PDA

View Full Version : Целулит :(((



kiki1991
02-27-2011, 08:30
Забелязах го преси 2 дни...не мога да повярвам че ми се е появил,защото само 1 път имах и то когат бях качила мн кг.И за 2-3 седмици ми се появи и то по цялото дупе,даже когато съм изправена си личи...вчера се и теглих и съм качила 1 кг,и сега съм 54...165 съм висока на 19 г.Найстина този целия месец приятеля ми не е на работа и сме си постоянно у тях,и само ядем,и то повечето е от скука,но не съм вярвала че толкова бързо може да ми се появи.Каже ми какво да правя че да изчезне..може би диета,защото за тоя 1 месец какво ли не бях яла...и си мисля че е от това,пък и както казах само у тях седим,и аз не върша кой знае кви движения...

kalpazanka
02-27-2011, 08:33
Пиене на течности- но не газирани, масажи- ако можеш да си ги позволиш, антицелулитен крем и движение.

Mi6inka
02-27-2011, 08:55
Пиене на течности- но не газирани, масажи- ако можеш да си ги позволиш, антицелулитен крем и движение.



абсолютно!


единственото, което мога да допълня е една рецепта, която много често съм чувала, лично не съм пробвала, но доста положителни мнения чувам...с утайка от кафе, преди баня, натъркаш колкото можеш повече проблемните зони, престояваш 15тина минути така и след това се къпеш..

ri41
02-27-2011, 09:08
ако искаш наистина да го махнеш целулита и да се стегнеш, а не да го изглаждаш с разни мазила, ти трябват упражнения, тези съм ги пробвала и са много добри
http://dieti.rozali.com/vkyshti/p11624.html

ScarletBite
02-27-2011, 09:10
Да, много течности и движение.
Портокалите и въобще цитрусовите плодове също помагат за намаляване на целулита.
Вземи си антицелулитен крем (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=391611) и масажор (от онези дървените, дето приличат на колички - по 10-ина лв са).
Редуването на обливане с топла и студена вода също помага.
И, доколкото съм запозната, масажът тип "пляскане". 8-)

koni
02-28-2011, 08:20
Като препатила мога да кажа, без процедури едва ли ще стане. Глад и движение помагат само след като е разбит целулита. Така че масажи и още по добре репинг е решението.

Rebirthing
02-28-2011, 09:23
Върни се към предишния си начин на хранене. Също така масажи, кремове, движение и достатъчно вода.

Кофеина наистина помага за целулит, мажи се с утайка от кафе както писаха по-горе, също така прави кожата гладка.

И впрочем, ако целулита ти наистина е по цялото дупе и се вижда когато си изправена, да знаеш, че избавянето няма да е лесно, защото явно твоя целулит е в по-напреднал стадий и трябва да имаш воля и търпение ако искаш да се справиш с него.

kiki1991
02-28-2011, 10:09
Върни се към предишния си начин на хранене. Също така масажи, кремове, движение и достатъчно вода.

Кофеина наистина помага за целулит, мажи се с утайка от кафе както писаха по-горе, също така прави кожата гладка.

И впрочем, ако целулита ти наистина е по цялото дупе и се вижда когато си изправена, да знаеш, че избавянето няма да е лесно, защото явно твоя целулит е в по-напреднал стадий и трябва да имаш воля и търпение ако искаш да се справиш с него.

да определено ще се върна към стария начин..
а иначе не знам как толкова бързо се е развил,просто като го видях и ...само за 1 месец се появи,но да си призная много си хапвам като само готвя на приятеля ми,и няма как да не седна да ям с него,отделно пия много газирано всеки ден и явно от това се е усложнил.От 2 дена ям по малко и ще видим като почна да правя упражния и като си купя нещо за мазане дали ще се махне

Rebirthing
02-28-2011, 11:47
Целулита може и преди да си го имала, но просто да не си забелязала тъй като в лека форма се забелязва единствено като си стегнеш дупето :D обикновено хората забелязват когато почне да си личи...

И впрочем, не забравяй, че и слаби момичета имат целулит, така, че няма страшно.

kiki1991
02-28-2011, 12:28
Целулита може и преди да си го имала, но просто да не си забелязала тъй като в лека форма се забелязва единствено като си стегнеш дупето :D обикновено хората забелязват когато почне да си личи...

И впрочем, не забравяй, че и слаби момичета имат целулит, така, че няма страшно.

да възможно е да не съм забелязала защото ходех и на солариум и кожата като потъмнее не се забелязват такива неща,но явно сега съм прекалила..дано се оправя до лятото че няма да изляза от нас:)

koni
02-28-2011, 19:32
Както го описваш вероятно имаш вече втора степен на целулит. Само с диета няма да стане :?

BrokenInnocence
03-01-2011, 14:28
Комбинация от гореописаните съвети сигурно ще свърши работа, на мен ми помогна най- много пиенето на много, много (ама наистина много) вода... Но да си знаеш, че целулита не зависи от това колко килограма си и и най- ограничителните диети няма да те отърват от него. Движение, течности и масажи му е майката.

Nadunda
03-01-2011, 15:23
Комбинация от гореописаните съвети сигурно ще свърши работа, на мен ми помогна най- много пиенето на много, много (ама наистина много) вода...


ммм колко долу - горе ?! 5 литра?!

3oPuTy
03-01-2011, 15:41
Комбинация от гореописаните съвети сигурно ще свърши работа, на мен ми помогна най- много пиенето на много, много (ама наистина много) вода...


ммм колко долу - горе ?! 5 литра?!
5 литра на ден и ще си ... майката на бъбреците :?
Не е полезно да се пие чак толкова много вода,макар че аз лично съм пила и по повече :?

Nadunda
03-01-2011, 15:50
еми добре .. колко трябва да се пие , когато се борим с целулита

lqlq89
03-01-2011, 16:27
2 си е достатъчни.
Вижте какво намерих http://www.lekar.bg/news-99/info-2697/%D0%9C%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0.% D1%81%D0%BE%D0%BB.%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8.%D1%86% D0%B5%D0%BB%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B0/

kuklichka_bg
03-01-2011, 20:29
Ами аз съм си правила масажи с кафе,отделно съм се мазала с кремове,ама забелязвам,че почва да намалява,като отслабна.. 8-)
Мен не ме бърка това толкова,стига да не е много...защото тогава е грозно.
Сега ползвам само колана и се друскам с тего,помага и той доста. :)

3oPuTy
03-02-2011, 11:50
Масажите с мед са доста ефикасни,но не е хубаво да си ги правите вкъщи,защото много лесно може да си напукате капиляри и да станат синини :? За сметка на това пък са доста отпускащи (поне аз като си правех преди на дупето ми беше супер,нооо трябва да се внимава,защото в даден момент си става направо болезнено :?)
Що се отнася до водата - 2 литра са достатъчни,а ако искате може и 3,нооо не и 5 както някой се изрази,защото не е полезно за бъбреците :)
Също така трябва движение :)

CupcakeMonster
03-02-2011, 15:12
оризовата диета..

yeeee
03-02-2011, 15:37
еми добре .. колко трябва да се пие , когато се борим с целулита поне 2 литра :)

koni
03-02-2011, 19:26
Правилно - поне два литра. Добре действа и зеления чай.