PDA

View Full Version : Мечтатели



cat9
02-27-2011, 10:28
Мечтателиии :grin: !Уникален филм! Пълен с много истини за живота!
Аслъ кого ще избере?Ефе или Гювен?На Вас кой повече Ви харесва и защо?!? Може да ни споделите какво ще стане по нататък....и задавайте въпроси,кой както може ще отговаря :---)

vaniliika
02-27-2011, 11:02
абе аз мисля,че Аслъ ще избере Ефе,ама ще се ожени за Гювеч, обаче тя нали има дете от Фатме, пък и е влюбена в братчед си Шефкет, предполагам че накрая ще се събере с брат си Али Реза . :)


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=351692&sid=713f8afe3b10e28936a90a0e4acceabd


(просто не издържам като видя тея турските сериали :? )

mlakniwe2
02-27-2011, 11:07
:lol:

flower757
02-27-2011, 11:33
:lol: оь..ами аз за съжаление, понеже съм 2 - ра смяна, го изтървам,обаче знам , че след като се срещне с ефе,аслъ ще припадне и след това ефе ще се скрие..по-нататък става ясно , че гювен е знаел , че ефе е жив и буквално дениз го пребива..и след това вече не знам..но детето не е на фикрет(ефе) , а на починалия и съпруг на майката...но мн жалко , че май ефе няма да бъде същия..няма да си спомни всичко..дори и малко само майка му..и това знам аз :) за избора на аслъ-представа си нямям..ако някой може да ссподели-браво ;) ...

BladeDancer
02-27-2011, 11:52
Как само ви промиват мозъците... Турска сган !

noname93
02-27-2011, 12:06
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

bloodymirror
02-27-2011, 12:08
Оф като не ви харесва филма не е нужно да коментирате в тая тема,нито сте интересни,нито забавни,всеки има право да харесва каквото си поиска и също така никой няма право да му държи сметка и да го обижда затова! ;) Наще помии някъде взеха ли ги в чужбина,дори не искат да чуят за български филм,пък камо ли да го пуснат в ефир,после пак хранете турските филми..хахах

BladeDancer
02-27-2011, 12:16
Не ти ли стана странно как изведнъж 20000 сериала и то турски се появиха. От тогава не гледам телевизия. Където и да пусна турски сериал. След 10 години турция ще е нещо нормално за България а след 30 ще ни управляват чернилки ако продължаваме така!

Linns
02-27-2011, 12:53
Аслъ няма да има нужда да избира, защото Гювен сам ще се прецака.. Тя ще разбере за изневярата му, пък и той ще почне пак да се занимава с мръсни сделки и тя ще разбере това и ще го остави.. Ще се омъжи за Ефе, само дето той, милия, има тумор и вероятно ще умре, не знам..

Обожавам филма, точно защото отразява истините от живота на всеки един от нас.. Да не говорим, че обожавам и Ефе ! <3

Ах, забравих да кажа.. Дениз и Мине пак ще си имат бебе ! :P

Ps: Плс, оправи кифленското заглавие, че дразни окото..

bloodymirror
02-27-2011, 14:06
Не ти ли стана странно как изведнъж 20000 сериала и то турски се появиха. От тогава не гледам телевизия. Където и да пусна турски сериал. След 10 години турция ще е нещо нормално за България а след 30 ще ни управляват чернилки ако продължаваме така!

Не знам момиче ли си момче ли си..но както и да е. И е доста смешно да говориш наизсут..първо че не навсякъде има турски филми,това че нямаш кабелна или че просто не знаеш какво да гледаш не значи че ''по всяка програма е пълно с турски филми'' и второ откъде си сигурен/а че след 10 години точно ще сме управлявани от чернилки,че Турсия ще е нещо номално за нас и т.н..абсолютни неща наизуст,дето има един лаф 'Едно си баба знае-едно си повтаря'.. като не знаеш какво да кажеш и се опитваш да си интересен/а тук не е мястото!
А по темата доколкото аз знам и съм гледала Аслъ ще се върне при Ефе,а Гювен ще изчезне нанякъде,Мине ще е бременна,а Ефе е болен от тумор и му остават 1-2 месеца..но според мен няма да умре. :)

