черен шоколад когато ти се дояде сладко , за меда ми е трудно да преценя ,тъй като съдържа доста въглехидрати, не изключвай хляба напълно от менюто , но гледай да е в по-умерени количества и по възможност типов илил пълнозърнест. Не вечеряй след 7-8 часа и пий около 2 литра вода (също така и чайове, но без захар... можеш да слошиш малко мед ако не можеш без сладко в чая).Хапвай повече зеленчуци, плодове също, кисело мляко.. яйцата и като цяло млечните и месните продукти ще ти помогнат да заместиш мазнините с мускулна маса, но по-успешно ще бъде ако включиш и спорт. Добре е да има и кардио (тичане , скачане на въже /макар че от скачането на въже има вероятност прасците да ти станат малко мускулести за момиче , тук ти си решаваш/, колоездене, каране на ролери/кънки... мисля че схвана за кой тип спорт ти говоря) , както и силовите тренировки. Плуването и каланетиката също са доста подходящи. Ако се сетя за още неща ще пиша пак.
Айде за стимул аз съм между 69 и 70 кг :D

ScarletBite
02-27-2011, 06:24
3 месеца?
Ами пробвай 90-дневната диета! Цъъъък! (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520885.0) Аз съм много доволна от нея, а и не само аз! :)
Ако комбинираш със спорт (тичане, разходки, каране на колело, въртене на обръч, скачане на въже или ластик, коремни преси и всякакви там упражнения... ), ще получиш страхотни резултати!
Не забравяй да ползваш лосион за тяло или бебешко олио, за да избегнеш появата на стрии и увиснали кожи заради отстлабването! :)

AudreyH
02-27-2011, 06:24
Само със спиране на газираното и сладкото няма да отслабне. Момичето няма за сваляне 4-5 кг, а около 18. Аз ти препоръчвам 90-дневна диета. Много се изписа за нея, затова най- добре прочети тук:

http://www.dieti-otslabvane.com/90-дневна_диета_за_максимално_ отслабване

Задължително спортувай. Дори малки серии упражнения всеки ден ще дадат резултат.

AudreyH
02-27-2011, 06:28
3 месеца?
Ами пробвай 90-дневната диета! Цъъъък! (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520885.0) Аз съм много доволна от нея, а и не само аз! :)
Ако комбинираш със спорт (тичане, разходки, каране на колело, въртене на обръч, скачане на въже или ластик, коремни преси и всякакви там упражнения... ), ще получиш страхотни резултати!
Не забравяй да ползваш лосион за тяло или бебешко олио, за да избегнеш появата на стрии и увиснали кожи заради отстлабването! :)

Хах в една и съща минута сме и препоръчали една и съща диета. :D Опитай я, няма да съжаляваш. Като се поотпусна я почвам за няколко седмици и веднага има резултат.

rosencetooo
02-27-2011, 06:32
Недей да правиш диети , малка си за тях !! Просто си ограничи храненето , както казаха по-нагоре , почни да спортуваш , и яж по-често , но по-малко количество.

ScarletBite
02-27-2011, 06:43
Хах в една и съща минута сме и препоръчали една и съща диета. :D Опитай я, няма да съжаляваш. Като се поотпусна я почвам за няколко седмици и веднага има резултат.
Баси якото съвпадение 8-)
И аз съм така с 90-дневната. Дава ми страхотни резултати (по килограм, килограм и половина на седмица) без глад, лишения или насилствено приемане я на варени яйца, я на настъргани моркови и всички гадости, които срещаме в другите диети. :grin:
Чудесна е, защото приемаш храни от всички хранителни групи и не се чувстваш изтощена (както при Плодовата) или отвратена (както при Дюкан).
Даже мисля, че тази диета е еквивалентна на нормалното и балансирано хранене, като поставя основите на един по-добър начин на живот и... мда, хранене 8-) .


