PDA

View Full Version : Отслабване 13 кг за 2 месеца ХЕЕЛП!!



shewolf93
02-27-2011, 13:17
Тъй като съм 64 кг при ръст 1.60 ; ((( искам да отслабна поне 12-13 кг за най- много 2 месеца..от 2 седмици ходя на фитнес,не ям много ама нищо не става,диета ако ми предложите съм склонна да пробвам само ако е супер ефективна нещо от сорта на сваляне 3-4 кила на седмица :-P Много ще съм благодарна ако ми помогнете ;-)

FuckingFreak
02-27-2011, 13:21
Е ти какво искаш, за 2 седмици и да свалиш 20 кг ли ?! 90 дневната диета, гледах крайни резултати и всички са от 8 килограма нагоре..

ScarletBite
02-27-2011, 13:25
3-4 кила на седмица?! Плодовата диета на д-р Емилова или диета Японско чудо.
Надявам се да си запозната какво ще се случи с организма ти след подобни драстични отслабвания. :) Ако можеш да понесеш последствията - от увисналите кожи и меса до гастрита, през йо-йо ефекта и всеобщите здравословни проблеми до физическото изнемощяване -, давай.


Има и по-здравословен и естествен начин, разбира се.

Лично аз ти препоръчвам 90-дневната диета, в съчетание с фитнеса. Сваляш по около 1кг- 1,5кг -2кг на седмица, но ги сваляш наистина.

Sissy90
02-27-2011, 13:31
Можеш да пробваш диетата на Дюкан - с нея доста се сваля, първата седмица до 2-3 кг ще свалиш и после поне по 1 на седмица, ако си стриктна. За 2 месеца 10 кг не ти мърдат, пак подчертавам - ако си стриктна. Няма да гладуваш, лесно се пази тази диета, поне на мен тя ми е най-лесна :)

darrie
02-27-2011, 13:37
Ако за 2 месеца ги свалиш тия килограми после как ще ти увисне кожата... Не ми се мисли.. Като гледам 93 в ника ти предполагам си 17-18 годишна. Говори със специалист - диетолог. Така ще е най-добре, той разбира много повече от нас. :)

ScarletBite
02-27-2011, 13:38
Можеш да пробваш диетата на Дюкан - с нея доста се сваля, първата седмица до 2-3 кг ще свалиш и после поне по 1 на седмица, ако си стриктна. За 2 месеца 10 кг не ти мърдат, пак подчертавам - ако си стриктна. Няма да гладуваш, лесно се пази тази диета, поне на мен тя ми е най-лесна :)
Много лошо правиш, че дори споменаваш това отровно нещо.

Sissy90
02-27-2011, 13:43
Можеш да пробваш диетата на Дюкан - с нея доста се сваля, първата седмица до 2-3 кг ще свалиш и после поне по 1 на седмица, ако си стриктна. За 2 месеца 10 кг не ти мърдат, пак подчертавам - ако си стриктна. Няма да гладуваш, лесно се пази тази диета, поне на мен тя ми е най-лесна :)
Много лошо правиш, че дори споменаваш това отровно нещо.
Но пък е по-малкото зло в сравнение с гладолечението с плодове на д-р Емилова, което някой спомена по-нагоре. Ако нямаш здравословни проблеми, пиеш много вода, ядеш достатъчно зеленчуци и на я спазваш прекалено дълго време (2-3 месеца са ОК), тази диета няма да ти навреди.

WaterLilly
02-27-2011, 13:46
На Дюкан диетата ти преебава бъбреците. -__-

Rebirthing
02-27-2011, 13:48
ScarletBite правила съм подобна плодова диета, не по Емилова, но все пак беше подобна и мога да кажа, че съм много доволна. Целта ми никога не е била отслабване, но е доста подходящо за пречистване. До сега не съм чувала лоши мнение за този тип диета, но хора които не са издържали на нея, бол. Лошото е, че на някой хора може да повлияе зле психически съответно и физически, ако изпитват постоянен глад, който по принцип трае само първите 2-3 дни.

Sissy90 Дюканската диета е една от най-вредните редом с тази на Аткинс.

shewolf93 единствения начин да пазиш теглото си винаги в желаната норма е да се придържаш към здравословното хранене. В момента в който спреш определената диета започва обратния ефект, теглото се покачва, малко или много.

Sissy90
02-27-2011, 14:01
Тук явно няма много почитатели на Дюкан :)
Това с плодовете си е живо изтезание за мен - съдътжат прости въглехидрати, които се раздраждат изключително бързо. Кръвната ти захар се качва рязко, тялото ти произвежда голямо количество инсулин, което кара кръвната захар да падне под нормалното ниво и си отново гладна. Т. е. цял ден съм гладна на такава диета.
90-дневната не е толкова лош вариант, ама 4тия ден пак си е доста глад, а сладкото ми разваля дисциплината. Повечето склонни към напълняване сме на принципа "без едно мога, с едно не мога" :-D
А диетата на Дюкан може да ти навреди на бъбреците ако вече си имаш проблеми. Ако си здрав и пиеш достатъчно вода, нищо няма да ти стане. Много спортисти практически цял живот са на хранене, близо до диетата на Дюкан - основно месо и зеленчуци.

ScarletBite
02-27-2011, 14:06
Само ще ти кажа, че тибетските лами и монаси цял живот се хранят с тревички и отричат консумацията на месо, но пък живеят над 100 години.
А повечето спортисти, тъпчещи се с протеини и страдащи от мания за мускули, умират или повяхват млади.

Направи си сметката. :)

shewolf93
02-27-2011, 14:11
Точно тази диета на дюкан я правих миналата година и наистина отслабнах много,всъщност беше най-ефективната досега от всички които съм правила...но естествено като я спрях си върнах килата :x Явно с диети никога няма да стане...чувала съм,че ако не се яде след 5 часа следобед се отслабвало

Sissy90
02-27-2011, 14:19
Не говоря за спортистите с мания за мускули, защото там играят и други добавки, освен протеините, които не са толкова натурални и позволени.
Тибетските монаси медитират с часове всеки ден, живеят далеч от големите градове със замърсен въздух и почти нищо не работят, така и аз мога да живея 100 години :)
Няма една перфектна диета, за всеки е индивидуално. Ако ти не обичаш месо и не можеш да си на протеинова диета, значи не трябва да си на протеинова диета. Аз дадох предложение, което не е задължаващо. Аз съм била на Дюкан 2-3 месеца, свалих 4-5 кг, което за моето тегло си беше доста. Това е единствената диета, която ми беше лесно да спазвам. Няма цял живот да се храня така, естествено, защото обичам плодове и картофи и няма да ги спра за постоянно. Всяка диета е кратковременно решение, а за да си поддържаш теглото, трябва да спазваш някои правила за рационално и умерено хранене.

Sissy90
02-27-2011, 14:21
Точно тази диета на дюкан я правих миналата година и наистина отслабнах много,всъщност беше най-ефективната досега от всички които съм правила...но естествено като я спрях си върнах килата :x Явно с диети никога няма да стане...чувала съм,че ако не се яде след 5 часа следобед се отслабвало
Трябва да се научиш да ядеш нормално, което е по-трудно от която и да е диета. Аз още се уча и много често удрям на камък - не можеш да ядеш по 1 шоколад и порция пържени картофи на ден между другото и да си останеш слаба. Това за неяденето след 5... не мога нищо да кажа, защото просто не мога да го направя никога :D

Rebirthing
02-27-2011, 14:25
Скоро бях на профилактични прегледи при една нефроложка и пред кабинета се запознах с две момичета които си бяха прецакали бъбреците от такива диети. И двете бяха за първи път на нефролог, даже едната го бъркаше с неВролог, а другата вече беше прекарала една седмица в Пирогов с остър пиелонефрит, въпреки, че никога не е имала проблеми с бъбреците.

Всички хора които познавам с камъни в бъбреците ядат нищожно количество въглехидрати и твърде много протеин, при това животински.

Всъщност има и нездравословни въглехидрати, както има и нездравословни мазнини (наситените)...