cat9
02-27-2011, 14:50
Благодаря за коментарите!ВСЕКИ С ВКУСА СИ!
(Оправих заглавието... :-D )

flower757
02-27-2011, 14:58
BladeDancer няма никакво право да обижда , а bloodymirror - ей,и българските сериали са си много хубави!! ... благодаря за информацията за по-нататтк .. ефе ще умре :shock: .. ами че повеччето заради него гледаме филма..ама не се учудвам , защото вече ми писна всички турски съпунки да свършват гадноо.. както и да е..ще видим как ще се развият действията.:)

SlowDownBaby
02-27-2011, 15:12
Боже Боже дето вика Ефе... Като не ви харесва филма,защо въобще отваряте темата,да се заяждате ли какво ? Явно ви прави удоволствие да се заяждате.Пък дори и да ни управляват турци,още по - добре,държавата ни ще стане много по хубава от тва бунище,което е сега.Вижте Мармарис,Истанбул и тн.Всичките им градове са прекрасни,докато ние имаме само казани и цигани,които ровят в тях ! Стига сте се заяждали и си гледайте тъпите мачове !
Та..по темата...аз разбрах,че Гювен ще замине някъде,Аслъ ще се върне при Ефе,а Мине и Дениз отново ще са заедно.Само това знам...ама и за жалост сега ставам 2ра смяна и ще трябва да го тегля :(

flower757
02-27-2011, 15:34
ох..и аз съм 2-ра смяна и обикновено гледам във ви-бокса , обаче пропускам серии..

vaniliika
02-27-2011, 15:39
Боже Боже дето вика Ефе... Като не ви харесва филма,защо въобще отваряте темата,да се заяждате ли какво ? Явно ви прави удоволствие да се заяждате.Пък дори и да ни управляват турци,още по - добре,държавата ни ще стане много по хубава от тва бунище,което е сега.Вижте Мармарис,Истанбул и тн.Всичките им градове са прекрасни,докато ние имаме само казани и цигани,които ровят в тях ! Стига сте се заяждали и си гледайте тъпите мачове !
Та..по темата...аз разбрах,че Гювен ще замине някъде,Аслъ ще се върне при Ефе,а Мине и Дениз отново ще са заедно.Само това знам...ама и за жалост сега ставам 2ра смяна и ще трябва да го тегля :(


какво каза ???? държавата ни щяла да стане по-хубава ?? Аве ей ти чуваш ли са малко кво говориш лапе.. затова ли толкова народ са е жертвал, и е избит, за да може днес ти да се наречеш българка и най-вече ,да си свободна ??...затова ли нашите герои са умрели за да може днеска да казваш нека ни управляват турците .. :x :x .. Боже не, по-голяма тъпотия не бях чувала ... а колкото до сегашното ни състояние като не ти харесва тука в България, отивай да им правиш четка на турците, защото се радвай и на това което сме сега, има страни в които хората сънуват дори за едно парче хляб.

Jus7DreamBoy
02-27-2011, 16:09
Българския фен форум Мечтатели http://www.kavakyelleri.info/forum/

bloodymirror
02-27-2011, 16:14
Боже Боже дето вика Ефе... Като не ви харесва филма,защо въобще отваряте темата,да се заяждате ли какво ? Явно ви прави удоволствие да се заяждате.Пък дори и да ни управляват турци,още по - добре,държавата ни ще стане много по хубава от тва бунище,което е сега.Вижте Мармарис,Истанбул и тн.Всичките им градове са прекрасни,докато ние имаме само казани и цигани,които ровят в тях ! Стига сте се заяждали и си гледайте тъпите мачове !
Та..по темата...аз разбрах,че Гювен ще замине някъде,Аслъ ще се върне при Ефе,а Мине и Дениз отново ще са заедно.Само това знам...ама и за жалост сега ставам 2ра смяна и ще трябва да го тегля :(