С rosencetooo не мога да се съглася. Лично аз, колкото и пъти да съм пробвала да сваля 3-4 кг с обикновено ограничаване, винаги съм се изкушавала. Така нямаш план, маршрут, не знаеш къде отиваш и можеш да си позволиш да кривнеш от правия път уж веднъж. А пък хапнеш ли малко шоколад или чипс, след седмици въздържение, просто не можеш да спреш. :)

rosencetooo
02-27-2011, 06:46
Когато имаш силна воля , няма да се получи така:) и аз съм се изкушавала да ям , но по-малко , не като за последно ..
А и авторката е малка , не мисля , че трябва да почва да прави диети , тя сега се развива..
А и като се ограничава , постепенно ще почне да сваля кг и ще си ги запази.. :)

LoveYou95
02-27-2011, 06:58
Според мен няма да се справиш с 90 дневната.
Наложи си като закон или правило да не ядеш хляб и сладко!
Те са най- вредните храни... когато искаш да отслабваш.
Иначе си яж всичко, но по малко.

ScarletBite
02-27-2011, 07:00
rosencetooo
А, нека си се развива. 90-дневната диета не й пречи на развитието, може би защото се яде от всичко? :)
Мисля, че "ограничаването" би й навредило повече. Ти, когато се ограничаваш, спираш шоколада, нали? И сладкишите, вероятно и хляба, предполагам избягваш и картофите, ориза и всякакви такива... Тоест, намаляваш приема храни от определена хран. група. - най-често въглехидратната. А нали уж организмът ти трябва да приема от всички хранителни групи?
Това "малка си, не трябва да спазваш диети, ти сега се развиваш" е доста остаряло схващане. :)

rosencetooo
02-27-2011, 07:27
Не всичко си ям , като изкл. хляба и газираното :)

Agllka
02-27-2011, 07:55
Мила, всеки, които в момента ти говори за диети ти прави огромно зло... на 14 години не можеш да се подлагаш на диети, т.к. ще си прецакаш развитието на тялото много сериозно и можеш да го докараш до болести и т.н. от които после оттърване няма.... тук искам само да подчертая, че ограничаването на вредните храни не е диета, а здравословен начин на живот..... както по-нагоре казаха - спри газираните безалкохолни, чипсове, гризки, бейкролс и всякакви подобни.... яж много плодове и зеленчуци - по всяко време... наблягай на цитросите - много помагат за горенето на мазнини - ако можеш да се насилиш пий прясно изцеден сок от лимон или грейпфрут с малко мед сутрин - но не купен сок в кутия - ефекта е УАУ..... и почни да спортуваш - ако се притесняваш да ходиш на фитнес или нямаш средствата можеш да бягаш в парка, около блока, в двора на някое училище събота и неделя и т.н. Не знам колко килограма искаш да станеш, но за 3 месеца няма да станеш манекенка - това трябва да го разбереш..... ще има резултат, но поддържането на фигурата е непрекъснат процес.... шоколада недей да спираш, но примерно яж натурален и в умерени количества.... освен това ако само с ограничаване на храната отслабнеш, след това кожата ти ще е отпусната и пак няма да изглежда много добре, затова си е задължително да комбинираш правилното хранене със спорта :)

Greennight
02-27-2011, 07:58
Намали вредните храни,са като се стопли почни да тичаш всеки ден по половин час и прави коремни преси...

Jaune
02-27-2011, 08:10
wtf, има да сваля 18 кила, нормални ли сте?
храни се здравословно и спортувай
и не гледай толкова кантара, защото мускулите тежат повече от мазнините

Mi6inka
02-27-2011, 08:15
А вие най-накрая се научете че Диета не значи, да ядеш малко, или да фотосинтезираш...диета е определен режим на хранене.... и 90 дневната диета наистина е най-подходящото, което може да направи... няма смисъл да спира да яде, или да яде 3 пъти по-малко от обикновено или там каквото и да е... 90 дневната диета ще и помогне според мен, там не става въпрос за лишаване от храна, а за правилното и комбиниране. Ако я спазва и започне да спортува, не само, че ще има резултат в килограмите и, но и от здравословна гледна точка ще е по-добре.

ri41
02-27-2011, 08:33
wtf, има да сваля 18 кила, нормални ли сте?
храни се здравословно и спортувай
и не гледай толкова кантара, защото мускулите тежат повече от мазнините
именно и аз съм сваляла 18 кг, даже и 20 и това е начина, за около 6 месеца