Sissy90
02-27-2011, 14:37
Ако не са пили достатъчно вода и не са яли зеленчуци, нищо чудно. Докато бях на диетата влизах в един форум, в която имаше куп момичета и жени на тази диета и никоя не е имала проблеми с бъбреците.
Все още не приемам, че диетата на д-р Емилова е по-добра от тази на Дщкан, защото позволява 800-1000 гр. плодове на ден и малко мед, което надали е много над 500 ккал. При такова хранене метаболизма се забавя, тялото разгражда мускули, защото му трябват белтъчини (тях не може да си ги синтезира, докато въглехидрати и мазнини може) и по принцип надали имаш сили за спорт или нещо такова, а именно спортуването запазва мускулите и метаболизма.
Всеки си има своето мнение и своята позиция, може би не съм 100% права, но има доста аргументи в защита на моята позиция, както и такива в защита на твоята:) Идеята на темата отиде по дяволите, но мисля, че и двете ще се съгласим, че 13 кг за 2 месеца няма как да се свалят без никакви негативни последици за тялото, освен ако не си 100 кг и искаш да смъкнеш до 87 ;)

Kallyn4eto
02-27-2011, 15:49
по-добре се опитай да отслабнеш постепенно защото дори да успееш за 2 месеца после ще ти се върне двойно :/

Greennight
02-27-2011, 15:59
Точно тази диета на дюкан я правих миналата година и наистина отслабнах много,всъщност беше най-ефективната досега от всички които съм правила...но естествено като я спрях си върнах килата :x Явно с диети никога няма да стане...чувала съм,че ако не се яде след 5 часа следобед се отслабвалоТва са слухове.Отслабва се,щото като не ядеш от 5 следобед до 8 сутринта ти се събират 15 часа гладуване :wink:Иначе са като се стопли почвай да тичаш всеки ден по половин час и яж правилно.Също може да правиш коремни преси,клякания и да скачаш на въже.Успех!

lqlq89
02-27-2011, 16:19
И аз ти предлагам диетата на Дюкан. Или 90-дневната.

rosencetooo
02-27-2011, 16:26
Така .. няма как да свалиш толкова кг , за толкова кратък период от време на тази възраст и да не си докараш някоя болест и да не си върнеш кг.
Това , че си почнала на фитнес е страхотно.Хапвай си здравословно , намали хляба , газираното , соленото , сладко.Никой не казва да ги спреш , а просто ги намали.Яж по няколко пъти на ден , но по-малко.Пий вода.Наблягай на плодове и зеленчуци.И постепенно ще отслабнеш и ще си запазиш кг. и ходейки на фитнес , и тялото ти ще е стегнато , а не отпуснато след диета :)

ZaicheNaXeroin
02-27-2011, 16:47
за 2 месеца нищо няма да направиш със здравословна диета :) единствения начин е да да си купиш някви хапчета за бързо отсрабване които ще ти скапят здравето ..

shupishup
02-27-2011, 19:16
Една приятелка свали 8-9 кг за 2 седмици постоянен спорт и глад, и й се получиха адските стрии. Задържа ги месец, след това започна да си връща по 1-2 кг на месец, и сега си върна каченото + още 5 кг. А стриите си седят. Така, че внимавай с бързото отслабване, дори и да спортуваш много. :)

Unendlich
02-28-2011, 12:10
Значи НИКАКВИ диети, защото си подрастваща, а и не бързай с рязко отслабване, тъй като както каза shupishup - ще се появят много неприятни стрии + още няколко кг в повече след време.

- Като за начало си избери определени часове на деня и се храни точно в тях (за вечеря поне гледай да не е след 19:00)
- Обичайното - ограничи се от сладко, газирано, пържено, чипсчета, мипсчета, ако похапваш и доста тесто - ограничавай и него
- Все пак НЕ гладувай, а яж разнообразно - млечни продукти, месо, плодове и зеленчуци. Повечкото плодове ще ти помогнат да не ти се яде особено много сладко. Можеш да си позволяваш и шоколад през известен интервал от време.
- Наред с хранителния режим, трябва активно спортуване. Сега е все още хладно, ако ти се дават пари за фитнес - отивай. Ако не - бягай в някой парк, използвай и часовете по ФКС, все нещо ще правиш и там. Можеш да се запишеш и на някой спорт в зала - волейбол примерно (тъкмо ще дръпнеш и с някой друг сантиметър)
- Спортът ще ти помогне при отслабването да е стегната кожата ти и да не увисва
- Не забравяй, че нищо не става лесно, кг които си си поставила за цел са доволна цифра, така че трябва да си упорита. Нищо не става за ден-два
- След като има резултати, не трябва да се връщаш към старите навици, а да поддържат фигурата си. Все пак някои момичета са по-податливи да качват кг, отколкото друго. Всичко е до ген.


Ох, доста изписах, дано имаш успех :)

xdennyx
02-28-2011, 13:58
Офф от всички мнения не помня вече дали видях едно ХУБАВО.Не ти трябва нито 90 дневната,нито на Дюкян,мукян и т.н. И това да не ядеш след 18 часа е пълна глупост.Просто трябва да хапваш 2-3 часа преди да си легнеш.Извинявам се много,ама ако ядеш в 17 и 30,а пък си легнеш в 4 например?Няма ли да виеш от глад?За 2 месеца искаш да свалиш килограмите..хм,предполага ,защото идва лятото.Ами до сега ли отлага?Слагай един пуловер и отивай да тичаш.Айде сега точно много е студено,ама след 2 седмици като се оправи,няма да има проблеми.Ходи на фитнес,добре че си започнала.Скачай на въже.Отначало и 5 минути няма да можеш,но с времето ще издържаш повече от 30 минути.МНОГО се отслабва от скачане на въже,запомни това.Движи се много.Когато времето е слънчево и хубаво,вместо да седиш пред компютъра,отиди и се разходи,или потичай.Да се запишеш на спорт-ами не е задължително,не на всеки му се отдава,иначе няма да е зле.Яж нормално.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО спри газираните напитки и пакетираните храни.Освен,че се напълнява,са тооолкова нездравословни,че няма накъде просто..Не се ограничавай,яж нормално.И нормално означава,не да седиш цял ден и да се тъпчеш с каквото ти падне,ами например 3 основни хранения и 2 междинни.Като междинните могат да са плод или салата.Едва ли ще можеш да се откажеш от хляба,затова пълнозърнестият на Вита е подходящ.Примерно по 1 филия на ден.До лятото ще има доста голяма промяна ако правиш това.Ще си отслабнала здравословно,а ако продължиш с това ще има перфектни резултати.Късмет :)

yeeee
02-28-2011, 15:31
Офф от всички мнения не помня вече дали видях едно ХУБАВО.Не ти трябва нито 90 дневната,нито на Дюкян,мукян и т.н. И това да не ядеш след 18 часа е пълна глупост.Просто трябва да хапваш 2-3 часа преди да си легнеш.Извинявам се много,ама ако ядеш в 17 и 30,а пък си легнеш в 4 например?Няма ли да виеш от глад?За 2 месеца искаш да свалиш килограмите..хм,предполага ,защото идва лятото.Ами до сега ли отлага?Слагай един пуловер и отивай да тичаш.Айде сега точно много е студено,ама след 2 седмици като се оправи,няма да има проблеми.Ходи на фитнес,добре че си започнала.Скачай на въже.Отначало и 5 минути няма да можеш,но с времето ще издържаш повече от 30 минути.МНОГО се отслабва от скачане на въже,запомни това.Движи се много.Когато времето е слънчево и хубаво,вместо да седиш пред компютъра,отиди и се разходи,или потичай.Да се запишеш на спорт-ами не е задължително,не на всеки му се отдава,иначе няма да е зле.Яж нормално.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО спри газираните напитки и пакетираните храни.Освен,че се напълнява,са тооолкова нездравословни,че няма накъде просто..Не се ограничавай,яж нормално.И нормално означава,не да седиш цял ден и да се тъпчеш с каквото ти падне,ами например 3 основни хранения и 2 междинни.Като междинните могат да са плод или салата.Едва ли ще можеш да се откажеш от хляба,затова пълнозърнестият на Вита е подходящ.Примерно по 1 филия на ден.До лятото ще има доста голяма промяна ако правиш това.Ще си отслабнала здравословно,а ако продължиш с това ще има перфектни резултати.Късмет :) Съгласна съм :)

rhcpp
02-28-2011, 15:43
Много сте тъпи всичките,дето си съсипвате подрастващите тела с диети за 50 годишни... ама то ще си патите.. няма кой да ми налее акъл! :?

WaterLilly
02-28-2011, 16:36
Много сте тъпи всичките,дето си съсипвате подрастващите тела с диети за 50 годишни... ама то ще си патите.. няма кой да ми налее акъл! :?
То е много лесно да даваш акъл и същевременно да се правиш, че не знаеш, че и няколко килца отгоре да имаш, ще те скъсат от подигравки. :?

FuckingFreak
02-28-2011, 16:55
Офф от всички мнения не помня вече дали видях едно ХУБАВО.Не ти трябва нито 90 дневната,нито на Дюкян,мукян и т.н. И това да не ядеш след 18 часа е пълна глупост.Просто трябва да хапваш 2-3 часа преди да си легнеш.Извинявам се много,ама ако ядеш в 17 и 30,а пък си легнеш в 4 например?Няма ли да виеш от глад?За 2 месеца искаш да свалиш килограмите..хм,предполага ,защото идва лятото.Ами до сега ли отлага?Слагай един пуловер и отивай да тичаш.Айде сега точно много е студено,ама след 2 седмици като се оправи,няма да има проблеми.Ходи на фитнес,добре че си започнала.Скачай на въже.Отначало и 5 минути няма да можеш,но с времето ще издържаш повече от 30 минути.МНОГО се отслабва от скачане на въже,запомни това.Движи се много.Когато времето е слънчево и хубаво,вместо да седиш пред компютъра,отиди и се разходи,или потичай.Да се запишеш на спорт-ами не е задължително,не на всеки му се отдава,иначе няма да е зле.Яж нормално.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО спри газираните напитки и пакетираните храни.Освен,че се напълнява,са тооолкова нездравословни,че няма накъде просто..Не се ограничавай,яж нормално.И нормално означава,не да седиш цял ден и да се тъпчеш с каквото ти падне,ами например 3 основни хранения и 2 междинни.Като междинните могат да са плод или салата.Едва ли ще можеш да се откажеш от хляба,затова пълнозърнестият на Вита е подходящ.Примерно по 1 филия на ден.До лятото ще има доста голяма промяна ако правиш това.Ще си отслабнала здравословно,а ако продължиш с това ще има перфектни резултати.Късмет :) Съгласна съм :)

Абсолютно съм съгласна, въпреки че дори да спазва 90 дневната нищо няма да и стане - в нея няма глад, освен онзи воден ден.. А този пълнозърнест хляб не го понасям, по-добре изобщо да не ям.. и с WaterLilly съм съгласна, имаме няколко такива деца в класа и наистина стане ли въпрос за нещо веднага например "ще помете коня сосе каруцата", ако някой не знае какво е "сосе", не знам дали го изписвам правилно но означава със, заедно..