какво каза ???? държавата ни щяла да стане по-хубава ?? Аве ей ти чуваш ли са малко кво говориш лапе.. затова ли толкова народ са е жертвал, и е избит, за да може днес ти да се наречеш българка и най-вече ,да си свободна ??...затова ли нашите герои са умрели за да може днеска да казваш нека ни управляват турците .. :x :x .. Боже не, по-голяма тъпотия не бях чувала ... а колкото до сегашното ни състояние като не ти харесва тука в България, отивай да им правиш четка на турците, защото се радвай и на това което сме сега, има страни в които хората сънуват дори за едно парче хляб.

Айде не се прави на голям патриот и не спами излишно,по тая тема за турското робство има много вода да изтече..

flower757
02-27-2011, 16:45
Боже Боже дето вика Ефе... Като не ви харесва филма,защо въобще отваряте темата,да се заяждате ли какво ? Явно ви прави удоволствие да се заяждате.Пък дори и да ни управляват турци,още по - добре,държавата ни ще стане много по хубава от тва бунище,което е сега.Вижте Мармарис,Истанбул и тн.Всичките им градове са прекрасни,докато ние имаме само казани и цигани,които ровят в тях ! Стига сте се заяждали и си гледайте тъпите мачове !
Та..по темата...аз разбрах,че Гювен ще замине някъде,Аслъ ще се върне при Ефе,а Мине и Дениз отново ще са заедно.Само това знам...ама и за жалост сега ставам 2ра смяна и ще трябва да го тегля :(


какво каза ???? държавата ни щяла да стане по-хубава ?? Аве ей ти чуваш ли са малко кво говориш лапе.. затова ли толкова народ са е жертвал, и е избит, за да може днес ти да се наречеш българка и най-вече ,да си свободна ??...затова ли нашите герои са умрели за да може днеска да казваш нека ни управляват турците .. :x :x .. Боже не, по-голяма тъпотия не бях чувала ... а колкото до сегашното ни състояние като не ти харесва тука в България, отивай да им правиш четка на турците, защото се радвай и на това което сме сега, има страни в които хората сънуват дори за едно парче хляб.

+++ не видях преди..но как може да кажеш,че по-добре да ни управляват турци :shock: :shock: :shock: ... :-o ..товА не е спам..защото не беше по темата и за управлянието.. :) ,но нека не смесваме сериалите с държавното ни положение..!

ArrowsOfDeath
02-27-2011, 18:54
vaniliika, със Сомалия ли да се сравняваме, че да сме доволни? Айде стига...
Иначе ми е много интересно това с промиването на мозъците :lol: Какво промиване виждате в едни обикновени човешки истории? Като гледате 95% американски филми, що никой не казва нещо за промиване на мозъци, а им се кефите? Признайте си, че единствения ви проблем с турските сериали е това, че са турски.

SlowDownBaby
02-27-2011, 19:05
Омг първо като ти гледам аватара не знам кой е лапето ! И какво лошо има да ни управляват турци не разбрах ?? Как може да сте такива расисти ?! Какво като са турци ? Какво са виновни че прадедите им са ни поробили ??? Те все едно имат нещо общо с тва ??? И честно да ти кажа въобще не ми пука кой ни управлява и без тва по зле от това няма накъде ;] Другото което е преди като даваха латиноамерикански филми по цял ден,защо мълчахте и не се оплаквахте ? А да...защото не са турци.Много сте прости честно.Оплаквате се,че ги дават по цял ден - ами не ги гледайте ! Като даваха испанските сериали на никой не му пречеше. И аз уважавам турците въпреки всичко ! Не ми пука какво са правили,това е минало ! И не се гордея,че съм българка,никога не съм искала и няма да искам да съм такава.Просто чакам да завърша и да се махна ! Доволна ли си ???!

vaniliika
02-27-2011, 19:40
SlowDownBaby интересно как ги разбираш ти по аватарите.