Mi6inka
02-27-2011, 08:35
wtf, има да сваля 18 кила, нормални ли сте?
храни се здравословно и спортувай
и не гледай толкова кантара, защото мускулите тежат повече от мазнините
именно и аз съм сваляла 18 кг, даже и 20 и това е начина, за около 6 месеца


в случая, самата цифра няма кой знае колко голямо значение, идеята не е да стане кльощава, а да достигне едно здравословно тегло, както и да се чувства по-добре :)


на 167 см височина...идеалното тегло ( говорим повече от здравословна гледна точка ) е 56-57 кг

GrippingBosh
02-27-2011, 08:44
Съгласна съм с Agllka, ноо все пак се ограничавай от шоколад ,купи си 1 и всеки ден по 3 парченца си хапвай ,но да е натурален ,по-полезен е. :) В началото може да ти е трудно да се ограничиш от всички тези неща ,които ти се изброяват ,но всяко начало е трудно,с много воля и упоритост ще успееш!Аз лично не мога постепенно да спирам да ям нещо ,спирам от раз и толкова . Не се занимавай с диети....здраволсловното хранене плюс редовната физическа активност дават резултатите които искаш! Можеш да се запишеш да тренираш някъде ,дори с приятелка така ще ти е по-лесно, може да се поразровиш специално за комплекси за краката ,където е проблема ти и ВСЕКИ БОЖИ ДЕН да изпълняваш тези упражнения.Постоянството е изключително важно. Създай си реалистични цели,за 3 месеца наистина няма да станеш манекенка,трябва ти и дяволско търпение ,търпение и пак търпение :) Все пак не мисли толкова за килограмите и не се вглъбявай ,те са относителни може да си 60 кг но да изглеждаш по -съвсем различен начин .
Успех :-)

ri41
02-27-2011, 09:04
wtf, има да сваля 18 кила, нормални ли сте?
храни се здравословно и спортувай
и не гледай толкова кантара, защото мускулите тежат повече от мазнините
именно и аз съм сваляла 18 кг, даже и 20 и това е начина, за около 6 месеца


в случая, самата цифра няма кой знае колко голямо значение, идеята не е да стане кльощава, а да достигне едно здравословно тегло, както и да се чувства по-добре :)


на 167 см височина...идеалното тегло ( говорим повече от здравословна гледна точка ) е 56-57 кг
при тази височина, ако свали до 50 кила ще е леко кльоща, но зависи тя как се харесва, аз като свалях исках първоначално 50 кг щото бях 60, е станах 50 обаче с моята структура тези гк са множко, щото съм ниска и трътлеста, 3 кила да кача и си личат, но тя е висока и 53/4 кг ще е супер

cat9
02-27-2011, 09:14
Страшно съм Ви благодарна!Първо ще започна с повече упражнения и балансирана храна,ако няма значителен резултат ще започна диета.Това за хляба,да няма да мога да го изключа изцяло,тъй като попринцип сутрин преди у-ще закусвам(обикновено филийка хляб+яйце или кашкавал и т.н.),защото иначе ми пада кръвното.
(МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ ако някой ми даде предложение за премахване на стрии,не са много,но са достатъчно за да ме дразнят)
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ!!!!

Mi6inka
02-27-2011, 09:20
Страшно съм Ви благодарна!Първо ще започна с повече упражнения и балансирана храна,ако няма значителен резултат ще започна диета.Това за хляба,да няма да мога да го изключа изцяло,тъй като попринцип сутрин преди у-ще закусвам(обикновено филийка хляб+яйце или кашкавал и т.н.),защото иначе ми пада кръвното.
(МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ ако някой ми даде предложение за премахване на стрии,не са много,но са достатъчно за да ме дразнят)
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ!!!!


виж една от основната причина да си понапълняла, предполагам е самия пубертет, аз в пубертета също бях позакръглена в бедрата.

Не си спирай закуската! Просто спри всички разни там сладкишчета, чипсове и прочие, които си взимаш по време на даскало, или от скука, или пред компа и т.н. ... ако м/у храненията ти се доясе нещо, вземи плод, увеличи течностите - много! Вода, чайове, фрешове..без газирани напитки, разбира се..и увеличи движението... ако искаш погледни 90 дневната диета, тя ще ти даде една представа за самото балансирано хранене, какво е добре да ядеш, кога да го ядеш и т.н.