И определено щом дойде лятото не се нахвърляй на сладоледите, чипсовете, вафлите и шоколадите.. Вярно не всеки ден е Великден, можеш да си позволяваш, но щом решиш да си купиш нещо сладко се сети колко много обиколки в парка трябва да пробягаш или колко минути трябва да скачаш на въжето за да изгориш погълнатите калории, поне при мен действа..

rhcpp
02-28-2011, 17:02
Много сте тъпи всичките,дето си съсипвате подрастващите тела с диети за 50 годишни... ама то ще си патите.. няма кой да ми налее акъл! :?
То е много лесно да даваш акъл и същевременно да се правиш, че не знаеш, че и няколко килца отгоре да имаш, ще те скъсат от подигравки. :?

Много добре знам как хората се подиграват на пълните момичета..но начинът изобщо не е диети,а просто да внимава какво яде,кога го яде и как го компенсира след това..ама като гледам никой не чува всеки реди хиляди диети,ама то си е за вас бе момичета..

ImmortalSportFreak
02-28-2011, 17:11
Спорт му е майката,стига с тия диети.Сега особено трябва да се храните добре,защото.. гладен отслабнал организъм,вирусчетата само това чакат да докопат. Яж достатъчно,просто не яж боклуци,ако толкова държиш да се ограничаваш към нещо и спортувай.

FuckingFreak
02-28-2011, 17:25
^ Не му е спорт майката.. Ако има коремче например само със спорт няма да го свали, просто ще го стегне.. Трябва си окончателно спиране на junk foods

xSANYAx
02-28-2011, 17:46
FuckingFreak,защо раздаваш правосъдие и си мислиш,че знаеш всичко?? Не,не трябва окончателно спиране на junk foods-a,а трябва постепенно,защото явно не знаеш,организмът е свикнал да приема по много вредни храни и тя като изведнъж мине на диета от тревки и плодове и зеленчуци нямаш си и представа какво ще й се случи на организма,взела си се за голяма диетоложка,ама нещо май не ти се получава! Момичето едва на 14 вие й предлагате толкова сериозни диети,ужас!!! Аз бих препоръчала на авторката също много движение/спорт,намаляване на сладките и тестените неща,приемай повече белтъчини,съдържащи се в яйцата, млякото и месото,мини на пълнозърнест хляб,преди всяко хранене изпивай по една чаша вода,намалява глада и подпомага храносмилането.Това е,просто ти трябва мъничко воля! АА,да не забравя да спомена,че от бързото отслабване се получават стрии и в някой случаи целулит,които почти няма как да махнеш,особено стриите,а повярвай ми ще ти донесат много проблеми. Ако имаш време сутрин (може събота и неделя) тичай по час/час и половина. :)

FuckingFreak
02-28-2011, 18:10
Съжалявам, нямах предвид да ги спре отведнъж, постепенно но накрая окончателно.. Тоест най - много по нещо на седмица, организмът и е свикнал няма спор, но от сладките неща освен енергия друго не получава.. А има и хора които много лесно вдигат на кантара и всичко което хапнат им се лепи, да се надяваме момичето не е една от тях.. Като се замисля звучи невъзможно, но ако замени шоколада с някакъв плод например до 2 седмици няма да и се прияжда сладко изобщо според мен, все пак аз преди се тъпчех набързо, колкото да не ми стане лошо и да знам че коремът ми не е празен, виж тестеното трудно бих отказала..

Предполагам момичето иска да се втали за лятото, но ако гладува ще си прецака организма, а ако иска здравословно ще и трябват поне 3-4 месеца според мен.. Така че, авторке, ако дори след първата седмица, дори месец кантарът не мръдва не се безпокой, ще има още много време докаго постигнеш желаните от теб резултати..

ri41
02-28-2011, 18:27
по принцип като се ограничаваш си хапвай по филийка или две черен хляб, може и мед ако искаш сладко

nvrmind
03-01-2011, 16:48
Малко повечко спорт..... и яж от всичко,но помалко, защото организмът се нуждае и от калоричните храни. Повечко вода и плодове .. Успех ! :)

SmiLeyxx
03-03-2011, 20:47
В новия брой на Cosmopolitan прочетох, че ако пиеш 10-15 мин преди всяко хранене 500 мл вода отслабваш. В смисъл така водата заема място и засища глада, който често бъркаме с жажда :) Жените, които са пили вода отслабват до 3 кг повече от тези, които не са! Според мен диетите не са най-подходящия избор, защото сме в процес на развитие и най-малкото можем да си увредим мензиса :D Успех :D

eminemfenka
03-03-2011, 21:01
за 3 седмици съм минус 2 3 кг и съм много доволна , но трайните резултати изискват много време..

3-4 на седмица са много ,наистина много .. ще ти се изтощи много организма и тва е стрес..

и все пак по темата , диетата на боряна
диетата на цветелина
японско чудо
ВИТАМИНО ПРОТЕИНОВАТА
лечебен глад

или някоя много хард диета , и все пак здравето стои на първо място..
никой няма да ти се радва болна и слабичка .. късмет

vampire_girl_
03-03-2011, 21:06
Японско чудо 1 и 2,после Дюкан...
+много вода,спорт и намали солта!!!

sweet_bunny
03-03-2011, 22:10
Ще ти дам пример от моя личен опит.Не съм знам дали при теб е така,но аз при ръст 168 см бях 64 кг,защото ядях всеки ден чипсове,вафли и пиех много кола.След като спрях да се тъпча в такива големи количества с тях(или по-точно пмалко по малко ги спрях) и за по-малко от половин година почти без упражнения станах 54 кг,а след тренировките по тенис на корт през лятото и малко коремни преси сега съм 51 кг и корема ми се стегна много.
Точно по темата-не знам дали това ще ти помогне по някакъв начин,но исках да ти покажа как може без много упражнения,просто с по-зравословно хранене да се отслабне трайно.Е, доста търпение трябва,но си заслужава.
Според мен без да спазваш някакви специални диети,ако се храниш разумно и правиш упражнения или бягаш наистина ще отлабнеш с поне 5 кг. за два месеца и поне няма да си ги върнеш после моментално,ако посегнеш към някоя по-мазна и калорична храна.Поне това ще е по-добре от 10 кг. за две седмици,както искат някой. :)

ImmortalSportFreak
03-03-2011, 23:06
^ Не му е спорт майката.. Ако има коремче например само със спорт няма да го свали, просто ще го стегне.. Трябва си окончателно спиране на junk foods
Като спре джънк фууд и после като отслабне и почне да си похапва от вредните неща моментално всичко ще й се лепи,защото организъмът ще отвикне да ги разгражда,нали? Следователно тр да си яде всичко,но повече полезна храна.Главното е спортът и движението. ;) 8)

VaMpiRKaTaaa
03-04-2011, 06:04
Ето една диета,която ми я прати miminko.
И аз я почвам от днеска,дано и на теб ти свърши работа:
1ден
закуска- мюсли (препоръчително ) или плодове +1 чаша черно кафе,без захар (не е задължително), може вместо тва фреш
обяд- варен ориз (може да има гарнитура от гъби,грах,царевица,моркови, etc) можеш да ядеш колкото искаш,
не се запържва преди тва
следобедна закуска-плодове (същите като сутринта)
вечеря-ориз и 100гр пилешко варено/печено месо без мазнина

2 ден
закуска- мюсли (препоръчително ) или плодове +1 чаша черно кафе,без захар (не е задължително), може вместо тва фреш
обяд- свинско или пилешко- до 200гр, печено,без мазнина. /ако е свинско-врат или някво друго без мазнини/
+ салата /зелева,шопска (без сирене и олио) или от соеви кълнове и ядки
следобедна закуска- плод или препеча филийка /без масло,маргарин,шоколад,бла бла/
вечеря- пак месо свинско или пилешко/квото си яла на обяд/ 100гр, и може пак салатка

3 ден.
закуска- мюсли (препоръчително ) или плодове +1 чаша черно кафе,без захар (не е задължително), може вместо тва фреш
обяд- риба /НЕ ПЪРЖЕНА!/ със зелена салата и лимон.без сол до 200грама
следобедна закуска-плод или зеленчук на корем.
вечеря- риба до 150 грама, пак със салата

4.ден
закуска- мюсли (препоръчително ) или плодове +1 чаша черно кафе,без захар (не е задължително), може вместо тва фреш
обяд- 3 варени яйца+ зелена салата и лимон
следобедна закуска- зеленчуци или плодове
вечеря- 2 варени яйця+салата, една филийка пълнозърнест или черен хляб, или половин филийка бял хляб

5-ден
закуска- мюсли (препоръчително ) или плодове +1 чаша черно кафе,без захар (не е задължително), може вместо тва фреш
обяд- варени картофи /зависи колко са големи, до 4 средни/без сол, зелена салата
следобедна закуска-зелена салата
вечеря- 2 варени картофа и до 100гр варено месо /пилешко/ ,малко зелена салата

Rebirthing
03-04-2011, 10:46
VaMpiRKaTaaa харесва ми тази диета, въпреки, че това е по-скоро режим на хранене от колкото диета, за това бих го разнообразила малко :).