разбира се,че едно е да ги дават тея латиноамер. сапунки друго е да дават сумати турски и то дори новини на турски, джамиите им - с лопата да ги ринеш,ко беше то, някаква организация турска,тука нещо са надяваше да стане тяхната, да сменят бълг. имена на някои градове защото видиш ли те били преди с турски имена, и т.н и т.н. . Както искате е хора,заминавайте си никой не ва спира, всеки с мнението си,който не му харесва родината, Адиос.Мисля че вече достатъчно поспамихме :) ...

Linns
02-27-2011, 19:47
Темата е за сериала, не за Турция и България..

flower757
02-27-2011, 20:05
Темата е за сериала, не за Турция и България..
точно..пък и няма да се стигне до крайно решение.Смятам,че във всяко мнение има по малко истина-да,турците не са виновни,че прадедите им така така..но и това , че не сме сред желаещите да ни управляват , по никакъв начин не ни прави расисти :( не мога да разбера тези изводи от къде си ги вадите..и турците са си хора,като всички нас...но айде да не прекаляваме.. :) лека нощ от мен .

BladeDancer
02-27-2011, 20:52
Боже Боже дето вика Ефе... Като не ви харесва филма,защо въобще отваряте темата,да се заяждате ли какво ? Явно ви прави удоволствие да се заяждате.Пък дори и да ни управляват турци,още по - добре,държавата ни ще стане много по хубава от тва бунище,което е сега.Вижте Мармарис,Истанбул и тн.Всичките им градове са прекрасни,докато ние имаме само казани и цигани,които ровят в тях ! Стига сте се заяждали и си гледайте тъпите мачове !
Та..по темата...аз разбрах,че Гювен ще замине някъде,Аслъ ще се върне при Ефе,а Мине и Дениз отново ще са заедно.Само това знам...ама и за жалост сега ставам 2ра смяна и ще трябва да го тегля :(
Ами що живееш в България ами не отидеш в Турция ? За това преди 130 години че и повече героите ни са се борили за тая държава да си останем с българското мислене а вие сега искате да преобърнете всичко и да кажете кво като станем пак турци онея дето са умирали преди 130 години не ни пука за тях те са идиоти, така ли ?

w0sh
02-27-2011, 20:56
Покрай баба ми имах щастието да гледам този "сериал"

Доста леш и предвидим си е, ама прекалено "патриотично" се възмущавате.
Всеедно отидохте да сложите цветя на гроба на Левски преди седмица.

BladeDancer
02-27-2011, 21:00
vaniliika, със Сомалия ли да се сравняваме, че да сме доволни? Айде стига...
Иначе ми е много интересно това с промиването на мозъците :lol: Какво промиване виждате в едни обикновени човешки истории? Като гледате 95% американски филми, що никой не казва нещо за промиване на мозъци, а им се кефите? Признайте си, че единствения ви проблем с турските сериали е това, че са турски.
Защото американските филми не са създадени пряко със идеята да ни направят нас българите (всъщност де дори не знаят кои сме ние ) американци или нещо подобно. А турците или някой друг също не създават сериалите с тази цел може би, но този който поръчва те да се излъчват по телевизията толкова масово ( и повярвайте ми има такъв човек или хора) има тази цел. Чисто промиване на мозъци.

А тва с оплакването ква ни е държавата... бе замислете се бе хора. Държавата тва сте вие и чакате все някой друг да ви оправи проблемите. Управляващите та управляващите. Те са просто хора които слагат закони. Ако вие не си промените мисленето те не могат да го направят ( всъщност могат към по-зле със маниполации, но не те ги правят а някой по-висок защото те са си просто едни пионки). Никой друг не е толкова виновен за състоянието на държавата колкото вас !!!

