PDA

View Full Version : Гастрит



gabiie
02-27-2011, 09:35
Някой от вас да има гастрит и как се лакува..?

beautifulll
02-27-2011, 11:19
като бях малка винаги сам имала проблем с болки в корема. някрая се оказа че е гастрит. казаха ми да не хапвам пържено, кисело и неща който може да ме раздразнят. но сега след 7-8 години си хапвам сичко и нямам никакъв проблем. не мисля че се лекува, това е просто ако стомаха ти е по чувствителен към различните храни. но ето че при мен всичко се оправи. преди винаги са ми изписвали таблетки бузколизин, незнам дали си чувала за тях но помагат.

gabiie
02-27-2011, 13:37
ДА НА МЕН МИ ПРЕДПИСАХА ТАМ ПРЕБИОТИЧНИ ХАПЧЕТА И МИ МИНАВА НО ПАК ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ МЕ БОЛИ.;.

maksimal
02-27-2011, 16:30
Гастритът е възпаление на лигавицата на стомаха. Следствие от него е придвижването на бели кръвни клетки в стените на стомаха, като отговор на някакъв тип дразнене или увреда. Подлежи на лечение, като това включва процедури за понижаване на стомашната киселинна секреция, избягването на определени храни и др...

titinkaa
02-27-2011, 17:38
Аз имам гастрит,откриха ми го преми 2 месеца,пих хапчета мина ми,но също правих и друго домашно лекарство.Значи в продължение на 40 дни пиеш всяка сутрин сок от суров картоф преди закуска 1 час.Вечер взимаш един картоф отрязваш му малко от върха и издълбаваш вътрешността да остане дебела косата около 3-4мм,после дупката я пълниш със захар догоре и го слагаш в една чаша да стои 12 часа,на сутринта го пиеш на гладно и изпиваш сока му(не е гаден даже е сладък много.),и след това не трябва да пиеш и да ядеш 1 час,след тоя 1 час вече може.Тва помагало и при язви,някакъв човек се излекувал с тоя метод.

ImmortalSportFreak
02-27-2011, 21:19
Пий си редовно лекарствата,спазвай си диетата и гледай да не става хроничен,защото тогава вече става мн зле.Братовчедка ми има хроничен гастрит,но при нея може би е възниквал на нервна почва.. Много важно е редовното хранене.