Към другите...изобщо знаете ли какво е junk food ?! Junk food са храни съдържащи много наситени или хидрогенирани мазнини, много сол или захар, както и разни изкуствени "добавки". Наситени мазнини има в храните от животински произход, най-вече червеното месо и производните му органи, а изпържено в много мазнина става още по-опасно. За това най-добре е вареното/печено, пилешко или пуешко.
Хидрогенирани мазнини има в почти всички сладки и бисквити в супермаркета, примерно "Tutku" и "Фаворити", както и в бонбоните, аз лично ги гледах в Таралежките, но със сигурност ги има и по другите бонбони, тези мазнини се съдържат и в кроасаните като 7 days, има ги и изненадващо във вафлите, даже в по-обикновените като вафли "Ная". Разбира се тези мазнини се съдържат и в хамбургерите, в маргарина, във абсолютно всички пържени храни, а понякога и в печените.

Като цяло веригите за бързо хранене(McDonalds, KFC, Subway и т.н) съдържат и наситени мазнини и хидрогенирани и много сол и захар същевременно, глюкозо-фруктозен сироп, мононатриев глутамат и какво ли още не.

Няма да си направите по-голяма услуга от това да четете етикетите преди да купувате продукта и спирането им от раз няма да навреди по никакъв начин на организма, освен ако организма ви не е бил пристрастен към тези храни и не ги консумирал продължително време в огромно количество.

ri41
03-04-2011, 10:53
а шоколада съдържа ли и той такива мазнини и кой шоколад е най-добре да ядем ако искаме да се храним здравословно, говоря за марка шоколад който със сигурност е натурален, не от типа Милка, Своге и ЛЗ

Rebirthing
03-04-2011, 15:06
Ами аз лично харесвам био шоколадите, но си взимам много рядко, тъй като не съм много по сладкото. По принцип на етикета трябва да пише "какаово масло", но много често се среща и "растителни мазнини" които просто няма как да не са хидрогенирани, защото самия процес хидрогениране втвърдява течните масла. По закон шоколадите с растителни масла/мазнини са си шоколади, но не и истински натурални.

Производителите на шоколад от Германия, Белгия и Швейцария не използват растителни хидрогенирани масла в натуралните си шоколади. Натуралните шоколади на Lindt са само с какаово масло :) или поне аз така помня. И все пак четете етикета, защото европейското законодателство им позволява да ползват тези мазнини.

Като цяло натуралния шоколад трябва да съдържа какаова маса, какаово масло и захар (при био шоколадите захарта е нерафинирана), при повечето натурални шоколади, обаче, добавят и по някой емулгатор, най-често лецитин или ванилия.

qna0115
03-04-2011, 17:54
Аз да си кажа,предпочитам тренировките пред диетите,но сега просто нямам възможност.. Имам гадния навик когато няма какво да правя само да ям...а иначе когато съм заета с нещо дори и не се сещам за храна...Сега мисля да пробвам да кажем,ако не от утре, то поне от понеделник 90 дневната диета,обаче само с това не става..,заедно с нея мога да съчетая и някакви упражнения вкъщи като коремни преси,бягане на място и тем подобни :) не за друго , ами просто да не се получат стрий по време на диетата,защото са наистина много гадни .. ! сега съм 62--63кг,което е адски много за 165см..трябва да сваля около 10 кила и ако успея мноо ще се радвам
ПП Които има време да спортува нека го прави ! Аз преди бях със супер фигура,а от миналата година нищо не правя и качих адски много кг..НЕ ПРАВЕТЕ КАТО МЕН !

TheLittleAngel
03-04-2011, 20:56
Момиче, не слушай какво то говорят всички тук! Най-добре иди на диетолог. Едно е да ти помогне лекар, друго е да ти говорят тийнейджърки и да се чудиш на кого да вярваш. Не си прави експерименти за 2 месеца да отслабнеш драстично, защото после ще стане зле. Едно момче от моя клас спазва диета и спортува от 3 години. Еми, да ти кажа ли струва си времето и усилията, които полага. Всичко става бавно, здравословно. Иди при професионалист, за да не съжаляваш. И говори с родителите си за това!

Rebirthing
03-04-2011, 23:15
И диетолога едва ли ще и каже нещо ново :-o .

godsmack321
03-05-2011, 00:38
Почвай диетата на Дюкан и пий яко вода!

ri41
03-05-2011, 07:39
Почвай диетата на Дюкан и пий яко вода!
и после яко ще се разделиш я с бъбреци я с черен дроб, авторке за 2 месеца е възможно да свалиш 10/12 кг, демек по 5/6 на месец, ама малко глад ще има, яж плодове, зеленчуци, бяло месо, никакви ядки, мюслитта и хлябове и не яж след 17 ч това много помага, аз като спра да ям след тоя ч отслабвам много бързо и ще ти е леко вечер, пии кафе и чай без захар и вода

ann321
03-05-2011, 09:11
Започвай 90 дневната диета,казвам ти го,защото имах същия проблем - преди 2 месеца бях 66 кг и 160 см висока.Беше ужасно,просто изглеждах по-зле от майка ми.Сега от месец и половина съм на тази диета,резултата е очевАден - 56 кг. съм.Не е вредна,ЛЕКАР ми я препоръча,и то кардиолог,то това не е диета бе,хора,това е РЕЖИМ,който трябва да стане начин на живот.Иначе като я спреш и ако си свалил да кажем 15,ще качиш 5,но ще ги качиш на най - отслабналите места.Страшно съм доволна от тая диета.Не си мъчи организма с Дюкан - много е лоша идеята,просто наистина си съсипваш здравето.А с 90-дневната не се лишаваш от нищо,даже можеш да ядеш и сладко и тестено,просто по-малко.И съчетавш с малко движение и резултата е налице.И пий повече вода - до 2 л на ден (не повече,защото и това е опасно,имах си проблеми от много вода) и ще се оправиш. :D

Manenkoto
03-08-2011, 08:28
аз бих ти препоръчала Японското чудо.... Една приятелка я пази стриктно тази диета без много активен спорт... и мога да ти кажа че свали 14-15 кг за 2 седмици което беше учудващо за всички, но си личеше просто... след което не качи килограми сега е малко понапълняла но не както беше.... трябва и просто да се стегне... аз също свалих 5 кг от тази диета но я пазих само 1 седмица... за това ако имаш желание и воля я опитай... ще останеш доволна от резултата :))




Първата седмица се отслабва 7 килограма, а втората 700 гр. дневно. Не се позволява абсолютно никаква консумация на сол, захар и алкохол! Разрешени са течности до 1 литър, литър и половина на ден.
I ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - 2 твърдо сварени яйца.
Вечеря - парче месо и салата с лимон.
II ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе, парче сухар
Обяд - 2 твърдо сварени яйца.
Вечеря - парче шунка с лимон и 1 чаена чаша кисело мляко.
III ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - зеленчуци и плодове.
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца, шунка, салата.
IV ден
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - 2 твърдо сварени яйца, сок от моркови.
Вечеря - месо, салата с лимон.
V ден :
Закуска - настърган морков с лимон.
Обяд - печена риба.
Вечеря - не се яде.
VI ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - 2 големи парчета пилешко месо и салата.
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца и настърган морков.
VII ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - парче месо и плод.
Вечеря - може всичко.
От седмия до четеринадесития ден, диетата се повтаря в същия ред. Успех на всички !

SSGM
03-08-2011, 08:59
Хора, не съм запозната какво става с тази 90-дневна диета, след като я спреш? Имам предвид, че например диетата на Дюкан си има 4 режима за спазване и последния е за запазване на свалените килограми. А при тази 90-дневна как си запазваш килограмите като я спреш? Или я превръщаш в режим на хранене за винаги както някой беше написал малко по - горе?

FuckingFreak
03-08-2011, 10:29
^ Според мен то даже не е диета, а баш режим.. И не мисля че има проблем основните ти хранения горе-долу да се придържат към дните, друг е въпроса ако искаш да се поглезиш с нещо, разбира се в допустими граници.. И също така ако искаш да поддържаш не е нужно правиш 29-тия воден ден..