Нали знаеш, че за 1 седмица, няма да достигнеш желаниете килограми...имай воля, търпение и много упоритост

ri41
02-27-2011, 09:21
Страшно съм Ви благодарна!Първо ще започна с повече упражнения и балансирана храна,ако няма значителен резултат ще започна диета.Това за хляба,да няма да мога да го изключа изцяло,тъй като попринцип сутрин преди у-ще закусвам(обикновено филийка хляб+яйце или кашкавал и т.н.),защото иначе ми пада кръвното.
(МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ ако някой ми даде предложение за премахване на стрии,не са много,но са достатъчно за да ме дразнят)
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ!!!!
и аз имах стрии, за това всъщност започнах да отслабвам, уплаших се, че на 13 години вече имам стрии, мазах ги със свинска мас и се заличиха, виждат се само, като си разстегна кожата, сега не личат даже от близо, спокойно си ходя с къси панталонки лятото :)

ScarletBite
02-27-2011, 09:23
Не забравяй да ползваш лосион за тяло или бебешко олио, за да избегнеш появата на стрии и увиснали кожи заради отстлабването! :)
Направо да се самоцитирам?

nikoleta93
02-27-2011, 09:32
И аз съм в твоето положение,но съм висока 177 и тежа 78 килограма. :(

FuckingFreak
02-27-2011, 11:03
Извинете, че ще пиша в темата на момичето, но неща да правя нова.. От съществено значение ли е дали ще мога да издържа водния ден САМО на вода? Това ми се струва невъзможно :oops:

cat9
02-27-2011, 11:16
Няма проблеми за темата,спокойно.Това за водата....ако не си свикнала и се притесняваш по-добре недей само на вода да не ти стане нещо(имам предвид да не ти се завърти свят и т.н.) УСПЕХ! :)

Steff9423
02-27-2011, 11:25
Аз лично спрях обилната закуска,само по 1 ябълка.Отказах сладкото (с изключение на съботите когато си хапвам някой друг жилиран бонбон 8) ) и намалих хляб.И гледам да не ям нищо пържено,и за 2 седмици има ефект.
Доста е трудно на нейната възраст да намали най-важните храни та дори и сладкото.Все пак тя е още дете.Но за да свалиш кг просто намали хляба и спри всякакви газирани напитки,не се залъгвай че ако пиеш лайт ще е по-ралзично..същото си е.
Спри кроасанчетата и солетите (за мен солетите са най-вредната възмижна храна,тая сол дето има..бляк)
Намали солта (1 г сол задържа 350 гр вода..)
Комбинирай със спорт,ако си като мен и понякога те домързява да излезеш от вкъщи,почни с йога (много е полезна но и доста трудна) но пък си седиш вкъщи.Може да скачаш на въже и както каза една потрбитлка малко по-рано,пускай музика и се раздвижи..

Greennight
02-27-2011, 11:38
Steff9423,тва па за спирането на обилната закуска е най-тъпото нещо дето човек може да направи...Закуската трябва да е най-обилното ядене...

ScarletBite
02-27-2011, 11:45
Извинете, че ще пиша в темата на момичето, но неща да правя нова.. От съществено значение ли е дали ще мога да издържа водния ден САМО на вода? Това ми се струва невъзможно :oops:
А, що да е невъзможно? :) Дотогава ще имаш тренинг да потискаш глада и желанието да се натъпчеш с нещо. Ще успееш! :)

xdennyx
02-27-2011, 13:04
Според мен също не ти трябва 90 дневната.Вярно е,отслабва се от нея,ама можеш просто да си водиш здравословен начин на живот.Аз толкова се бях вманиачила по тази диета,че не смеех да хапна от време на време нещо сладко,за да не я разваля :shock: И се отказах,сега си се храня нормално,ям сладко много рядко и много малко.Ям много зеленчуци,салати,плодове.Н ден без 1-2 филий хляб не мога.Купувам си на Вита пълнозърнестия.Ходя на плуване от 3 месеца и на фитнес веднъж седмично.В училище си нося от вкъщи нещо и никой не ми се смее,че го правя.
Някой беше написал,че закуската не трябва да е обилна.Ами съжалявам,не съм съгласна.Закуската е най-важното хранене за деня.
Започнала съм този режим от 4 месеца и съм свалила 5 килограма.По здравословен начин,според мен. :) И важното не са килограмите ами начина по който започнах да изглеждам.Аз ставам на 15 след 1 месец и съм висока 168 - 54 кг.

cat9
02-27-2011, 14:43
Da tova s muzikata i tancite si go pravq po4ti redovno :D ,no to vliqe pove4e za svalqne na korem4eto.

