PDA

View Full Version : Кой е добър по философия?



SuNsEt
02-27-2011, 08:09
Трябва ми помощ по етика за 10 клас.Има ли някой,който е добър по философия и може да ми помогне?Трябва да ми обясни една мисъл на Кант и да ми каже на къде да я развия.Не искам да ми пишете цялото домашно ,а само да ме насочите,защото ми е много трудно.

"Една постъпка от дълг има своята морална стойност не в целта,която трябва да се постигне с нея,а в максимата(мотива)според,ко то се взема решение за нея". :(

SuNsEt
02-27-2011, 08:13
Ами знам,че тук точно влизат много хора,които имат дар слово 8-) Постоянно попадам на някви интересни теми,които не мога да разбера и всички,които пишат там вадят егати мислите.
Извинявам се,че я постнах тук...ако не потръгнат нещата я преместете.

semantics
02-27-2011, 10:21
"Една постъпка от дълг има своята морална стойност не в целта, която трябва да се постигне с нея, а в максимата (мотива)според която се взема решение за нея."

Съжалявам, че ще те натъжа, но за да научиш как Кант разбира "дълга", как разбира "морала" и да схванеш най-основните концепти на философията му, трябва да го прочетеш.

След това много лесно ще разтълкуваш и тази мисъл, а после и да разсъждаваш сама върху нея.

Щото не искаш да ти пишем домашното, по-кофти - искаш да ти направи сбит преразказ върху труда на един от най-именитите философи. Некси... не въри...

CanisDirus
02-27-2011, 12:56
Вместо да пишеш за такива лейм работи, вземи обясни на класа си, как Кант е бил абсолютен маниакален ноу-лайфър.

w0sh
02-27-2011, 13:27
Императивната философия на Кант.

Ще го опростим малко.

Едно дело е добро, само когато то е изпълнено от дълг, защото в противен случай то се върши за личностна изгода.