Manenkoto
03-08-2011, 13:31
карах я аз преди време 90-дневната може би около месец... тя има резултат като я пазиш 90 дена както си е... След всяка една диета е важна захранката след нея... Аз мога да ти да и един съвет по добре не пази диета, слагай ограничения на газираното, сладкото, мазното... Яж умерено не се тъпчи.. ако усетиш глад между яденетата хапвай по 1 вид плод примерно между закуската и обяда хапни една ябълка, межу обяда и вечерята пахни 1 банан... но само по 1 плод колкото и да са полезни плодовете съдържат много захар... друго което може да опиташ да не ядеш след 18 часа това също има голям ефект или ако нямаш такава възможност поне до 20 часа да си вечеряла и не обилна храна ами нещо лекичко... закуска с овесени ядки примерно, обяда да е нещо засиштащо глада, и вечеря една салата примерно от маруля... друго което може да опиташ и от опит знам че има ефект е да пиеш 250 мл вода 15 или 30 минути преди ядене... тя заптлва корема и по този начин ядеш по малко количество... ако усетиш глад може да пинеш един чай примерно или кафе без захар... има доста вариянти да отслабнеш без да си надиета стига да имап воля... а най-важното е да спортуваш дори да нямаш време за фитнес винаги може да намериш в интернет някой клип с упражнения... даже ако искаш пиши ми на ЛС имам някой сайтъове дето мога да ти препоръчам там също иа и полезни диети съчетани с упражненията правят чудеса.....

SSGM
03-08-2011, 14:55
Яж умерено не се тъпчи.. ако усетиш глад между яденетата хапвай по 1 вид плод примерно между закуската и обяда хапни една ябълка, межу обяда и вечерята пахни 1 банан...

Ще си пъхна един банан между обяда и вечерята :D
Шегувам се, стана ми смешно, благодаря за отговора. В интерес на истината се отчайвам, че не мога да си сваля тъпите 4 - 5 кг. Не са много, но просто не ми се получава. От лятото насам напълнях, не знам как, не съм си променяла начина на хранене. Не смятам, че за 4 кг трябва да спазвам Дюкан мюкан и тем подобни диети за ''50 годишни'', както беше писал някой, но не мога само с ограничения да ги сваля. Май ще трябва като се постопли да ходя да побягам някъде :)

FuckingFreak
03-08-2011, 15:25
^ На една роднина племенница за 1 месец на 90 дневната диета свали 4 килограма, не е тежка за изпълнение и ако я комбинираш с упражнения е супер.. Помисли си, все пак.. Колкото и ограничения да слагаш, ако ядеш като прасе \не визирам теб в случая\ дори и нещо полезно не е хубаво, както да се тъпчеш с плодове не е добър вариант, в една друга тема разбрах че прясното мляко, сиренето и кашкавала са най-трудно смилаемиете храни, ако пък ядеш ябълка след вечеря с месо храносмилането се забавя дооста, тъй като яденето ти загнива още в стомаха.. изобщо не е лесно да се съобразяваш със всичко, особено ако си с бавен метаболизъм.

Manenkoto
03-08-2011, 16:03
даа имах предвид "хапни" хаха съжалявам но бързах да го напиша.... ма като имаш желание си струва да опиташ всичко.... просто не трябва да се тъпчеш и да ядеш на бързо... защото ако ядеш бързо ядеш повече от колкото ти се яде ако ядеш бавно ядеш достатъчното количество от което има нужда оргазнизма... опитай 90н дневната тя е режим по скоро от колкото диета... ако не усетиш промяна смени.... то зимата нормално да се напълнява... аз от 2 седици тренирам и да ти кажа се чувствам много доре искам да се стегна и да сваля искам поне 10 кг може и повече не съм си наложила диета просто внимвам какво ям,,, не си позволява сладко освен хапва по едно блокче натурален шоколад за да не ми спада холестерола от загубата на енергия ии ям плодове и активия овесени ядки.... ии всякакви суриви ядки защото са полезни... незнам дали съм свалила но започнаха да ми падат дрехите и коремчето ми е по малко... таа опитай всичко не се отказвай... просто не е хубаво да се депресираш опитвай от всичко.... хубаво е да си изградиш някакви постоянни навици... :-) успех дано да съм полезна била

SSGM
03-08-2011, 19:12
Ами добре, май ме надъхахте да я пробвам тази диета, ще се поразровя в интернет да видя за подробности. На пръв поглед не ми изглежда ефикасна, но щом все пак има хора, който отслабват от нея.. Знам я диетата горе - долу, но има някои неща, които не са ми ясни. един белтъчен ден, един въглехидратен и т.н.. През този белтъчен ден означава ли, че ядеш само и единствено белтъци? Демек месо, яйца и мляко? Защото гледам, че другите момичета са поствали разни мнения по тази диета и менюто им съдържа и плодове (специално белтъчения ден примерно)?

Preska
03-08-2011, 22:03
Ами аз съм 43 кг в момента на 13 години и имам малко коремче и взех да правя тези 2 - 3 пъти седмично

http://www.youtube.com/watch?v=hq2-Krn0K6c&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jmcz0sKLLcA

http://www.youtube.com/watch?v=WmAhOKKEUZI

отнема 10 минути и също така хапвам от всичко по - малко и сеhа свалих 1 кг за 2 седмици и без никакви диети пf - добре прави си упражненията + бягане ако имаш време и без чипс и ядки... и успех!!!!!!!!! :D :-D :grin: :) :-) :P :-P

Manenkoto
03-09-2011, 03:02
Ами аз съм 43 кг в момента на 13 години и имам малко коремче и взех да правя тези 2 - 3 пъти седмично

http://www.youtube.com/watch?v=hq2-Krn0K6c&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jmcz0sKLLcA

http://www.youtube.com/watch?v=WmAhOKKEUZI

отнема 10 минути и също така хапвам от всичко по - малко и сеhа свалих 1 кг за 2 седмици и без никакви диети пf - добре прави си упражненията + бягане ако имаш време и без чипс и ядки... и успех!!!!!!!!! :D :-D :grin: :) :-) :P :-P


Ами ти правиш упражнения само за корема. Ти само се стягаш по скоро ще качиш от колкото да свалиш, но това не значи че дебелееш ами мускулите тежат и те... Хубаво е да правиш упражнения...

Manenkoto
03-09-2011, 03:11
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347203.0 етот и примерни менюта за 90 дневната
http://www.dieti-otslabvane.com/90-дневна_диета_за_максимално_ отслабване ето и самата диета...


хубаво е да я съчетаеш с интензивни движения.... роляната на диетата е да гори мазнини... с тренировките ти гориш енергия и определено количество калорий след това е хубаво да набавяш само половината от изгубените калорий за да има ефект... за това ако желаеш мога да ти препоръчам клипове с интензивни движения който помагат за горенето на калорийте но и в същото време стягат паласките
:D ами аз мисля че може да ядеш плод през всеки един от дните... казах ти че захарта корегира холестерола... а това те предпазва от нежалните болести по време на режима... но аз още съм на мнение че ако гледаш хубаво какво ядеш няма да имащ нужда от диета защото трябжа да свалиш максимум 7 кг за да се почувстваш добре в твоя случай.... ако много искаш да отслабнеш ти саа ще се надъхаш пък ии няма нищо лошо да поживее здравословно... просто след време ще се обедиш че само с диети без видно движение няма да се получи...

Manenkoto
03-09-2011, 03:33
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347203.0 етот и примерни менюта за 90 дневната
http://www.dieti-otslabvane.com/90-дневна_диета_за_максимално_ отслабване ето и самата диета...


хубаво е да я съчетаеш с интензивни движения.... роляната на диетата е да гори мазнини... с тренировките ти гориш енергия и определено количество калорий след това е хубаво да набавяш само половината от изгубените калорий за да има ефект... за това ако желаеш мога да ти препоръчам клипове с интензивни движения който помагат за горенето на калорийте но и в същото време стягат паласките
:D ами аз мисля че може да ядеш плод през всеки един от дните... казах ти че захарта корегира холестерола... а това те предпазва от нежалните болести по време на режима... но аз още съм на мнение че ако гледаш хубаво какво ядеш няма да имащ нужда от диета защото трябжа да свалиш максимум 7 кг за да се почувстваш добре в твоя случай.... ако много искаш да отслабнеш ти саа ще се надъхаш пък ии няма нищо лошо да поживее здравословно... просто след време ще се обедиш че само с диети без видно движение няма да се получи...

rakiQ
03-09-2011, 06:47
за толкова малко време мнооооого трудно можеш да свалиш..и не е много препоръчително

scrooper
03-09-2011, 08:49
ако желаеш мога да ти препоръчам клипове с интензивни движения които помагат за горенето на калориите но и в същото време стягат паласките

Много ще сме ти благодарни, ако препоръчаш : )

SSGM
03-09-2011, 10:17
Manenkoto, мерси за линковете, не знам всъщност дали последния ти пост се отнасяше за мен или за авторката, но ми бяха полезни. Не е трудна диетата, но все пак мисля, че не мога да я спазвам 3 месеца. А и нямам да свалям 18 кг, а 4кг. Някой беше писал, че някаква негова позната племенница свалила за 1 месец 4кг. с тази диета, но все пак както на тази, така и на всички диети изрично се казва, че трябва да се спази цялата, а не само 30 дни от нея. Щото няма да си задържа килограмите.
За заключение.. Може би ще пробвам с ограниченията, по - малко тестени храни, без чипсове и сладки и т.н.
Искам само да ви питам, вие какъв хляб ядете? Този ръжения наистина ли е ръжен? Защото четох, че провели изследване на 8 фирми в България за такъв хляб, пълнозърнест, и се оказало, че всъщност е боядисан бял хляб :x И дали ще има ефект, ако заменя белия хляб с този, нормалните макарони с такива и общо взето да си взимам някакви диетични варианти на всички храни според вас?