Dannue
02-27-2011, 15:03
Не разчитай на това че ще стане от самосебе си и ще се "издължиш" след една-две години. Приятелката ми прави тази грешка, ама уви, не мога да я отделя от чипсовете.

Та, не яж вредни храни и се придържай към домашно готвеното - печено, варено, защо не и сурово ( суши, ммм ), но не и пържено. И с минимум мазнини. Първо е по-полезно и знаеш какво е, второ ... еми от мама е ! :lol: Или тати, зависи кой готви. :razz:

Тичай, танцувай, разхождай се, не се оправдавай пред себе си с "Имам домашни", "Няма време", "Студено е" ..

И това е. Малка си за диети.

cAnDyYy
02-27-2011, 18:13
Аз съм на 90 дневната диета от почти два месеца и съм смъкнала 7, може вече и 8 килограма. В началото доста прегрешавах, но сега даже не ми и пука. :-D не се блазня дори и от шоколад, а в началото ми беше голям проблем. :oops:

FuckingFreak
02-27-2011, 18:21
^ А спорт практикуваш ли? Че гледах някакви жени в бг мама по поне 8 килограма са свалили за общо 3те месеца, което мен ме устройва.. И 3 ме устройват, и 5 ме устройват само не и сегашното ми положение..

bloodymirror
02-27-2011, 18:28
Мила, всеки, които в момента ти говори за диети ти прави огромно зло... на 14 години не можеш да се подлагаш на диети, т.к. ще си прецакаш развитието на тялото много сериозно и можеш да го докараш до болести и т.н. от които после оттърване няма.... тук искам само да подчертая, че ограничаването на вредните храни не е диета, а здравословен начин на живот..... както по-нагоре казаха - спри газираните безалкохолни, чипсове, гризки, бейкролс и всякакви подобни.... яж много плодове и зеленчуци - по всяко време... наблягай на цитросите - много помагат за горенето на мазнини - ако можеш да се насилиш пий прясно изцеден сок от лимон или грейпфрут с малко мед сутрин - но не купен сок в кутия - ефекта е УАУ..... и почни да спортуваш - ако се притесняваш да ходиш на фитнес или нямаш средствата можеш да бягаш в парка, около блока, в двора на някое училище събота и неделя и т.н. Не знам колко килограма искаш да станеш, но за 3 месеца няма да станеш манекенка - това трябва да го разбереш..... ще има резултат, но поддържането на фигурата е непрекъснат процес.... шоколада недей да спираш, но примерно яж натурален и в умерени количества.... освен това ако само с ограничаване на храната отслабнеш, след това кожата ти ще е отпусната и пак няма да изглежда много добре, затова си е задължително да комбинираш правилното хранене със спорта :)

Един разумен човек.. и аз тъкмо бях тръгнала да коментирам как могат да препоръчват 90 дневни диети на дете на 14 години..то диетите не са препоръчителни и за жени над 30..чела съм го и го знам от специалисти.. те тука понеже знаят едно и също и така нямат представа какво могат да причинат на момичето..аз бих му препоръчала много движение,ядене по няколко пъти на ден,но по малко,и да ограничиш сладките изделия (НЕ ДА ГИ СПРЕШ) както и да се опиташ д ане пиеш газирани напитки.

cAnDyYy
02-27-2011, 18:34
^ А спорт практикуваш ли? Че гледах някакви жени в бг мама по поне 8 килограма са свалили за общо 3те месеца, което мен ме устройва.. И 3 ме устройват, и 5 ме устройват само не и сегашното ми положение..
В началото скачах на въже някой път колкото да се раздвижа 8-) обаче втория месец започнах да скачам по 10,15 минути на ден на въже. През въглехидратния ден ям ред шоколад и след половин час започвам да скачам и дава много енергия. Скачам си поне 3 минути без да се задъхам.