PDA

View Full Version : екзема



novasum
02-27-2011, 05:18
Здравейте, имам братовчед ,който е на 7 - 8 год. и има някакви ранички ( екзема) по ръцете и се чудя с какъв крем да му мажа пръстчетата

kalpazanka
02-27-2011, 07:40
Не си прави експерименти с чуждото дете! Води го на дерматолог!

georgi12
02-27-2011, 08:57
Може да е от липса на витамин или друго .Екземите също се проявяват когато има някаква алергия или проблеми със стомашно-чревният тракт.
Препоръчвам ти да го заведете при хомеопат , който ще определи от какво са получени , както и ще реши проблемът с хомеопатични препарати , които няма да навредят по никакъв начин .
Традиционната медицина подтикса екземите с кортикостероидни и кортизонни препарати , но проблемът остава.

N0_feAR
02-27-2011, 22:40
Съгласна съм с горните мнения, по-добре да го прегледа дерматолог и да му предпише необходимите лекарства. Аз имам сезонна екзема, появява ми се на един от пръстите и за да премахна гадния "обрив" се мажа с Дипрогента маз + ръцете ги мия винаги с топла вода и преди лягане, задължително си мажа целите ръце с глицеринов крем за да не се изсушава допълнително кожата.

beyonce21ashanti
04-17-2011, 18:25
и аз имах преди няколко години,получи ми се от котки.ходих на лекар и ми предписа някакво лекарство.приличаше на мастило и доста инциденти имах с него,много цапа.препоръчвам ти обаче по-добре детето да отиде на лекар,той да му препоръча нещо. :)