Manenkoto
03-09-2011, 10:52
Ами аз лично ям Бонус или Мио ръжен... но глда да ям предимно без хляб... честно казано хич и не съм погледнала че сте различни девойки съжалявам 8-) амии ще ти покажа след малко и една друга диеята която аз лично смята след няколко седици да почна... защото е по мой вкус... :D

Manenkoto
03-09-2011, 10:53
ако желаеш мога да ти препоръчам клипове с интензивни движения които помагат за горенето на калориите но и в същото време стягат паласките

Много ще сме ти благодарни, ако препоръчаш : )


http://fitnesinstruktor.com/uprajnenia-za-barzo-otslabvane/ ето тези правя аз....
може да опиташ и тези http://www.bodyrock.tv/ ноо тези са много интензивни и всъщност трябва да имаш някаква подготовка за начинаещи да ти свикнат мускулите за да правиш упражнения от 2рия линк :-)

Manenkoto
03-09-2011, 10:58
Диета "Мимоза"


Тази диета за отслабване направих специално за приятелката ми, Мимоза, която тежеше 60 килограма и искаше да свали 7 килограма като крайна цел, но хич не си пада по диетите.



Подходяща, за хора, които не обичат да закусват, имат динамичен живот, нямат много време за готвене и не обичат да спазват диети.




Така, че целта ми беше да направя диета, която не прилича на диета и в същото време е проста за правене и има разнообразни храни, за да не омръзва (това си е предизвикателство!).




Първоначалната цел беше 55 килограма, която променихме на 56 килограма след един месец диета – това означава да се сваля по един килограм на седмица, което е здравословната норма.




Това може да се постигне с ниско въглехидратна диета, при която се примат основно храни съдържащи протеин, бавни въглехидрати и не наситени мастни киселини (мазнини).




Любимите храни на Мимоза са – пиле, суджук, сухари, яйца, плодове, зеленчуци, пуканки, топено сирене, сирене за мазане, лютеница, кашкавал, сирене, сосове за салати, филе от месо, грах, картофи, леща, боб, ориз, спагети, макаронени салати, пици, мляко – кисело и прясно.




За съжалени, за да отслабне Мимоза, нейната диета за отслабване няма да включва – сухари, топено сирене, сирене за мазане, сосове за салати, варива, макаронени салати, спагети и пици. Сухарите приличат на хляб (по хранителни съставки), но всъщност не са, защото 100 грама сухар е по-калоричен от 100 грама от хляба, от който е направен сухара. Това е така, защото сухарът съдържа по-малко влага от хляба.




Тези храни са с високо съдържание на мазнини и въглехидрати, затова не е добре да се консумират докато отслабваш.




Храните, които ще включим в малки количества са – плодове, сирене, кашкавал, картофи и ориз, за да направим диетата по-поносима и приятна за Мимоза. Картофите и ориза съдържат така наречените бавни въглехидрати, които са за предпочитане пред бързите въглехидрати.




Сиренето и кашкавалът са добри източници на протеин, но за съжаление са много мазни и затова ще бъдат в малки количества.




Добавям от себе си ядки – сурови орехи и тиквени семки, които Мимоза каза, че обича.




Целта е да направя едноседмична диета, като приеманата през седмицата храна е разнообразна, така че диетата да може да се прилага в продължение на месец-два без риск за здравето.




Тъй като диетата ще е дълга, ще има 1 ден от седмицата в който Мимоза може да яде каквото си иска, но да не прекалява с количествата. Също така ще приема бавни въглехидрати, за да не изпитва зверски глад и да успее да изпълни диетата поне 1 месец.




Отбелязвам, че Мимоза обича да спортува и поне 2 пъти седмично ходи на аеробика, таебо или друг вид гимнастика, което усилва ефекта от диетата за отслабване.




И така диетата ще включва основно – месо, риба, яйца и обезмаслено мляко.




За запълване на корема ще се ползват свежи салати, без ограничение в количеството. Добре е да се овкусяват не с олио, а със зехтин. Тъй като в диетата няма много мазнини, добре е все пак да има някакви и да бъдат от „добрите”. Ако купуваш зехтин нека да е Extra virgin – това означава, че е първа обработка, защото всяка следваща намалява съдържанието на важните ненаситени мастни киселини.




За подтискане на глада за въглехидрати ще се използват – ориз, картофи, по 1 плод на ден и пълнозърнест хляб в малки количества.




Ядки за междинни хранената.




Сирене и кашкавал за овкусяване на салатите и за малки сандвичи.




Храненията ще бъдат 10.30-11 (закуска), 12.30-13.30 (обяд), 15.30-16.30 (след обедна закуска), 19-20 (вечеря).




Часовете не е важно да се спазват съвсем точно, все пак Мимоза е работещо момиче и не винаги е удобно да се яде по часовник . Важно правило е да не се яде след 8 вечерта (даже след 6 вечерта, но приятелката ми няма възможност да яде по това време). След този час могат да се консумират само зеленчуци, които ще нарека „занимавки за пред телевизора”.




Кафе и чай могат да се пият по всяко време, но без захар и без мед.




Понеделник

Закуска – 1 филия хляб Бонус с 30 грама сирене (100 грама сирене разделено на 3 части, няма проблем ако се яде 20 или 50 грама, защото количеството е малко и не влияе особено).




Обяд – 200-250 грама филе от месо (пиле, телешко, патешко) със свежа салата (без сос за салата, само 1 лъжица олио и оцет).




След обедна закуска – 1 обезмаслено или ниско маслено кисело мляко, но не подсладено.




Вечеря – 200-250 грама риба на скара (или консерва риба тон ФИЛЕ В СОБСТВЕН СОС, а не парченца филе в собствен сос) и свежа салата. Рибата може да бъде пъстърва, хек, сьомга, ципура, скумрия, лаврак.




За пред телевизора – вземат се 2 големи краставици, белят се бавно, после се режат на дълги ленти, посоляват се и се ядат бавно. Идеята е да се занимаваш докато гледаш телевизия.







Вторник

Закуска – 5 лъжици суров ориз, вари се с вода, сол и подправки (според вкуса – черен пипер, червен пипер, чубрица, къри …). Приготвя се от предната вечер и трябва да си го носиш в офиса. Свареният ориз става много вкусен, ако се смеси със ситно нарязан домат. Може да се добави 1 лъжица зехтин или олио.




Обяд - 200-250 грама филе от месо (пиле, телешко, патешко) със свежа салата.




След обедна закуска – 1 ябълка.




Вечеря – 200-250 грама риба на скара със свежа салата.




За пред телевизора – 50 грама сурово тиквено семе не белено, идеята е да се занимаваш да го белиш.







Сряда

Закуска – 2 сварени яйца с 50 грама сирене.




Обяд – Месо на скара със салата.




Следобедна закуска – 1 банан или 1 ябълка или друг плод.




Вечеря – Риба на скара със салата.




За пред телевизора – 4 моркова.







Четвъртък

Закуска – 1 филия хляб Бонус с 50 грама кашкавал.




Обяд – Месо на скара със салата.




Следобедна закуска – 1 кисело мляко, обезмаслено.




Вечеря – Огромен печен картоф със 100 грама сирене. На заведение може да си поръчаш картофи соте, макар че те са много мазни и за компенсация направи 30 минути ходене.




За пред телевизора – краставици със сол.







Петък

Закуска – 1 чаша прясно мляко, ниско маслено (1.5% масленост).




Обяд – Месо на скара със салата.




Следобедна закуска – 50 грама сурови орехи.




Вечеря – Риба на скара със салата.




За пред телевизора – 1 чаша прясно мляко.







Събота

Закуска – фреш от 1 грейпфрут.




Обяд – Дюнер – голям .




Следобедна закуска – мляко с нес кафе или капучино (без сметана).




Вечеря – Пилешки дробчета или сърчица с чаша вино.




За пред телевизора – в събота не се гледа телевизия :P.







Неделя – ядеш каквото искаш



В този ден се яде 3 пъти каквото искаш. Има 2 условия, да не се прекалява с количеството и да има поне 3 часа между всяко ядене. Примерно меню със „забранени храни”:




Закуска – 1 принцеса




Обяд – Пица




Вечеря – Шоколадова торта




С тази диета за отслабване, ако имаш да сваляш повече от 5-6 килограма, би трябвало да сваляш по 1 килограм на седмица. Ако добавиш тренировки 3-4 пъти седмично, отслабването става по-лесно и бързо. През първите 2 седмици се отслабва по-бързо, а през вторите две темповете намаляват. Тогава е добре да се добави допълнително физическо натоварване, което може да е 30 минути разходка или ходене на пътечка.

mayaaa
03-09-2011, 11:39
СИСТЕМАТА МИНУС 60
Екатерина Мириманова: „За да отслабнете, трябва да ядете всичко"



Авторката Екатерина Мириманова преди и след отслабването със "Системата минус 60"



Благодарности на snowmoon за превода от руски на текста по долу

Основните принципи на системата Минус 60

Правило 1: Научете се да се съобразявате с нуждите на организма.
Човешкият организъм е сложен механизъм и често се нуждае от конкретни вещества. Ето защо в даден период изпитваме нужда да консумираме определени храни. Трябва да се вслушваме в потребностите на организма и да се стремим постепенно да въвеждаме здравословни продукти в менюто си.