сори за 2 in a row :S

SlowDownBaby
02-28-2011, 15:44
Не отивам в Турция очевидно защото нямам възможност,а и не знам езика,ако имах бих отишла ! И както пишеше по горе всички големи патриоти станахте ама на паметника на Левски никой не се сети да отиде нали ? :-D А пък и като гледам май само ти / BladeDancer / имаш проблем с турците и тоя сериал. Като не ти харесва защо въобще си изказваш мнението бе ?! Ходи и си гледай твойте филми и не се бъркай.Ей на тва му викам хора без работа !. :x

BladeDancer
02-28-2011, 17:16
Почитам всеки български празник. Почитам всеки български герой! И да не съм отишал на шествието в града ми ( да шествие лол не само по паметници се ходи), но бях тежко болен и нямаше как. Не си мисли че сме форумни мишки моля те :).

Иначе нищо нямам против турците - черни идиоти са и не ми пука за тях. Пука ми за вас с промитите мозъци. А пък проблем със сериалите хич нямам. Не ги гледам нямам нужда да ги гледам. Който ги гледа здраве му кажи въпреки че е едно и също всеки път и е толкова неестествено ама щом ви харесва сериали гледайте си ги. Имам проблеми с промиването на мозъци с тея сериали. Както винаги не може да осъзнаете. Нямам проблем 3-4 сериала да се пуснат да се гледат ама то нон стоп и е тормоз над хората които не обичат сериали и не искат да гледат турци.

А защо въобще си изказвам мнението ? Ние къде живеем, че не може? Аз мисля, че живея в свободна държава и мога да си изказвам мнението където си поискам ( е не точно но все пак :) ). Нито баща ти доган нито ти нито някой турчин може да ми забрани да си го изказвам.

BrokenInnocence
02-28-2011, 18:22
В темата влязох, защото помислих, че става дума за действително качествения, уникално добър и красив филм "Мечтатели" на Бернардо Бертолучи. Естествено нямах намерение да коментирам каквото и да било за сериал, който нито съм, нито имам желание да гледам (не, защото е турски/таджикистански/инджикитайски, а по простата причина, че сериали по принцип не обичам и почти не гледам, сапунки пък най- малко, уотевър), докато не прочетох следното мнение:


Омг първо като ти гледам аватара не знам кой е лапето ! И какво лошо има да ни управляват турци не разбрах ?? Как може да сте такива расисти ?! Какво като са турци ?

... и останах без думи... буквално... После се поокопитих, но все още се чудя ако човек вземе, че каже нещо ще има ли смисъл и ще бъде ли изобщо погледнато и взето под внимание от човек, който може да мисли по този начин. И все пак...

Не, девойко, не защото сме расисти трябва да сме против това да ни управляват турци. Причината е далеч по-проста: защото сме БЪЛГАРИ, които живеят в БЪЛГАРИЯ. Защото е абсурдно да ни управлява друга нация, защото сме се борили със зъби и нокти за някаква си там независимост, за която явно ти не си донаучила в часовете по история в училище. Не става дума за това, че преди n- брой години еди-кой-си народ ни бил поробил, не става въпрос за това, че са били точно турците (въпреки, че за повечето хора си опира точно до това), става въпрос за това, че НИЕ трябва да си се управляваме, защото това си е НАШАТА държава.

А колкото до другите ти думи:


И не се гордея,че съм българка,никога не съм искала и няма да искам да съм такава.

И аз не се гордея...точно заради същестуването на такива мои "сънародници" като теб.

BladeDancer
02-28-2011, 19:26
Тя не се гордее че е българка следователно няма нищо против да и викаме фехмет или мехмед нали ? ..
Аз се гордея че съм българин. Гордея се с българската история - Една от трите сили в средновековието - запазила 500 години българското самосъзнание - най-бързо развиваща се държава в началото на миналия век - и най-вече най-красива природа просто ... Ако не се гордееш има едно лечебно заведение до Раднево може да го пробваш .

Linns
03-01-2011, 11:02
Темата е за сериала, не за Турция и България..