Правило 2: Постепенно променяйте хранителните си навици и стъпка по стъпка вървете към новия начин на живот.
Не променяйте ритъма си на живот и своите навици изведнъж. Това само ще ви напрегне допълнително. Например, вместо да изядете една кутия шоколадови бонбони на вечеря, изяжте само половин. На следващия ден пак можете да се насладите на половин кутия шоколадови бонбони, но на обяд. Постепенно намалявайте количеството и консумирайте калорични храни преди обяд.

Правило 3: Преди 12 на обяд можете да консумирате всичко, което пожелаете, а последното хранене за деня трябва да бъде не по-късно от 18 часа.
До 12 на обяд няма никакви ограничения, позволени са всички вредни или много калорични продукти. След това трябва да се избягват всички тежки и съдържащи много мазнини храни. Сред забранените продукти са бобовите култури, гъбите, тестените изделия, приготвени от бяло брашно, храни, съдържащи рафинирана захар, определени плодове. Вечер, когато жизнените функции се забавят, се преминава на още по-щадящ режим. Позволени са зеленчуци, месо, яйца, ориз, но правилото е желязно: след 18 часа не се консумира нищо.

Правило 4: Физически натоварвания за по-добри резултати.
Не е необходимо да посещавате фитнес зала или да се запишете на аеробика или друг вид гимнастика. Можете да правите собствен комплекс упражнения вкъщи, съобразен с вашето здравословно състояние и предпочитания. Важното е веднага щом свикнете с режима на хранене, да започнете ежедневни физически натоварвания. В началото нека са 5 минути – дори само толкова отделено време за упражнения ускорява метаболизма и повишава тонуса.

Правило 5: То се отнася за всички, които искат да се преборят с целулита и стриите.
Стриите и целулитът са проблем на почти всяка жена. Този козметичен дефект се превръща в кошмар особено за дамите, отслабнали драстично. Козметичните компании се надпреварват да рекламират безброй продукти против стрии и целулит. Освен че са скъпи, тези препарати често са и неефикасни. Звучи невероятно, но можете да се справите и в домашни условия. Цялата процедура ще ви излезе значително по-евтино и ще ви отнеме само десетина минути на ден. Специален скраб с кафе и масаж с мумийо са сред тайните на гладката и сияйна кожа.

Психология на отслабването: „Отслабнах, защото бях последователна, а не защото имам силна воля!”

Закуска
Ако някой продукт го няма в списъка на разрешените продукти за обяд или вечеря, значи не трябва да го ядете на обяд и вечеря!
1. На закуска, ако е преди 12.00 ч. може да ядете абсолютно всичко, без значение какъв е размера на порцията и без значение калориите ( тях въобще не е нужно да ги броите). Задължително трябва да закусвате, за да задействате обменните процеси в организма. Не е задължително да изядете нещо тежко и хранително. Може да се ограничите с ръжени сухари със сирене/кашкавал и чай/кафе или сок.
2. Вода може да пиете толкова, колкото ви е нужно. Не се насилвайте - пийте колкото можете.
3. Сол - не се ограничавайте, не и не пресолявайте храната - това провокира отоци.
4. Захар и производни (в т.ч. мед) - до 12!!! Съветвам ви да замените бялата захар с кафява или поне фруктоза. Бялата захар не съдържа нищо полезно, от което да не може да се откажем. Аз съм против изкуствените заменители на захарта.
5. Няма оптимално количество храна, което да изядете наведнъж, зависи от човека и неговите потребности. Всички хора са различни, с различна активност и обменни процеси. Не е неодходимо да преминавате на миниатюрни порции, но трябва да избягвате огромни чинии, тип "шведска маса".
6. Ядем по три пъти на ден, между храненията може да си хапнете от разрешените плодове и зеленчуци. Но помнете: голямо количество плодове може да попречи на отслабването ( например 0.5 - 1 кг. ябълки на ден) Ако през целия ден ядете по нещо, забавяте процеса на обмяна на веществата. Всичките три хранения трябва да са с равностойно насищане.
7. Не ви съветвам да провеждате разтоварващи дни. Аз съм против всяко насилие над организма. Смятам, че това увеличава вероятността за застой.
8. Отпуск. ALL inclusive. Правя както винаги - ям закуска, обядвам пълноценно, а после в 4-5 часа ям втори обяд. Отивам на вечеря със семейството, но изпивам по чаша вино и изяждам няколко парчета сирене/кашкавал. Така не се пълнее. Иначе 100% ще напълнеете, дори и да плувате или тренирате.
9. На гости вземете със себе си бутилка червено сухо вино, за не се притеснявате какво ще пиете. Може да хапнете няколко парченца немазно сирене.
10. Как да се справите с това, че трабва да приготвите вечера на мъжа си? Главното е мотивация. Търпеливо се придържайте към Системата минус 60 например 2 седмици, а после ще сте свикнали. И в никакъв случай не опитвайте, това което готвите. С това бързо се свиква. Аз сега определям по миризмата каква подправка не стига. Това е въпрос на навик.
11. Ако сте пропуснали вечерята, трябва да забравите за нея. Няколко пропуска и ще забравите да я пропускате!!! За себе си мога да кажа, че стомахът ми методично ми напомня, че е време за обяд или вечеря...
12.Защо не може млечен шоколад, а може торта? Принципът е в това, да не свиквате да приемате повече захар. Сладки без захар не съществуват. Но ако имате възможност да намалите количеството захар, без да променяте вскуса, то защо да ядете млечен шоколад? Тези, които обичат млечен шоколад, просто са привикнали със вкуса му. Преходът от млечен към черен шоколад създава привичка да получаваш удоволствие от не толкова сладка храна. Именно това ми позволи да пренастроя своите хранителни навици. Аз вече не обичам например сметановите торти, или меда, струват ми се прекалено сладки.
13. Лекарите поддържат системата. Тя принципно не противоречи на нито един диетичен закон.
14. Системата може да се използва при кърмене, с едиственото условие да въвеждате всички принципи много бавно и постепенно и внимателно да следите за количеството мляко. По принцип отслабващите по моята система нямат проблем с кърменето, защото може да се яде всичко, а физическите натоварвания са в разумните рамки.
15. Аз изцяло поддържам приема на допълнителни витамини. В наше време да се храниз балансирано е почти невъзможно, Колко портокала трябва да изядеш за да получиш необходимата доза витамин С?! Аз регулярно пия курсове поливитаминни препарати, от тях кожата и косата изглеждат по-добре.
16. Много хора използват успешно системата и по време на бременност, но преди това трябва да се консултират с лекар.

Обяд
- Не е важно в колко часа обядвате, преди или след 12.
- На обяд може да приготвяте храната по всякакъв начин, освен пържене, най-много задушаване на лук, но тогава не трябва да приемате сметана, майонеза и масло/олио.
- Майонеза, сметана, растително олио или зехтин са разрешени до 14.00 ч. в малки количества (около чаена лъжичка). Соев сос, кокосово мляко, кетчуп, хрян и т.н. също в малки количества.
- Супи готвим или с вода и картофи, или с месен бульон и без картофи. Може да ядете супи от фасул и грах. Но помнете, че супите не засищат за дълго, затова не се увличайте.
- Може да ядете всякакво суши.
- Ниско-маслени кисело-млечни и млечни продукти може да ядете, но обръщайте внимание на състава. Например топеното сирене съдържа сметана и не бива да се яде. Изварата понякога има захар - също не бива.
-От соевите продукти може само Тофу
- Може да съчетавате продуктите както искате освен: Макарони, картофи, батати и бобови не може с продукти от групата на месни и рибни продукти, освен яйца, тях може да прибавяте в неголеми количества.
-Може само ръжени сухари или в краен случай ръжен хляб
- Може за използвате подправки, чесън, магданоз

Разрешени плодове
1. ябълки (1-2 в продължение на целия ден (може и след 12))
2. Цитруси
3. Сливи ( не много)
4. Киви
5. Диня (1-2 парчета за дена ( може и след 12))
6. Сини сливи
7. Ананас
8.Авокадо
Ако някой плод не е в списък, значи не трябва да се яде!!!

Разрешени зеленчуци
Всички, но:
1. картофи, батати и фасул (не зелен боб), а така също и бобовите култури се ядат без месни и рибни продукти
2. замразен грах се разрешава, но не и консервиран
3. Може за се яде замразена царевица или царевица на кочан.
4. Солени и мариновани зеленчуци се разрешават в малки количества, това се отнася и за различните корейски салати, морско зеле, кисело зеле, маслини и всички осолени зеленчуци.
5. В гупата на разрешените зеленчуци попадат и гъбите и бобовите.
6. Съчетанието на гъби с месо да става внимателно ( не че не може, но по-добре по-рядко)

Разрешени месни и рибни продукти
1. Варени колбаси и наденички
2. Котлети ( не пържени)
3. Месо ( всякакво - пилешко, заешко и конско - изобщо ВСЯКАКВО), субпродукти ( това не значи, че може да се яде кожа и сланина)
4.Пача
5. Риба (солена в малки количества)
6. Морски продукти
7. Рачешки рулца
8. Шишове, ако не са мазни и без много маринати
9. Варени яйца
10. Принципа при месните е да предпочитате варени или печени меса, задушени и на последно място - на сух тиган
11. от консервите - само рибни в собствен сос

Разрешени варива
1. Ориз
2. Елда
3. Макарони от твърди сортове пшеница ( не бива да се съчетават с месни и рибни продукти, може със сирене)
4.оризова юфка/ оризово фиде
5. Царевица - не повече от 1 чаша седмично

Разрешени напитки
1. Всякакъв чай без захар ( може и между обяда и вечерята)
2. Кафе без захар
3. Сухо червено вино
4. Прясно изцеден сок
5. Млечни и кисело-млечни напитки.

Вечеря
- не бива да пържите ( на грил - може)
- Никакво масло или друга мазнина не се позволява
-може да използвате подправки, чесън, магданоз
-соев сос (нищо друго соево не може) и балсамов оцет - в много малки количества
- сол се разрешава, захар не
- може да се съчетават продуктите от един вариант, но внимавайте с вариант №6 - старайте се да не съчетавате продуктите от него, или например 200гр. месо с половин яйце
- нищо осолено, мариновано, пушено не може!

По долу са представени 7 варианта:

ВЕЧЕРЯ!!! НЕ ЯДЕНЕ ЗА ЦЯЛ ДЕН, А САМО ВЕЧЕРЯ!!!

Трябва да изберете един от тези варианти и да ядете само това, което е написано, НЕ БИВА ДА ДОБАВЯТЕ ПРОДУКТИ ОТ ДРУГИТЕ ВАРИАНТИ!!! Не бива да се опитате да изядете всичко, което е дадено във варианта, който сте избрали, а само това, което искате! Със всеки един от вариантите можете да пиете напитките, които са изброени в края на поста.

Вариант 1
1. Ябълки (1-2), Цитруси, Сливи ( малко), Киви, Диня ( 1-2 парчета), Сини сливи, Ананас
2. Може млечни или кисело-млечни продукти, освен сирене, но обръщайте внимание на състава, например в топеното сирене има сметана и не може да се яде.
- извара с не повече от 5% масленост
- йогурт без добавки и не повече от 5% масленост
- всички млечни и кисело-млечни продукти, които се пият от бутилка (кефир, пр.мляко) - това не е отделна храна а допълнение към основния прием!
3. Прясно изцеден сок

Вариант 2
1. Ябълки (1-2), Цитруси, Сливи ( малко), Киви, Диня ( 1-2 парчета), Сини сливи, Ананас
2. Зеленчуци всякакви, ОСВЕН:
- картофи, грах, гъби, тиква, патладжан, авокадо, бобови, батати, царевица
3. Сок от разрешените плодове и зеленчуци

Вариант 3
1. Ябълки (1-2), Цитруси, Сливи ( малко), Киви, Диня ( 1-2 парчета), Сини сливи, Ананас
2. сок от изброените плодове
3. ориз
4. елда

Вариант 4
1. Зеленчуци всякакви, ОСВЕН:
- картофи, грах, гъби, тиква, патладжан, авокадо, бобови, батати, царевица
2. Може млечни или кисело-млечни продукти, освен сирене, но обръщайте внимание на състава, например в топеното сирене има сметана и не може да се яде.
- извара с не повече от 5% масленост
- йогурт без добавки и не повече от 5% масленост
- всички млечни и кисело-млечни продукти, които се пият от бутилка (кефир, пр.мляко) - това не е отделна храна а допълнение към основния прием!
3. сок от разрешените зеленчуци

Вариант 5
1.Зеленчуци всякакви, ОСВЕН:
- картофи, грах, гъби, тиква, патладжан, авокадо, бобови, батати, царевица
2. Ориз
3. Елда
4. Сок от разрешените зеленчуци

Вариант 6
1. Месо (всякакво) и субпродукти - без кожа и сланина
2. Риба
3.Морски продукти
4. варени яйца
5. Пача, желирани ястия

Вариант 7
1.Може млечни или кисело-млечни продукти, но обръщайте внимание на състава, например в топеното сирене има сметана и не може да се яде.
- извара с не повече от 5% масленост
- йогурт без добавки и не повече от 5% масленост
- всички млечни и кисело-млечни продукти, които се пият от бутилка (кефир, пр.мляко) - това не е отделна храна а допълнение към основния прием!
2. Сирене до 50 гр. Всякакво сирене може, даже синьо.
3. Сухари - ръжени - 3-4 бр.

Какво може да се пие?
1. Чай всякакъв (ако е зелен или билков, може и след 18.00)
2. Кафе ( може и след 18.00)
2. Газирана вода (много внимателно, повишава апетита) или обикновена (може и след 18.00)
4. Червено сухо вино ( може и след 18.00 )

Скраб с кафе
Оказва положително въздействие на няколко фронта:
- Подобрява изгарянето на мазнините (кофеинът е част от състава на почти всички средства за отслабване),
- Има изглаждащ и изправящ ефект върху повърхността (т.е., помага да се отървете от целулита и помага за намаляване на стрии)
- Ексфолира най-горния слой на кожата, т.е. прави я по-мека и копринена
Купете или си направете достатъчно големи зрънца мляно кафе (приблизително толкова голям захар). Кафето трябва да е неразтворимо! Не варено!
Насапунисайте проблемните области с любимия си душ гел, а след това изсипете в ръцете си малко кафе (повече кафе- по-силен ефект, но не бъдете крайни) и трийте душ гела и кафето в кожата с движение, което се използва за масаж. Гърдата е по-добре да не се търка. Не е нужно да престоявате с кафето по тялото. Време на процедурата - отново - по Ваша лична преценка, средно по 10 минути. Вие не се нуждаете от първия ден да започне с 20 минути до следващия ден да проклинате тази процедура:) Без да се фанатизъм !!!:)
Тази процедура - това е вариант на масаж който с нищо не ви обременява, нищо лошо с кожата ви не се случва!

Процедура с мумио-след банята със скраб от кафе!
Има лечебен ефект, ускорява регенерацията на кожата. С негова помощ ще се отървем от стрии. Мумиото се продава в аптеките.
Не се купува готов крем с мумио-ние сами си го приготвяме вкъщи. Преди да вземете душ, сложете една или две таблетки (капсули, без черупки) мумио в съд с малко количество от обичайния си лосион за тяло(така докато се изкъпете мумиото ще се е разтворило). Може и любимия крем за тяло. В различни кремове мумиото се разтваря за различно време, може да се разтвори в рамките на 15 минути, може и за 2 часа. Преди да се намажете -разбъркайте докато се разтвори напълно мумиото в лосиона(крема) и се намажете както обикновено. Можете да използвате масажни движения за засилване на ефекта. Мумиото не е необходимо да се отмива!
Консистенцията на крема може да е различна, кремът може да бъде по-рядък или може да остане по-гъст. Мумиото не се разтваря в масло. Можете да разтворите мумиото в малко вода и да се намажете с него и след това да се намажете отгоре с крема. Приготвя се крем за един ден, максимум 2. Крема с мумио може да се прилага както на цялото тяло, така и единственото на мястата, където има стрии.


Това е една програма за която пише, че действа много дабре. Аз съм даже твърде слаба и не съм я пробвала лично. Дано да ти помогнах.

SSGM
03-09-2011, 13:52
Много полезно, Мая. Обаче колко време се спазва това чудо?

ri41
03-09-2011, 14:22
Много полезно, Мая. Обаче колко време се спазва това чудо?
до като свалиш излишните кг и това не е поредната диета, а начин на живот, хапваш от всичко в определено време

Preska
03-09-2011, 16:05
А може ли да дадете линк и с упражнения за топене на калории!!!!!!!!! :D :-D :grin: :) :-) :P :-P

Manenkoto
03-09-2011, 16:15
А може ли да дадете линк и с упражнения за топене на калории!!!!!!!!! :D :-D :grin: :) :-) :P :-P


дава ги... мислех че съм ги пуснала днеска :-D
http://fitnesinstruktor.com/uprajnenia-za-barzo-otslabvane/
а тези тук може да ги правиш когато си малко по напреднала с упражненията иначе са много трудни ее не много но просто няма да си свикнала с натоварването ако почваш от нулата :D
http://www.bodyrock.tv/
EnJoy

anna93
03-09-2011, 17:27
И аз в началото исках бърз ефект, но каква е ползвата след като ще си съсипя организма си. Така, че по - бавно е по - добре!

Manenkoto
03-10-2011, 04:28
И аз в началото исках бърз ефект, но каква е ползвата след като ще си съсипя организма си. Така, че по - бавно е по - добре!



То си е така пък и бързо да отслабнеш после може някоя болест да си довлечеш и да ти увисне всичко... За това е хубаво по 1-2 кг на седмица... + движение.. за да няа увисвания :)

HipHopG1rl
03-23-2011, 16:02
Моето мнение: недей да започваш някакви свръх диети, нищо да не ядеш - не е полезно и накрая вече когато нямаш нужда от отслабване всичко това ще ти се върти в главата и може да стигнеш до болестно състояние. Но все пак добре е да намалиш/махнеш тестяното, газираното .... предполагам са ти изброявали нататъка. Спорта му е майката :)